Keresés

Részletes keresés

mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 248

Szafe 2.

Mindent megkapnak amire szükségük van, az a tapasztalatom, a fácánoknál min-

den második évben jobb a szaporulat, pl 2006 -ban Füles fácánból 26 db kelt

az utolsó tojásokat, már csibékkel etettem meg, az Ezüstből 3 db. 2007 - ben

a Fülesektől 6 db kelt, az Ezüstből 24 db. Nem lehet előre kiszámítani, egyébként

kösz a tanácsot, veled és a többiekkel is szivesen találkoznék, némi eszmecserére,

de az is lehet, már találkoztunk!

Előzmény: szafe2 (241)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 247
Üdvözöllek !

nagyon szépen köszönöm, lehet hogy élek a lehetőséggel,mert nagyon

szeretném. csak moost azon filózok hogy kellene megoldani,

a szállitást! neked van valami ötleted ?

/képet tudnál rakni a mongolokról / Helló !
Előzmény: mepisz (240)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 246
Jó napot! Igen pulykatápra :) .Bocsi... Légylárvát(csonti,nyű?)szoktam itthon "tenyészteni",mert horgászni szoktam vele,de nem gondoltam,hogy azt is lehet adni a madaraknak. Mert valahol olvastam,hogy pulykatápot etetnek fácánnal.Én viszont szoktam főttojást ,túrót adni a fácánoknak és a bronzpulykáknak is(nem régóta van az is).Most én zöldet pedig tyúkhúrt,almát adok a fácánoknak,pulykáknak és a récéknek is,de azoknak pitypanglevelet és csalánt-összeapritva-is adok...Még azt megkérdezném,hogy a récéknek-mandarin,karolin-aprohalat és nyűvet adhatok? Gilisztát már kaptak és azt megették...Szép napot!
Előzmény: szafe2 (245)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 245

mar ugy erted, hogy pulykatapot adni tenyeszidoszakban? melyiket? startert, nevelot, befejezot? csak mert az elso ketto antibiotikumot is tartalmaz, ami idoszakos meddoseget okoz, de egyebbkent sem tartalmaz mar egyik sem az unios csatlakozas ota allati feherjet, csak gabonat meg szojat.

 

a lenyeg itt az allati feherjen lenne (lisztkukac, legylarva, fottojas, turo, halliszt, kutya/macskatap, pisztrangtap...)

Előzmény: bolero84 (244)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 244
Pujkatáp???
Előzmény: szafe2 (243)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 243

veszem. egyszer elkezdtem tenyeszteni, de annyira lassu es nagy helyigenyu folyamat, hogy ha nem eladasra tenyesztel akkor par literert nem hiszem hogy erdemes belevagni. 

 

2500ft/liter aron Debrecenben, egy szezonban kb. 1.5-2liter megy el.

lehet meg hasznalni durvara daralt kutya vagy macska szaraztapot, illetve regen amikor meg darakeverekkel etettem a facanjaim akkor hasznaltam 3-5%bana  keverekben hallisztet, az is jelentos javulast hozott.

 

 

Előzmény: bolero84 (242)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 242
Jó estét! A lisztkukacot veszed,vagy tenyészted?
Előzmény: szafe2 (241)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 241

udv

 

a keltethetoseg javitasara nem probaltal meg tenyeszidoszakban fokozott allati feherjet adni? en pl. 2naponta lisztkukacot szoktam mar ilyenkor adni (kb 1 marekkal paronkent) valamint kapnak folyamatosan 2-3 naponta csirazott magokat/fagyasztott zoldsegkevereket es "zoldtalca"-t. nekem eddig minden facanfajnal 90-98%-os kelesi eredmenyek voltak az elmult evekben. iden kivancsi leszek a fuleseknel ez hogyan valik majd be.

 

a "zoldtalca" kb igy nez ki:

 

 

 

Előzmény: mepisz (240)
mepisz Creative Commons License 2008.03.27 0 0 240

Jelenleg csak a " Mongolok " tojnak, a tőbbiek csak április közepe körül, a fogjok

meg májustól.Három nagy keltetőm van azokat időbe telik feltölteni, utánna eset-

leg lehet róla szó.Mégis milyen tojások érdekelnek? bevallom őszinten a volierben

tartott fácánok, fogjok tojásai csak öttven százalékba szemesek, de van kivétel

is pld, a fehér fácánok 2007 - ben 122 db tojást tojtak/ 2 db tyúk / ebből 100 db

kisfácán kelt.De sok a negatív tapasztalat, amiból két párat tartok abból biztos

Pld Kékfüles, Fehérfácán, Mongol, pelsilvániai. Jelenleg a mongolnak van 12 db

tojása  150 ft /db csak neked.!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 239

üdv.

