Keresés

Részletes keresés

ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73813

Hát igen, Tapolca lelke Adél. Bennem is ő tartotta a lelket. Persze ott mindenki nagyon együttérző. Én ami miatt váltani akartam az a technologia, hátha máshol jobbak a lehetőségek. De rájöttem, hogy mindenhol ugyanazt csinálják esetleg egy kis eltérések vannak. Úgyhogy győzött Tapolca.

Azért ahogy leirtad te is megjártad a hadak útját rendesen. De legalább volt értelme. Pocaklakód van, és ez elfeledtet minden addigi fájdalmat, bánatot. Most már nem is szabad visszanézni csak az a fontos, hogy sikerült. Iszonyatosan jó érzés lehet. Nagyon szoritok neked, hogy minden rendben legyen.

Előzmény: gaspoltshofen (73810)
kollina Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73812
Nekem is fagyibabás emberem van. :))))) Tessék abban is bízni!!! Ha túlélik a kiolvasztás, akkor ugyanolyan eséllyel indulnak, mint a frissek!
Előzmény: ma.zsola (73802)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73811

Gaspi, én annyira örülök!! :)) Olyan jó érzés lehet!!!

Ezek szerint Csongrády csinálta a leszívást és a transzfert is? Látod, jó ám a pasi és szerencsét is hozott Nektek!

Teljesen egyetértek Veled, Tapolcán maximálisan meg vagyok elégedve mindenkivel, nagyon segítőkészek és együttérzők!

Előzmény: gaspoltshofen (73810)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73810

Aranyos vagy:)

 

Tudod sajnos sehol senki nem tud garanciákat a sikerre. A harmadik stimus lombik után (Meg volt még két fagyis) nekem is páran mondták, hogy lehet, hogy nem ártana váltani, és az én fejemben is megfordult. De győzött az, hogy azt a barátságos (vidéki) légkört, ami Tapolcán van sehol nem kapnám meg, másrészt Török - és most már állíthatom, hogy Csongrády is - nagyon nagy szakmai tudással rendelkezik. Ismerek olyan lányt, aki 3 után váltott BMC-re, ott is megcsinált két lombikot, de ott sem sikerült, aztán vannak olyanok, akiknek a másik intézet szerencsét hozott, a lényeg az, hogy ha nem vagy biztos az intézetben, akkor ne félj megtenni a váltást, én maradtam, és talán így hatodikra megtörtént a csoda, de még annyira az elején vagyok (és már zizi is), hogy biztosra nem állíthatomm. Nem csak a dokikról, hanem a teljes személyzetről csak legfelső fokban tudok beszélni, én most tényleg azt éreztem, hogy mindenki egy emberként velem van, velem szomorkodik és velem örül. Én most elég sokmindentől majréztam (pl. 16 tüszőből 5-öt tudtak leszívni, Török nem volt sem a leszíváskor, sem a beültetéskor,.....), és azt éreztem, hogy ezt észrevették, és lelkileg is odafigyeltek rám egy-két kedves szóval, amivel sikerült megnyugtatniuk, pl. nem tudtam én másnap reggel telefonálni munkahelyi dolgok miatt, ezért a párom telefonált, hogy hogyan termékenyültek meg, de valahogy nem nyugodtam meg, ezért felhívtam Adélt délután, és annyira sikerült megnyugtatni, hogy elmúlt minden aggodalmam.

 

Bocs kicsit részletes voltam.

 

Gaspi

Előzmény: ma.zsola (73808)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73809

Elfelejtettem gratulálni neked, hiszen ha jól tudom neked is nemrég sikerült. Hajrá!

Előzmény: gaspoltshofen (73807)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73808
Én nagyon szeretek Tapolcára járni. Szakmailag is nagyon jók. Igazán még mindig nem tudom pontosa, hogy váltsak -e vagy sem. Most volt a negyedik sikertelen lombikom, talán emiatt pánikoltam be. De egyre inkább azt látom, hogy más intézetekben sem biztos, hogy az első három alatt sikerül. Lehet, hogy ez tényleg csak az egyéntől függ. Arról pedig nem is beszélve, hogy a Török már ismer mint a rosszpénzt.
Előzmény: gaspoltshofen (73807)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73807

Nem akarlak rábeszélni Tapolcai maradásra, mert ez a te magánügyed, ha az elmúlt időszakra visszagondolok, HB és Trento is ott lett fagyibabás terhes. HB tavaly októberben szült meg, Trento pedig most 21 hetes terhes.

