Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1998

hat te sem leszel fiatalabb, ugy latszik :o)))

eszak-spanyol? az biztos szep hely, mar ram is ramferne... hat ha lejjeb jottok... tudod :o))

Előzmény: pbence2345 (1990)
quilla Creative Commons License 2007.02.22 0 0 1997
Gondolom akadnak erre meg tan magyar diakok, bar akivel eddig talalkoztam (mint alant pbence is) mind Aveiroba mentek egy szemeszterre. De azert lakunk itt egy paran magyarok, szoval ha nagyon hianyzik lehet talalni egyet-kettot, velem mar az is elofordult, hogy utcan akadtam ra honfitarsra :o)) Az egyetemre jossz tanulni?
Előzmény: Luis.Grande (1992)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1996

En autoval voltam Fatimaban, de majd megkerdezem a portugal haverjaimat.

 

A meccsek melyeken kint voltam:

 

Benfica - Man Untd.

Naval de 1º Maio - S.C Beira Mar

Sporting - Bayern

Sporting - Nacional

 

 

pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1995

Túró Rudit visszük. Igazad van, sokat írtatok Lisszabonról.

 

Fatimába Lisszabonból mivel érdemes inkább menni, busszal vagy vonattal?

 

Milyen meccseken voltál?

 

 

Előzmény: DeNzNlPt (1991)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1994

Lemaradt a Top tob mint 10 rol

 

Braga Bom Jesus

 

nagyon kulonleges

 

 

 

 

DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1993

Top 10 dolog:

 

Lisboa Lapa negyed

Lisboa Alfama negyed

Belem vagy Batalha

Tomar

Porto Ribeira negyed

Portoi boros pince

Alcobaça

Evora

Obidus

Valamelyik tengerpartivaros (pl Faro, Nazare)

Sintra

Fatima

Coimbra

 

tudom hogy ez egy kicsit tobb, de nagyon nehez rangsorolni.

 

De ha ebbol tizet latsz 8 nap alatt  az szerintem boven elegendo.

Előzmény: pitunivers (1983)
Luis.Grande Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1992

Szaisztok!

 

Feb. 28-án utazok Portoba és kb 5 hónapig fogok kint tanulni, bár remélem, hogy jut másra is idő. :) Van esetleg köztetek olyan aki szintén mostanában indul, vagy már kint is van? Én teljesen egyedül megyek és jó érzés lenne, ha találkozhatnék néha magyarokkkal is.

DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1991
Turorudin kivul semmi nem hianyzik. Tovabbi beszamolo Lisboarol mar lentebb talalhat. Inkabb konkret kerdesekre valaszolnek. A bajnoki cimrol annyit hogy en inkabb orulnek ha a Benfica a kieses ellen harcola mint a bajnoki cimert mivel en a Sportingnak szurkolok.
Előzmény: pécsi hornet (1981)
pbence2345 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1990

A balatonra en is azt mondom, hogy maceras...lehet oregszem...:--)

 

Nyarra tervbe van egy kiruccanas a pireneusi fsz nyugati felebe, dehat meglatjuk meg, hogy osszejon-e....

Előzmény: quilla (1989)
quilla Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1989
Szal nekem maceras, hat hogy kerulnek en a Balatonra?! :o)) Aaaa, oreg vagyok en mar ehez, a lufi meg man jol bejaratott, ugyis egyre kevesebbet lehet ficankodni, legalabb relative kenyelemben teszem :o))
Előzmény: pbence2345 (1988)
pbence2345 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1988

meg londonig, amugy minden stimmel...:)

Előzmény: quilla (1987)
quilla Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1987
Ryanair csak Balatoni idnulassal van Frankfurtig, nem jol tudom?
Előzmény: pécsi hornet (1984)
pbence2345 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 1986

Easyjet, Ryanair, mehetsz veluk tobb nagy varosbol is, a honlapjukon reszletesen bongeszgethetsz.

