Keresés

Részletes keresés

tabitabi Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56003
Matika

Kisfiú vagy kislány? 4 hónaposan 4,8?

Ha arőányos nem kis hordó akkor nincs gond, a most 11 hónapos Leila 6-7 kiló, 9 hónapos Amy 5 kg. de ők lányok
Előzmény: matika82 (55996)
Ljuti Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56002

Szájkosár! Hát ez jó! Lehetne kötni nekik valamit, ami úgy néz ki, mint egy pókháló és ráfekszik a kis lapos fejükre! :) :) és el lehetne adni a fressi-ben 8e-ért! :)

 

Zsazska, köszi a tanácsot a "híg széklettel" :) kapcsolatban, 2,5 napig tartott az egész. Már hozzászokott a gyomra patak vizéhez szerencsére.

 

Nagyon aranyosak azok a kis mopszok!

 

Hozam képet, patak előtt, után.

 

Vietkong :)
Előzmény: DummyBoy (55987)
Henry mackó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56001

Szerintem semmi gond a súlyával. Ránézésre is teljesen optimális.

 

Ajánlom a "trimmelőt".... :))))

Fressnapf-ban lehet kapni, ez egy fém hurok. De persze van ennél jobb megoldás is "furminátor" néven:)))) erről a többiek többet tudnak mesélni;o))

Mi trimmelővel nyomjuk, min. heti 1x érdemes kifésülni, de hát szőr az így is úgy is lesz....:)))

 

Előzmény: matika82 (56000)
matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56000

 

 Nem tudom megmondani a kenelnek a nevét. A helyszín Biharkeresztes.

Előzmény: Henry mackó (55999)
Henry mackó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55999
Hát ez gyönyörűséges!!:)  Honnan származik??
Előzmény: matika82 (55997)
matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55998

 

 Hoppá. Jobb kétszer mint egyszersem. :)

matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55997

 

 Képet akartam felrakni és nem sikerült, most újra megpróbálom feltölteni.

matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55996

 

 Sziasztok. Nagyon rég nem írtam nektek, de olvasni szoktam mikor időm engedi. Most kérdésem lenne valakihez aki tapasztaltabb mopszos gazdi mint én. Az én Manóm mostmár 4 hónapos és 4,8 kg. Normális ez a testsúly az ő korában? Szeretném még megkérdezni, hogy milyen fésűvel lehet a leghatékonyabban kifésűlni a hullásra készült szőrét. Nem tudom milyent kell vennem. Itt nálunk annyira ritkán fordul elő ez a fajta kutyus, hogy a mi állatorvosunknak Manó a második mopsz páciense, tehát nem igazán tud segíteni. Köszönöm a válaszokat előre is.

Notee78 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55995

Én úgy vettem észre, hogy Pumpi Skudoja mozgatás hatására villog. Folyamatosan nem villog, de sokszor szokott.

Szerintem a villogás nincs hatással a működésre, attól független, mert valami ciripelő hangot folyamatosan ki ad.

Mondjuk azt is észrevettem, hogy csak a Skudo nem elég a kullancsok ellen, most kenjük Adventix-el is és így 100%-os a hatás. Azóta nem találtam Pumpin kullancsot

Előzmény: rudmi (55993)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55994

A tömegközlekedés mopsszal sajnos tényleg megoldatlan probléma.

Amig kicsi a mopsz mindenki ész nélkül simogatni akarja.

Aztán mikor megnőnek sokan valamiféle harci kutyának nézik és húzódoznak tőle.

Még ha a sofőrnek egy szava sincs a kutyádhoz, az utasok miatt konfliktusod lehet a kutty miatt.

Ez a téma már felvetődött, nekem akkor a si-maszk jutott eszembe mint megoldás.

Abbol csak a szeme fog kilátszani, ha a szájánál a maszkot összevarrod. :DDD

 

Előzmény: DummyBoy (55992)
rudmi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55993

Sziasztok!

 

Tudom, már volt róla szó, de egyrészt nem találtam meg a visszaolvasásnál, másrészt, ha jól emlékszem ott sem derült ki pontosan.

Szóval: Rudi Skudoja ma elkezdett villogni. Kb. 2-5 percenként villog úgy 5-t. Már 4 hónapja megvan, de azon kívül, hogy az üzembehelyezéskor villant 3-at, soha többet. Most viszont folyamatosan. Ha valakinek esetleg van ötlete írja meg légyszi.

