Keresés

Részletes keresés

ambrozia Creative Commons License 2001.03.29 0 0 784
Én most néztem meg és semmi problámám nem volt vele. Minden szépen működött. A húsvéti tojások tényleg szépek! :-)))
Előzmény: Csilla (782)
Arzénka Creative Commons License 2001.03.29 0 0 783
Szia Csilla!

Kb. háromszor rúgott ki az oldal, mire sikerült megnéznem. Most valamiért nagyon nehezen jön le, nem is tudtam megnézni a keresztszemeseket. A tojások nagyon ötletesek. Lehet, hogy megpróbálkozom vele az idén.

Most megyek haza a dolgozóból. Holnap jövök megint, és megpróbálom megnézni az oldalt.

Szia:

Arzénka

Előzmény: Csilla (782)
Csilla Creative Commons License 2001.03.29 0 0 782
Könyörgöm jelezzen vissza valaki, hogy nála is össze vissza futkosnak a képek. Nem tudom itt miért csinálja.
Előzmény: Csilla (781)
Csilla Creative Commons License 2001.03.29 0 0 781
Sziasztok!
Van egy kis frissités az oldalon az SK rovatban. Különleges husvéti tojás kedvelőknek kötelező olvasmány :-))). Remélem hamarosan tudok még föltenni ujdonságot. Ja igen nálam rém lassan akar bejönni, nálatok is ezt csinálja???
Csilla Creative Commons License 2001.03.28 0 0 780
Az anyukámnak egy pulcsit. A tavaly julius Fürge Ujjakban volt egy sárga pulcsi nagyon érdekes levél mintával. Nem túl egyszerű mert van ahol a fonáján is megy a minta, de szép. Ha kell majd "bescanelem" és elküldöm.
Az a pulcsim már lassan két hete készen van. Te mit kötsz?
Előzmény: Törölt nick (779)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.28 0 0 779
Most éppen mit kötsz? :-))

A múltkori pulcsi gondolom már rég készen van!

Előzmény: Csilla (778)
Csilla Creative Commons License 2001.03.28 0 0 778
De én igen :-)))
Előzmény: Törölt nick (777)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.28 0 0 777
...ezt csak a 777 miatt...:-)

Amúgy mostanában senki nem kézimunkázik?!? Vagy csak nem ír(unk) róla?

Csilla Creative Commons License 2001.03.28 0 0 776
Igen megkaptam, köszi, akartam is válaszolni csak mire írtam volna, meghalt a freemail, már két napja vacakolgat. Majd felteszem igérem. Bocsi hogy mostanában (már másfél hónapja)nem frissitettem. Most is el vagyok havazva. Itt bent nincs időm, otthol tavaszi nagytakaritás van. A jövőhéten talán lesz egy pici időm, de aztán húsvéti készülődés (az anyum sütijeit is én készitem igy lesz mit csináljak). Amugy szabadidőmben kötögetek egy pulcsit az anyukámnak, husvétra kész kellene legyen és hétfőn kezdtem el az elejét, a háta már kész van.
Arzénka Creative Commons License 2001.03.27 0 0 775
Csilla, elküldtem a mailt. Megkaptad?

Arzénka

ambrozia Creative Commons License 2001.03.22 0 0 774
Hűha, ez engem is érdekelne!
Előzmény: Cyd (773)
Cyd Creative Commons License 2001.03.22 0 0 773
Sziasztok !

Aki teheti nézzen körül a Szépművészeti Múzeum termeiben ugyanis értesüléseim szerint

GOBLEIN KIÁLLÍTÁS
található valamelyik részében. Hétfőn szünnap van akkor ne próbálkozzatok.
Még én sem láttam, de vágyom elmenni.

