Keresés

Részletes keresés

fr.uzsi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73929
dobtam mélt progi-ügyben
Előzmény: juttaszilvasi (73926)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73928

Dongo, milyen hormonok érdekelnek, mert előszedem a régi papírjaimat, mivel nálunk úgy adták ki mindig, hogy mellette volt a referencia érték, több hormonnál az is, hogy ciklus melyik időszakában milyennek kell lennie, ha megírod mi érdekel, akkor begépelem.

 

Gaspi

Előzmény: Dongo.75 (73925)
bubuka2 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73927

Sziasztok!

 

Lucy! Gondolok ám Rád sokat! Melyik kórházban feküdtél?

 

Lányok!

Engem még mindig a megmondjam- ne mondjam a m.helyemen téma foglalkoztat.

Ha megmondom,akkor elvileg -e miatt nem rúghat ki, de ha  nem mondom meg és szabit kérek, akkor nem biztos, hogy kapok pont arra a napra, mikor kéne.

Elvileg törvényileg nem rakthat ki és el kell, hogy engedjen a kezelésekre szó nélkül....

Mit javasoltok?

juttaszilvasi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73926

 

Sziasztok!

 

Sürgősen progeszteron injeckcióra lenne szükségem. Ha valakinek maradt feleslegben átvenném.

Előre is köszönöm

Dongo.75 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73925
Köszi! Hát vmivel okosabb lettem, de nem sokkal, mert itt is a 3. napit mutatja, meg a mértékegységek sem stimmelnek szerintem mindenhol. Legalábbis azt hiszem. Mindegy kibírom ezt a pár hetet. :)
Előzmény: fr.uzsi (73924)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73924
Előzmény: Dongo.75 (73923)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73923

Sziasztok!

Üdv a legújabbaknak! :)

Lányok, nem tudja vki, hogy hol lehet utánanézni hormonszinteknek itt a neten? Rémlik, hogy volt már róla itt szó.... Majdnem az összes eredményem megvan, de 9. napi vérvétel volt és így fogalmam sincs, hogy mik a normális tartományok. Az endokrinológussal  meg csak két hét múlva beszélek.

Egyébként gyönyörű tavasz van, lehet töltődni!!! :)))

kinga71 Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73922
verat, bent a a bmc-ben beszéljetek a dokival, van lehetőség örökbeadni őket.
Előzmény: verat (73910)
ezan Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73921
Köszönöm:-))
Előzmény: fr.uzsi (73920)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73920

Szia!

Üdv a medlombon! :)

Szerintem először érdemes lenne ezeket az oldalakat áttnulmányoznod.

 

http://lombikbebi.lap.hu/

 

http://mindenkinek.medicentrum.hu/ed/0/in/find_your/lombik/

 

http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=520&Itemid=25

 

Aztán biztos jönnek majd a különböző intézetekbe járó lányok, hogy a személyes tapasztalataikat is elmondják. Bár megjegyzem, mindenki azt az intézetet dícséri érthető módon, ahol neki sikerült, vagy ahova ő jár, és elégedett az orvosával, a személyzettel. :)

Jó böngészést, és ha utána vannak még kérdéseid (biztos lesznek), akkor csak gyere. Megpróbálunk segíteni. :)

 

 

Előzmény: ezan (73919)
ezan Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73919
Sziasztok,
Újonnan érkezem hozzátok. Tegnap derült ki a HSG vizsgálaton, hogy nem átjárhatóak a petevetezőim. A kezdeti bánat után tapogatózom, hogy hol és milyen lombik programokról tudtok itt, Budapesten, van-e jelentősebb árkülönbség köztük, és egyáltalán hogy működik ez a dolog? Teljesen outsider vagyok, nem számítottam rá, így nem is nztem utána, mindössze aláírtam még annak idején együtérzésből a lombikbébi.hu-s petíciót.
Mielőtt felkeresnénk egy intézetet, szeretnénk tapogatózni a lehetőségekről, és ebben számítok a segítségetekre, amit előre is nagyon köszönök.

Egyébként 28 éves vagyok, a férjem 30, két évig próbálkoztunk sikertelenül, vele minden okés (egy bolygót is be tudna népesíteni:-), nekem 2 éve diagnosztizálták az endometriózisomat, és tegnap az elzáródást. Hát ilyen háttérrel leszünk mi hamarosan kisszülők, ha megsegítenek az Égiek:-)
noaaa Creative Commons License 2007.03.06 0 0 73918

Sziasztok!

 

Nagyon régen nem olvastam a fórumot, hiszen a fagyis kudarccal végképp "kikoptam" a témából, amit persze annyira nem bánok (nem a kudarcot, hanem a "kikopást"). Most mégis idelátogattam kiváncsiságból és nagyon-nagyon meghatódva olvastam a sikerekről!!! Szívből kívánok mindenkinek boldogságot és egészséges babákat!