DummyBoy Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55992
Kösz a válaszokat ... Manó legnagyobb cimborája Nyunyó, asszem elkérem tőlle a szájkosarát, és azzal megyünk buszozni (Nyunyó történetesen egy átlagosnál nagyobbra nőtt Rotweiler xD)

Kérdésedre válaszként, Manó egy komáromi kennel-ből származik, törzskönyvezett neve Fort-Master Argo (remélem jól írtam ...) (Nem tudom, itt szabad-e őket reklámozni és ilyesmi, ezért nem dobok linket, ha szabad, akkor később berakom ...)

Mindenesetre ha valaki a környéken szeretne mopsz kiskutyát, akkor csak ajánlani tudom őket :) Kedvesek, segítőkészek és nem mellékesen gyönyörű kutyáik vannak :)

Néha át szoktunk hozzájuk ugrani Manóval "családlátogatásra" és mindig a szivem szakad meg, hogy nem hozhatok haza még egy kölyköt ... :(

Manó mellesleg 98%-ban száraztápon nevelkedett (Acana, Hills, utánna Acana túlsúly elleni táp ...), mikor elértük a 10 kilót kipróbáltunk egy csomó mindent, hogy ne nőjjön túl nagyra, de még horkolás közben is nő isten bizony ...
Előzmény: juditka21 (55988)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55991

FoxxyC, Zsazska!

Köszönjük a gratulációkat! Remélem minden rendben lessz! Én nagyon parázok a Dominó miatt, meg a kölykök miatt is. Nagyon pátyolgatjuk, egész nap bent tartom a házban. Ennek egyébként nem nagyon örül jobban szeretne kint lenni, de én meg azt szeretném ha szemem előtt lenne. :)

Most szerintem 2-3 kölyök lessz.   

Előzmény: FoxxyC (55983)
zsazska Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55990

Sziasztok!

 

DummyBoy! Szerintem vegyél neki egy hordozótáskát, ami olyan, mint egy válltáska, és azzal száljatok fel, és lehetőleg ne kérdezősködj a sofőről:-)  Mást nem nagyon tehetsz..... egy ilyen kiskutyát amúgy is  jobb, ha nem teszel le a földre a buszon.

 

Toma és Zsófi! Nagy élmény lehetett ezekkel az apróságokkal randizni:-))) Írtó édesek!

 

Ani! Gratulálok Dominó állapotához!:-))) Remélem, hogy ezúttal minden rendben lesz!

Előzmény: DummyBoy (55987)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55989

:) Azt hittem tényleg bővült a család...

Előzmény: Tomahawk_ (55982)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55988

Szió!

Talán bukósisak:), nincs értelmes ötletem. Honnan származik? A farkincája és a pofija (és méret) alapján rokonságban lehet a Berryvel, bár a képek sokszor csalnak. Milyen kaján nőtt ilyen szép nagyra?

Előzmény: DummyBoy (55987)
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55987
Üdv Minden Kedves Mopsztulajnak!

Végigolvasgattam a kereső által a "szájkosár" szóra dobott hozzászólásokat, de azért kérdeznék:

Hogy tudom ezt a dolgot legegyszerűbben és legzökkenőmentesen megoldani? Sajnos a kocsi szervízben, marad is egy pár hétig még, ezért rákényszerültünk a buszozásra ...

Ma megkérdeztük a helyijáratos buszsofőrt, hogyan utazhat velünk a kutya (Ott állt mellettem ...) erre elhangzott a szakértő válasz: szájkosár vagy doboz ...

- szájkosár: - itt röhögtem ...
- doboz: - Az oké lenne, van is, de ha pl. csak egy sétára, csavarogni mennénk be, akkor addig vigyük magunkkal a dobozt is mindenhova? (Meg a csoffadt - vézna Manókámat a maga 14 kilójával sem egyszerű mutatvány cipelgetni, nemhogy még egy dobozba csukva ...) Szóval ez sem a legjobb megoldás ...

Én is olvastam a rendeletet, miszerint mopsz-ra nem kell kosár, meg a kistestű kutyákra ... blabla ... 5 kiló alatt ...