Üdv: Zsuzsi

Csilla Creative Commons License 2001.03.22 0 0 772
Le töltöttem az emlitett progit de sajnos nagyon csalódtam. Jó kis progi lenne DE sajnos mivel hogy demó nem enged elmenteni és kinyomtatni semmit, mást mindent tudsz csinálni csak ezt nem, ami elég nagy kár. a progi meg 85$ lenne ami elég sok pénz az itteni kis fizukhoz (az enyém kb 50$).
Csilla Creative Commons License 2001.03.22 0 0 771
Szia!
De jó a rtf fromátum is az is bárhová könnyen beilleszthető.
Én kötögetek, tegnap megkötöttem egy pulcsi hátának majdnem egy harmadát.
Majd ezt a demó progit is megnéyem, hátha tud valamit és demó lévén nem hagyták ki belőle a lényeget.
Ténzleg besyámolhatna valaki a foltos taliról...
Előzmény: Lőrincz (770)
Lőrincz Creative Commons License 2001.03.22 0 0 770
Sziasztok!
Itt a tavasz és senki nem kézimunkázik? Quilt demo program van csak ingyenes a www.quilt.com oldalon, vagy ehhez hasonlón. Sajnos nekem nem sikerült inygenes programot találni. Én egy régen kötött kardigánt kivánok szétbontani, de olyan ügyesen körbehorgoltam, hogy csak ollóval jön le. Szóval txt formátumban adjam a szöveget (rtf nem jó?) Én még ilyen elemi dolgoknál tartok!
Jó munkát mindenkinek, a foltos taliról jó lenne egy beszámoló, esetleg a Rita irhatna!
Üdv: Lőrincz
Csilla Creative Commons License 2001.03.13 0 0 769
Szia!
Sajna nem tudok neked segiteni, sőt még én is kérdeznék. Lányok nem lelt valaki tavaly tavaszóta egy jó quilt progit? Ugye emlékzetek hogy kerestünk ilyet, de mind csak vásárolható vagy demó volt, ingyenes nem volt sehol a neten.
Halad a pulcsim, kész van a háta és az eleje, és már meg van kezdve az ujja is, csak mire kész lesz már meleg lesz a viseléséhez.
Senki nem volt a foltos talin? Nem volt egy beszámoló sem.
Előzmény: the kapálatlan szőlő (761)
Csilla Creative Commons License 2001.03.08 0 0 768
Szia!
A leírást valamilyen szövegszerkesztőben megírt txt formátumban (inkább ne legyen word doc, la megoldható) a képeket meg jpg vagy gif formátumban a céges címemre: csilla@pw.p5net.ro
Csilla
Előzmény: Arzénka (766)
Lőrincz Creative Commons License 2001.03.08 0 0 767
Sziasztok!
Munkacsúcsom lezúgott, igy hát visszatérek Hozzátok, egy két megjegyzést ha megengedtek, fényes gyapjú nem létezik, ill. ha fényes, akkor nem gyapjú. Hogy jobban fedjen a mulino, gyakran két szálasan használják, azaz 12 apró szál, és akkor szépen fed. Én csak akkor szoktam ezt csinálni, ha valamiért látom, hogy nem jól fedte be, akkor még egyszer visszaöltök. Ami a varrógépet illeti, nem reklám helye, én a húsz éves Lucznikomat kiceréltem egy szuper Singerre. Nagyon örültem, jó is volt, mig egyszer elkezdett vacakolni. Kiderült, hogy az alsószálat tartalmazó rész nem fémből van, hanem műanyagból és egy kis füle letört. 1500 Ft/db. Mikor a másodikat vettem, begurultam és elmentem a Fehérvári uti boltba és vittem a gépet. Nagyon rendes volt ott egy szerelő, és sok olyasmit mondott, amit amúgy nem tudtam. Pl. a leirásban nincs benne, hol kell olajozni! Kiderült, hogy az alsó szál házánál (bobin) és azt is egy fúvos izéből amire egy szivószálat teszek. Rém érzékeny a cérnára, hoga alsó felső egyforma legyen (a kiály és ász lehet egyforma:))))) Sokszor visszasirom a régi gépem. Ennek ellenére szeretnék egy overlockot. Kézimunkailag a Tündér ujjak horgolt sálmintáit csinálom. Hogy kell horgolni egyenlőoldalú háromszöget, most ez a feladat. de előtte kokárda varrás! Kötésileg látom nagyon divatosak azok a puloverek, amiket sima kötéssel készitenek, passzé nélkül, ezért az alján visszakunkorodik, és a legesgszerűbb fomával. Két négyszög az eleje és háta és két téglalap az ujja. Ja a nyaknál csónakkivágás. Egyszinű fonalhoz egy semelyszálat fognak. Egyre több ilyt láttam divatlapoban meg divatbemutatón. Na jó munkát mindenkinek
Lőrincz
Arzénka Creative Commons License 2001.03.07 0 0 766
Kedves Csilla!