Noa

szili74 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73917

Köszönöm szépen a gyors választ, és a fogadtatást!

Talán még Tapolcán is találkozunk...

 

Előzmény: Dongo.75 (73916)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73916

Szia! Üdv itt közöttünk és a Tapolcások között is!

Tapolcán a fagyis beültetés nem számít bele az öt lombikba. A lefagyasztásért évente 17 000 Ft-ot kell fizetni, vagyis tavaly ennyi volt. Az, hogy hányszor veszed igénybe, attól függ, hogy hány fagyibabád van, hányan ébrednek fel. Na és hogy hányat kérsz vissza. Én legalábbis így tudom.

Előzmény: szili74 (73915)
szili74 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73915

Sziasztok!

Én is csatlakoznék, ha nincs ellene kifogásotok. Régóta olvaslak benneteket, s jó néhányszor sikerült elérzékenyülnöm az írásaitokon.

Röviden a történetem: 7 éve szertnénk babát, tavaly sikerült végre meddőségi centrumba mennem (Bp.), ahol 2 sikertelen inszemináció törént. Most Tapolcán vagyok, májusban indul az első lombik. (Ja! és én is gyp-s vagyok, de sajnos nem Bárczis)

Nagyon sok hasznos információt olvastam már, de a fagyasztott embriókról igen keveset tudok. Milyen anyagi vonzata van? Hányszor lehet igénybe venni?

Ha tudtok, megköszönöm a válaszotokat.

 

szili

dtamika Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73914
verat, nem publikus a mail-ed...
Előzmény: dtamika (73913)
dtamika Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73913

Jaj, ez tényleg nagyon nehéz helyzet...

Egy ötletem van: ha tényleg lesznek változások a lombik-finanszírozásban, állítólag mindenki tiszta lappal indul, tehát ha pl. ezentúl csak két beavatkozást támogat a TB, akkor mindenkinek jár ennyi, annak is, akinek már volt korábban lombikja. A legutóbbi módosításkor legalábbis így volt. Valamikor a nyáron várható a döntés és a kihirdetés - nem tudtok addig várni, hátha mégiscsak ti adhatnátok esélyt az embrióknak.

 

(egyébként csak halkan írom le, hogy, minket érdekelnének - de hátha nálatok maradhatnak mégis...)

Előzmény: verat (73910)
vivko1 Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73912
nem lehet esetleg az embriókat átvitetni máshová? vagy mindehol fizetni kell a tárolásért, nameg ilyen sokat?
lehet h. hülyeség amit kérdezek, nekünk sajna nem lehetett soha fagyasztani ennek nem tudom a menetét, de olyat nem hallottam még h. havi 2000.-Ftba kerül.

Előzmény: verat (73910)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73911

Értem, és őszintén sajnálom. Először azt hittem csak pár hónap hosszabbitásról van szó. Igy gyakorlatilag kevés az esély arra, hogy Te kapd vissza Őket hiszen nemcsak a tárolást hanem a fagyasztott embriók beültetését sem tudnátok vállalni anyagilag. (Az is nagyon drága ha túl vagy az 5 támogatáson.) Igen ez tényleg nem könnyű.

Előzmény: verat (73910)
verat Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73910

A helyzet a következő. Volt 5 lombikom, tehát több nem lehet. Van egy spontánbabánk (a szerelmem). Maradt 2 embriónk, akiket el szerettünk volna tenni (jaj, de rémesen hangzik) őssejtnek. De most, mikor beszóltam a centrumba (BMC), hogy kérnénk a meghosszabbítást, azt monták, mostantól 2000 Ft/hó. Anyagilag padlón vagyunk, én gyeden, emberem a most bezárt iskolák egyikében dolgozik (egész nyárig). Lakáshitel, kocsihitel, lombikhitelek (még mindig azt nyögjük). Szóval vagy a kukába kerülnek a kicsinyeim, vagy lesz egy esélyük az életre. Ennyi.

Nem könnyű......

Előzmény: Törölt nick (73909)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73909

Jézusom, én ezt nem is értem. Csak az anyagiak gátolnak meg abban, hogy visszamenj, vagy van a háttérban más is? (Csak mert irtad ezt a "lelki vonalat")

Szerintem irj erről kicsit többet, hátha tudunk valamilyen módon segiteni. Az intézet ahol az embriókat tárolják mit mond? Mit mond erről a törvény? Ezt csak igy simán fel lehet ajánlani másoknak?

Előzmény: verat (73908)
verat Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73908

Lányok!

