Keresés

Részletes keresés

damogran Creative Commons License 2010.09.14 0 0 504
Sziasztok

tudna valaki segíteni, hogy hogyan kell beállítani (ha egyáltalán lehet) hogy új levélírásnál melyik címről küldjön levelet alapértelmezettként? Mert több címet is használok egyszerre..
A másik probléma, hogy válasz küldésekor mindig a levél legalján villog a kurzor.. ki lehetett az az állat aki ezt így állította be? Sosem levelezett talán? Így aztán mindig a levél legelejére kell kattintani szövegbeírás előtt. Erre van ötlet?
köszi!
srf Creative Commons License 2010.09.10 0 0 503
Ki tudja?
Előzmény: Dulifuli (502)
Dulifuli Creative Commons License 2010.09.10 0 0 502
Sőt, nálam még akkor is ott vannak ezek a lehetőségek, ha nem üres helyre kattintok rá, hanem valamelyik mellékletre. Lehet, hogy azért, mert én már a 2-es verzióra sem frissítettem?
Előzmény: srf (499)
srf Creative Commons License 2010.09.10 0 0 501
:))
Előzmény: locsemege (500)
locsemege Creative Commons License 2010.09.10 0 0 500
Jé, tényleg! :) Ez a megfejtés.
Előzmény: srf (499)
srf Creative Commons License 2010.09.10 0 0 499
Bocs, de ha a mellékletek keretében egy üres helyre kattintasz jobb egérrel, akkor felkínálja az "Összes mentése/Összes leválasztása/Összes törlése" lehetőséget. Ekkor csak egyszer kell megmutatni hová akarod a mentést. Ráadásul nálam "emlékszik" a mentés helyére is legközelebbi indításkor.
Előzmény: locsemege (497)
locsemege Creative Commons License 2010.09.10 0 0 498
Segíthet, hogy ha a Properties, Attachment-nél úgy állítod be, hogy ne kérdezze a mentés helyét, hanem ott előre meghatározott alkönyvtárba mentsen. Persze akkor mindent oda ment.

Előzmény: zsoltikj (496)
locsemege Creative Commons License 2010.09.10 0 0 497
Félek, ezt már a Thunderbird fejlesztőitől kellene kérni. Gondolom, abból indultak ki, hogy egy levélben általában kevés a melléklet, így a több mellékletre írtak egy ciklust, ahol az aktuális paraméterrel ugyanaz történik, mint amikor egyet mentesz.
Előzmény: zsoltikj (496)
zsoltikj Creative Commons License 2010.09.10 0 0 496
Ok, értem, köszönöm.
Arra esetleg van e lehetőség, hogy tényleg az egyenkénti mentés megoldható lenne egyszeri mappameghatározással?
locsemege Creative Commons License 2010.09.10 0 0 495
Mindig is Shift-balegér volt a tartomány kijelölése, s Ctrl-balegér az egyesével szelektálás.
Előzmény: zsoltikj (493)
locsemege Creative Commons License 2010.09.10 0 0 494
Nem ötlet, kipróbáltam, mielőtt beírtam. Ha arra gondolsz, nem túl szerencsés, hogy file-onként megkérdezi, hova mentsen.
Előzmény: Fáradt Vándor (492)
zsoltikj Creative Commons License 2010.09.10 0 0 493
B@sszus!

Arról nem volt szó, hogy a shift jobb-bal nyíl nem múkod! (Így próbáltam eleddig.)
Ellenbem a shift+balegérklikk...


Grrrr.....


Fáradt Vándor Creative Commons License 2010.09.10 0 0 492
Ötletnek jó, de pl én sehogy sem tudom ezt megtenni...
Előzmény: locsemege (491)
locsemege Creative Commons License 2010.09.10 0 0 491
Kijelölöd az összes mellékletet, majd jobb egérgomb, Save as...
Előzmény: zsoltikj (490)
zsoltikj Creative Commons License 2010.09.10 0 0 490
Sziasztok!
A következő problémám lenne:
Hogyan tudom a leveleim mellékleteit (általában nagyon sok érkezik) egyszerre letölteni?
Nekem még eddig csak egyenként sikerült...
locsemege Creative Commons License 2010.09.09 0 0 489
Értem, mi a lényege, bár úgy képzelném, egy újabb protokoll a korábbi igényeket is kielégíthetné. Lehet, hogy tudja is. Kellene egy magyar nyelvű doksi róla.