mepisz te szoktál eladni, fácántojásokat mert nekem kellene,

ha igen milyeneket és mennyiért ?
ÜDvözlettel..
bolero84 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 238
Akkor most inkább szétrakom őket :/ Most raktam össze őket,mert most hztk 30perce.
Előzmény: mepisz (235)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 237
Ez biztos?
bolero84 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 236
Időközben felvilágosítottak a témában,amit megosztok most:A sárga és piros utódai sárgák és pirosak is lehetnek,de a két szín közül vagy ilyenek,vagy olyanok lesznek. Viszont a feketearannyal vigyázni kell,ha keveredik a sárgával,mert a fej tollai ,esetleg szürkések lehetnek az utódokban,amitől egyikre sem hasonlítanak majd és rögtön kiszurja a hibát egy hozáértő . Hozzátenném,hogy ezt nekem is csak mondták,de ha valakinek van más tapasztalata,akkor légyszi jelezze! Minden jót!
mepisz Creative Commons License 2008.03.25 0 0 235

A keverékekből érdekes szinek fognak kijönni, minden esetre sem a sárgára, sem

a pirosra nem fognak hasonlítani, értéktelen / eladhatatlan / utódok jönnek létre.

Érdekes módon 2006 - ban pirosfácán pártól 20 db kisfácán kelt , 19 db normál

piros színű, 1 db sárga aranyfácán tyúk lett belőle.Kicsinek teljesen fehér volt.

bolero84 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 234
Most cserélek Sárga aranyfácánt pirosra. Megtudná mondani valaki nekem,hogy ha együtt van a két fajta,akkor a kereszteződésükből milyen utódok lennének? Sárgák és pirosak,vagy esetleg a két szín keverékei? Előre is köszönöm a segítséget ...Mindenjót !
mepisz Creative Commons License 2008.03.24 0 0 233

 

Merci 55 !

 

Feltétlen számíthatsz !!!!!!!

Előzmény: Merci55 (232)
Merci55 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 232

Kedves Mepisz!

 A honlapodat már többször megnéztem, nagyon tetszik. Engem érdekelnek a récék és lenne kedvem is meg helyem is a tartásához, csak meg kell várnom a nyarat. Addig sajna kevés a szabadidőm. Majd szeretném a segítséged kérni, egy pár diszréce beszerzésében. Remélem számithatok rá?!

Előzmény: mepisz (231)
mepisz Creative Commons License 2008.03.24 0 0 231

Merci 55 !

------------

Nálam a legkedvesebb récék a vörösválúak , méretben , kedvességben minden

récefajt fölülmúlnak, egyedüli probléma, hogy nem birják a hideget, erre fel kell

készülni és akkor nincs probléma, az áruk is megfizethető, 6000 - 8000 ft / db

Külföldön 15 euró/ db de ezért ki is kell utazni. A másik kedvelt récém a KERCE

bukóréce, mély tó szükséges a tartásához, különleges kaját igényel, de ezt mind

a szelídségével kedvességével, kompenzálja.Ma délelőtt órákon át figyeltem a

násztáncukat, párzásukat, fantasztikus madarak!!!!De tarthatsz Bahama récét

is, az sem háklis a tartásra , nézd meg a honlapomon a fotókat, sok kép van a

galérián, vegyes képek cím szó alatt.De szóba jöhet a Csörgő, Böjti, Gesztenye

Mandzsu,Csillei fütyülő, Barát récék és még nagyon sok réce fajta, de azt nézd

meg, hogy valamelyik eggyezmény alá nem - e tartozik.

Előzmény: Merci55 (229)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.24 0 0 230

Hali!

Szívesen! Elolvastad? Annak nagyon örülök!!! :) Azért oda is látogass majd be! :) 50 m2 az nagyon jó lesz nekik, az enyémeknek kb. 37 m2-es helyük van. ;) Remélem meggyógyul a pávakakasod! A kép nem annyira fontos, csak ne felejtsd el! :) Neked is és mindenkinek itt a fórumon kellemes ünnepeket kívánok! :) Üdv.

Előzmény: Merci55 (220)
Merci55 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 229

Helló Mepisz!

 

Nekem a diszrécék egy mesterséges tóban vannak tartva. Kb;3m x 5m-es. Ebben a tóban egy pár Karolin és egy pár Mandarin réce van. Remélem elég nekik a tavacska.

A Nílusiak egy külön helyen vannak, mert aggreszivek lettek. Szeretnék még valami különleges szép díszkacsát, díszrécét, vagy lúdat. Mit javasolsz?

Előzmény: mepisz (227)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 228
Elolvastam mindent itt "nálatok" ...nagyon jó ez a hely,mert már párat probáltam ilyen témában,de ez a legjobb:)... Teszek fel képeket az állatkáimrol :). Jó éjt!
mepisz Creative Commons License 2008.03.23 0 0 227

Merci55 !

--------------

A díszrécék teljesen zárt a volierben vannak, teteje is hálózott, így közvetlen a tó -

szélen , volier kerítésére vannak az odúk elhelyezve . Kelet dél-kelet, és nyugatra

tájolva,semmi esetre sem északra ! A hozzá tartozó védőház , bejárata is délnek

néz, a vörös vállú récék miatt télen 150 w os infra világít, ami - 5 c nál kapcsol be.

