Keresés

Részletes keresés

mepisz Creative Commons License 2008.03.31 0 0 268

Puzdi !

-----------

 A Monori Börzére gyűjtők 10 db Mongol tojást, a Fények még nem tojnak, de

 

 nemvalószínű , hogy adok el tojásukat. Most egy nagyon kedves hölgynek

 

 gyüjtöttem Mongol tojást, a következők a tied.

Előzmény: Törölt nick (266)
mepisz Creative Commons License 2008.03.31 0 0 267

Szia Adam18

------------------

Én abban biztos vagyok, hogy a volier előtt fogsz ülni, hiszen ezért tartjuk a

madarakat, gyönyörködhessünk bennük. Ki fog ez nálad alakulni rövidesen.

Nagyon sok figyelmet igényelnek a díszmadarak, de valahol azért csak megéri.  

Előzmény: Adam18 (265)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 266


Üdv..

A mongolból kellene vagy 10-db tojás, a fehérekből most nem, helyhiány miatt,

még tetszik a fény fácán, avval hogy álsz tojással !

Előre is köszi !!
Előzmény: mepisz (256)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 265

Szia Mepisz!

Csak a tyúkjával és más fácán, fogoly, fürj fajokkal vagy más kisebb madarakkal is ilyen agresszív? Remélem, hogy a díszmadarakkal(fürjeken, foglyokon kívűl) jól kijön, mert már rengeteg helyen láttam együtt őket, ahogy azt már lentebb írtam. Igen arra én is már rájöttem, hogy nem mindegyik madár olyan agresszív, ez egyedfüggő általában. Ha majd megépül a madárház és bekerülnek a madarak, akkor egész nap ott fogok ülni és nézem majd a madarakat, hogy hogy jönnek ki egymással. :D Nagyon megválogatom majd, hogy mit rakok össze! ;) A fürjekről tudom, hogy együtt lehet tartani díszmadarakkal, mert nálam is együtt vannak a pintyekkel, papagájokkal. ;) Üdv. 

Előzmény: mepisz (262)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 264

Helló!

Kaliforniai copfosom nincs még. Csak azért kérdeztem, mert már láttam néhány tenyésztőnél, hogy papagájokkal és pintyekkel, gerlékkel, galambokkal együtt voltak békében és gondoltam mégkerdezem, ha vennék, akkor misülne ki, ha fácánokkal is együtt raknám. Meg pl. a dísztyúkos topicban valakinek együtt van pikkelyes fürjekkel, nameg papagájokkal és nagyon jól kijönnek egymással. A vadászfácán kakasodat agyonverte??? Hát az szép teljesítmény egy ilyen kisebb termetű madártól. :) Pedig azért a vadász kakasok se egy nyámnyila madarak, tudnék mesélni róla....

Valószínű az lesz, hogy a papagájok és pintyek alá bekerülnek a gyémánt fácánok, azért mert már rengeteg helyen láttam és olvastam is, hogy a papagájokkal, pintyekkel jól megfér. A fürjek mennek majd a madárház hullámos papagájos felébe, alulra. Vagy oda arany esetleg vadászfácánt teszek. Üdv.

Előzmény: szafe2 (260)
mepisz Creative Commons License 2008.03.30 0 0 263

Safe 2

---------

Elmentettem a telefon számodat, egyre több ismerősöm akad a Nyírségbe, kellene

valami üzleti utat arra intéznem, ha arra járok feltétlen értesítelek.

Én a fehér Fülesekkel vagyok így, nem véletlenül borsos az áruk. Multhéten be-

széltem egyik Német tenyésztővel, akitől 2006 ban hoztunk barnákat, fehéreket

mondja, hogy elpusztult az összes barna füles fácán , / swarc kopf / feketefejűség

ben. histomonosis, ez a betegség elég gyakori náluk. Azt hiszem az idén másik

tenyésztővel is fel kell venni a kapcsolatot.

 

Előzmény: szafe2 (261)
mepisz Creative Commons License 2008.03.30 0 0 262

Adam 18 !

--------------

Nem igazán javaslom, a Gyémánt fácánnal bármit is össze tegyél ! majd meglátod

dürgéskor milyen agresszív a tyúkkal. Az biztos hogy a madaraknál, azonos fajon

belül is vannak szelídebbek, meg agresszívabb egyedek, ezt neked kell eldöntened

melyiket mivel tartod együtt. Mindenesetre ha összeraksz különböző fajokat, na-

pokig kell figyelned nem - e bánják egymást.Pld a szürkefoglyokat és a szirtiket

csak 10 hetes korig tudom eggyütt tartani,a szirtik nem tűrik meg maguk között.

A fürjek már régóta nincsenek nálam, arra emlékszem, hogy egymás szemét

szeték ki a másik fajtának.Foglyot , Fűrjet, papagájt sok tenyésztő tart eggyütt

elsősorban helyhiány , másodsorban gazdasági okokból.

