Keresés

Részletes keresés

Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.11 0 0 196

Üdv Mindenkinek !

 

Amint írtam is olyan formájút tudok elképzelni mint a régi típusú lemezradiátorok.

Sok kis vékony , lapos tepsi forma egy csőre felhúzva.

Ma jutott eszembe- a régebbi álló gázkazánok valami ilyesmit fűtenek alulról .

De van más is .E fórum elején -még az alapító másolta be- dokumentálva van a nálam működő kemence.Egyszer kiszámoltam -a benne lévő hőcserélő csövek külső felülete 4,5 m2 !!!.A kemencéből a hőátadás sebessége megközelíti a már említett gázkazánét.Pedig ezeket direkt láng nem éri mert be vannak sározva .

Egyébként könnyen belátható az elv megalapozottsága: ami jó hőleadó az jó hőfelvevő is.

Rajzot nem tudok adni de remélem szemléletes voltam.

Méret és tepsiszámot tekintve szerintem a sok is kevés...

Amekkora csak befér és amit a pénztárcád elbír...

 

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: Ybasc02 (195)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 195

Melyik hőcserélőkre gonolsz, mekkora méretű hőcserélönek kell lennie? egy rajzot tudnál készíteni az elképzelésedről? Köszi.

Előzmény: Fidó mester. (194)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.10 0 0 194

Üdv Mindenkinek !

 

A Walltherm-es videón 900 C fok feletti hőmérséklet van feltüntetve.A kéménybe 150-200 C fok  között kell belépnie az égésterméknek.

Van tehát bő 700 C fok amit valamiben el kellene nyeletni ...

Az eddig látott hőcserélő felületek és füstjárat hosszok nagyon kevesek a fenti kívánalom teljesüléséhez.

Véleményem szerint nem a hőcserélő fizikai méretei ,a benne lévő víz mennyiség a lényeges -hanem a közvetlenül érintkező felületek nagysága.

Én az alsó égető hőjét-ahogy írtad U alakban-vezetném át hőcserélőn.De ennek nagy felületünek kell lennie .A régi öntvény radiátorokhoz hasonló eszközre gondolok...

A takarítást nem látom nagy gondnak csak porról lehet szó.

A térnek -ahol a hőátadás történik - jó bőnek  kell lennie azért hogy a füstgázok lassuljanak le.

A hőátadás után további hőleadást füstjárat hossz növeléssel lehet megoldani.Na ezen még gondolkodnék egy kicsit...

 

Üdv Fidó mester

Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 193

Ok, csinálj egy rajzot... de mekkora teljesitmény kéne?

Előzmény: sur5al (192)
sur5al Creative Commons License 2013.03.10 0 0 192

Én inkább olyanban gondolkodnék, mint a Walltherm, csak a hőcserélő 3 oldalas lenne, nem csak hátsó. Végül is egy U alakú, belül samottal bélelt, kívül falazott téglatest lenne a víztartály és ebben futnának végig a füstcsövek. A tetején közösítő tér, bypass szelep és a kémény csatlakozása. Majd mindjárt rajzolok valamit. Szemléletes ábrákat tudnék csinálni, csak meg kellene tanulni valami jó szerkesztő progit...

Előzmény: Ybasc02 (191)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.10 0 0 191

"Igen, ezt a projektet néztem. Nagyon ügyes. Szerintem van egy nagy gyengéje: kicsi a vizes hőcserélő felülete, valamint nem is takarítható. Én ezt máshogy csinálnám, de ezt írtam is már."

 

Ha jól tudom ez csak egy vázlat, nincs méretezve, szerintem lehet növelni a hőcserélő felületét egy bizonyos szintig, ha nagyobb teljesítmény lenne szükség ki lehetne nyitni a az első csappantyút a tűztér és a hőcserélő tér (harang) között, átváltana felső égésű tűztérré  "direktben" kapná a hőcserélő füstgázokat, ellenáramban. A második csappantyú nyitásával "tehermentesíteni" lehetne a hőcserélőt is illetve  a két csappantyú nyitásával, hideg indításnál kémény előmelegítő járatként is működne. A hőcserélőt akár "kivehetős" formában is bele lehetne helyezni , az előremenő és visszatérő csatlakózások oldalán a falatot bonthatóra is lehetne építeni, szerintem. Itt lenne még egy kisfilm ugyan erről kicsit szétbontva, és a füstgázok útjáról is…

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z7S1A4Gi3AM&feature=youtu.be

Előzmény: sur5al (190)
sur5al Creative Commons License 2013.03.10 0 0 190

Igen, ezt a projektet néztem. Nagyon ügyes. Szerintem van egy nagy gyengéje: kicsi a vizes hőcserélő felülete, valamint nem is takarítható. Én ezt máshogy csinálnám, de ezt írtam is már.

Előzmény: Ybasc02 (189)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.09 0 0 189

Itt látható egy estleges 3D vázlat is:  http://www.youtube.com/watch?v=ELiHQosIpWU&feature=youtu.be

Előzmény: Ybasc02 (187)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.08 0 0 188

Üdv Mindenkinek !

