Keresés

Részletes keresés

LindaLina Creative Commons License 2012.11.01 0 0 10606

A kémény téglái között jön a ki a füstjük.

A kémény téglás része még folytatódik egy csővel, kb 1,5 mérterrel.

Nem tudom mivel tűtenek, csak azt, hogy büdös.

 

Társasház. Az ablakunk egy magasságban van a kéményükkel. Így van ez 40 éve. De, amióta a mostani lakók költöztek ide, ez van.

Másokhoz is beszáll, akikenk az ablaka nem a kéményre néz. A kémény kb 20 méterre van.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 10605

Annyiban pontatlanul fogalmaztam, hogy bizonyos hulladékok, pl. egyes papírfajták, fahulladék, természetesen elégethető, egy arra alkalmas háztartási tüzelőberendezésben.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.01 0 0 10604

Annyira nincs igazuk, hogy hulladékkal tüzelni háztartásban törvénybe ütköző cselekedet.

 

Persze, hogy miért száll a füst az ablakotok felé, az inkább műszaki, vagy esetileg meteorológiai kérdés is lehet, gondolom a hibátlan száraz tüzifa füstjére se vagytok kíváncsiak a lakás közepén. Persze utóbbi esetben is jogotok van valamilyen megoldást kezdeményezni. Pl. ha volt a szomszédnak régebb óta egy alacsony, de műszakilag megfelelő kéménye, és ti egy magas házat építettetek közel hozzá, az nem az ő hibája, de természetesen együtt kell működnie a megoldásban (pl. a ti költségeteken 2m-rel megemelni).

Előzmény: LindaLina (10603)
LindaLina Creative Commons License 2012.11.01 0 0 10603

Szerintetek az normális, hogy a lakásom felébe füst áll, beszáll a szomszéd kéményének a füstje? Terjeng a fél lakásban a szaga. Az ablak is jó koszos lett, de ez a legkisebb bajom.

2 kicsi gyerekem van. Mit lehet tenni?

Az a nehéz, hogy ez nem egyszeri. Volt már így a napokban is. Sőt, az előző télen is előfordult. De, állítólag szerintük így jártunk, mert azzal fűtenek, amivel akarnak. Ez normális dolog jogilag?

 

fajdkakas Creative Commons License 2012.10.31 0 0 10602

Valószínűleg a keletkezett kátrány ivódott be a téglába. Vigyázz a tüzeléssel ha fát használsz, legyen száraz és kapjon elegendő levegőt. A fal az teherhordó?

Előzmény: mj620di (10601)
mj620di Creative Commons License 2012.10.31 0 0 10601

Sziasztok!

 

Idén költöztünk be a házunkba,72 es építésű,van egy 5 téglás kéménye ami a folyosó falán megy fel a pincéből.Vegyes tüzelésű kazán lett bele kötve,és mostanában érezni lehetett az előszobában ilyen savanykás romlott húsleves szagot!Most kiderült mi az,a kéményt meg szagoltam és annak van ilyen szaga.

Be költözés előtt glettelve lett minden,többek között az is ill élvédő stb.Miért van ennek ilyen büdös szaga?

Köszi!

szpido Creative Commons License 2012.10.31 0 0 10600

Köszönöm a választ. Ezt a kérdést feltettem a vegyes tűzelésű kazán topikban is. Ott is ,,a kémény magasságát , illetve, hogy a tető gerinc felett" legyenírták. Illetve még kérdezték a kazán teljesítményét a fűstelvezető cső átmérőjét, kémény átmérőjét és magaságát, de ma már nem tudom ezeket megmérni, úgyhogy holnapra marad.

Előzmény: Mr.V. (10599)
Mr.V. Creative Commons License 2012.10.31 0 0 10599

ha tényleg minden okés, akkor szerintem 2 probléma lehet. vagy túl alacsony a kéményed, ahogy te is gondolod, vagy a belső keresztmetszet túl szűk. a kemencés topikban volt már hasonló tapasztalat, ott a kemence kéményét megemelték kb 1 méterrel, és onnét kezdve az ajtón nem dőlt kifelé a füst.