Megtaláltam otthon egy régebbi művem keresztszemes leírását. Két rózsás falikép, ha gondolod, akkor bescannelem és elküldöm, van hozzá színes kép is. Milyen formátumban juttathatom el hozzád?

A.

Csilla Creative Commons License 2001.03.05 0 0 765
Sziasztok!
Na mi volt a foltos talin? Sehol egy beszámoló...
Én a hétvégén megkötöttem az egyik pulcsim hátát, remélem a héten kész lesz az eleje is.
Csucsuka Creative Commons License 2001.03.02 0 0 764
íz=az
Előzmény: Csucsuka (763)
Csucsuka Creative Commons License 2001.03.02 0 0 763
Halihó Mindenkinek!

Cicvarek, nem tudom, hogy írhatom le jobban, a rendes Úri hímzésre gondolok:))) Általában osztott hímző két szálával plusz arany vagy ezüst - íz alapszín melegségétől vagy hidegségétől függően - hímzőfonalall szoktam látni. De, ha jól emlékszem a februári Fürge ujjakban is volt két terítő.

Képzeljétek, találtam itt Erzsébeten egy szuper boltot:)) Olyan voltam, mint Alizka csodaországban! Úgyhogy megvan, hová fogom vinni a "felesleges" pénzecskémet:)))))))

Pusszantás!

Arzénka Creative Commons License 2001.03.02 0 0 762
Kedves Lányok! Köszönöm az ötleteket.

Csilla, megnéztem a honlapodat, nagyon igényes, és nagyon tetszik az egész megjelenése. Ma teljesen fellelkesedtem és elmentem a West Endben lévő kézimunka boltba. (Mivel miskolci vagyok, ezért más helyeket nem nagyon tudok itt Pesten.) Találtam nagyon szép gobleineket, amiket szívesen kivarnék. Szerintetek osztott szálas fonallal jobb varrni, vagy inkább gyapjúval? Az osztott szálas nekem egy kissé vékonynak tűnik, mintha nem fedne olyan szépen, mint a gyapjú. A gyapjú viszont mattabb, nem olyan élénkek a színek. Nektek ezzel kapcsolatosan mi a tapasztalatotok? Vagy van fényesebb gyapjú fonal is? (Jaj, nagyon-nagyon kezdő vagyok, de olyan lelkes:))

Arzénka

the kapálatlan szőlő Creative Commons License 2001.03.02 0 0 761
Sziasztok!

Nem tudom, ismeritek-é a Windows Cat nevu programot. Ez egy ruhaszerkesztő program, vagy mi.
Ha esetleg megvan, vagy meg tudja szerezni valaki, írjon!!
hokotro@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.02 0 0 760
Csucsuka!

Az úrihímzés Nálad mit takar? :-)

Cic

Előzmény: Csucsuka (758)
Csilla Creative Commons License 2001.03.02 0 0 759
Szia!
Én többnyire számolós keresztszemest varrok, nekem ez jobban megy, igaz hogy kell ám figyelni rendesen. Rendes kongréra szoktam varrni és általában muliné fonal (pl. Coats)használok, 2 szálasan. A leg több mintánál le van írva hogy milyen kongréra kell varni és milyen fonal kell hozzá. Van jó pár minta a közös oldalunkon érdemes megnézni, a címe ott van az adataimnál.
Előzmény: Arzénka (757)
Csucsuka Creative Commons License 2001.03.01 0 0 758
Halihó Mindenkinek!

