Keresés

Részletes keresés

K09 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4028
Köszönöm az infót, és a hasznos tanácsot.
Előzmény: wpepi (4026)
oregcsoka Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4027
K09: köszi a tippet, utánanézek az Orionnak.

wpepi: sajnos el kell hogy kesrítseklek, de nincs igazad. Mint a lenti példa mutatja, igenis vannak gyártók, akik képesek olyan készüléket összeállítani, ami majdnem mindent olvas. Csak érdekes módon, a nagy márkák úgy gondolják, hogy örülj, hogy 20 ezerért kapsz egy SONY-t vagy PANát, nehogy már még a formátumokban is mindent vigyen, vegyél csak minél töbet, és minél drágábban. Hát a nagy xart, én azt mondom, és követni fogom K09 példáját...
Előzmény: wpepi (4025)
wpepi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4026
"szokásból maradtam a minuszos lemezeknél"

Viszont DL esetén mindenképpen javasolt a +DL mivel ott bárhol lehet a rétegváltási pont. A -DL esetében a rétegváltás helye kötött.
A DL-t leszámítva én is maradtam a minuszos lemezeknél :)
Előzmény: K09 (4023)
wpepi Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4025
"Ezek a mai gyártók is nagyon lehányják a vásárlói igényeket, és csak a saját profituk a fontos."

Nem egészen. A DIVX, XVID ma még szabványtalan formátum melyekre nincsenek előírások ami alapján megoldható lenne, hogy minden asztali készülék tökéletesen kezelje. A gyártók a DIVX kezelési lehetőséget jelenleg pusztán vevőcsalogatónak rakják be és mivel nincs szabványosítva az eljárás ezért a gyártóra van bízva, hogy mit és hogyan támogat. Majd akkor lesznek olyan asztali készülékek melyek minden DIVX lemezt (legyen az CD vagy DVD) lejátszanak amikor kötelezően elő lesz írva, hogy a gyártóknak hogyan és milyen médián kell támogatniuk ezt a formátumot (persze ehhez először a kódolási eléjárást és a használható médiát kell egységesíteni).
Előzmény: oregcsoka (4022)
K09 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4024

Szerintem biztosan van olyan, csak nem lehet előre tudni, hogy melyik az. Mint mondtam amit én vettem Orion-t eddig még mindent lejátszott. Ki kell fogni.

 

Senki se értsen félre, nem ajnározom ezt a 12 ezer forintos példányt, de amit az 50 ezres Panával nem tudtam lejátszani, azt ez simán viszi. Nem olyan csicsás, nem olyan megbízható, de 4 éven keresztül minden évben vehetek egy újat belőle, és akkor is csak ott leszek, mint a Pana ára.

 

Már többször olvastam, hogy vannak akik a márkás asztali gépük mellé (amit egyébként meg kímélnek :)))  ) vesznek egy ilyen olcsó, eldobható, állandóan nyúzható darabot is. Én is így tettem :)

Előzmény: oregcsoka (4022)
K09 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4023

Na akkor még egy magyarázat, miért kellet DVD olvasót cserélnem. Mert az az igen márkás Panasonic nem volt hajlandó más lemezt elfogadni, csak a minuszosat :))

 

Ezért nincs is plusszos lemezem. Bár a mostani LG felvevőnek már mindegy milyen lemezt adok be neki, szokásból maradtam a minuszos lemezeknél.

Előzmény: Bmatyas_81 (4021)
oregcsoka Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4022
Ok, köszönöm. Szóval akkor ebben az átkozott nagy választékban, /egy hete az Auchanban 25 féle típust láttam, csupán DivX-es lejátszókból../ nincs egy olyan készülék sem, ami ha megveszek, mindegyik Divx és Xvid verzióval és bármelyik hangkódolással megbírkózik? Hát ez szép. Ezek a mai gyártók is nagyon lehányják a vásárlói igényeket, és csak a saját profituk a fontos. De én zsákbamacskát nem veszek, akkor inkább marad tobább a konvertálás DVD formátumba. /Csak mondjuk már ebből is marhára elegem van, filmenként másfél óra, 100%-os prociterheltséggel; most is lehúztam a kreditwebről 24 óra alatt 31 filmet, lesz egy darabig mit dolgozni szegény Northwoodnak...:-((( /
Előzmény: K09 (4013)
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 4021
"DVD -R lemezek voltak, és Ausztriában vettem egy MM boltban."