 

Én  inkább a habarcsolásban vagyok otthon, így az épített eszköz elérhetőbb számomra.Azonban az égési folyamat elvi részével is jó lenne tisztában lenni.

 

Azt írod sokat bújtad a német oldalakat.

Gondolom akkor némi elméleti tudásra is szert tettél.Biztosan van ebben olyasmi is ami rám az újdonság erejével hatna.Ilyesmikre gondolok:

 

                                          -a fagázok előállításának szabályozása

                                          -a fagázok égésének szabályozása

                                          -az égéstermék útja a fagáz elégetése után

                                          -az egész folyamat időbeni szabályozása stb.

Köszi !

 

Üdv Fidó mester 

Előzmény: Scania Irizar (185)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 187

Elnézést, elfelejtettem, hogy látható legyen sajnos registrálni kell... :-(

Előzmény: Ybasc02 (186)
Ybasc02 Creative Commons License 2013.03.08 0 0 186

"A Walltherm kályha és az előbbiekben linkelt román építmény sem ventilátoros, így nem is hangos."

 

Sziasztok!

A szomszedban dolgoznak egy nagyobb teljesitményű épített alsó égésű faelgázositó kazánon is, 40 kW és ha jól tudom valamilyen ipari csarnok(hegy vidéken) kifűtése a cél és egy feltoltéssel legalább 10-12 orás folymatosan üzemeljen.

Itt lenne pár link a forumról ahol nagyvonalakban ismertetik az építményt, hátha talál valaki valami érdekeset is talál benne...

 

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=8767#p8767

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=8386#p8386

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=11391#p11391

http://saconstruim.ro/viewtopic.php?p=11395#p11395

Előzmény: sur5al (184)
Scania Irizar Creative Commons License 2013.03.07 0 0 185
Sziasztok. Új vagyok a forumon de nagyon sokat olvasom tapasztalatszerzés céljából (persze az összes kapcsolodo tèmával együtt). Szeretnék csinálni én is egy hasonlo szerkezetet mint az általad emlitett ( walltherm). Rengeteget bujtam a német forumokat is. Nagyon jokat irnak a hatásfokárol. ( szinte meglepő) Nagyon sok képet gyüjtöttem rola.Beépitve szép is lenne a nappalimban.Egyébként fával fűtök 200 nm-t+ pince ami teljesen a földben van. Bálás kazánom van +2000l puffer.A kazán azt hiszem 50 kw-os. Kéményem pedig 200 mm belvilágu rozsdamentes szigetelt.Kazánt egyébként már hegesztettem magamnak . (Karosszéria lakatos a szakmám , tehát nem volt gond.)Sok mindent megtudnék oldani magamnak. Ráadásul a haveromék samott dolgokat csinálnak itt nálunk.Egyenlöre ennyi.Üdv: FERI
Előzmény: sur5al (184)
sur5al Creative Commons License 2013.03.07 0 0 184

Nem feltétlen kell a faelgáz kazánból kiindulni. A Walltherm kályha és az előbbiekben linkelt román építmény sem ventilátoros, így nem is hangos.

 

Amúgy ha nagyon kellene neki kényszer (túl nagy a hőcserélő ellenállása), a kémény tetejére is lehetne tenni ventit, nem?

Előzmény: gmkiev (182)
sur5al Creative Commons License 2013.03.07 0 0 183

Igen, pontosan!

 

Hát, nem is tudom. Több oka is van, hogy erre gondolok. Persze a mag samott ill. tűzálló beton, de nem eltúlozva, csak, ami kell. A többi lehet fém is, de hegeszteni nem tudok, malterozni meg igen:D Ha mégis fém lenne, akkor is körbe kellene burkolni, mert lakótérben nem néz ki jól egy kazán. Meg aztán szigorúan elválasztanám a tűztér-égető-hőcserélő részeket, ami egy elég nagy fémdobozba menne csak bele. Szebb egy kőből-téglából falazott külső, na! Persze lenne tömege, meg pufferelne is picit, de nem többet, mint a mostani. Tegye a vízre, vigye a pufferbe! Mindenképp lakótérbe tenném, a hangulata miatt is (panoráma ablak), meg a veszteség hasznosítása miatt is.

Előzmény: Fidó mester. (181)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.07 0 0 182

Egy rendes faelgázosító tetején, megalszik a kocsonya!

A berendezésnek, nem a közvetlen környezet fűtése a feladata.

Ha hallottál már faelgázosítót üzemelni, nem igazán akarnád lakótérbe elhelyezni.

Persze ha "lábújhegyen" tud fűteni, az más! :))

Előzmény: Fidó mester. (181)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.06 0 0 181

Üdv Mindenkinek !

 

Ez a kályha  amire Te gondolsz egy samott szerkezetű,burkolt épített valami ami égetőműként funkcionál.

Beépített hőcserélővel rendelkezik de sugárzással is fűti a közvetlen teret.

Akkor ez egy épített fagáz kályha?Én úgy vettem ki a korábbiakban, hogy nem nagy tömegben gondolkodsz.