Előzmény: szpido (10598)
szpido Creative Commons License 2012.10.31 0 0 10598

Sziasztok! Remélem valaki tudja a választ a gondra. Van egy vegyes tüzelésű kazánom és valamikor az ajtókon jön ki a füst. A kazánon három ajtó van a legalsó a huzatot szabályozza, a középsőn a tüzelőanyagot lehet betenni és a felsőn a víz fűtéstere látható, illetve a itt korom szokott időnkét lerakodni, de ezt rendszeresen takarítom. A fűst megfigyeléseim szerin akkor jön ki amikor fát szeretnék rátenni, valamikor igen nagy mennyiségű füst jön ki és a fák rátételét követően lehet kifelé szaladni. Ez már fordult elő akkor is amikor a húzat szabályzó lent nyitott vagy csukott. Illetve volt már olyan is amikor a kazán felső ajtaján kezdett szivárogni a füst. Ez akkor amikor az ajtók csukva voltak. A kéményben és csövekben nincsen dugulás ezt már átnéztem. A kazánból a füst egyenesen felfelé, majd egy 90 fokos könyökcsővel a falba és a fal másik oldalán meg a kémény. Az lehetséges, hogy a kémény alacsony? Ha a tető vonalát az ereszcsatorna felől meghosszabbítom a gerinc irányába, akkor a képzeletbeli vonal alatt van a kémény.

G.b.Reload Creative Commons License 2012.10.30 0 0 10597
Sziasztok!

Idèn èpìtkeztem, 2 kéményem van egy schi.. abs 14 zárt égésnek és egy tartalék Sch uni 20 kàlyhànak. (Bp 17ker) . Kéményseprõk kint voltak 3 percet az átvétel miatt, és hasznàlatbavételi az õnkorinak és fogaznak összesen 92000 huf jòl számoltak???
Vezo228 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 10596

Nekem 2010-ben kezdett építkezésnél már nem engedélyezték.

nem tudom, hogy milyen rendelkezés alapján, de lehet, hogy nem csak helyi volt, ahogy a többiek reakcióit is olvasom.

Ez Székesfehérvár, E.ON (gáz) és Kémény Zrt. fennhatóság.

Émile Creative Commons License 2012.10.29 0 0 10595

 Biztos akadnak !!

 

 Csakhogy az arányok   !!

 

 Egy ronda kémény még nem biztos , hogy rossz főleg nem  ledölős !

 Mint pld. az elfagyott kémény. Egyet egyszer kiszúrtak a kéményseprők és azt rakosgatják fel mindenhová, mint a véres kardot.

 

 Egy monopol helyzetben lévő vállakozás mindent elkövet a létének az indoklására.

 Abba némi csúsztatás, hazuzódás bőven belefér.

 De azért veszélyesek a kémények, akár más 30 -40  másféle dolog !!

Előzmény: tunderlala-3 (10589)
Émile Creative Commons License 2012.10.29 0 0 10594

 Lehetni lehet, sőt talán működne is. Csakhogy nem engedik. Vannak szabályok, amiknek biztos nem felelsz meg.

 Sőt nagyjából 10000 eseteből egy felel meg.

 Tanulmányozd a GMBSZ -t !!!

Előzmény: lacam83 (10593)
lacam83 Creative Commons License 2012.10.29 0 0 10593

Sziasztok,

 

Adott egy álló kazán, aminek van egy égéstermék kivezető csöve (alu) előbb kb fél méter viszintesen, majd a falon át, a falon kívül függőlegesen fel...

Ezt cseréltetnénk egy turbós kazánra.