Előzmény: Adam18 (259)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 261

hat ja, a 2007-es ev sokunknak nem lett valami jo, nekem nyergesbol az evi 20 helyett pl. mindossze 5db kelt. a tobbi az a szokasos mennyisegben lett. kinek hogy sikerul egy ev. iden remelem azert osszejonnek azok a fiatalok amiket beterveztem, bar ugy nez ki hogy a barna fules mar kiesik, egyszeruen keptelen vagyok osszeszoktatni egy 5eves tojot a kakassal, a fiatal nem ivarerett tyuk, meg vigan elvan a kakassal, csak abbol meg valoszinu iden meg nem lesz csibe.

 

nyiregyhazan a borzen nem szoktal jarni? amugy ha itt jarsz nyiregyhazan, akkor barmikor ramcsoroghetsz, szivesen latlak. (20/525-9456)

Előzmény: mepisz (248)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 260

udv

 

szerintem a kaliforniai furjel ne tartsal semmit egyutt, inkabb csak parban. nekem vert mar szet vadaszfacan kakast regen egy delutan alatt... ordogi egy madar, gyakorlatilag tavasztol-oszig nekem semmivel nem jott ki csak a tojojaval.

 

egyebbkent sem jarhato ut ez az egy ropdeben tartunk 2-3fele madarat, dontsd el, hogy mit akarsz facanozni-furjezni-papagajozni? (hoszabb tavon ugy is rajosz)

Előzmény: Adam18 (259)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 259

Helló!

Na, ennek nagyon örülök! :) De a fürjeket miért nem lehet együtt tartani velük? Agresszívak lennének velük szemben a fácánok? Mert jó lenne, ha majd a madárházban együtt tarthatnám a gyémánt fácánokkal a kínai törpe fürjeket! Vagy mondjuk japán fürjeket. Ténleg és a fürjek, hogy jönnek ki egymás között? Lehet együtt tartani a copfosokkal törpe vagy japán fürjet? A segítséget előre is köszönöm! :) Üdv.

Előzmény: mepisz (255)
mepisz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 257

Májusi Monori Börzére Angol gyártmányú , Fácán, fogoly csőrkarika megrendelhető !

 

metaprin@ freemail. hu.

mepisz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 256

Puzdi 01 barátom !

-------------------------

Megyek Monorra , ki nem hagynám ! A most összegyüjtött tojást, egy hölgy lefog-

lalta, de addig gyűjtök neked is. Mégis mennyi kellene ?  Tudok adni

az Észak Kaukázusi fehérekből is, most 6 db tyúk van és mindnek sáros a háta

valószínű idén is jók lesznek a tojásai. Annyiba különböznek a Mongoltól, január

februárban verzenek, április - május - június a tojásrakási időszakuk.

Előzmény: Törölt nick (254)
mepisz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 255

Adam 18!

------------

köszönöm a dicséretet, nyugottan tarthatod a fácánokkal a papagályokat, nem

csak a fehérekkel vannak papagályok, hanem az Edvardal is a penantok,Trago-

pánoknál a  kecskék vannak.Fűrjeket inkább ne tedd össze a fácánokkal.

2007 ben sok fogoly kelt, helyszűke miatt a tragopánokhoz kellett pakolnom 30 db

14 hetes kis fogjot, igaz elösször csak kettőt tettem a volierükbe, amikor láttam

nem bántják őket, a többit is átpakoltam.Papagályt meg fogjot minden további

nélkül tarthatsz eggyütt.

Előzmény: Adam18 (253)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 254



ÜDV.

TE szoktál a Monori borzére menni, mert akkor ott a tojást átvehetném !

mit szólsz hozzá ?

nem akarom az idődet beosztani, csak úgy megkérdezem!

elnézést,, Helló!
Előzmény: mepisz (252)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 253

Szia Mepisz!

Már többször nézegettem az oldalad és nagyon tetszenek a madaraid! :) Gratula hozzájuk! ;) Láttam az új képek között, hogy a fehér vadászfácánokat együtt tartod a nimfákkal, meg gondolom a pennantok is ott vannak. Én valahol olvastam, hogy a papagájokat csak a galléros fácánokkal, meg még egy-két fácánfajjal lehet együtt tartani. Azt írták, hogy a vadászfácánokkal nem lehet együtt tartani. Az lenne a kérdésem, hogy neked mi a tapasztalatod ezen a téren? A fácánok nem agresszívak a papagájokkal szemben? Mert kiváncsi lennék, hogy én is majd együtt tarthatnám-e a papagájaimat, meg a pintyeimet a vadászokkal. Meg, hogy vajon együtt lehet-e tartani a galléros fácánokat vagy akár a vadászokat különböző fürjekkel(kínai törpe, japán, copfos)? Üdv.

mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 252

Puzdi 01!

-------------

 

Köszi !

Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 251
üdv..

nagyon jó néz ki a mongol , ugyhogy számithatsz rám

kellenek a tojások! de a honlap sem piskóta,

gratula hozzá!
üdv..
Előzmény: mepisz (250)
mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 250

Pudi 01!

 

Elnézést rosszul írtam " www. metaprint.hu a honlapomcíme.

Előzmény: mepisz (249)
mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 249

Puzdi 01!

-------------

Nézd meg a honlapomon, " metaprint@freemail.hu " az idén hoztam a kakast

Welsből vérfrissítésnek

Előzmény: Törölt nick (247)
mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 248

Szafe 2.

