Keresés

Részletes keresés

huskó Creative Commons License 2011.06.23 0 0 782

igen,ma

Előzmény: nikicske1 (779)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.23 0 0 781

luxus körülmény egy rózsadombi medencés villa lenne :-)

Előzmény: huskó (777)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.23 0 0 780

a jó az, hogy lehet szólni a biztonságiaknak és kitessékelik őket. Autólopás is volt? Remélem nem a mélygarázsból...Sajnos nem lehet felügyelni mindent.

Előzmény: huskó (778)
nikicske1 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 779

ez itt keszult ??

Előzmény: huskó (778)
huskó Creative Commons License 2011.06.23 0 0 778

huskó Creative Commons License 2011.06.23 0 0 777

Ilyen élet van a Marinán:(

 

  kemping,horgászás,ingyen napozás,kutyasétáltatás,park és padok rongálása, szemét itthagyás,autólopás,stb.(ezt mind a bejövök csinálják)

 

Hát nem luxus körülmények között élünk??:(:(

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.14 0 0 776

Szia, megmondanád mikor kerülnek kézbesítésre a Marina Part III. Th. közgyűlési jegyzőkönyvei v. mi a késlekedés oka? köszönöm!

Előzmény: hape79 (758)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.13 0 0 775

:)

Előzmény: Syler (774)
Syler Creative Commons License 2011.06.13 0 0 774
Nyilván új szb-t kell választani.
Előzmény: Törölt nick (767)
Syler Creative Commons License 2011.06.13 0 0 773
Ezt nem értem. El lett zavarva az alapítvány sztárügyvédestül?
Mit akar megvenni az alapítvány? Kitől?
Mi lesz a kompenzációs ingatlanokkal?
Az új közösképviselet céget, azok a lakótársak (István, Laci stb.) gründolták, akik korábban kiharcolták a kompenzációt? Ez akár jó hír is lehetne.
Előzmény: Törölt nick (766)
Syler Creative Commons License 2011.06.13 0 0 772
Valami lárma néha tényleg szokott lenni, de úgy vagyok vele, hogy ha az ember egy 2 milliós városban lakik, akkor ez benne van a pakliban. Egyébként nem a Margit-sziget végéből jön a zaj?
Ha gondolod megpróbálhatsz harcolni ellene, aláírásgyűjtés, panasz az önkormányzatnak stb. Most úgyis olyan bulizás ellenes szelek fújnak állítólag.
Előzmény: pit5 (771)
pit5 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 771

Sziasztok!

 

Nem rég költöztem a Marinára. Titeket nem zavar a Hajógyári Szigetről szerdánként és pénteken ájszakánként jövő hangzavar? Borzasztó szerintem, teljesen tönkreteszi ezt az egész helyet.

emissios Creative Commons License 2011.06.11 0 0 769

Tisztelt Fórumozók !

 

Saját részre szeretnék lakást vásárolni, reális áron. Két szobásat, magasabb emeleten,

déli vagy dél-nyugati fekvésűt, csendesebb részre nézőt, nem közvetlen Duna partit.

Mi már eladtuk a sajátunkat, készpénzes vevők lennénk, a kiköltözésre tudunk várni.

Ha valaki eladná, vagy tud eladót, kérem értesítsen.  Előre is köszönöm.

Ujvári István     i.ujvari@freemail.hu   06-20-344-3179 

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.10 0 0 768

tájékoztatásul közlöm h a kopenzációban szereplő legnagyobb értékű ingatlan (Iroda) mind a mai napig nem került az Alapítvány tulajdonába. pedig a Marina Part III. Th közgyűlésének időpontjára éppen széljegyen figyelt a tulajdonjog fenntartással történő eladás. feljegyzés dátuma 2010.07.26. újra 2011.06.01. (ja és 2010.08.09i dátummal a III.ütemet építő projekt cége is megpróbálta a tulajdonjogát bejegyeztetni). Mind három kérelem ELUTASÍTÁSRA  került! 

Előzmény: AWW (664)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 767

ti mit gondoltok arról, h a Számvizsgáló Bizottságok elnökei tulajdonosai annak a gazdasági társaságnak akit új közös képviselőnek választottak? elvileg a számvizsgáló bizottság egyik hangsúlyos szerepe a közös képviselet ellenőrzése és kontrolja (lenne). Sztem ez sem állná ki a törvényesség próbáját...

Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.08 0 0 766

hát, a közös képviselő személye változott. az új közös képviselő a 2011.05.20án alapított (Cg 01 09 962113) 4.M.P.T.H. Ingatlankezelő Kft. tulajdonosai a Marina Part Társasházak Számvizsgáló Bizottságainak elnökei és egy SZB tag. Ügyvezetője, aki 2011.07.01től a Th. bankszámlája felett rendelkezni fog, jelenleg még a Marina Part Alapítvány alkalmazottja... A közgyűlésen elhangzott még, h a Marina Part Alapítvány bizonyos feltételek teljesülése esetén a 3 tulajdonos üzletrészét megvásárolja. ÍGÉRET hangott el még arra vonatkozóan, h mivel a közgyűlési meghívóban (8. napirendi pont) ezen részletek nem kerültek kifejtésre, és a szavazásra bocsátott napirendi pont lényeges eltérést tartalmazott a meghívóban szereplő napirendi ponttól a Közgyűlésről készülő Jegyzőkönyv a tulajdonrészek megvásárlásának feltételeit is tartalmazza majd.?

Előzmény: Syler (762)
Bodza23 Creative Commons License 2011.06.06 0 0 765

Köszi a választ. Angol tanárt tudtok esetleg a Marinán?

Syler Creative Commons License 2011.06.05 0 0 764
Isten hozott a Marinán!

A IV. ütemben York klímák vannak, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy a II. ütemben is ilyen van. Például a szerelvények (konnektorok) is ütemenként teljesen mások.
Előzmény: Bodza23 (763)
Bodza23 Creative Commons License 2011.06.04 0 0 763

Sziasztok!

 

Nemsokára költözünk a Marinára, II-es ütembe (Danubius u.). A lakásban két klíma is van, viszont nincs meg a távirányító. Meg tudnátok írni a klímák típusát? Gondolom azonos típusú van mindenhova felszerelve.

 

Előre is köszi!

 

Syler Creative Commons License 2011.06.02 0 0 762
Valaki megírná mi volt a mai közgyűlésen? Köszi!
MarleyandMe Creative Commons License 2011.06.02 0 0 761

Tényleg Syler ez jó ötlet, én is inkább a kutyáknak való elkerítést támogatnám több okból is... Úgy legalább mindenki békében lehet, elkerített részen kívül meg persze póráz. Szerintetek ezt nem lehet kérvényezni valahol? Én megértem a szülőket akik féltik a gyereküket, éppen ezért sosem erőltetem, hogy "jaaj nem haraap"... ha a szülő kutyabarát, maga szokta odahozni a gyereket persze akkoris mindig megfogom a kutya fejét, mert sajnos még a játékból adódóan is lehet sérülést szerezni (velem is előfordult, hogy a játék hevében összefejeltem a kutyával és hát... nem esett jól :-) ). Mellesleg a kutyasz*rra én is nagyon pipa vagyok... ha tudnák az emberek milyen jó kis fertőzést okozhat... Pedig én aztán tényleg kutyapárti vagyok, egy csodálatos kutyával megáldva, de kérlek...  szedjük már össze...

 

Ja és a képen látható Marley :) 

Előzmény: Syler (748)
Syler Creative Commons License 2011.06.01 0 0 760
Kedves Tulajdonostársak!

Már megint feszegetik a távfűtést.
Várhatóan a Távfűtőművek mindent meg fog tenni, hogy rátegye a kezét a Marina Part hőközpontjára. Pikk-pakk lekapcsolná és rá lennék kötve a hírhedt távfűtésre. Esetleg még a bekötést is ránkverné.
Azon kívül, hogy mocsok drága lenne, mert mindenféle címszóval még a nyári kánikulában is fizethetnénk valami díjat, még a lakásunk értéke is esne.

Ne hagyjuk!
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.29 0 0 759

Ha jól értem, a jelenlegi közös képviselő Marina Part Alapítvány helyett az Alapítványt képviselő alapítványi elnök dr. M. ANDRÁS személyében választunk új közös képviselőt, aki ügyvédi tevékenységet folytat?

MOST akkor Ő a jövőben elismert Ügyvéd, Társasházi közös képviselő és Alapítványi Elnök EGY személyben.

 

Én nem beszéltem sok pénzről, csupán példaként említettem a bankszámla feletti rendelkezés jogát.

Valóban szükséges az Alapítvány felügyelete, mivel a Kompenzációs Szerződést követően egy vagyonnal, árbevétellel és jelentős üzleti eredménnyel bíró Gazdasági Társaság helyett, immár a Társasház az Alapítvánnyal szemben rendelkezik jelentős követeléssel és a beszámoló alapján ez még hosszú évekig ÍGY is marad.

De az Alapítvány nem csak a Marina Part III. Th-nak tartozik, hanem az I., II., és a IV. Társasházaknak IS.

Vagyona csupán egy jelenleg bérbe adott üzlet, egy IRODA és pár garázs.

De sajnos az Alapítvány honlapján a MÉRLEGEK a mai napig nem elérhetőek, pedig új honlap is készült...

