Keresés

Részletes keresés

Lőrincz Creative Commons License 2001.10.05 0 0 902
Sziasztok!
A gobelin keretezésről nem tudom a teljes igazságot. Azt, hogy üveg nélkül kell, azt a Bajcsy Zs. utcai boltban mondták és mutatták. Javasolom nézz be hozzájuk!
A horgoláshoz könyvet nemigen lehet találni, ezért javasolom az antikváriumok gyakori látogatását. Egészen ujkeletű könyvek is hamar megjelennek, de ne féljél a régebbi kiadásuaktól sem. Én kifejezetten gyüjtöm a régi kézimunka könyveket.
Sziasztok:Loma
ambrozia Creative Commons License 2001.10.03 0 0 901
Hajtószíjat hol lehet szerezni, mert az enyémen is el van szakadva?
Előzmény: TINKA (899)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.03 0 0 900
:-)
TINKA Creative Commons License 2001.10.03 0 0 899
Szia lakos!
Nekem pontosan ugyanilyen 1921-es Singerem van és remekül működik. Nem csináltam neki mást, mint jol letakaritottam, megolajoztam, szereztem ra egy uj hajtoszijat es mar varrt is. Igaz, ehhez minden alkatrész megvan, a nagyanyámé volt. Szóval ne add fel, nem kell hozzá nagy szakértelem, próbáld meg!
Előzmény: lakos (888)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.03 0 0 898
KÖSZÖNÖM! KÖSZÖNÖM! :))))
Előzmény: dalia (895)
Yuma Creative Commons License 2001.10.01 0 0 897
Háát, én még mindig nem fejeztem be a cakkos aljút, de most egy ideig nem is aktuális, mert
1. úgy sincs jó idő,
2. úgy sem férnék bele (kicsit megváltoztak a méreteim az utóbbi időben) :))))
Arzénka Creative Commons License 2001.09.28 0 0 896
Szia Loma!

Ha üveg nélkül keretezteted, akkor nem fog nagyon porosodni? Én a West End-ben lévő boltban pont azt hallottam, hogy üveggel kell, hogy ne porosodjon? Akkor most mi az igazság?

Arzénka

Előzmény: Lőrincz (891)
dalia Creative Commons License 2001.09.28 0 0 895
http://www.geocities.com/sklwebpage

/csilla adatainál ott van az URL, én mindig onnan szoktam kiszedni/

d.

Előzmény: Törölt nick (893)
TINKA Creative Commons License 2001.09.28 0 0 894
Sziasztok! Új vagyok a fórumban, s a horgolósoktól kérnék tanácsot. Most tanultam meg a recehorgolást, és nagyon élvezem. Különféle csíkokat, szegélyeket nagyon "profin" horgolok, de hogy kell cakkos szélű terítőt horgolni? :-(((
Tudnátok olyan könyvet ajánlani, ahol nem csak az alaphorgolás van leírva, hanem mondjuk ez is?
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 893
Más!

Megtenné valaki, hogy beírja az SK-oldal címét? Ugyanis leradíroztam a HDD-t holmi rendszerösszeomlás miatt és a bookmarkom is vele szállt... Köszi!

Előzmény: Törölt nick (892)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.28 0 0 892
'ggelt!

Valahova elszállt a hozzászólásom...:(((

Csak azt akartam mondani, hogy kész a gobelint, no meg el szerettem volna dicsekedbi a cikk-cakk ollómmal, amit közelgő öregedésnapom alkalmából kaptam! :))

Lőrincz Creative Commons License 2001.09.28 0 0 891
Sziasztok!
Látom szorgosan kézimunkáztok. Régen jártam errefelé más ügybéli elfoglaltságom miatt. Én most himzek, Csilla volt olyan kedves, hogy szerzett nekem partnert, aki szintén házi áldást csinál, tőle kaptam a mintát, már kész van, csak a cimet kell felirni és keretezni. Szép lesz. Gobelinemet egy vizparti táj (francia ajándék) és két fekete-fehér árnykép tűgobelin (háromszálas) képeimet bekereteztettem, nagyon szép lett. Mindenkinek tudom ajánlani a Maros utcában a Rendőrség mellett (Krisztina krt-tól menve) lent az alagsorban. Két szimpatikus fiatalember. Igen jól, gyorsan és elfogadható áron dolgoznak. Ha gobelint akartok kereteztetni, akkor kérni kell, hogy üveggel, vagy anélkül. A Gobelin boltban azt mondták, hogy üveg nélkül kell és magát a himzést alá kell egy kicsit vatelinnal bélelni, hogy egy kicsit kidom borodjék. Ami a kötés leirások szemszámait illeti, higyétek el, hogy a leiráshoz nem szabad ragaszkodni, mintát kell kötni és kiszámolni, és még akkor is fejtés lehet a vége.
Sziasztok:Loma
Ui: Csilla Neked irok még, de az e-mail cimemmel van valami, ujitásokat eszközölnek
Honee Creative Commons License 2001.09.25 0 0 890
Lányok!

És a kosárfonáshoz nincs senkinek egy szava sem?