 

De természetesen más intézetekből is voltak itt lányok fagyibabás terhességgel, mint ahogy Kinga is az.

 

Gaspi

Előzmény: ma.zsola (73806)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73806
Kedves Kinga 71! Hát most nagyon feldobódtam. Ezek szerint vannak kivételek. Megkérdezhetem neked hol sikerült? És hányadik nekifutásra?
Előzmény: kinga71 (73805)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73805
ma.zsola, én egy fagyibaba anyukája vagyok (mindjárt szaladok, mert kiabál a kiságyából:)). És nem vagyok ebben a topikban egyedül:) Tessék bízni abban is, elég klasszak ezek a kis hidegtűrők :)
Előzmény: ma.zsola (73802)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73804
Kedves ibeD! Igazad van muszály bizni minden lehetőségben még ha kicsi is az esély. Nem is az a gond, hogy nem bizom benne csak ennyi csalódás után az ember már nem mer hinni a sikerben. Pont ezért örülök neki, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert ha fennt vagyok mindig feltöltődöm egy kicsit pozitiv dolgokkal. Hála az égnek mindig van valaki aki sikerélményről számol be és ez jó. Egyszóval fő az optimizmus.
Előzmény: ibeD (73803)
ibeD Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73803

Kedves Mazsola!

Fagyibabás protokollról nem nagyon tudok beszámolni neked, mert bár vannak fagyasztott sejtecskéink, egyenlőre tartalékoljuk őket!

Biztos lesz más a topikon, aki részletesen be tud erről számolni. Egyébként meg ne tessék ennek ilyen pesszmistán nekiállni, mert így nincs semmi értelme!

Sok sorstársunknak született már "eszkomóbabája"!

Hajrá!!!!!

 

Előzmény: ma.zsola (73802)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73802
Kedves ibeD! Nagyon jó volna ha tényleg igy lenne. Én is hallottam már egy ügyvéd ismerősömtől, hogy a már meglévő jogszábályt visszafelé nem lehet módositani, vagyis aki már benne van azt nem érintheti a változás. De ettől az új kormánytól sok jóra nem lehet számitani. Amúgy nekem az ötödik előtt van még egy fagyibabás lehetőségem amit valamikor márciusban ültetnek be. Sok reményt nem fűzök hozzá, igaz még sosem volt egyik lombikomnál sem lehetőség ilyenre. Ez lesz az első fagyibabás. Ha nem gond légyszi ird meg nekem, hogy ilyenkor ez hogyan van. Ilyenkor a mensi hányadik napján ültetik be? Nekem nyolcat fagyasztottak le remélem lesznek túlélők.
Előzmény: ibeD (73800)
dtamika Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73801

Szerintem telefonálj oda és beszéld meg, akár az orvosoddal, akár valamelyik nővérrel. Azt tudom, hogy hétvégén is dolgoznak a Kaáliban, csak nem mindegyik orvos és kizárólag délelőtt - szóval, afféle ügyeleti rendszerben. Ők komolyan veszik, hogy a ciklus nem igazodik a hétvégéhez.:)

Előzmény: hubzsu (73797)
ibeD Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73800

Kedves Mazsola!

Persze az abszolút tutit senki nem tudja, de az orvosom szerint, aki már elkezdte a programot, annak "jár" az 5 kezelés a jogszabálymódosítás után is!

Remélem igaza van, mert akkor semmiképpen nem csúszhatsz le a 5. esélyedről!

ÁMEN

Előzmény: ma.zsola (73799)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73799

Szia ibeD! Köszi, hogy irtál, én is pont ettől félek. Nagyon szeretnék megpróbálni más intézetet is de nekem már csak egy lehetőségem van mivel túl vagyok négyen. Nagyon úgy néz ki, hogy nyáron júni. vagy júli. hónapban meglesz a törvényhozás legalábbis a héten Tapolcán nekem ezt mondták. Ha nyárig Pesten nem férek bele a keretbe akkor nem tudok menni, mert nem szertnék az ötödik támogatottról lekésni. Valószinüleg fel fogom hivni az intézetet és rákérdezek erre. Ez a legtisztább.

 

 

Előzmény: ibeD (73796)
hubzsu Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73798

elnézést így akartam

.....s sok kérdésre választ is kaptam....

 

 

 

Előzmény: hubzsu (73797)
hubzsu Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73797

Sziasztok!

 

Régóta olvaslak már benenteket s kérdésre válasz is kaptam, de most lenne egy kérdésem.