Tudom, előbb terveztetni kell, meg minden, de csillapítani akarom tudásszomjamat :)

Van arra lehetőség, hogy az újonnan vásárolandó fali turbó (kombi) kazán füstgáz elvetezője egy dupla (cső a csőben) csővel azonnal viszszintesen kiépítsük falon kívülre, és egy kb 20-30centis "csonkként" falból kiálló csővel használjuk a kazánt? (szomszéd házon ilyen van, bár az lehet hogy kondenzációs.)

 

(azt sejtem, hogy a szimpla alu csövet mint a kazán kéményét nem használhatjuk)

 

 

Üdv

Meister Creative Commons License 2012.10.29 0 0 10592

Ez a kémény teljesen rendben van, nem nézett bele a kéményseprő.

Előzmény: tunderlala-3 (10589)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10591

ha rendben van, akkor persze, hogy távozik:)

Előzmény: Törölt nick (10590)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10589

épp a napokban hallottam egy olyan kéményről a kéményseprőtől magától, ami egyszerűen ledőlt az udvaron álló autóra, még szerencse, hogy nem az unokára dőlt rá.:s

 

de én csak konkrétan a füstgázra gondoltam volna magamtól:D

Előzmény: Törölt nick (10588)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10587

Ma már béleletlen téglakéményt nem engednek építeni szilárd tüzeléshez. Vagy savállóval bélelt kéményt, vagy kerámia bélésűt lehet csak. Ha új építés.

Ha már meglévő téglakémény és az egyszer már át volt véve, akkor nem köthetnek bele, csak akkor, ha a kémény állaga nem megfelelő.

 

mivel meg sem nézte, ezért valószínűleg "kényszerítőzik" csak. VAgy megnézte és valóban nem megfelelő a kémény, ebben az esetben viszont jobban jársz, ha tényleg bélelteted... már csak a biztonság miatt is...

Előzmény: Meister (10585)
Meister Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10585

Ok, de ez egy fatüzelése cserépkályha, semmi más nincs a kéménybe kötve.

fatüzelésnél nem kötelező bélelni, vagy igen?

Előzmény: Alapi42 (10583)
gmkiev Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10584

Tértivényes panaszlevél a jegyzőnek!

Előzmény: Meister (10581)
Alapi42 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10583

  Hogy akkor most kell e bélelni vagy sem az izlés dolga. Tény hogy bélés nélkül gáztüzelésnél elég hamar tönkre megy a kémény. Na nem az egész csak kb. a felső harmada. Tehát gáznál hasznos bélelni.

 Más fűtésnnél ?

 Mivel az emberek fele fával nem tud fűteni,  ott sem árt. Így elkerülhető a kátrány beívódás ( nem a keletkezés,  azt mással lehet elkerülni ).

 Büntetni akkor se tud egy kéményseprő, legfeljebb azt mondja életveszélyes a kémény , szól a gázszolgátatónak, az viszont kapásból elzárja a gázt. Ami költség ezután jön abba jobb bele sen gondolni.

 Nálam tavaly  késett másfél órát,  ezt szóvátettem,  erre kekeckedett és a szomszéd használaton kivüli kéményét szúrta ki, hogy azt életveszélyes ,  ami amúgy nem igaz ).   Igaz ronda, de attól még nem dől le !!

 

 

 

 Más ! 

 

 Megtudná valaki mondani , hogy miért monopol tevékenység ez a kémény seprősködés ???

Előzmény: Meister (10581)
Alapi42 Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10582

 Panaszold be zsarolásért !!

Előzmény: Meister (10581)
Meister Creative Commons License 2012.10.28 0 0 10581

A kéményseprő: "Figyelem felhívás" nevű nyomtatványon beixelve' a "Kémény állag probléma". Szöveg: "Kéményjárat állagromlott", szükséges bélelni. Kémény használati mód: "Szilárd/étkező". Anyám szerint bele sem nézett, nem érdekelte, hogy amikor kb.9 éve a tetőt javíttattuk, akkor a kéményt is újra építették-megemelték. Azt mondta, hogy jövőre ha jön, akkor megbüntetnek és több 100 ezerért megszakértik' és megcsinálják, ha mi addig nem béleltettük ki. Fatüzelésűt állítólag nem kell, de nem is szabad bélelni. Véleményeket kérek!

jniki82 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 10580

Természetesen kémény zrt., ki más is lenne.Az a baj, hogy olyan cég kivitelezői nyilatkozata kell akik nem is csinálták a kéményt.A kivetelezőnk csak az anyagot szerezte be ott.