Honee

ambrozia Creative Commons License 2001.09.24 0 0 889
Én is ugyan ilyen helyzetben vagyok, úgyhogy engem is érdekelne egy jó restaurátor. :-)
Előzmény: lakos (888)
lakos Creative Commons License 2001.09.24 0 0 888
Sziasztok
Van egy Singer varrógépünk a 20-as évekb?l. Kb 15 évet töltött egy pincében, most elsösorban disztárgyként funkcionálna a lakásban, de ha lehet, szívesen hoznám müködöképes állapotba. Ránézésre nincs túl roszz állapotban, de mivel nem értek hozzá, tudtok esetleg valakit aki ilyen gépek, javításával, restaurálásával foglalkozik?
Köszi

Így néz ki: http://www.angelfire.com/pe/grannyjew/singer1921.html

Honee Creative Commons License 2001.09.21 0 0 887
Fancsi!

Nagyon tetszettek a képek!!! Gratulálok, nagyon ügyi vagy! Az az aranyos kismama a képen csak nem Te vagy?

Honee

Honee Creative Commons License 2001.09.21 0 0 886
Sziasztok Lányok!

A Csillával megbeszéltük offban, hogy minket nagyon-nagyon érdekel a kosárfonás! Erről szeretnénk tanulni és persze infot feltenni a lapra. Tud valamelyikőtök segiteni ebben a témában?

Előre is köszi:

Honee

Fancsi Creative Commons License 2001.09.02 0 0 885
Sziasztok,
horgolós lányok, hogy haladtok a cikkcakkos aljúval? én abból a számból a tarisznyát csinálom...remélem jó lesz.
Tegnap csináltam képeket pár SK dologról, ha van kedvetek, nézzétek meg.
remélem itt vannak...

Cicvarek, sok-sok :-(( részvét...

Megvettem az új Dolányi Anna könyvet, ajánlom mindenkinek.
Éva

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.24 0 0 884
Tegnap elkezdtem kivarrni egy gobelint - egy fonott kosárkában egy nagy csokor nyári tarka virág; olyan igazi terápiás munka, egy színből max. 10 öltés van egymás mellett...:)))
Csak megláttam az üzletben és egyből beleszerelmesedtem! :))
Honee Creative Commons License 2001.08.20 0 0 883
Szia Csilla!

Lehet, hogy én vagyok vaksi, de csak a foltosban találtam frissitést. Kérlek, segits megtalálni a többit is.

Előre is köszi:

Honee

Csilla Creative Commons License 2001.07.18 0 0 882
Elárulok neked valamit aminek nem fogsz örülni. Nekem soha nem volt megfelelő az a szem mennyiség amennyit ők leírnak, álltalában kevesebb kell hiába centiben jónak tünik. Lhet elírás is én más jó párszor kinlódtam az ő elírásaik miatt, de most valószínű hogy az van amit írtam. Azt tudom javasolni hogy próbálkozz kisebb tűvel. De ha igy sem megy akkor át kell számod, át kell teljesen tervezd az egész pulcsit, én pont ezért félek mindig az ilyen érdekes szabás vonalu dolgoktól, peddig nagyon jól mutatnak.
A kockásomból meg van egy sor kocka, szóval lassan, mert most még két helyen is dolgozom. A jövőhéttől ritkábban leszek, ha gond van keress inkább emailben, mert azt sürlyebben megnézem majd.
Előzmény: Yuma (881)
Yuma Creative Commons License 2001.07.18 0 0 881
Csilla, HELP!!!

Nem értem. (lehet, hogy nehéz a felfogásom?)
Szóval az ominózus virágos horgolt pulóverről van még mindig szó, a f. ujjakból.

Az írja, hogy mellbősége 98 cm. Namost én legalább ötször átszámoltam, hogy ha a megadott próba 10x10-es, akkor a mellbőség 108 cm. Én nem tudok számolni, vagy elírás?

Hogyan haladsz a kockással?

Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 880
off
Még nagyon élesen emlékszem arra, amikor írtad, év elején a rossz hírt...
offoff
Előzmény: Csilla (879)
Csilla Creative Commons License 2001.07.17 0 0 879
Nem is tudod mennyire átérzem a fájdalmad. Az én Apukám 57 évesen ment el idén februárban. Nagyon hiányzik... :-((((((( Most meg a párom nagypapája van nagyon rosszul, érte aggódunk hogy ne hogy ő is...
Bocsi az offért többiek.
Előzmény: Törölt nick (878)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 878
Köszönöm!
off ugyan, de le kell írnom...
július 8-án 20 óra 25 perckor Apukám átlépett azon A Kapun, amelyiken SOHA TÖBBÉ nincs visszaút...:-((((( 65 éves volt...
Előzmény: Csilla (877)
Csilla Creative Commons License 2001.07.17 0 0 877
Ha ez azt jelenti hogy gyászolsz, fogadd őszinte részvétem :-(((
Előzmény: Törölt nick (876)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 876
mindent, ami fekete...:-(((((((((((
Előzmény: Csilla (875)
Csilla Creative Commons License 2001.07.17 0 0 875
Na és mit varrogatsz?
Előzmény: Törölt nick (873)
Csilla Creative Commons License 2001.07.17 0 0 874
Ok, természetesen él a freemailes címem: g_csilla@freemail.hu, más céges nem is igen lesz. Vész helyzetben még ott a hotmailes ha a freemailes nem müködik: csilla_gajdos@hotmail.com.
Előzmény: Honee (872)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.17 0 0 873
üdv Mindenkinek!

Látom, a változatosság kedvéért most mindenki horgolgat...:) Én speciel varrogatok...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!