 

A lenyeg azt dontsetek el, hogy Lisszabon + eszak-portugalia, vagy lisszabon + del-portugalia fele szeretnetek venni az iranyt. Mind a ketto lelegzetelallito, es erdemes megnezni, de ebbe az idobe sajnos ez nem fer bele, vagy csak nehezen.

En az elobbi parositast javasolnam, ott sokkal tobb a latnivalo, meg az adja vissza az igazi portugalia erzeset!

 

 

Előzmény: pitunivers (1983)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1985

szia certaldo,

 

várjuk az élménybeszámolót!

Előzmény: certaldo (1900)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1984

hello,

közvetlen fapados nincs, mi easyjettel megyünk Genfen keresztül Lisszabonba, van még Ryanair Frankuforton keresztül Portoba. Nekünk az előző kedvezőbb,mert Genfben lakik a rokonunk, meg egyébként is több a járat onnan, és kedvezőbb a csatlakozás.

Előzmény: pitunivers (1983)
pitunivers Creative Commons License 2007.02.20 0 0 1983

Sziasztok!

 

Május végén nászútra készülünk Portugáliába. Kérdésem az volna Hozzátok, hogy mi az a 10 dolog az országon belül, amit látni kell. Szerintetek jó ötlet a fővárosban kezdeni. Tudomásom szerint nincs oda fapados járat, vagy tévedek? 7-8 napra mennénk, tehát szűkös a keret.

Köszönettel:

Peti

 

pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1982

sziasztok,lefordítaná nekem valaki?kedvenc fado dalom:

 

Sempre que Lisboa canta

 

Lisboa cidade amiga

que és meu berço de embalar

ensina-me uma cantiga

das que tu sabes cantar

Uma cantiga singela

Daquelas de enfeitiçar

P'ra eu cantar à janela

Quando o meu amor passar

Sempre que Lisboa canta

Não sei se canta

Não sei se reza

A sua voz com carinho

Canta baixinho

Sua tristeza

Sempre que Lisboa canta

à gente encanta

Sua beleza

Pois quando Lisboa canta

Canta o fado

com certeza

Eu quero dar-te um castigo

Por tanto te ter amado

Quero que cantes comigo

Os versos do mesmo fado

Quero que Lisboa guarde

Tantos fados que cantei

Para cantar-me mais tarde

Os fados que lhe ensinei

pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1981
mi is akarunk meccsre menni, de az érkezésünk hétvégéje az utolsó forduló, és csak akkor tudunk kimenni a Benfica meccsre (Academica ellen) , ha vasárnap játszák. Ez a tv közvetítéstől függ. jó lenne, ha a bajnoki cím ott dőlne el..
Előzmény: DeNzNlPt (1879)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1980

bocs, most jöttem rá, hogy Te a Lapa negyed mellett laksz.

nos, egyéb folytatás LIsszabonról?

 

Előzmény: DeNzNlPt (1975)
kiraportugal Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1979
köszi a válaszokat
kölni Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1978

A reptér tulajdonképpen a városban van. A földetérés elötti pillanatokban az a benyomásod, hogy a gép kerekei beleakadnak a házak cserepes tetöibe és azt is meg lehet a gépböl látni, hogy a Pedro vagy a Paolo mirt ebédel.

A lisszaboni megérkezés repülövel mindíg nagy élmény - sajnos már nem sokáig. Az új reptér Ota városban (kb. 50 km-re északra) már nagyon épül és a régi "Aeroporto de Lisboa" be lesz zárva.

Előzmény: kiraportugal (1973)
pécsi hornet Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1977

köszi a választ! várjuk a folytatást.

a cottage cheese rudolph-ot megígérhetjük  (mit szeretnél még?)

Te Lisszabonban élsz? Merre?