Érdekes hogy az általad említetett hiba nálam és ismeretségi körömben is jelentkezett, és nem csak olcsó lemezek esetében, viszont csak -R-nél. Ezért a -R-t nem is használok.
+R-es lemezed adta már meg végérvényesen magát, mert mintha azok strapabíróbak lennének? (még az olcsóbbak is)
Előzmény: K09 (4012)
wpepi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4020
Látsz valahol szabványosított eljárást mely egységes DIVX kódolást szab meg (felbontás, fps, kódolás, stb.)? Látsz a DVD Forum-nál formátum meghatározást a tárolásra? Ugye nem. Éppen az a gond a DIVX-el, hogy nincs egy egységes, kötelezően betartandó eljárás a kódolásra és a lemez formátumra és pont ez a kaotikus állapot eredményezi azt, hogy ahány készülék annyi lejátszási gond.
Előzmény: K09 (4017)
wpepi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4019
Időtállóságra ne alapozz. Hogy miért ne? Azért mert a technológia rohamléptekkel fejlődik és az a felvevő amit ma megveszel 2 év múlva már muzeális darab lesz. Az ajtóban már itt toporog a HD-DVD és/vagy blu-ray ami ha betör a kereskedelembe igen hamar kiszorítja a hagyományos 4.7GB és 8.5GB DVD-ket. Ez pedig azt eredményezi, hogy szépen eltűnnek a lemezek a kereskedelemből és nem lesz mivel etetned a felvevődet.

A DVD-T tuner pedig ma még ne legyen meghatározó a kiválasztásnál mert 2012 még igencsak odébb van. Arról nem is beszélve, hogy ma Magyarországon a digitális műsorszolgáltatás még igen képlékeny mert ugyebár ott van a mindent behálózó kábelTV melynél ha lesz digitális műsorszórás a DVB-T tunert a hajadra kenheted, ott van a műhodas sugárzás mely szintén más DVB rendszert használ és hát ne felejtsük el azt sem hogy ez itten kérem nem a nagy nyugat hanem a kis hazánk ahol igen kicsi az esély arra, hogy 2012-re a politikusoknak sikerül egy mindenki által elfogadható médiatörvényt megálmodni. Az, hogy az unio előirányozta azt, hogy 2012-re meg kell szűnnie az analóg sugárzásnak még hazánkban nem jelenti azt, hogy ez így is lesz.
Szóval azt, hogy 2012 van megjelölve még ne vedd szentírásnak. A jelenlegi kísérleti adásra pedig tök felesleges DVB-T tuneres készülékbe invesztálni.


"Végülis ez a G-Link kiválthatja a beépített dvb-tunert, ha majd azok is kompatibilisak lesznek vele a jövőben."

A G-LINK a settop box vezérlésére van a Guide Plus+ szolgáltatás használatával (ennek nincs semmi köze a DVB-T tunerhez). A Guide Plus+ pedig Magyarországon nem elérhető.
A http://www.europe.guideplus.com/ oldalon megtalálod azon országok és TV műsorok listáját ahol a Guide Plus+ használható.


"Kicsit azért még hezitálok, mert a JVC DR-MH300-as DV-felvétel/szerkesztés funkciója engem erősen csábít, mivel sokkazettányi DV-anyagot szeretnék digitalizálni."

A DV felvételek már digitális anyagok azokon nem kell semmit se digitalizálni. Szerkesztésre pedig ott a PC amire egy mezei 3000Ft-os IEEE1394 kártyával (firewire kártya) áttölthető az anyag (sok alaplapon eleve van IEEE1394 port).
Előzmény: oszkaar (4004)
K09 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4018
Bocs. "Még nem találkoztam..."
Előzmény: K09 (4017)
K09 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4017

Óriási tévedésben vagy. Már nem kell várni!

 

Nekem most egy LG RH199 van (250 GB HDD), arra felpakolom a Divx vagy az Xvid filmeket (HDD-ről vagy DVD-ről készültek), és kiváló minőségben nézem egy 70 cm-es TV-n. Még találkoztam olyan Divx vagy az Xvid anyaggal, amit ne játszott volna le, beleértve az 5.1-es hanggal ellátott Xvid-et is.

Előzmény: wpepi (4016)
wpepi Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4016
"Megoldás! Vettem egy 15m-es vga kábelt és a gépről nézem a filmeket, de ezért kár volt egy márkás drága szart venni!"

Na ez a jó válasz. Majd ha a DIVX is ugyanolyan szabványos lesz mint az MPEG2 és a lemezformátum is olyan egységes lesz mint a DVD-VIDEO esetében akkor majd érdemes lesz asztalin DIVX-et nézegetni. Addig pedig ott a PC ami mindent, mindenről lejátszik. :)
Előzmény: Törölt nick (4015)
K09 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4014

Ha nem tudod, akkor én elmondom neked. Mert az emberek többsége (engem is beleértve) nem körültekintően vásárol, vagy menetközben megváltoznak az igényeik, illetve jelentős ár elmozdulások történtek (lefelé).