Amúgy a privacy miatt. Nem szeretem a személyes dolgaimat idegeneknél tárolni. Ez az, amiért a cloud sem érdekel, mint technológia. Meg amiért a Facebook, iwiw sem érdekel.
Előzmény: Geronimo cáratyuska (488)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.09.09 0 0 488
Most esett le a tantusz, hogy nyitott kapukat döngetünk. Ugyanis:
- POP3 lényege: a levelek a szerverről törlődnek (vagy maradnak, ha úgy állítják be) és helyben tárolódnak.
- IMAP lényege: a levelek a szerveren tárolódnak, a kliens gépeken szinkronmásolat hozható létre.

Tehát a te igényedhez eleve POP3 való, IMAP-ban ne gondolkodj semmiképpen.
Azt viszont szeretném megkérdezni: mért olyan fontos, hogy a levelek a szerverről törlődjenek, és helyben tárolódjanak?
Előzmény: locsemege (486)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.09.09 0 0 487
A jó öreg beidegződések? :-)
Ez egy olyan dolog, hogy a szomszéd városba például eljuthatok autóval is, busszal is. Mindkettővel ugyanoda jutok. Ízlés és kedv kérdése melyiket választom, van úgy hogy ez a jó van úgy hogy az.
Előzmény: locsemege (486)
locsemege Creative Commons License 2010.09.09 0 0 486
Persze, értem én ezt, de addig nem merek IMAP-ot használni, amíg nem tudom biztosan, hogy megtehetem azt, hogy szerverről törlöm, lokálisan tárolom, s ez nem külön mozdulat, hanem automatikusan megy, mintha POP3 lenne.
Előzmény: Geronimo cáratyuska (485)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.09.09 0 0 485
Nemcsak vándorlelkeknek, hanem azoknak is, akik otthon és a munkahelyen is használnak számítógépet, és a két gép nem ugyanaz. Vagy diákoknak, akiknek hordozhatóra nem telik.
A második pedig problémát jelent azoknak, akiknek a winchestere szállt el, és pont arról az időszakról nincs mentésük, amelyik fontos lenne. Vagy egyáltalán nincs mentésük.

A POP3 még a betárcsázós internet időszakából való, amikor a szerver tárhelyekkel is spórolósan bántak. Akkor az volt a cél, hogy szerverről letölteni, majd olvasgatni offlline. Annak a kornak tökéletesen megfelelt. Ma már viszont bőven van szerver tárhely, a gmail például kapásból 10 GB-ot ad, legtöbb helyen folyamatos online kapcsolat is van, nem okoz gondot a szinkronizálás.

Ha már így rámjött a szómenés térjünk vissza az eredeti gondolathoz, mesélek az IMAP-ról. Aminek a lényege, hogy a leveleket a szerver tárolja, de letölthető saját gépre is az offline módhoz. A levelezőkliensben végrehajtott változtatások a szerveren is megtörténnek. (pl. törlés) Néhány előny, amit meg lehet oldani ugyan POP3-ban is, de nem ilyen kényelmesen:
- ugyanazt a postafiókot egyidejűleg többen is használhatják. Pl a munkahelyemen a cég postafiókját látja a főnök is és a titkárnő is, meg még egy-két ember. Így a fontos levelek nem sikkadnak el, ha valaki szabadságon van.
- nem kell mentéssel bajlódni, baj esetén minden ott van a szerveren.
- nem kell felmászni a webfelületre a karbantartáshoz, a takarítást kényelmesen el lehet végezni a levelező kliensből.
- ha Kukutyinban egy netkávéházban kényszerülsz rá, hogy levelet küldj, és mondjuk egy régi levél mellékletére lenne szükséged, akkor az a régi levél Kukutyinban a netkávéházban is rendelkezésedre áll.

Ha egy új postafiók beállítását a Thunderbird 3-ban nem kézzel végzed el, hanem ráhagyod az automatikára, akkor IMAP kapcsolatot fog létrehozni, ha van rá mód. Ez szerintem arra utal, hogy a Mozilla fejlesztői is ezt favorizálják.
Előzmény: locsemege (484)
locsemege Creative Commons License 2010.09.09 0 0 484
Az első vándorlelkeknek valóban probléma lehet. A második meg senkinek. Remekül tudok file-okat másolni. :)
Előzmény: Geronimo cáratyuska (483)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.09.09 0 0 483
Kérdésedre nem tudok határozott választ adni, első ránézésre szerintem nem lehet.
Ezt én úgy oldom meg, hogy a szerverről törölt, de fontos leveleket .eml formátumban egy mappában gyűjtöm.
(bár ezen még rágódnom kell, pl még nem vizsgáltam meg az archiválás funkciót)