A vizüket nyáron kétszer egy héten , télen minden nap cserélem.A medence kb

3 m 3-es a legmélyebb részén egy 110 mm záródugó van , ami a szenyvíz lefolyó-

val van összekötve. Amikor vizet cserélek egy söprővel ,felkeverem a vizet és

egy kampó segítségével kihúzom a dugót, igy a vízzel az összes zagy lemegy a

lefolyóba.Ilyen méretű tóból 3 db van, nyáron minden napra jut egy , feltöltésnél

csak kút vizet használok, ami kb 2 óra alatt tölti fel a tavat.Tilos a vezetékes víz

használata, a clór miatt !!!!!!!!!!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 226
Köszönöm. Eddig nem tojtak...lehet ,hogy nem is fognak? Vagy a bezártság miatt "vissza fogják"magukat...ha kiteszem őket most,akkor még tojhatnak? Egy viszonylag nagy helyen vannak ...de az mégsem egy nyitott ,medencés röpde....azt most készítem...teszek fel róla egy képet...Köszi a segítséget!
Előzmény: mepisz (222)
Merci55 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 225

Helló Mepisz!

Köszönöm a tanácsokat meg a gyógyszernevet! Mindent megpróbálok, hogy ne veszitsem el őket! Érdeklődni szeretnék még, hogy a Mandarin és a Karolin réce költőhelyét milyen messze rakod a tavacskától.

Előzmény: mepisz (221)
mepisz Creative Commons License 2008.03.23 0 0 224

Pintade!

------------

Milyen mélységben érdekelnek a vetési ludak ?

mepisz Creative Commons License 2008.03.23 0 0 223

Puzdi01

-----------

Nyugottan féregtelenithetsz , semmi hatással nics a tojásra, de azért nézd meg a

csomagon , hogy van -e élelmezési várakozási idő ráírva.Akkor viszont állatorvos

nak a véleményét kérd ki!!!!!!

mepisz Creative Commons License 2008.03.23 0 0 222

Szűcs  .......................

A mandarinokat már január február elején a költőhelyre kell tenni, nálam már

tojnak, de volt rá eset,hogy február 21 - én már volt tojásuk, az odúkat 1 m - 2 m-ig

kell elhelyezni, ha csonkoltak, akkor egy faágat vagy létrát kell az odú bejáratához

helyezni,feltudjanak menni  ,ajánlatos több odút is elhejezni, hogy tudjanak választani. Az enni valójukat kiegészítheted, madárfűvel, esetleg gilisztával, egyéb

nem szükséges.

mepisz Creative Commons License 2008.03.23 0 0 221

Merci55

----------

Igéretemhez híven küldöm a féregtelenítő gyógyszer nevét," Aldifalio" tabletta

Cseszlovák készítmény, galambra van méretezve, ami egy szem , pávánál leg-

alább 4 szem szükséges, amit két hét múlva meg kell ismételni.Hátránya, hogy

meg kell fogni a madarat és a szétnyitott szájába kell hejezni.A doxivit használa-

takor / a baci érzékeny rá/ már 1 - 2 nap után javulás látszik a madáron, nálam

a beteg madárnak az első adagot mindig fecskendővel " löketszerűen " adom be

így biztosan megkapja a gyógyszer adagot, ha továbbra sem fogy a vize, ezt

három napon keresztül megismétlem. Ha nem reagál a gyógyszerre, az állatorvo-

sal kell konzultálni. Amennyiben javulás mutatkozik úgy 5 napon keresztül kell

adni, kivétel az ornitózis, ahol 30 napig is eltarthat az utókezeléssel együtt.

Az utókezelést mindig a bélflóra renbetételével ,probiotikum kezeléssel ,LAKTI_
FERM adagolással végzem.Remélem valamit tudtam segíteni.

 

Merci55 Creative Commons License 2008.03.23 0 0 220

Helló Ádám!

 

Köszönöm a pávás topic oldal címet. Elolvastam az egészet! De sajna egy páva kakasom csak buslakodik. Aggódom érte. Enni eszik. Innivalóba raktam, gyógyszert, de még nem láttam inni. Kb; 50m2 területet akarok lekeríteni.

Képet nem tudok felrakni egyenlőre, de igérem hamarosan megpróbálom.

További kellemes ünnepeket!

Előzmény: Adam18 (218)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 219
Hello Mindenkinek!!
Van egy egy pár mandarin , karolin récém .Mikor kezdenek el tojni??Nincs még kész a helyük .Szeretném tudni meddig kell hogy befejezem (a fészkelésre ki akarom rakni őket, mert még a téli helyükön vannak ).Állati eredetű kaját (pl.: lisztbogár lárva , csonti ) kell-e vagy lehet-e nekik adni??Előre is köszi a segítséget.kellemes ünnepeket mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!