Mindent megkapnak amire szükségük van, az a tapasztalatom, a fácánoknál min-

den második évben jobb a szaporulat, pl 2006 -ban Füles fácánból 26 db kelt

az utolsó tojásokat, már csibékkel etettem meg, az Ezüstből 3 db. 2007 - ben

a Fülesektől 6 db kelt, az Ezüstből 24 db. Nem lehet előre kiszámítani, egyébként

kösz a tanácsot, veled és a többiekkel is szivesen találkoznék, némi eszmecserére,

de az is lehet, már találkoztunk!

Előzmény: szafe2 (241)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 247
Üdvözöllek !

nagyon szépen köszönöm, lehet hogy élek a lehetőséggel,mert nagyon

szeretném. csak moost azon filózok hogy kellene megoldani,

a szállitást! neked van valami ötleted ?

/képet tudnál rakni a mongolokról / Helló !
Előzmény: mepisz (240)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 246
Jó napot! Igen pulykatápra :) .Bocsi... Légylárvát(csonti,nyű?)szoktam itthon "tenyészteni",mert horgászni szoktam vele,de nem gondoltam,hogy azt is lehet adni a madaraknak. Mert valahol olvastam,hogy pulykatápot etetnek fácánnal.Én viszont szoktam főttojást ,túrót adni a fácánoknak és a bronzpulykáknak is(nem régóta van az is).Most én zöldet pedig tyúkhúrt,almát adok a fácánoknak,pulykáknak és a récéknek is,de azoknak pitypanglevelet és csalánt-összeapritva-is adok...Még azt megkérdezném,hogy a récéknek-mandarin,karolin-aprohalat és nyűvet adhatok? Gilisztát már kaptak és azt megették...Szép napot!
Előzmény: szafe2 (245)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 245

mar ugy erted, hogy pulykatapot adni tenyeszidoszakban? melyiket? startert, nevelot, befejezot? csak mert az elso ketto antibiotikumot is tartalmaz, ami idoszakos meddoseget okoz, de egyebbkent sem tartalmaz mar egyik sem az unios csatlakozas ota allati feherjet, csak gabonat meg szojat.

 

a lenyeg itt az allati feherjen lenne (lisztkukac, legylarva, fottojas, turo, halliszt, kutya/macskatap, pisztrangtap...)

Előzmény: bolero84 (244)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 244
Pujkatáp???
Előzmény: szafe2 (243)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 243

veszem. egyszer elkezdtem tenyeszteni, de annyira lassu es nagy helyigenyu folyamat, hogy ha nem eladasra tenyesztel akkor par literert nem hiszem hogy erdemes belevagni. 

 

2500ft/liter aron Debrecenben, egy szezonban kb. 1.5-2liter megy el.

lehet meg hasznalni durvara daralt kutya vagy macska szaraztapot, illetve regen amikor meg darakeverekkel etettem a facanjaim akkor hasznaltam 3-5%bana  keverekben hallisztet, az is jelentos javulast hozott.

 

 

Előzmény: bolero84 (242)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 242
Jó estét! A lisztkukacot veszed,vagy tenyészted?
Előzmény: szafe2 (241)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 241

udv

 

a keltethetoseg javitasara nem probaltal meg tenyeszidoszakban fokozott allati feherjet adni? en pl. 2naponta lisztkukacot szoktam mar ilyenkor adni (kb 1 marekkal paronkent) valamint kapnak folyamatosan 2-3 naponta csirazott magokat/fagyasztott zoldsegkevereket es "zoldtalca"-t. nekem eddig minden facanfajnal 90-98%-os kelesi eredmenyek voltak az elmult evekben. iden kivancsi leszek a fuleseknel ez hogyan valik majd be.

 

a "zoldtalca" kb igy nez ki:

 

 

 

Előzmény: mepisz (240)
mepisz Creative Commons License 2008.03.27 0 0 240

Jelenleg csak a " Mongolok " tojnak, a tőbbiek csak április közepe körül, a fogjok

meg májustól.Három nagy keltetőm van azokat időbe telik feltölteni, utánna eset-

leg lehet róla szó.Mégis milyen tojások érdekelnek? bevallom őszinten a volierben

tartott fácánok, fogjok tojásai csak öttven százalékba szemesek, de van kivétel

is pld, a fehér fácánok 2007 - ben 122 db tojást tojtak/ 2 db tyúk / ebből 100 db

kisfácán kelt.De sok a negatív tapasztalat, amiból két párat tartok abból biztos

Pld Kékfüles, Fehérfácán, Mongol, pelsilvániai. Jelenleg a mongolnak van 12 db

tojása  150 ft /db csak neked.!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.27 0 0 239

üdv.

mepisz te szoktál eladni, fácántojásokat mert nekem kellene,

ha igen milyeneket és mennyiért ?
ÜDvözlettel..
bolero84 Creative Commons License 2008.03.25 0 0 238
Akkor most inkább szétrakom őket :/ Most raktam össze őket,mert most hztk 30perce.
Előzmény: mepisz (235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!