 

Mielőtt a DVD írómat vettem, soha nem volt előtte asztali íróm. Arra gondoltam (amit most Te is írsz), hogy beleteszek egy lemezt, felveszek valamit, és majd ha kedvem lesz megnézem. A gyakorlat azt mutatta, hogy nem nézem olyan gyakran vissza, mint ahogyan felveszem őket, ezért a lemez kapacitása már nem elegendő. Továbbá ha az embernek vannak kedvenc sorozatai, és elmegy egy hosszabb szabadságra, akkor szintén nem tudja őket felvenni, és még sorolhatnám az okokat.

A másik, mint már írtam, a technika nagyon gyorsan fejlődik, az árak meg nagyon gyorsan mennek lefelé. Az olyan szolgáltatásokért, amiket ma már egy 100 ezres gép tud nem is olyan régen még 3-400 ezret kellet fizetni, ezért akkor eszembe sem jutott ácsingózni rá. Most viszont már sokak számára elérhetőek lettek ezek a szolgáltatások. Tehát az emberek gépet cserélnek.

 

Ez persze nem mindenkire igaz, nem vagyunk egyformák :)

 

Előzmény: psr640 (4011)
K09 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4013

Ez avi kiterjesztésű videó lesz. Csak azok a lejátszók tudják lejátszani, amik a kiírt film verzióját tudják, tehát ha a film Divx ver.5-ben lett írva, akkor a lejátszónak ezt tudnia kell. Xvid-ben is számtalan verzió létezik.

Előzmény: oregcsoka (4010)
K09 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4012
DVD -R lemezek voltak, és Ausztriában vettem egy MM boltban.
Előzmény: Bmatyas_81 (4009)
psr640 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4011
Nem tudom miért van az, hogy egyesek megvesznek valamit, aztán kis idő múlva már másmilyet akarnak. Én kb. 4 éve vettem a Pana DMR E50-et, ami csak lemezt ír. Akkor még 120.000 volt az ára. Ugyanarra használom, mint amikor megvettem: felveszek ezt-azt a tv-ből, utána letörlöm, vagy kamerafelvételeket másolok lemezre. Váltani csak akkor akarok, ha az új rendszer alapjaiban külömbözik a jelenlegitől, digitális tuner, HD felbontás, stb.
Előzmény: Törölt nick (4007)
oregcsoka Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4010
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ha egy DivX vagy Xvid filmet kiírok CD-re, akkor azt minden asztali DivX lejátszó fogja vinni? Milyen formátum lesz ez, VCD? /Csak mert felesleges DVD-re írni egy 700MB-os filmet, a másik dolog pedig, hogy így tudok hozzá boritót nyomtatni és DVD tokba tenni.../
Bmatyas_81 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 4009
Ezek a kiválló minőségű lemezek +R vagy -R volt?
Előzmény: K09 (4008)
K09 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4008

Egy kis adalék az eddig elmondottakhoz.

 

Korábban vásároltam több borzasztóan rossz SWISSTEC DVD szitázású lemezt. Azt hittem már mindet kidobtam, mert idővel olvashatatlanná váltak. Ennek ellenére ma előkerült három olyan lemez, melyre 2003-ban és 2004-ben saját rögzítésű videó anyagot írtam. A PC-ben levő NEC író a három lemez közül egyiket sem látta. Az LG (PC) a háromból egyet látott, és át is tudtam másolni a HDD-re. És amiért mindezt leírtam, a korábban már említett Orion asztali olvasó a három rossz lemezből kettőt lejátszik, egyet nem ismer fel. Viszont mivel csak olvasó nem tudom vele megmenteni a lemezeken található anyagot (persze az erdeti Digital8-as szalagok megvannak, tehát nincs minden veszve, csak újra kell szerkesztenem, és írnom az anyagot).

 

Ebből két tanulság vonható le:

1. nem szabad olcsó, gyenge minőségű lemezre írni

2. nem biztos hogy a drágább berendezés a jobban használható

K09 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4006

...G-Link mindkettőben van. Még ugyan soha nem használtam ilyen készüléket, de ha jól értem külső dekóderek irányítására szolgál. Azok meg kell, hogy feleljenek valamiféle szabványnak, vagy mondjuk a rekordert meg lehet tanítani a kódokra (ezirányi infót nem találtam a használatiban)? Végülis ez a G-Link kiválthatja a beépített dvb-tunert, ha majd azok is kompatibilisak lesznek vele a jövőben...