Na nem szeretném a kikutyámat 3 részletben bebuszoztatni, mert nehéz lenne utánna összerakni, szóval mit mondjak a sofőrnek? Van valami ami meghatja őket? Ami már Nektek bevállt?

Előre is köszönöm!

Vizidisznó :)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55986
Majd azért még tegyél fel képeket a kis ördögökről, jóó?:)

Szóval ez az a bizonyos hétvégi mopszfarmozás, elutaztunk oda, ahonnan Pedro is származik. 25-30 mopsz biztosan volt, de a legnagyobb attrakciót a 6, (2 fekete, 4 bézs) 6 hetes kis mopsz jelentette számunkra. Irtó édesek, és barátságosak voltak, szívünk szerint elhoztunk volna egyet.:) 1 kan volt köztük, de mind olyan kis dagi, masszív volt.
Már youtubra csináltam is egy kis filmet róluk, majd nézzétek meg!:)

http://www.youtube.com/watch?v=0YYtfeq1SUo

Előzmény: Tomahawk_ (55982)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55985
Ne aggódj ezen ennyire előre, hogy beteges lesz a kutya!:)
Tényleg vigyázni kell a gülü szemekre, persze kivédhetetlen olykor egy szemsérülés, de ez mechanikai sérülés, nem betegség.
Ozzy két éves, 1 éves kora előtt volt egy kisebb atkás problémánk, ez előfordul a fiatal állatoknál. Mi tényleg a szerencsések közé tartozunk, hamar leküzdöttük. Itt a fórumon többen írták, hogy hónapok alatt sem tudtak kilábalni belőle, de szerintem ez nem általános.
Télen a megfázásra kell odafigyelni, a mieinknek van télikabija.
Ozzynak még egy egyedi, mopszra talán nem is annyira jellemző "gondja" van még, hogy érzékeny a gyomra, és hamar hasmenést kap. De ez is csak kb. 3-4x fordult elő a 2 év alatt. Itt sincs különösebb teendő, nem kell adni neki olyan kaját, amitől hasmenése lesz. Nem kell emiatt extra táppal etetni, ugyan azt eszi, mint Pedro, aki 6 éves, és a nemrég fellépő szaruhártya fekélyen kívül soha nem volt semmi baja.
Előzmény: pwpwpw (55977)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55984
Nagyon nem bírom ezt "a kutya a németjuhásznál kezdődik" dumát...
Én is megkaptam ezt egy-két begyöpösödött embertől, mikor mondtam, hogy mopszom van.
Előzmény: veranéne (55973)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55983
Juj, de jó!:)
Úgy látszik, ráéreztem a dologra, mert azt is meg szerettem volna kérdezni, hogy lesz-e még kismopsz prodzsekt, aztán végül nem kérdeztem.:)
Remélem minden jól alakul majd!
Előzmény: Maomopsz (55980)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55982
Hétvégén történt egy kis baleset..a két kutya bemászott a mosógépbe és végigpörögtek egy 90 fokos főzőmosást, és hát mitagadás kicsit összementek!:-( Ezek után eléggé agresszívekké váltak Zsófinak szerencsére sikerült kibékítenie az ellentéteket közöttük, bár....a második fotón látszik, ahogy Pedro kicsit még nyújtogatja a nyelvét Ozzyra!
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55981
Nyugodt lehetsz tökéletesen együtt fognak tudni élni a mopsz és a macska, sőt mopsz és két macska...kipróbáltam:-)
Előzmény: pwpwpw (55977)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55980

Sziasztok! :)

 

Üdvözlök minden új fórumozót!

 

Köszi a kérdésedet, mindenki jól van. Kezd már kialakulni az uj rend a tanyán.

Mindenkire jut idő, igyekszünk beosztani az energiáinkat.

Dominó most amugy is kivételezett lett mert kismama. Kb 2 hete van a szülésig.

Nagyon izgulunk!

Csináltunk neki egy dobozt amiben zavartalanul babázhat.

Remélem nem járunk ugy mint a tavasszal, de ha igen akkor nem vállalunk több almot.

 

 

Előzmény: FoxxyC (55961)
zsazska Creative Commons License 2009.08.02 0 0 55979
Általában ilyen kis kutyussal minden gond nélkül összeszoktatható egy macsek, Nem kell előre parázni. Biztos rendben lesz minden.

