Keresés

Részletes keresés

Csilla Creative Commons License 2001.07.17 0 0 874
Ok, természetesen él a freemailes címem: g_csilla@freemail.hu, más céges nem is igen lesz. Vész helyzetben még ott a hotmailes ha a freemailes nem müködik: csilla_gajdos@hotmail.com.
Előzmény: Honee (872)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 873
üdv Mindenkinek!

Látom, a változatosság kedvéért most mindenki horgolgat...:) Én speciel varrogatok...

Honee Creative Commons License 2001.07.17 0 0 872
Csilla!

Emil megy a meghívóról, hogy ne untassuk a lányokat, csak add meg itt az új címedet.

Honee

Csilla Creative Commons License 2001.07.16 0 0 871
Nekem meg az okoz gondot, hogy elég lassan haldok vele, a kötéshez képest, de már kezdek elégedett lenni magammal :-)). Itt nálunk különben máskép számozzák a horgolótűket. Van egy készletem amiben a nem csipke horgolótűk ugy vannak számozva hogy a 0-ás a legnagyobb és halad szépen visszafele. Érdekes mert a kötőtűk számozása megegyezik a külföldi tűk számozásával. Ami még érdekes hogy a 0-ás nem is a legnagyobb mert ezzel például jó ha közép vastag fonalat tudsz horgolni (olyasmita miből a pulcsiaink vannak a magazinban), tehát kellene legyen nagyobb amivel modjuk gyapjut tudsz horgolni téli holminak vagy takarónak, csak én még nem találkoztam vele. Ja igen nem tud valaki kisegiteni ilyen nagy horgolótűkkel? Megyegyeznénk hogy valahogy kifizetem vagy adok mást cserébe.
Előzmény: Yuma (870)
Yuma Creative Commons License 2001.07.16 0 0 870
Csilla,

biztosan szép lesz a Te variációd is!

Nekem sajna nem volt időm igazán nekiállni, még csak a próbát kezdtem el.
Eddig a 3,5-es horgolótűhoz voltam szokva, hát most ez a 1,5-es.... Öt perc után azt hittem, hogy kiesik a szemem. Remélem ahogy belejövök, ez megváltozik. :)))

Csilla Creative Commons License 2001.07.16 0 0 869
Anno több 5 éve én is SK csináltam magunknak, egy A4-es lapra kettőt amit ketté kellett hajtani, igy volt boritója, belül egy rajz (az a nagy csokor) mellette mottó, másik oldalt a szöveg, egész jó volt. Én Corelben szerkesztettem.
A hétvégén megkezdtem a kockás pulcsit aminek az alján egy sor kocka kék aztán egész föl fehér. Vállpántos lesz ami ilyen kockákból áll össze, egy kék egy fehér váltakozásával, szóval egész más lesz mint a lappan.
Előzmény: Honee (868)
Honee Creative Commons License 2001.07.16 0 0 868
Csilla!

Köszi a kérdést, a hétvégén már meg tudtam nézni a képeket, amiket ismét nagyon köszönök! De még nem jutott időm a megszerkesztésre. Azt hiszem, a sarokban lesz egy kis minta, aztán kész, mert SK csak egyoldalast tudunk nyomtatni, egyébként több mint macerás lenne. Ha kész lesz, feltétlenül beszámolok!

Honee

Csilla Creative Commons License 2001.07.13 0 0 867
Honee! Még nem láttam, de megnézem. Na hogy állsz a meghvókkal?
Yuma! Szerintem nagyon könnyű azt a kockást horgolni, de az sem bonyolult amit Te kinéztél magadnak.
Honee Creative Commons License 2001.07.13 0 0 866
Csilla!

A praktikusban van egy válasz a virágról, ha még nem láttad volna. A keresés folyik a lyukacsos növény ügyében.

Honee

Yuma Creative Commons License 2001.07.13 0 0 865
Csilla,

azzal a kockással én is szemezek! :)))))))

Csilla Creative Commons License 2001.07.13 0 0 864
Az alja cikk-cakk kialkul ugy hogy elkezded az megfelelő szem mennyiséggel és minden sorban szaporitasz ahogy kell és szépen formálódik az magától. Majd várom a beszámolót. Jó munkát! Én is most kell megkezdjek egy kis pulcsikát, a másik oldalon lévőt (tudod az a natúr színű kocka mintával)csak én vállpántosra akarom horgolni. De nem kizárt hogy nem csinálom meg azt is amit te csinálsz.
Előzmény: Yuma (863)
Yuma Creative Commons License 2001.07.13 0 0 863
Csilla, köszi.

Egyelőre az alja (cikk-cakk) nem világos, de lehet, hogy csak el kell kezdeni és kialakul magától. :)
Majd beszámolok. :)

Csilla Creative Commons License 2001.07.13 0 0 862
Kár hogy nem tudod megnézni. A listára ha gondolod fölírlak, azt ugy is emailben kapod.
Megnéztem a szóban forgó mintát. Tehát Te meghorgolod külön az elejét és külön a hátát, majd szépen össze horgolod az oldalát és a vállát, ha ezzel megvagy akkor rövid pálcával körbe horgolod a nyakát, a karöltőjét és az alját. Ha valami még nem világos kérdezz, nyugodtam, itt van nálam a lap.
Előzmény: Yuma (861)
Yuma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 861
Sajna nálunk van egy "csodálatos" tűzfal, ami nem enged ki az oldalra. Na erről ismét lemaradtam!:((((((((
Csilla Creative Commons License 2001.07.12 0 0 860
OK, holnap folytatjuk az eszmecserét a tulipános pulcsiról :-))
Előzmény: Yuma (858)
Csilla Creative Commons License 2001.07.12 0 0 859
SajatKezüLeg nevezetű kézimunka weblap, amit itt szerkesztünk, illetve a társaság tagjai adnak néha anyagot én meg megszerkesztem. Sok minden van rajta, többek közt horgoló suli is. A címe: http://www.geocities.com/sklwebpage/. Jó böngészést!
Előzmény: Yuma (858)
Yuma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 858
Csilla, akkor majd holnap felteszem a többi kérdésemet is. :)

(Mi az az SKL?)

