Keresés

Részletes keresés

srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1397

valami kimaradt így:

 - 6os nap - szombat (venice-tre)

 - 2es nap - kedd (tre-venice)

 

.-.

 

Előzmény: srac1981 (1396)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1396

Egyetértek.

A wizzair kedden megy és szombaton jön (mi úgy megyünk jövő héten) és az általam csatolt ATVO buszjáratok is úgy vannak írva.

  • <STR-es napos napon Velence-> Tre.

Azaz? KEDD ÉS PÉNTEK!

Megnéztem. Direkt. Meg miért is lenne oda írva hogy melyik járatokhoz megy DIREKT.

 

Mi returt veszünk, az 10€, nem szállok át, nem vacakolok, oda akarok érni mihamarabb.

Én vissza is bízom az ATVO buszban, írt írja SZOMBAT "6"os nap: 14.10kor indul a 17.00-ás BUDAPEST-i járathoz. Inkább 40 percet vásárolgassak az airport shopokban mintsem lekéssem.

 

Jövő héten jön valaki?

 

Hol lehet előre a 72 órás TRAVEL CARD-ot megvenni? ÉS a MUSEO CARD-ot?

 

Köszi az infokat.

Csao.

 

Előzmény: Málnaszőr (1392)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1395
"vaporetto nem jár a szárazföldről" nem teljesen igaz, mert a Marco Polo reptérről van hajó "alilaguna" 25 € az oda-vissza jegy.
A veniceconnected.com-on megtalálod az utazási szolgáltatások árait, bár foglalni már nem tudsz kedvezményesen szerdára.
Előzmény: bbmagdi (1394)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1394
Általában a kocsit Mestrében szokták hagyni az utazók, és onnan vonattal, vagy busszal mennek be Velencébe, vaporetto nem jár a szárazföldről.
A 72 órás jegy 33 €, amit használhatsz a szárazföldön Mestrében közlekedő buszokra is, illetve a busszal való bejutáshoz Velencébe.
A 29 év alattiaknak lehetősége van 4 €-ért venni Rolling Venice Cardot + a három napos vaporetto jegy 18 €, így 22 €-ért ugyanazokkal a feltételekkel utazhatsz, mint a sima 33 €-s jeggyel, illetve a rolling venice card egyéb kedvezményekre is jogosít (éttermek, belépők, stb...)
Természetesen az esti járatokra is használhatóak a bérletek.
A WC témát nemrég eléggé kitárgyaltuk, kicsit keress vissza.
Előzmény: jadetti (1389)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1393
Vízállás:

http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/1748
Előzmény: namox (1388)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1392
Az én véleményem szerint nem éri meg vacakolni a "buszozás be Trevisoba, átszálllás vonatra" verzióval.

Mi megvettük a retur jegyet az ATVo buszra 10 E-ért/fő, a bejárat előtt állt és pár perc múlva indult Velencébe egy emeletes busz. ( csak egy útra 6 E lenne)

Az a kb.2 E amit meg lehet spórolni a trevisoi átszállással nem tétel, amikor ezért az összegért még egy szendvicset sem kapni az utcán.
Előzmény: namox (1388)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1391
Igen, mi is azzal mentünk Trevisoba, csak nem a budapesti járathoz igazított járattal, hanem a Ryanair máltai járatához, mert az később indult. Így is túl korán értünk ki és ott szívtunk. Nyugodtan mehettünk volna a még 40 perccel később induló busszal.

Az ATVo menetrendjével ez esetben óvatosan, mert a járat fölött vannak pici számjegyekkel jelölve a hét azon napjai, amelyeken az a buszjárat közlekedik. Én majdnem elsiklottam fölötte. Mestréből tényleg 40 perc alatt ér kis a reptérre és autópályán megy.

Előzmény: srac1981 (1386)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1390
A vaporettora érvényes a travel card. A WC-k térképét is leírtam valahol. Ha február elejéig visszaolvasol megtalálod mind. Csak most dolgozom, és nincs időm visszakeresni. A Keresővel itt bal oldalt lehet h. gyorsabb.
Előzmény: jadetti (1389)
jadetti Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1389

Sziasztok!

Szerdán utazunk Velencébe a párommal. Olvasgattam a hozzászólásokat, de pár dolog még nem egészen tiszta.

Kocsival megyünk, mi a leggazdaságosabb megoldás a városba való bejutásra? Úgy terveztük a szárazföldön parkolunk+vaporetto. Hol érdemes parkolni, illetve mennyibe kerül? 3 napra megyünk. Szárazföldről a szigetekre vaporettora is érvényes már a tourist trevel card, vagy csak Velencén belül? 72 órára jól tudom, hogy 33 EUR? És mi a helyzet a 3-DAY YOUTH CARD-dal? 29 év alatt ugyanazt tudja, mint a tourist trevel card? Érdemes ilyet váltani? Olvastam éjszakai hajózgatásról is, erre is érvényesek?

Merre vannak nyilvános WC-k?