Cicvarek, nem tud hímezni a gép, dehát nem is ez a cél:))) Hímezni most egy úrihímzéses asztali szettet fogok.
Kedves Arzénka, üdv körünkben!

Pusszantás!

Arzénka Creative Commons License 2001.03.01 0 0 757
Kedves Lányok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. Én szívesen kézimunkázom szabadidőmben, bár még nagyon kezdő vagyok. Egy ideig díszpárnákat vartam ki, kalocsai és mezőkövesdi mintákkal. Mostanában pedig a keresztszemesekbe szerettem bele. Eddig azonban még csak olyat varrtam, ami szettben kapható, azonban szeretnék kreatívabb lenni, és saját mintákat kivarrni, hogy kezdjek hozzá? Milyen anyagot és milyen fonalat célszerű venni?

Köszönöm szépen:

Arzénka

Törölt nick Creative Commons License 2001.03.01 0 0 756
Bocs, a végén a 4x1.sor bakiként maradt ott! :-)
Előzmény: Törölt nick (755)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.01 0 0 755
Honee!

Akkor íme a megígért minta!

1.sor: 5f, (F4 elöl, 2f) kétszer, F4 elöl, 5f
2.sor (és minden páros sor): ahogy a szemek mutatkoznak
3.sor: 4f, (Cs3 hátul, Cs3 elöl) háromszor, 4f
5.sor: 3f, Cs3 hátul, (2f, F4 hátul) kétszer, 2f, Cs3 elöl, 3f
7.sor: 2f, Cs3 hátul, 2f, (Cs3 hátul, Cs3 elöl) kétszer, 2f, Cs3 elöl, 2f
9.sor: 1f, (Cs3 hátul, 2f) kétszer, F4 elöl, (2f, Cs3 elöl) kétszer, 1f
11.sor: (Cs3 hátul, 2f) kétszer, Cs3 hátul, (Cs3 elöl, 2f) kétszer, Cs3 elöl
13.sor: (2s, 3f) kétszer, 2s, 2f
15.sor: (Cs3 elöl, 2f) kétszer, Cs3 elöl, (Cs3 hátul, 2f) kétszer, Cs3 hátul
17.sor: 1f, (Cs3 elöl, 2f) kétszer, F4 elöl, (2f, Cs3 hátul) kétszer, 1f
19.sor: (2f, Cs3 elöl) kétszer, Cs3 hátul, Cs3 elöl, (Cs3 hátul, 2f) kétszer
21.sor: 3f, Cs3 elöl, (2f, F4 hátul) kétszer, 2f, Cs3 hátul, 3f
23.sor: 4f, (Cs3 elöl, Cs3 hátul) háromszor, 4f

Ez a 24 sor alkotja a mintát.
Jelmagyarázat:
s=sima szem
f=fordított szem
F4 hátul= 2 szemet segédtűre veszünk a munka mögött, a következő 2 szemet simán lekötjük, majd a s.tűn levő szemeket kötjük le simán
F4 elöl= ua., mint az előbbi, csak itt a s.tűn levő szemeket a munka színén tartjuk
Cs3 hátul= 1 szemet a munka mögötti s.tűre veszünk, a következő 2 szemet simán kötjük le, majd a s.tűn levőt fordítottan
Cs3 elöl= 2 szemet a munka előtt s.tűre veszünk, a köv. 1 szemet fordítottan kötjük le, majd a s.tűn levőket simán

Remélem érthető voltam, egyébként egyáltalán nem olyan bonyolult, mint az így, első olvasatra tűnik! :-))
Jó munkát hozzá!

Cicka
1.sor:
1.sor:
1.sor:
1.sor:

Előzmény: Honee (754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!