 

A G-Link-et nem ismerem, nekem a Panában Q-Link van, feltételezem ez ugyan az.

Ez arra jó, hogy a márkatársak között (is) adatot továbbít. Mint írtam nekem minden Pana (volt), TV, videó, DVD felvevő. Nálunk 40 TV csatorna van, és ha minden egységen külön-külön akarom behangolni a 40 csatornát, hát akkor ellennék velük egy ideig. De most jön a Q-Link. Behangolom a TV-n az összes csarornát, majd ezt a Q-Linken keresztül átküldöm a többi egységnek, és 1 perc alatt azok is ugyan azokra a csatornákra vannak hangolva. Szóval erre jó a Q-Link.

Előzmény: oszkaar (4004)
K09 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4005

... Fontos szempont nálam az időtállóság, nem szeretnék két év múlva másik készüléket venni, inkább most ruházok be nagyobb összeget....

 

Szerintem rossz a megközelítésed. Ez nem ingatlan, amibe hosszú távon érdemes befektetni :)

 

Amit most "drágán" megveszel, az 1 év múlva már nem ér semmit. Iszonyatosan gyors a fejlődés ezen a téren, nem lehet hosszú távon gondolkodni.

 

Előre bocsájtom, eddig minőség/márka párti voltam (hiradástechnika nálam csak Sony vagy Panasonic lehetett). Múlt összel vettem egy Pana ES10-es felvevőt (csak lemezre tud felvenni) 50 ezerért, mára rájöttem, hogy jobban járnék egy HDD-s géppel, és megpróbáltam a Panat eladni, de nem kell senkinek (még féláron sem). Éppen ezért vettem egy 250 GB-os HDD-vel szerelt LG-t (eddig nagyon megvagyok vele elégedve), és nem vagyok benne biztos, hogy 2-3 év múlva is meglesz. Ráadásul nagyon kiegyenlítődtek a gépek. 3-4 éve még csak eszembe sem jutott volna egy LG-t megvenni, de most már nem így gondolom.

 

Más, korábban vettem egy aránylag drága Pana lejátszót, hosszú távra, de ez sem vált be, mert pl. nem játszik le DivX-et, nem jelenít meg jpg képeket DVD lemezről, stb. Ezt megúnva vettem 12 ezerét egy olyan Orion-t, ami mindent tud. Ha ezt megúnom, vagy a fejlődés túllép rajta, akkor egy-két év múlva kidobom. Nem fogom annyira sajnálni, mint az 50 ezres Panat (amit úgy néz ki szintén kidobhatok).

Ha rengeteg pénzed van, akkor persze mind ez nem számít, akár évente cserélheted a gépeket, de ha másra is kell a pénz, de mégis lépést akarsz tartani a technikai robbanással, akkor el kell gondolkodni a jövőn, mit is veszel, mennyiért. Nem szabad túl drágán vásárolni, nem kifizetődő.

 

Szóval gondold ezeket a dolgokat mégegyszer végig.

 

Előzmény: oszkaar (4004)
oszkaar Creative Commons License 2007.03.13 0 0 4004

Sziasztok,

Korábban már jártam erre, de most érett meg a vásárlás. Próbálom a számomra legmegfelelőbb készüléket megtalálni. Fontos szempont nálam az időtállóság, nem szeretnék két év múlva másik készüléket venni, inkább most ruházok be nagyobb összeget.

Jelenleg a Pioneer DVR-545HX látszik befutónak (DVB-T tuner, G-Link, DV-in) miatt. Átnéztem a használatiját és találtam benne néhány érdekes megoldást (digituner kimenetét vissza kell kötni az analógra, usb-csatlakozó van, de csak mp3 és képek nézegethetők, divx-et csak cd-ről játssza, ...) Visszaolvasva nem találtam még róla információt, használ valaki ilyen típust köztetek? Van már tapasztalat esetleg az imént felsoroltakra, valóban így működnek?

Kicsit azért még hezitálok, mert a JVC DR-MH300-as DV-felvétel/szerkesztés funkciója engem erősen csábít, mivel sokkazettányi DV-anyagot szeretnék digitalizálni. Ennek kedvéért le tudnék mondani a dvb-tunerről. Tud erről valaki nekem tapasztalatokat megosztani? Rendelkezésre bocsátja valamilyen formában esetleg ilyenkor a dátum/idő kódot is? Mondjuk találtam a készülékről jónéhány rossz véleményt.