Köszi előre is!

namox Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1388

Most készülök Velencébe, úh. pár dologonak utánanéztem, és azt nyomoztam ki, hogy ugyan megy Treviso reptérről közvetlen busz Velencébe, de az 5  euró egy útra, a retúr asszem 9 euró, igaz nem kell átszállni, viszont, olcsóbb, 1 euró 1 útra a 6-os busz Trevisoba, onnan pedig a vmegy.

Előre a neten megvettük a 72 órás TravelCardot (akciósan 24 valamennyi euró), és a MuseuPass-ot, (16 euró volt) ami jó a Dózse-palotába, Szent Márk múzeumokba, és Muranon az üvegmúzeumba. Amire lesz időnk, oda bemegyünk. Úh. már csak abban reménykedek, hogy nem lesz magas a vízállás, és szárazlábbal megússzuk a kirándulást :)

Valaki tud vízállásinfót? Jó lenne!

srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1387

Hm, rafkósan kicseréltem a neveket az elérési útban

 

 

Velencéből - Trevistoba

 

hihi :))

Előzmény: srac1981 (1386)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1386

Hello.

 

Azt láttátok már hogy a ATVO oldalán a Trevisto-Velence menetrendben repülőjáratokhoz van igazítva a busz járat? Így pl a Budapesti géphez van kedden 16.50kor induló járat. (remélem elérjük)

és vissza is van szombaton. azt most nem találtam meg pontosan, de egyszer már rátaláltam. gondolom úgy megy, hogy simán be lehet csekkolni és akár még a airport shop-okban is vásárolgatni :)))

 

 

Link az ATVO oldalán lévő menetrendre

 

src

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.15 0 0 1385
Köszönöm a tippet! Erre nem is gondoltam.
Most nézem...
Előzmény: Málnaszőr (1343)
Micimalacka Creative Commons License 2009.03.14 0 0 1383

Szép időtök volt és/vagy jó a gépetek:) Nekünk nem volt ilyen nmapsütéses időnk februárban sajnos.

Vaporetto megy Lidora, nem olyan rég több campingről is volt szó, keress rá a gyorskereséssel.

Előzmény: *Mithrandir* (1381)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1382

Szia.

Picit érdemes olvasni ebből az előző 1380 kommentből és akkor jó pár dolgot megtudsz.

Mindenhova megy a vaporetto :)

.

 

Előzmény: *Mithrandir* (1381)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1381
Üdvözölök Mindenkit!
Én most voltam kint Velencében februárban a gyerekeimmel. Sajnos csak 1 napra...
( nem nagyon válogathattam, ajándékba kaptam az utat). Bár a tömeg iszonyatos volt, meg a Frariba és a San Polo templomba jutottunk csak be, de szuper időjárást fogtunk ki és menthetetlenül beleszerettünk a városba.
Olyan kevés időnk volt, hogy szinte alig láttunk valamit, alig jutottunk el néhány kerületbe. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem megyek csak egy napra és nem megyek busszal sem!!! ( kínszenvedés volt nekem a közel 12 órás éjszakai buszozás)
Ősz elején tervezünk visszamenni, néhány éjszakát ott aludnánk valamelyik campingben.
Tud valaki tanácsot adni, hogy melyikben érdemes megszállni ?( én a Lido di Venezián néztem ki egyet, mert fürödni is szeretnénk a tengerben).
A Lidora is megy ki vaporetto?
Esetleg valami olcsó szálloda is érdekelne, nem muszáj mellé ellátás...
Teszek fel néhány képet a februárban készültek közül!
tomeckk Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1380
a tarvisio utani alpok-resz gyonyoru. ha arra jarnek, nem is az autopalyan mennek, hanem a regi orszaguton, ami lenn megy a volgyben (az autopalya magasan megy, sokszor alagutban). a '90es evek elejen tobbszor bicajoztam arra
Előzmény: denes (1378)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1379
Én már többször voltam Tarvisióban síelni. Vannak szállodák a városban és a városon kívül is (Camporossóban), fogsz találni szállást. Van a főutcában egy nagyon jó pizzázó, az is lehet, hogy az maga szálloda is, megpróbálom megkeresni, mert ott ettem életem egyik legjobb pizzáját, bátran merem ajánlani.
Előzmény: denes (1378)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1377
Ez igaz, de ha elcsócsál egy szendvicset az utcán és a rendőr meg akarja emiatt büntetni igencsak meggyűlhet a baja a régi személyivel, bár elviekben azt is ismernie kell a rendőrnek és el kell fogadnia. Az nem kis küzdelem lenne adott esetben.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1376
Schengen óta kiszállsz a repcsiből, és kisétálsz.
Előzmény: bbmagdi (1375)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1375
Van valakinek tapasztalata arról, hogy a régi kemény fedeles személyit elfogadják-e beutazáshoz?
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1374

Számos helyen, pl. templomokban élőkoncertekre lehet benevezni  ( Vivaldi:4 évszak,avagy 4 staggione;  élő operaelőadások)   Szerintem érdemes egy-egy estébe bekalkulálni. Accademia mellett, Szent Márk tér közelében, pl. a Sóhajok hídja mellett börtön épületében, vaúúúúú,    stb.stb.   Beugró 25 Euro.   Nem szükséges elővételben megvenni.