 

Nemsoká lejár a fagyiidőpontunk, és nincs pénzünk meghosszabbíttatni (2000 Ft/hó).  :(((((  Lelki vonalát ne részletezzük. :'((((((((((((((

Nem tudtok valakit, akinek kéne 2 db megtermékenyített embrió?

fr.uzsi Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73907
Ó Subor, nagyon örülök Neked! És hatalmas gratula! :)))) És ha jól emlékszem szintén bárczis, ugye? ;))
Előzmény: subor (73906)
subor Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73906

Sziasztok!

Évekkel ezelőtt voltam aktív "topiclakó", a levelek között még találok ismerős neveket. Az örömömet szeretném megosztani veletek, két sikertelen inszem, három sikertelen lombik után 3 évvel megszületett spontán fogant kisfiunk, aki most már 14 hetes "nagyfiú" és rengeteg örömet ad nekünk. Biztatni szeretnék mindenkit, hogy legyen elég erőtök, kitartásotok és a siker nem marad el.

Subor 

muzsa Creative Commons License 2007.03.05 0 0 73905
Hm. Nekem is volt kenetvizsgálat, de jóval a HSG előtt, és nem azzal összefüggésben, hanem inkábbis azért, mert normálisan része a nőgyógyászati vizsgálat a kivizsgálásnak. Szóval az biztos, hogy a HSG környékén nem volt. A fertőzések ellen az én esetemben "utóvédekeztek", 2x1 Sumamedet kellett bevennem, azt mondták, ha lesz fertőzés, akkor ettől elmúlik. Ez a BMC-ben volt.
Előzmény: Dongo.75 (73903)
Eraaa Creative Commons License 2007.03.04 0 0 73904

Sziasztok!

Köszönöm szépen, hogy ennyien válaszoltatok. Beszélek még egyszer a nőgyógyászommal, hogy csináljon kenetvizsgálatot előtte. Ha negatív lesz a HSG , akkor rögtön kezdhetem még márciusban a stimulációt és nem szeretném emiatt el kellene halasztani.

 

Dongo.75 Creative Commons License 2007.03.04 0 0 73903
Nekem is röntgenes volt átjárhatósági volt. Klion és Batadine kúrám nem volt, de kenetvétel és vizeletvizsgálat igen, nehogy vmi fertőzés feljusson a méhbe. És úgy rémlik vmi pozitív is volt, amit ki is kellett kezelni, de hogy mi, arra már nem emlékszem. Nem tudsz keresni vkit, aki ezeket megcsinálja időben? Mégis nyugodtabb az ember, ha tudja, hogy semmi baja.
Előzmény: Eraaa (73900)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.03.04 0 0 73902

Nekem egyszer volt röntgenes, és se előtte, se utánna nem volt semmilyen vizsgálat v. gyógyszerszedés.

 

Gaspi

Előzmény: Eraaa (73900)
fr.uzsi Creative Commons License 2007.03.04 0 0 73901
Nekem kétszer volt. Egyszer ugye a röntgenes verzió sima közkórházban, egyszer meg az UH-s verzió a győri Kaáliban. De egyik előtt sem volt kenetvétel vagy ez a betadines, klionos "előkezelés". Elvileg értem, hogy miért a nagy óvatosság, hogy nehogy véletlenül bejutassanak valami kórokozót a méhüregbe, de a vizsgálat előtt úgyis valami fertőtlenítős cuccal kiöblítik a hüvelyt, épp úgy mint a transzferkor. Szóval szerintem nyugi.
Előzmény: Eraaa (73900)
Eraaa Creative Commons License 2007.03.03 0 0 73900

Sziasztok!

Folyamatosan olvasom a topicot, gaspi, lucilla szívből örülök, hogy sikerült és továbbra is drukkolok Nektek!!! Októberben egy hétig én is megtapasztaltam a barnázás miatti bizonytalanságot, senkinek nem kívánom.

Most a 2. lombikra készülök. Két hete téma volt a HSG, ehhez lenne kérdésem. Még nem csináltak ilyet nekem, röntgeneset fognak, a vizsgálat tájékoztatójában az áll, hogy előtte negatív kenet és vizseletvizsgálat  kell + a vizsgálat előtt 3 napig  Klion-t és Betadine-t kell használni. Ez rendben is lenne, csak 1 hónap a várakozási idő a vizsgálatra. A nőgyógyászom köv. ciklusban megcsinálná, de nála nincs kenet és vérvizsgálat.

 

Nektek milyen vizsgálatok előzték meg a HSG-t? Nem tudom, hogy az intézet túl elővigyázatos vagy a nőgyógyász túl laza.

Előzmény: fr.uzsi (73895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!