Keresés

Részletes keresés

digidu Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60425

Okés. Én is alkatrésznek gondltam, ha valakit érdekel.

Csak a nyomásmérő-t 8e + beszerelésért-ért adtak hozzá 2 éve amikor tönkrement.

 

Ha valakinek kell innen email címem publikus.

Üdv, digidu

Előzmény: vizgazfutes (60391)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60424

MEnnyi ennek az ára így komplett ?

Tároló+ többi bizbasz ....Nézted ?

 

Majd jön vízgázfűtés , meg a többi szaki és megaszondják.... 

DE ez így első ránézésre RÉTEGTÁROLÓNAK  tűnik .  :-))

 

És ezt te is simán megoldhatod, csak olyan szivattyú kéne ami HMV hez is jó. Bronzházas, vagy rozsdamentes !

Veszel egy drazsice tárolót OKC100NTR(100eFT)

AZ SD van vagy 150-170 eFT biztos

http://www.szakszer.hu/sites/default/files/Kozvetett_30+31.pdf

veszel egy szivattyút, (30eFt), és bekötöd a rajznak megfelelően.

 A tároló hideg be és cirkulációs csonkjára kötöd a kombikazán HMV körét.

A  tároló termosztátja vezérli a szivattyút...

 

Elvileg működhet...ha ott is működik :-))

 

Megér ennyit a dolog ?  :-))

 

Előzmény: Bandus99 (60421)
Émile Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60423

 Ez a kiszámolás mikor  / múltkor volt ??

Előzmény: vizgazfutes (60417)
Émile Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60422

 Speciel a kémény magában min. 250 eft !

 Aztán e Mikánál elvileg nincs gázvezeték már mint új, elvileg a konvektor helyére lehet kötni. És mint írtam minek kidobni a másik konvektort ? Jó helyen van az. Mindegy te vagy az akinek ingyen kötik ki és vissza a gázórát, nekem sajnos nem.

 Nos szerintem egy Mika beruházás  : a kazán legyen 150 eft, rákötés 20eft, fűtésszerelés  150 eft, radiátorok 100 eft, ez aminimum majd 450 eft, ez olyan félhivatalos.

 Egy kazánosnál erre még jön a kémény, a villanyszerelés (EPH, Fi relés áramkör, gáztervezés Meó és atöbbi. Tényleg ha ügyes kijön 800 -ból, ha viszont egy fővállalkozót és bevon lényegesen több.

 Viszont a Mika készülék még nem elterjedt nem bejáratot.

 Én speciel várnék még egy -két  évet azzal a két konvektorral, ha mán ott van.

Előzmény: vizgazfutes (60417)
Bandus99 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60421

Koszonom ez is egy lehetseges megoldas beszerzesben mindenkeppen olcso, hosszutavon nem tudom mennyire gazdasgos, mivan, ha megis ra kell futenie a villanynak? Nincs tapasztalatom benne, ezert kerdezem, nem szeretnek hasonlo hibaba esni mint most.

Ha tudtam volna, hogy 2 fele kazan letezik es elteres van a Clas es a Clas System kozt, biztosan a clas systemet mondom a szerelonek. Ahogy nezem arban raadasul nincs is elteres.

Ha meg szabad feltartani a forumot kerdessel...
Nezegetek melegviz tarolokat
pl itt van SDK tarolok  kerdes elso korben ezt is be lehet kotni a rendszerbe, ahogy a villanyost? Ekkor persze semmi rafutesi lehetoseg nincs, de elviekben nincs is ra szukseg.  Ha pedig kiderul megis szukseg van ra, akkor a villanyos se tetszene a magas koltseg miatt, szova akkor max  kovetkezo lepeskent letezik ehhez cirkulacios szett amivel a szukseges rafutes is megoldhato gazzal, ha jol ertelmezem ez igy mukodik az en kazanommal is.

Tehat a kerdesem indirekt taroloval megoldhato ez? Nem ismerem a tipusokat a gyartmanyokat van esetleg masik javasolt tipus?
Igazabol a hely miatt nekem allo kivitel lenne az optimalis, nem tudom abbol letezik-e kis meretu?

Koszonom a valaszokat

Előzmény: joevagyok68 (60420)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60420

Ha annyira zavar a melegvíz hőmérsékletének ingadozása....

Ezzel kapcsolatban még szembe  , hogy rakja be - ha van hely - egy 50literes vellanybojlert (akár nappali áramra kötve is) a kombi kazán után.

A bojler hőmérsékletét állítsd 45 fokra, a kazánét magasabbra.

 

Ez csak akkor működik ha van helyed, és ha esetleg olyan helyen van a kazán (kazánház), érdemes a bojlerre +szigetelést rakni, és a csöveket minél rövidebbre hagyni a kettő között, és jól leszigetelni..