Magamról: nyár elején volt egy sikertelen lombikunk, novemeberben pedig egy sikertelen "fagyis" beültetés. Most indulnánk a második lombikkal. A doki azt mondta, hogy a menses első napján menjek vissza. Nekem ez szombat lenne - ha nem késik. Szerintetek menjek pénteken, vagy várjak hétfőig?

Köszönöm

 

 

ibeD Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73796

Kedves Mazsola!

 

Kaáliba járok, áprilisban lesz a 3. (reméhetőleg első sikeres) lombikom. Február 16-án voltam konzultáción, hogy egyeztessük a következő protokollt és az orvos - mivel először megfeledkezett az előzetes egyeztetésünkről - a várólista miatt júliusra tudott volna időpntot adni.

Nem tudom ennek van-e számodra információtartalma, de gondoltam megírom!

Minden jót neked!

Előzmény: ma.zsola (73794)
kinga71 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 73795
ma.zsola, onnan, hogy "bekerülsz a rendszerbe", szvsz már minden megy a protokoll szerint. Időpontot az első konzultációhoz kell kérni, onnan a dolgok már az ismert mederben folynak. Az tény, hogy az OEP meghatározott számú beavatkozást támogat minden hónapban, ehhez mérten csúszhatnak az időpontok, de szerintem már eleve úgy kaptatok konzultációs időt, hogy nyár elején, tavasz végén már sanszos legyen egy beültetés.
Előzmény: ma.zsola (73794)
ma.zsola Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73794

Köszi Kinga a választ, de most sem kell a vizsgálatokra hónapokat várni igy, hogy előjegyzés van mindenhol? Hallottam már olyan intézményekről is, ahol csak több hónapra előre tudtak lombik időpontot adni.

kinga71 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73793
ma.zsola, az a vizsgálatoktól függ, mármint, hogy miket fognak megcsinálni, de úgy általában egy-másfél hónap alatt minden megvan, és onnantól indul a menet. :)
Előzmény: ma.zsola (73783)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73792
Angyalka!

Köszi, igyekszem.
Előzmény: Angyalka75 (73787)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73791
Dongo!

Le a kalappal, hogy ilyen türelmed van. Én biztos rohannék a következőre. Én is bármilyen optimista voltam attól féltem a legjobban, hogy 3 hónapig nem nyulnak hozzád ha nem sikerül a lombik. Főleg, hogy várólisták vannak.
Előzmény: Dongo.75 (73786)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73790
Kollina!

Szerintem biztosra akarnak menni. Tudom máshol már két hét után elküldik a lombikosokat HCG-szint vizsgálatra és utána Uh-ra. Minden meddőségi klinikán más a protokoll.
Előzmény: kollina (73785)
lemmy99 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73789
Gombócné!

Igen lehet altatás nélkül is kérni a petesejt leszívást.
Előzmény: Gombóczné (73784)
Lillia Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73788
Szia, én is a Nyírőbe járok. Milyen műtéted lesz? Miért akarod altatás nélkül a punkciót? Hallottam már, akinek így csinálták, de a Nyírőben nem lehetett választani. Előtte én is az altatástól féltem a legjobban, de a lányok itt megnyugtattak, és valóban az altatás volt a legjobb része a dolognak. :-) Te választottad dr. V.-t vagy hozzá kerültél?  
Előzmény: Gombóczné (73784)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73787

Okéééééé :)) csak óvatosan :))) Vigyázz az ikrekre..nehogy túl sok elektroszmogot kapjanak :)

gratulálok Én is egyébként !

Előzmény: lemmy99 (73777)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73786

Sziasztok!

Lemmy, gratula a hányáshoz! :)) Ez szuper!

Én Tapolcára járok, és vmikor április-májusban megyek újra. Majd még kiderül, nem akarok elkapkodni semmit!

kollina Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73785
Ezek szerint jó úton haladsz :)))) Ugye hogy tud örülni az ember 1-1 hányásnak? ;)))

A Dévaiban miért váratnak ennyit?
Előzmény: lemmy99 (73774)
Gombóczné Creative Commons License 2007.02.21 0 0 73784

Sziasztok! Én most kezdeném a lombikot, de előtte a Nyírőben (BP) mennem kell egy kisebb műtérte. Aztán hogyan tovább? Altatás nélkül is mehet a petesejt leszívás szerintetek? És Vereczkey doktorról tudtok valamit? Köszönöm a segítségeteket előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!