Előzmény: Zöldövezeti (10579)
Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.26 0 0 10579

 Kérni kell egy másik, jó kivitelezői nyilatkozatot !

 

 

 Ez miféle cég ??

 

 

 kémény zrt ??

 

Előzmény: jniki82 (10577)
kerecse9 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10578

Üdv!

 

A kéményem Schiedel SR18-as, bekötéstől a magasság kb. 4,5méter, teljes hossz kb 5 méter.

http://www.schiedel.hu/kemenyek/schiedel-keramia-kemenyrendszerek/sr-kemeny

A kémény a tartófalban van. A hasznos magasság felénél a kerámiabéléstest – mint a mellékelt képen látható - nem a saját köpenytéglájában van, hanem be van betonozva (betonkoszorú).

Tehát van egy kb. 3 méteres szakaszom, ami alul-felül be van fogva, mozogni nem képes. A kéményt most vettem használatba (házvásárlás), korábban nem használták. A kandallóba már begyújtottam néhányszor, de a folyamatos használat csak ezután következne. Begyújtást követően a betonkoszorú alatt kb. 40cm-rel vízszintesen megreped a fal kb 1m szélessében.

 

Ugyanezen falon van a gázkazán kéménye is (SR14-es), hasonló módon bebetonozva. Az 9 év óta van használatban, az még nem tört össze.

 

Kérdéseim a következők:

10 ilyen beépítésből mennyi törik össze a hőtágulásból keletkező feszültség miatt? A használat megkezdése után akár évekkel később is összetörhet? Ha összeroppan, akkor a 90 fokos bekötésnél fog? Hogy képzeljem el, ha összeroppan egy béléscső, akkor a fölötte lévő szakasz leesik a helyére, vagy a lezuhanó szakasz is összetörik? Mennyire használható a kémény hiányos kerámia szakasszal?

Javítható? Húzható bele korr.acélcső?

 

Esetleg ötlet az összeroppanás megelőzésére?

 

Válaszokat előre is köszönöm!!!

 

jniki82 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10577

Sziasztok!

Járt már valaki úgy, hogy a kémény zrt nem vette át a szerelt kéményt, mondván, hogy nem jó a kivitelezői nyilatkozat.Mit csináltatok?

Zöldövezeti Creative Commons License 2012.10.11 0 0 10576

 Hát ahová a tervező tervezi ! Csak ért hozzá !  ! ?

De ha már van kazánház, akkor a közelébe, mert akkor jó ha a fűst minél kisebb utat tesz meg vízszintesen.

 Sőt függölegesen se mindegy mekkora az út.

 A kéménynek van egy optimális magassága. Túl alacsonynál kicsi a huzat, túl magasnál meg nagy lesz az ellenállása, sőt le is dőlhet,  az is egy szempont.

 De új építésnél csak csak ügyködik egy tervező.

 Vagy a tervező kontrolja lenne ??

 Van olyan is !

Előzmény: francois81 (10574)
tunderlala-3 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 10575

:)

megmondom őszintén, csak átlapoztam, kerestem valamit, és eszembe jutott, hogy ezen a fórumon hátha valaki hasznát veszi.

Előzmény: matthiasii (10573)
francois81 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 10574

Új építésű ház esetén a kéménynek hol kell elhelyezkedni a kazánházhoz képest? Közvetlen vagy távolabb is lehet? Illetőleg az érdekelne még, hogy faelgázosító kazánt mennyiért szerelnek be, és milyen kéményszabványokat kell figyelembe venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!