 

Lehet szummában még mindig olcsóbbanj össz ki, hisz a kazáncsrén is buksz nem keveset, és az új kazán beüzemelésének is lennének + költségei !! 

Előzmény: Bandus99 (60387)
halaloszto Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60419

nyilvan nem mindegy hogy 150ezres vagy felmillas kazant vesz. 

viszont pl az sem, hogy hany emelet van felette, es eleg betenni a kemenybe a csovet, vagy netan bontani is kell, vagy rossz esetben nincs is olyan kurto amit hasznalhatna (gyujtokemeny)

 

vajk

Előzmény: vizgazfutes (60417)
Catman Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60418

Koszi az infot. Ekkora hercehurcat azert nem vallalnek be, mert amugy semmi baj a kazannal. Azt gondoltam, hogy ilyen esetben siman ki lehet cserelni masik hasonlora, max egy kemenyseproi ellenorzes kell. Igy viszont marad a csap felig nyitasa. :)

Előzmény: vizgazfutes (60393)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60417

"2. Új falikazános központi fűtést építetsz ki. Az bizony surólni fogja az 1 millát. Tételről tételre kell elemezni az árakat,"

 

Azt azért hozzá lehetne tenni, hogy pl. milyen készülékkel jön ki az 1 milla?

 

A múltkor itt számoltuk ki valakinek, hogy nagyjából 600.000.-700.000.- környékén kijön egy korszerűsítés... Mondjuk a MIKA esetében is "csak" a kémény árát spórolod meg....

Előzmény: Émile (60415)
Shoterq Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60416

Szédszedtem az érzékelőjét lemértem kb. a tároló feléig volt ledugva, akkor ahogy írtad picit feljebb húzom, remélem jobb lesz a hatásfoka!

Ebbe 0,8m2 a hőcserélő felülete!

Előzmény: joevagyok68 (60369)
Émile Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60415

 Három variáció van.

 1. maradsz a konvektoroknál, az a 2 db nagyjából kifűti a lakást, természetesen karban kell tartani,

 

 2. Új falikazános központi fűtést építetsz ki. Az bizony surólni fogja az 1 millát. Tételről tételre kell elemezni az árakat,

 

 3. telepítetsz egy Mika kazánt az egyik konvektor helyére, a másikat hagyod a helyén a biztonság ( nem az élet és vagyon biztonság,    hanem a fűtési biztonság ) miatt.

 

 

 Ezt is elvileg terveztetni kell. Igaz a gázos részen nincs több mint egy olható kötés csere. A konvektorhelyére  a Mika kazánt kötöd.

 Mármint nem Te,  hanem gázszerelő. Aztán kiépíteted a vízesrendszert. Csövek radiátorok stb.

 Arra hogy gazdaságtalan a parapet készülék. Igen a konvektor. De nem a kazán. A szomszédban van egy ilyen készülék.

 Ott atélen bizonyos hidegnél már jégcsapok lógnak a kitorkolásnál. Ez azért van mivel  a hőelvonás annyira jó, annyira lehül a füstgáz, hogy a benne lévő víz már megfagy.  konvektornál ilyen jelenséget nemigen lehet látni, ott lényegesen magasabb hőfokon távozik az égéstermék, ténleg az utcát is fűti.

Előzmény: elizondo (60397)
Émile Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60414

 Köszönöm, majd keresem.

 Erre az ócskavas témára. Lehet még megy egydarabig az a 25 éves kazán  - az eredeti helyén. Máshová telepíteni a telepítési költségek miatt nem éri meg - hacsak nem pont egyugyanolyan 29 éves döglik be a szomszédban.

Előzmény: sjohn (60396)
halaloszto Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60413

hat de baromi szopas lenne, ha a vegyesben napi 24 orat kellene rakni a szenet, a gazkazan meg had egjen egesz nap, baromira nem zavar.

 

szoval ha a vegyesed 30kW, de csak napi 12 orat eg benne a tuz, es abbol csak 6-ot eg ugy ahogy a csovon kifer dorombolva, akkor napi atlagban jo ha 15kW van az a kazan. a gazkazant meg nem kell rakni, ha akar mehet akar napi 24 oraban is.

 

vajk

Előzmény: iberke (60409)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.18 0 0 60412

Nem azt mondtam, hogy ott kell megvenni, de érdemes a keresgélést ott kezdeni.

 

Azért a vegyes kazán és a cirkó között egy "kis" különbség van. :)

Előzmény: iberke (60411)
iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60411

sőt máshol 30e-el olcsóbb!!!

iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60410

http://tusor.unas.hu/spl/615067/Vaillant

 

itt olcsóbb mint a kazanwebaruhaz.hu-n

 

iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60409

Hát a vegyesünk 30 kw, a tervrajzon elvileg 24 kw van, ha jól emléxem de most nem tudom megnézni, olyan nagy gond ha kicsit nagyobb? nem kötik be?