Csilla Creative Commons License 2001.07.12 0 0 857
Én valami zöldes árnyalatu pulcsira emlékszem de valószínű hogy ugyan arról beszélünk. Igy fejből nem emlékszem a rajzra da ma délután utánna nézek és megpróbálok holnapra valami tanácsot andi. Egyébként kérdezhetsz az SKL oldal levlistáján is ott néha nagyobb a nyüzsi mint itt, és lehet akad tapasztaltabb is aki tud neked segiteni. Egyébként az ilyen "egyben van" dolgok engem nem zavarnak, kötöttem én már olyat amit állitólag körben egybe kellett volna kötni a karöltőig én meg külön csináltam az elejét és a hátát és nagyon jó lett. Szóval ez nem lehet gond, csak át kell számolni a dolgokat, de ugy sem árt próba darabot késziteni és annak alapján kiszámitani hogy hány szemre készül majd a pulcsi.
Előzmény: Yuma (856)
Yuma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 856
Csilla,

szerintem nem zöld, de tulipános. Láttad a rajzot hozzá? Vajon hogyan kell megcsinálni az alját? Az ábra szerint egybe van.

Előzmény: Csilla (852)
Mulan Creative Commons License 2001.07.12 0 0 855
????
Nem, előbb tilolni és fonni kell.

Biztos, hogy ide akartál szólni?

Előzmény: originalqszi (853)
Csilla Creative Commons License 2001.07.12 0 0 854
?????????? Semmit nem értek ebből a hozzászólásból. Én már csak ilyen érthetetlen vagyok. Bocsi, de miről írsz te itt??????????
Előzmény: originalqszi (853)
originalqszi Creative Commons License 2001.07.12 0 0 853
Szóval először szövés, aztán próbavarrás és varrás, végül kötés:))))))) tessék???? Oldás???? 5 év múlva:DDDDDDDD((((((((((((
Csilla Creative Commons License 2001.07.12 0 0 852
Netán arról a zöld tulipános pulcsiról van szó?
Előzmény: Yuma (851)
Yuma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 851
Köszi, Csilla!

Szóval az adott pulcsi a mostani fürge ujjakban szerepel. Ott van mellette a leszámolható rajz, stb., de azt írta, hogy recehorgolással horgoljuk. Én meg azt hittem, hogy ez valami technika, amit nem ismerek.
Ezek szerint azonban csak a leszámolható rajzot kell néznem.

Csilla Creative Commons License 2001.07.12 0 0 850
Nem tudom mennyire lesz érthető az amit írok, de ez láncszemekből és egy ráhajtásos (esetleg 2 vagy 3 ráhajtásos)pálcákból álló minta. Olyan kocka szerű lyukacsos az alapja és néhol ezek a kockák be vannak töltve ezek alkotják a mintát. Nagyon sokszor függönyöknél használják ezt a mintát. Nagyon egyszerű egyébként ezt szokták kezdőknek ajánlani. Na hátha valami étrhető belőle, és talán más is elmagyarázza picit értelmesebben.
Előzmény: Yuma (849)
Yuma Creative Commons License 2001.07.12 0 0 849
Sziasztok,

lehet, hogy butaságot kérdezek, de mi az a recehorgolás?

Yuma

Csilla Creative Commons License 2001.07.10 0 0 848
Sziasztok!
Picit rossz hirem van, július 23-tól más munkahelyem lesz ahol nincs álladó net hozzáférés, szóval csak magánba tudok majd alkalom adtán benézni ide. Persze nem hagyom abba a web lap szerkesztését, majd otthol dolgozom rajta és föl teszem a netre. A céges email címem még július 20-ig él aztán kérek mindenkit oda ne küldjön semmit. A freemailes persze létezik, oda lehet küldeni csatolt file-t is. Persze minden a web lappal kapcsolatos dolog érvényes marad csak ritkábban fogom tudni megnézni ha küldtök valamit, de azért várom őket, szóval ezzel semmi képpen nem állok le az biztos. Hát ennyit most mert sok a dolgom.
Csilla Creative Commons License 2001.07.06 0 0 847
Köszi, hogy szóltál, már dolgozom a probléma megoldásán. Ha még ilyet látsz szólj nyugodtan.
Előzmény: Honee (846)
Honee Creative Commons License 2001.07.06 0 0 846
Csilla!

Az ABC utolsó része nem található, kérlek nézz utána az SKL-en.

Köszi:

Honee

Csilla Creative Commons License 2001.07.06 0 0 845
Már fönt vannak a rózsák és az ábécék is a mintákkal együtt. Szóval Arzénka megnézheted hogyan tettem föl. Félig kész van valami leírás a különféle gumipántokról és azok alkalmazásáról. Gondolom lesz néhány ruhát varrogató hobbis csaj akit érdekel.
Lőrincz majd ha minden ok a scannereddel akkor kérlek scanneld be azokat az ábécéket amik a "könyvedben " szerepelnek, jó lenne azokat is föl tenni, de ha én azt amit te küldtél bescannelem nem hiszem hogy túl jó minőségű lenne. Ja és jó lenne ha leforditanád majd a horgolt monogramos ábécé mintákat is, szerintem sokan örülnének neki.
Lányok ha van valami külön igény valamilyen témára kérlek szóljatok. Na és továbbra is várom az anyagokat a laphoz.
Előzmény: Arzénka (844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!