Előzmény: DeNzNlPt (1975)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1976
Most olvastam at amit irtam es elnezest kerek a szornyedelmes magyar fogalmazasi es helyesirasi hibakert. Szornyu!!!
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1975

Lapa valoban szerencsere ismeretlen a turistak koreben. Ebbol kifolyolag olcso is a fenyuzo palotakkal egyutt is. A leiras nagyon pontos, amit meg hozzatennek, hogy a tipikus a folyo fele lejto utcak itt talalhatoak, melyek gyonyoruek es nagyon szep kilatast biztositanak. Van egy utca ahol 5  konzulatus (amerikai,kinai, bolgar, sved, holland) van es ott az eppuletek tenyleg hihetetlenul szepek. Majd megnezem az utcanevet holnap reggel. Ha Juniusig jottok szivesen megmutatom nektek egy darab turo rudiert (mar egy kicsit hianyzik). Meg valamien muzeum is itt van ahol meg sajnos mero lustasagbol nem voltam. Tenyleg szegyelem magam.

 

Előzmény: pécsi hornet (1962)
DeNzNlPt Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1974
A Lisboai repterrol a legolcsobban busszal lehet bejutni. A 44, 45 elvisz Chiadoig (belvaros), A 22 (ha jol emlekszem) Marques de Pombalig, a negyedik busz (melynek a szamara nem emlekszem) szinten a belvaros fele megy azt tudom mivel nekem mind a negy busz megfelelt. A jegyet a buszon kell megvenni mivel a repteren sajnos nem arulnak jegyet. Busz jegy ara utoljara 1.20 volt, legalabbis a sofor azt mondta az egyik utasnak. Ha legalabb harman vagy negyen jottok akkor ajanlom a taxit, mely nagyjabol 6-9 Euroert (forgalomtol es helytol fugguen) plusz 1.60 csomagkoltsegert bevisz a varoskozpontba. Egy kicsit dragabb viszont sokkal kenyelmesebb kulonosen a sok csomagja van az embernek. Nekem meg nem volt gondom taxival soha. H agond van (tul sokat szamlaznak pl tobb mint kb 10 Euro) akkor szamlat kell kerni es felirni a rendszamot. A rendorseg a taxi csalast nagyon komolyan veszi es 2 es fel eves szabadsagvesztesre is bunteti.
Előzmény: kiraportugal (1973)
kiraportugal Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1973

sziasztok,

szeretnék tanácsot kérni, hogy a lisszaboni reptérről milyen járművel lehet/érdemes bemenni a városba. melyik a legolcsóbb mód? kb milyen messze van a belvárostól a reptér?

köszi előre is

békanő Creative Commons License 2007.02.10 0 0 1972

Helló !Hallgatók vagyunk marcius elején utazunk Portoba ,3 honapig maradunk, de  nem volt hely a koliban, ugyhogy valami albérletet keresnénk. Esteleg valaki tudna valami jó albit ?köszi

linha Creative Commons License 2007.02.08 0 0 1971
Én azt gondolom, építész-körökben azért tuti, hogy beszélnek angolul. És gondolom, angolul is keresnétek a helyet, ahol a szakmai gyakorlat idejét tölteni szándékoztok, tehát aki az angol nyelvü megkeresésre reagál, azzal nem lehet probléma.
Előzmény: ráka (1967)
ráka Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1970
hú hát nem túl bíztató a helyzet:(pedig komolyan érdekelne a dolog.de ha nehezen kommunikálunk akkor nem éri meg a szakmai gyak sajna....na majd meglátjuk....azért köszi
quilla Creative Commons License 2007.02.07 0 0 1969
Hat a nemet erosen felejtos kategoria. Az angol az mukodhet, de persze attol fugg hol es kivel. A szakmaban gondolom hasznalhato lenne, az utca emberenel mar erosen kor es kornyezetfuggo, en nem mondanam hetkoznapi jelensegnek, hogy termeszetesen angolul vidaman elvan itt az ember, de azert azzal allitolag lehet boldogulni :)
Előzmény: ráka (1967)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!