 

Használatát tekintve miben különbözne egy fémből készült fagáz kazántól ? Eddig úgy gondoltam: az épített kályhák előnye a tömegben rejlő hőtárolás (puffer) lehetősége.

Talán arra gondolsz az építés tágabb lehetőséget ad a minél magasabb hatásfok elérésére.Vagy olcsóbb a kivitelezés a vasból készültekhez képest ?

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: sur5al (178)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.06 0 0 180

Hőterhelést ha 100%.-nak vesszük, levonandó a hatásfok és a hőterhelés közötti %. és megkapjuk a névleges teljesítményt.

Előzmény: sur5al (178)
Szabi983 Creative Commons License 2013.03.06 0 0 179

Érdeklődni szeretnék,miért mondják azt,hogy nem lehet vízteres kandallót bekötni a gyűjtő kéménybe?

 

És van nekem 1 cserépkályhám ami 

7sor magas,4,5 széles és 3,5 mélységű,mekkora lehet ennek a teljesítménye?

Megérné rá rakni 1 db 34x40 es üveg ajtót?

sur5al Creative Commons License 2013.03.06 0 0 178

Szóval te sem érted.

 

Egészen máshogy hangzik, amit te írtál az egyik szupi Edilről: 

össz. teljesítmény: 19,7kW
vízre fordított teljesítmény: 11,6kW
hatásfok: 80,7 %

 

Tehát a légfűtő rész: 8,1kW. Persze maxon hajtva. Ez legalább érthető. De mi az a névleges? Átlagos talán?

 

Na mindegy, térjünk vissza a témához ill. kályhához. Építsünk faelgázosító, fordított égésű vízteres kályhát!:DDD

Előzmény: gmkiev (176)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.06 0 0 177

Ilyen berendezés, mint ahogy "Boszorkányok pedig nincsennek"!

Előzmény: kortelaci (171)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.06 0 0 176

Ezek a számok azt jelentik, hogy aki írta  sem volt, mit vet papírra!

Előzmény: sur5al (170)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.05 0 0 175

Üdv Mindenkinek !

 

Na , én biztosan bele mernék vágni !

Csak két probléma van !

- A távolság ,én a keleti határ mellett vagyok.

- Nincs referencia munkám a tárgyban.A más pénzét meg nem szívesen teszem fel a lovira...

Eddig ui. mindig úgy volt ,hogy az új (számomra) projekteket először saját céljaimra valósítottam meg.

Minden bizonnyal meg is lesz ,de előbb a lakásbővítést kell megvalósítanom- amit fűteni fog...

Természetesen a tervezésben segítségre tudok lenni, ha kell.

 

Üdv Fidó mester

Előzmény: kortelaci (173)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 174

mármint én nem merek...

Előzmény: Fidó mester. (167)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 173

Elolvastam... Kösz.

 

Én merek belevágni az épitésbe....de szeretnék képbe kerülni, nehogy megvezessenek..

 

Te vállalsz épitést? Győr mellett...

Előzmény: Fidó mester. (167)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 172

Köszönöm, a tippet... 

Előzmény: gmkiev (168)
kortelaci Creative Commons License 2013.03.05 0 0 171

Szerintem 18KW-al fűti azt s helységet ahol van, és 10-el a vizoldali radiátorokat....

 

 

Előzmény: sur5al (170)
sur5al Creative Commons License 2013.03.05 0 0 170

Találtam is egyet.

 

Összteljesítmény (kW):28

Névleges teljesítmény (kW):18

Vízoldali teljesítmény (kW):10.0

 

Ezek a számok vajon mit jelentenek? Talán a vízoldalit értem, annyival fűti a radiátorokban keringő vizet (max teljesítmény). De a többi?

Előzmény: sur5al (169)
sur5al Creative Commons License 2013.03.05 0 0 169

A megoldás jó, csak nem ennek a topiknak a témája. Építeni szeretne. Legalábbis úgy tűnik.

 

Mennyi lenne egy kb. 15kW vízoldali amúgy?

Előzmény: gmkiev (168)
gmkiev Creative Commons License 2013.03.05 0 0 168

Mobil vízters kandallót. Nem drága és üzembiztos.

A jótállásról nem is beszélek.

Ez CSK esetében nincs!

Előzmény: kortelaci (165)
Fidó mester. Creative Commons License 2013.03.05 0 0 167

Üdv Mindenkinek !

 

Olvasd már el a 125 és 130 bejegyzésemet !Mint fentebb írtam az elv kemence  esetében nálam üzemel (kizárólagosan).

 

Ezt egy korábbi hsz.-ból másoltam .Annyit tennék hozzá -természetesen itt nem hőszigetelni kell hanem a hőelvonó szerkezet elhelyezése után a kályhacsempéket kell felhelyezni.

Mint írtam korábban nekem a csövek fölött 12 cm vastag falazat van .Itt elég az élsamott a szélső füstjárat lezárására .A csövek is lehetnek ritkábban,így a hő nagyobb része kerülne sugárzással a közvetlenül fűtött

térbe.

 

Üdv Fidó mester

 

Előzmény: kortelaci (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!