G-Link mindkettőben van. Még ugyan soha nem használtam ilyen készüléket, de ha jól értem külső dekóderek irányítására szolgál. Azok meg kell, hogy feleljenek valamiféle szabványnak, vagy mondjuk a rekordert meg lehet tanítani a kódokra (ezirányi infót nem találtam a használatiban)? Végülis ez a G-Link kiválthatja a beépített dvb-tunert, ha majd azok is kompatibilisak lesznek vele a jövőben.

Sony RDR-HX760S-ről hallott már valaki, még semmi konkrét infót nem találtam róla (ebben is van dvb-tuner, meg g-link).

Bocs, hogy hosszú lett, meg sok a kérdés,

Kösz, Osz

tom-y Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4001
Ha simán ejectet nyomsz,csak "writing info"-t csinál.Kb olyan,mintha a pc-n nem zárnád le az adat lemezt.Ha véglegesre akarod,mindig a finalize funkciót használd.DVD-R esetében nem szükséges a lezárás.De mindezt megtalálod a leírásban is.
Előzmény: mrqb (4000)
mrqb Creative Commons License 2007.03.09 0 0 4000
4000!

És egy kérdés: lehetséges, hogy Finalise és Finalise között különbség van? Sony HX-520-asom van. Ami lemezeket (DVD+R) úgy zártam le, hogy az Eject gombot megnyomtam, és erre lezárta automatikusan, azt nem tudom PC-n lejátszani. Aminél kézzel kértem a Finalise funkciót, az megy tökéletesen PC-n is. Sima DVD lejátszó így is lejátssza a lemezt. A DVD-íróba betéve már nem választható ki a Finalise funkció...
K09 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 3999

Ha esetleg elzárkóznának az ingyenes frissítéstől, akkor szerintem megcsinálhatod magad is, megéri.

És mindenképpen látogasd meg ezt az oldalt http://ifndef.altervista.org/index_hun.html is, mert rengeteg hasznos tanácsot találsz rajta.

 

Többek között a frissítéssel kapcsolatban, ezen kívül olyan tanácsokat is kaphatsz, hogyan tegyed még konfortasabbá a gépedet (pl. ha gyárilag nincs engedélyezve az MPEG4 felvétel, azt hogyan használhatod, stb.)   :))

Előzmény: Zeman (3998)
Zeman Creative Commons License 2007.03.06 0 0 3998

Köszi mindent,még a héten felveszem a szervízzel a kapcsolatot.

Üdv: Zeman

Előzmény: K09 (3997)
K09 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 3997

Ez egyértelműen típushiba, és a gyakorlat azt mutatja, hogy a frissítés megoldja a problémát. Hogy ezt te magad végzed el, vagy beviszed egy szervízbe, ez rajtad áll. Én nem akartam kockáztatni a garanciát (sem), és bevittem (Kertész u. Videoton szervíz, már ismerik a problémát, szó nélkül, ingyen frissítettek).

 

A frissítéseket pontosan azért adják ki, mert a működés során kiderülnek apróbb hibák, ezeket javítják. Ne hogy azt hidd, hogy ez csak az LG-nél van így. A Sony, a Panasonic, a Pioneer és még sorolhatnám szintén időről-időre jelentet meg software frissítést. Nem kell tőle megijedni. Az lenne a baj, ha nem javítanák a hibákat.

Előzmény: Zeman (3995)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.06 0 0 3996
Lazán lehet, hogy frissíteni kell, ugyanis gőzöd nem lehet róla, hogy mikor készült a gép.

Szerintem nem lehet gond a frissítéssel, ha rosszul írod meg a lemezt egyszerűen fel sem veszi, ha viszont felveszi már csak azért imádkozz, hogy ne legyen áramszünet közben.
Előzmény: Zeman (3995)
Zeman Creative Commons License 2007.03.06 0 0 3995

Üdv!

 Megnéztem az oldalt amit ajánlottál,és megtaláltam másoknál is a hibajelenséget.

 Szerinted elképzelhető hogy egy másfél hete vett LG RH 177 nél már frissitenem kellene a softvert? Esetleg ha nem használom a SCART kabelt akkor ezzel a hibajelenséggel nem találkozom többet?(használjam az RCA-t) Amikor a szakszervízben elmondtam hogy mit produkál (minden elözmény nélkül leállitja a felvételt) azt mondták "ök még ilyenről nem is hallottak"  én ezt nehezen hiszem el. Főleg azok után hogy utánaolvasva a neten más is küzdött hasonló problémával.A legjobb tanácsuk az volt: vegyem ki az elemet a távirányitóból.Jobban belegondolva a tizenéves videóm megbizhatobban működött,bár nem "korszerű"de legalább amit akartam azt felvette. Előre is köszönöm a választ.

Üdv: Zeman

UI: De azért szeretem az LG-t

Előzmény: K09 (3992)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!