Amúgy én azért hagytam fel a POP3 módival, mert géphez kötött, azaz
- a letöltött és szerverről törölt leveleket nem tudom bárhonnét megnézni
- gépcserénél külön gondoskodni kell a letöltött levelek költöztetéséről.
Előzmény: locsemege (482)
locsemege Creative Commons License 2010.09.09 0 0 482
Például az IMAP nem ismerete. Mesélj róla, mert érdekel. IMAP esetén meg tudom tenni - gondolom, igen, de kell a megerősítés -, hogy a szerverről törlöm a levelet, míg lokálisan tárolom az Inbox-ban? Tehát úgy, mint POP3 esetén.
Előzmény: Geronimo cáratyuska (481)
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.09.09 0 0 481
POP3? Olyant használ még valaki? Mi abban a jó?
locsemege Creative Commons License 2010.09.08 0 0 480
Egy mailcímet sokan? Ez jó? Én már azt sem tudom, mi történik, ha közel egyszerre próbálják elkérni a levelet többen ugyanattól a POP3 szervertől.
Előzmény: Wourth (479)
Wourth Creative Commons License 2010.09.08 0 0 479
Nem szabálytalan leállás következménye, dolgoznak folyamatosa. Két napja elküldött egy levelet 11 körül, majd program bezár, egy óra múlva visszalépve már nem látta 3 hónap levelezését. A három hónapnál korábbiakat látta!!! Scriptel nem tudom megoldani, mivel 1 mail címet nézegetnek (így akarják és pont) 8-an naponta többször, és erről küldenek naponta többször. Mivel van olyan egyén, aki néha az 1-es gépet néha a 3-ast vagy 5-öst, stb használja, így nem tudná, lokálisnál, hogy honnan mit küldött/fogadott. A TB menüjében senki nem kalandozik, nem állítgatnak semmit, mert nem mernek hozzányúlni semmihez. Ez a jelenség már előfordult többször is, kb 2-3 havonta.
Geronimo cáratyuska Creative Commons License 2010.09.08 0 0 478
Nem biztos, hogy segít, de produkáltam hasonlót. Amikor felraktam a Thunderbird 3-t, akkor valahol a szinkronizálás beállításánál beállítottam egy pipát, amit nem kellett volna. Ennek köszönhetően az egyik IMAP postafiókomból visszavonhatatlanul törlődtek a 30 napnál régebbi levelek, de még a szerverről is.
Előzmény: Wourth (476)
locsemege Creative Commons License 2010.09.08 0 0 477
Így érzésből: nem lehet, hogy nem szabályosan állítja le valaki a gépét, esetleg átesik a hálózati kábelen? Lehet, jobb lenne a leveleket lokálisan tárolni, s a Thunderbird profilját a gép bekapcsolása után a szerverre elküldeni egy scripttel. Persze, ha sok GB-os anyagról van szó, ez nem túl kellemes.
Előzmény: Wourth (476)
Wourth Creative Commons License 2010.09.08 0 0 476
Üdv Mindenkinek!

Van egy problémám:

Több hálózati gépen fut a TB, a tároló file-ok a serveren vannak. Már nem először fordul elő, hogy pl a beérkezett üzenetekből eltűnik a levelek egy része pl: az utolsó 1-2 hónap. A file mérete nem változik számottevően az előző esti mentéshez képest, de az aznapi, elveszett leveleket nem tudom visszaállítani. Ha nem veszik észre időben, akkor jönnek tovább a levelek és azok megmaradnak. Olyan mintha törölt vagy indexhibás adatbázis lenne, de nem tudom javítani. XP-n fut és a server is XP.
Dulifuli Creative Commons License 2010.09.03 0 0 475
A másik hozzászólásra is válasz lenne ez: külön hivatkozás nincs, de azért használható ez a megoldás. Különösen akkor, ha az embernek van egy jó rendszere arra, hogy mit hová szokott menteni, és legalább nagyjából tudja, hogy mit hol keressen, vagy esetleg létrehoz egy külön könyvtárt az ilyen leválasztott fájloknak. Amúgy a levelekben a leválasztás után is látszik, hogy milyen nevű csatolt állományok voltak benne, így ezekre rá lehet keresni. De aki akarja, meg is toldhatja a fájlneveket például a küldő nevével (vagy könyvtárstruktúrát hozhat létre pl. a küldők nevei szerint), és így még könnyebbé teheti az esetleges későbbi keresést. Én sokkal inkább választom ezt, mintsem hogy hagyjam a csatolt állományok miatt baromi nagyra felduzzadni a levelezési állományokat, már csak azért is, mert ezeket a használat során elég gyakran írja újra a program, és ráadásul még a vírusvédelem is ellenőrzi őket. Így ha ezek túl nagyok, az ugyancsak lelassítja a program működését. Aki Windows alatt használja a programot, annak talán ez különösen nem mindegy.
Előzmény: titi68 (474)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!