Előzmény: vizgazfutes (60408)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60408

Beretta: gagyi

Immergas: pozitív tapasztalatom nincsen vele

Baxi: eddig negatívat nem hallottam róla

Bosch: arról meg még semmit nem hallottam :D

 

A Vaillant, amit írtál az 28kW-os! A teljesítményt azért nézzed! :)

Előzmény: iberke (60407)
iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60407

igen ott olvasgattam a kazanwebaruhazban és arra jöttem rá, hogy a vailant nem is olyan drága...

több típust néztem, és 9 db-nak van turbó tárolós rendszere. ebből 5 jön szóba (Beretta- azért mert nem tudok róla semmit, Baxi, Bosch=Junkers, Imergas és Vailant).

 

A Vailant  VUI AQUAPLUS 282-7 E, most 372e, elég sokmindent tud.

Ehhez képest a Baxinak hasonlója 330e, Bosh 394-nél indul felfelé..., Imergas 404-től,

Junkers 354e-től...

Hát akkor hol drága a Vailant, mikor az legalább minőség és még olcsóbb is mint a többi?

Na mondjuk ezt ti tudjátok jobban, hogy melyiknél vannak olyan extrák amit a többi nem tud...

De mindig az jut eszembe, hogy egy jobb kategóriás, megbízható autó (pl toyo) alapáras változata, többet ér - nekem megbízhatóbb, mint egy olcsóbb, vagy gyengébb minőségű autó fullos változata... (pl peug) Most szidhattok...

Előzmény: vizgazfutes (60403)
gabrielke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60406

Most szólok, hogy a nem állandó víznyomáson semmilyen tároló nem segít.

Egyébként hogyhogy nem "állandó" ? Annyiban nekünk sem állandó, hogy 6 bar vagy annál több (ami baromi sok persze).

 

Előzmény: iberke (60389)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60405

Hát, nem tudom, hogy az milyen árajánlat, de egy ilyen korszerűsítési munka azért kevesebb szokott lenni... :S

 

Nekem nincs MIKA 6 készülékem és eddig nem is hívtak fel vele kapcsolatban panasszal...

Előzmény: elizondo (60404)
elizondo Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60404

van árajánlat, igen...

szóval akkor ad egy olyan komfortérzetet mint egy cirkó?

Előzmény: vizgazfutes (60403)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60403

Itt vagy a linken, amit írtam? :)

Előzmény: iberke (60400)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60402

Indirekt...

Előzmény: iberke (60399)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60401

Üdv.!

 

Ha a lakás hőigénye nincsen több 6kW-nál, akkor elegendő egy készülék is, amennyiben több, akkor két készülék kell.

 

Tul.képpen egy baja van, ami a parapetes készülékeknek általában... A hő nagy részét a parapeten keresztül elveszítjük, tehát az utcát fűtjük.

 

Eddig nem volt panasz, hogy hangos lenne...

 

Ki mondta, írta, hogy 1 millió lenne egy cirkós rendszer kiépítése? Van árajánlat róla?

Előzmény: elizondo (60397)
iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60400

Van olyan, hogy legjobb kazánok listája? vagy szavazás esetleg, hogy ki melyik gázkazánt találja a legjobbnak? Lehet itt vhol szavazást indítani erről?

iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60399

Ja, ha nekem csak néha kell fűtésre, de állandóan melegvízhez, akkor indirekt, vagy rétegtárolós?

Előzmény: vizgazfutes (60394)
iberke Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60398

Köszi a címet, nézelődöm! Pont a villanybojlert akartam kiváltani, mert az vagy 200 l és este meg nincs meleg víz hétvégén, pedig napközben csak mosogatok...

Nekem csak melegvízhez kell a tároló, fűtésre nem nagyon akarom használni a kazánt, csak ha nagyon rászorulok, egyébként még a 70l is sok, szerintem kevesebből le lehet zuhizni, ha meg kádban fürdök akkor úgyis kiengedem előre...

Előzmény: vizgazfutes (60392)
elizondo Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60397

Üdv,

 

Tudna nekem vki tanácsot adni?

vettem egy 60nm-es lakást amit 2db konvektor fűt.

szeretném a fűtést korszerűsíteni, de egy kombicirkó kiépítése kéményépítéssel kb 1 millió ft lenne.

 

Most a Mika-6 konvektor kazánon gondolkodom, csak fűtésre kell a melegvizet a távhő adja,

érdemes belevágni? fűt rendesen? hangos? gazdaságos?

, ha van valakinek tapasztalata akkor kérem írja meg..

a lakás 60nm nappali 24nm ezenkívül még 3 radiátor kellene.

 

előnyei? hátrányai?

 

köszönöm...

sjohn Creative Commons License 2012.04.17 0 0 60396

A gyártási év rajta van az adattáblán.

Előzmény: Émile (60395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!