Először is nézd át a tenyésztőket, és nézd meg jól az állományt. Ha valamelyik különösen megtetszik, akkor édemes rákérdezni, hogy ettől, vagy attól a szukától, kantól mikorra várhatóak kicsik, és mennyiért.
Lehetőleg ne a tenyészet földrajzi elhelyezkedése legyen a döntő.
Csinálj egy listát, és állíts fel egy sorrendet a jelöltek tetszetősége és az ár alapján, aztán mérlegelj.
Azért ajánlottam neked tegnap már a Remizmenti kennelt, mert híresen jó tenyészet, és róluk eddig csak pozitív visszajelzést kaptunk. Néha-néha a fórumra is felnéznek:-)
Az is lényeges, hogy az ár mögött legyen valami tartalom is. Az kevés, hogy törzskönyvesek a kicsik. Ha magas az ár, tehát 80-e, vagy afelett, akkor ahhoz a szülőknek már jópár címet le kellett aratniuk, és jó, ha rendelkeznekl pl. dysplasia és patella szűrésekkel is!
Remizmenti kölyökről még nem olvastuk itt a fórumon, hogy betegesek lennének!

Foglalni pedig pénzzel kell! Elmész az általad kiválasztott tenyészetbe, kiválasztod a neked tetsző kicsit, és kifizeted a foglalót! Ezt később a vételárból levonják, ez csak biztosíték, hogy az a kölyök már a tied!

Ha viszont ez az árfekvés neked magas, akkor kénytelen leszel beérni a szaporítók kölykeivel. Már mondtam, hogy ott is éppúgy vannak tökéletes, és egészséges egyedek, de ott magadra vagy utalva....neked kell látnod, ha netán valami nem stimmel, és ahhoz már valamekkora tapasztalat kell!



Előzmény: pwpwpw (55977)
Pupák Artúr Creative Commons License 2009.08.02 0 0 55978
aviii!

kérlek írd meg a számodat mert már visszaadnánk egy ideje a furmit, csak nem találom a számodat :-(
'vedelmezo@freemail.hu'

kösszencs
pwpwpw Creative Commons License 2009.08.02 0 0 55977
csak az első napoktól félek, utána úgyis megszokja a cicus, és biztos összebújósok lesznek. szerintem egyszerűen összeengedem majd őket, aztán lesz ami lesz:) egyetlen dologtól félek, h beteges lesz a kutyus, és ez pont az itteni fórum felületes átolvasása miatt van. egyébként hogy szokás venni egy kutyát? írjak minden kennelnek, h mikor lesz új alom? mert szinte sehol nem írják sajnos. meg ez hogy megy, mondom, h le szeretnék foglalni egyet, és ennyi?
zsazska Creative Commons License 2009.08.02 0 0 55976
A képek meg lemaradtak:-)))
Előzmény: zsazska (55975)
zsazska Creative Commons License 2009.08.02 0 0 55975

Szia!

 

Én is csatlakoznék Veranéne véleményéhez. Én is azon aggódtam a felvételt látva, hogy vajon meddig marad így ép a szeme ennek a kutyónak? Ha végül lesz mopszod, ezt a fajta játékot, amit a nagyobb mopsz játszik a cicával, akinek láthatólag nincs is ínyére a dolog, ne engedd! A mopszok szeme nagyon sérülékeny, és nem kéne sajnos túl sokat visszaolvasnod, hogy lásd, hogy szinte nincs hét, hogy valamelyik mopszos társunk ne számolna be arról, hogy már megint szaruhártya sérülése van a kutyájának:-((

Nekem is van macskám, de ő inkább összebújik a kutyákkal, mintsem ilyen gorombán játszana velük. Kisebb korukban még hancúroztak együtt, főleg Gizmoval, a Shih-tzu-val, de mostanra már maradt a békés szunya:-))

 

 

Előzmény: pwpwpw (55972)
veranéne Creative Commons License 2009.08.02 0 0 55974
nekem meg ma esett le, hogy hónap első szombatja az most 1.-re esett, és már meg is volt, úgyhogy erről lecsúsztunk :P na de majd szeptemberben remélem az idő is megfelelőbb lesz :)

na és hogyhogy? :D

royal canint megeszi magában is, úgyhogy nem kell ilyen trükkökhöz folyamodni. a hill's nem vált be.. :/
ritkán kap csak konzervet..
Előzmény: FoxxyC (55961)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!