 

 

 

A Dózse Palotára érdemes sok órát rászánni, átrohanni 1-2 óra alatt nem sok értelme van.   "Külföldiül" elérhetőek audio guide-ok 5 euro ellenében.   Ez sokat segít abban, hogy ne csak a felszínt karcolja ott a turiszt. Érdemes lemenni alfába és elképzelni aXVI. század eseményeit, ahogy ott élhettek Velence nemesei.

 

A legizgalmasabb helyek külön vezetővel járhatók csak be a Dózse palotán belül, erre is érdemes előre tervezni időben, és anyagiakban. 

 

 

 

A Szent Márk Bazilika földszinti része ingyenesen látogatható, de olyan iszonyatos tömegek lepik el, hogy nehéz a lényeget átélni.  Itt letölthető ángliusul ingyenesen iPod-on, vagy PDA-n aztán ott helyben meghallgatható ismertető. Ennél több részletet érdemes előre olvasni, vagy letölteni.  Izgalmas a helyszinen meghallgatni.

 

http://www.italyguides.it/us/venice_italy/venice_travel.htm

       

 

A többi múzeum, ami a Szent Márk téren látogatható a Dózse Palota belépőjeggyel szerintem ínyenceknek való csak. Ha valaki egyébként nem látogat itthon is rendszeresen múzeumokat és Velencében csak néhány napot tölt nem veszít sokat, ha kihagyja a könyvtárat, és kapcsoló termeket.  

 

 

A Frari tényleg nagyon szép, izgalmas, ha utána olvas az ember előre és ott az audio guide-ot 2 Euroért kikölcsönzi. Ha csak átszalad rajta a turiszt annak semmi értelme.   

 

 

 

   

Ryke Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1373
:)

700-720km-et írnak az útvonaltervezők, ebből a szlovéniai szakasz egyedül, ami nem autópálya. Én úgy tervezem, hogy 3 körül indulunk, pihenni majd ott fogok és akkor 10-re már odaérhetünk... De a korábbi autós nyaralások megtanítottak rá, hogy +1-2 óra simán belefér egy ilyen útba, nem érdemes még 120-as átlagot sem számolni...

de remélem legalább alagutak nem lesznek, azokat egy életen át kerülném az ausztriai nyaralás óta :D

Előzmény: tomeckk (1371)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1372
Hát elég rettenetesnak hangzik az odautad......
Előzmény: tomeckk (1371)
tomeckk Creative Commons License 2009.03.12 0 0 1371

ennel lehet kevesebb is, persze. mi olyan 00:30kor ultunk be pest belvarosaban az autoba es 8:48kor raktuk be az autot a parkolohazba (amit meg is kellett talalni a hetkoznap reggeli csucsforgalomban; kaptunk sorompot is mestreben az allomas elott), esett az eso es csak ljubjana utan hagyta abba, sok kamion volt, beteg voltam, es valami erthetetlen okbol kifolyolag fel romania dec. 19en hajnalban utazott olaszba, ami miatt volt forgalom. tovabba dohanyzom, ami miatt tobbszor megalltunk a kelletenel pihenni. tovabba nyari gumival nem akartam szaguldozni szloveniaba, ha mar ugyis tilos ;-)

 

maga a tav olyan kb. 700 km

Előzmény: Ryke (1369)
Ryke Creative Commons License 2009.03.11 0 0 1370
ehh... nickváltás elmaradt
Ryke Creative Commons License 2009.03.11 0 0 1369
8 óra, hmm... 6-nál többet nem szánnék rá, így is elég feszített lesz a napi program. Tudom, hogy 4 óra sétálás elég kevéske idő, de mi a párommal csak "fuvarozunk" valakit oda-vissza :)

a parkolási tippet köszi, szerintem maradunk ennél...
Előzmény: tomeckk (1356)
Ryke Creative Commons License 2009.03.11 0 0 1368
Ha találok valami "akciósat", akkor veszek matricát, de tulajdonképpen nem sokkal hosszabb az út Szlovéniát kikerülve sem. Még meggondolom...

Az árakat köszi!
Előzmény: szeretekutazgatni (1360)
Léna007 Creative Commons License 2009.03.11 0 0 1367
Köszönöm a tanácsokat. Már korábban is ezt szűrtem le az itt írottakból, hogy nem, fogunk tudni átmenni. De összesen kb. 8 óránk lesz a városra. Annál többet egy napon az ember úgysem gyalogol :-) Szerintem elég lesz.
Ryke Creative Commons License 2009.03.11 0 0 1366
köszi a tippeket !
Előzmény: Málnaszőr (1352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!