Így csak tippelni lehet h. ez az összeg a cc.: 100 MILLIÓ FORINTOS nagyságrendű. 

MI TÖRTÉNIK AKKOR HA az ALAPÍTVÁNNYAL valami PROBLÉMA VAN?

KITŐL kapja meg a Társasház a PÉNZÉT?

 

 

Előzmény: hape79 (758)
hape79 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 758
Kozos kepviselo szemelye valtozatlan marad.

De mint ahogy te is emlitetted hogy itt nagyon sok penzrol van szo, ezert jobb lenne ha az alapitvanyban az egyes tarsashazak koztiszteletben allo lakoi is szerepet vallalhassanak

ahogy tudo eddig az egyes es a negyes utem megszavazta a napirendi pontot
Előzmény: Törölt nick (757)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.28 0 0 757

Ó!

Áttekintettem a Közös Képviselő (MARINA PART ALAPÍTVÁNY) és az SZB által készített összefoglaló anyagot.

Alapos munka, dicséret érte...

 

HA sikerült (mint az a beszámolóból kiderül) ilyen jó munkakapcsolatot kialakítani mind a MARINA PART ALAPÍTVÁNY, jelenlegi közös képviselővel, mind az üzemeltető Cég a BMI Kft.-vel (Building Management Ingatlankezelő Kft.)   

AKKOR MIÉRT KELL A KÖZÖS KÉPVISELŐ SZEMÉLYÉBEN A VÁLTOZÁS?

ERRŐL egy árva betű sincs... 

 

 

Előzmény: Törölt nick (756)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.28 0 0 756

Te több információval rendelkezel. 

 

Csak annyi változik: ÚJ KÖZÖS KÉPVISELŐ választása történik, feladatait a Th-i Tv. szabályozza.

pld.: a meghívóból az is kiderül hogy Önállóan rendelkezik a Társasház Bankszámlája felett. 

NINCS, nem lehet alá-fölé rendeltségi viszonyban más jogalannyal a Társasházi Tv-ben meghatározottakon kívül.

HA ez mégis így lesz, milyen szerződés kerül aláírásra az ÚJ KÖZÖS KÉPVISELŐ és a MARINA PART ALAPÍTVÁNY KÖZÖTT. 

És MIÉRT van szükség erre???

 

Én optimista vagyok és várom h. a Számvizsgáló Bizottság a részletekről írásban tájékoztatja a tulajdonosokat a Közgyűlés megtartása előtt, mert ezek a VÁLTOZÁSOK MINDEN TULAJDONOST érintenek. 

Azért erre még van idő...

(költséghatékonyan a hirdetőtáblákon is megteszi) HA ez nem így történik, az nem engem minősít!

 

Önkormányzati rendszer: mire gondolsz?

 

Előzmény: hape79 (755)
hape79 Creative Commons License 2011.05.27 0 0 755

sziasztok,

 

lakógyűlés 2011-06-02án lesz 17:00 kor. Sajnos tévesen ment ki a tájékoztató.

 

a közös képviseletben csak annyi változik, hogy egyfajta önkormányzati rendszer kiépítése kezdődik el, ahol a lakók képviselői közvetlenebb kontrollt gyakorolhatnak az alapítvány felett

 

részletekről a lakógyűlésen...

Előzmény: Syler (754)
Syler Creative Commons License 2011.05.27 0 0 754

Butáskodás alatt arra gondolok, amikor a lgy. végén emberek ordibálnak keresztbe kasul az egyéni, másokra nem tartozó problémáikkal kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 753

Azért vannak itt KÉRDÉSEK, amit már a meghívóban meg KELLETT volna válaszolni:

 

1. MIÉRT mond le a MARINA PART ALAPÍTVÁNY a közös képviseletről?

2. Volt-e, lesz-e pályázat a közös képviselet ellátására?

3. Mit tett a Számvizsgáló Bizottság amikor tudomására jutott, h a Marina Part Alapítvány helyett ÚJ KÖZÖS KÉPVISELŐT kell választania a Közgyűlésnek?

4. Mi van ill. mi lesz az Alapítvány birtokában lévő INGATLANOKKAL?

5. ÉS KIT javasol a Számvizsgáló Bizottság Közös Képviselőnek?

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.27 0 0 752

A Marina Part III. Társasház 2011. május 26. napján 17 órára ill. a megismételt 17.30 órára a Marina Part IV. ütemének aulájába (1138 Budapest, Danubius utca 4.) összehívott Közgyűlése NEM KERÜLT megtartásra, mivel azon a tulajdonosokon kívül sem a közgyűlés összehívója (dr. M. András) sem a Számvizsgáló Bizottság tagjai NEM jelentek meg. (butáskodás ? nem gondolnám...)

Előzmény: Syler (751)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!