Keresés

Részletes keresés

Amaranthus61 Creative Commons License 2008.02.17 0 0 500

Üdv mindenkinek!

 

Úgy látom, egy kis apró félreértés alakult ki a közkinccsé tett könyv miatt. Néhány szóban összegezném a történteket:

 

1.-Pár héttel ezelőtt valami jól használható szakirodalom iránt érdeklődtem itt a fórumon.

 

2.-keepitretro javaslata alapján megvásároltam 5 dollárért a szóban forgó pdf állományt

 

3.-Az eladó nyilatkozata szerint az interneten szabadon hozzáférhető információról van szó, amelyért nem fizetsz, csak az eladó terjesztéssel kapcsolatos munkájáért. Tehát 5 dollárt kér azért, hogy kikeresgélte, összeállította és feltette termékként az ebay-re.

 

4. Mivel sem jogot, sem jó erkölcsöt nem sért, ha megismertetem a könyvet bárkivel, akit érdekel, felajánlottam, hogy szívesen elküldöm. (megjegyezném, hogy aki - miután meggyőződött arról, hogy a könyv jó és ezért megérdemel 5 dollárt az eladó- saját hatáskörben regisztráltathatja magát az ebay-en, accountot nyithat a paypal-on, majd ki is fizetheti)

 

5.-Egyetértek mindenkivel, aki úgy véli, hogy más szellemi termékét jogosulatlanul sokszorosítani tisztességtelen és károkozó tevékenység, de itt nem erről van szó. Sőt, a könyv egységes szerkezetét tekintve úgy látom, hogy az eladónak sem kerülhetett sok fáradságába az összeállítás. Úgyhogy az 5 dollár szerintem inkább a jó ötlet díja azért, mert rájött, hogyan lehet egy, vagy több szakember pedagógusi-szakmai elhivatottsága okán ingyenesen publikált művének terjesztésével pénzt keresni.

 

6.-Mindazonáltal nem hinném, hogy bárki, aki e fórum olvasója, a könyvet letöltötte és használja, söt, ki is fizeti, hó végén arra döbbenne rá, hogy az a rongyos 5 dollár hibádzik a családi büdzséből, amit eltékozolt holmi szakkönyvek vásárlására, amiatt nem telik majd sokadikán far-hátra a levesbe.

 

7.- Azóta vettem a pofától egy autószerelős könyvet (180214374186)  is, az is remekmű szerintem. És azt is szívesen megosztom bárkivel.  Én zsákbamacskát vettem, mint ahogy keepitretro is zsákbamacskát vett, amikor a hegesztős könyvet vette. De a többség szereti megfogdosni, megszagolgatni, amit vesz. És azt hiszem, hogy azzal, hogy Nektek, tisztelt fórumtársaim, lehetővé tettem a fogdosást, nem okoztam kárt a könyvek eladójának, sőt, akaratomon kívül talán még reklámot is csináltam neki. Ezért kérem, hogy az, aki aggályoskodik a tiszesség csorbulása miatt, vagy az, aki megnézi, de nem fizet érte, vagy az aki szemrebbenés nélkül kiköhögi az 5 dollárt, legyen tisztában azzal, hogy ez az a ritka eset, amikor nem csorbult senki érdeke. Számoljunk kicsit: ezt a hegesztős könyvet megvettük tudomásom szerint ketten. Ha nem teszem közkinccsé és nem szólok senkinek,  ez talán így ís marad. Ma már úgy látom, hogy 2-3 vásárlója biztosan lesz az eladónak a fórumtagok közül. Mondhatnám azt is, hogy alkalmasint több, mint 100 százalékkal növeltem a magyarországi eladásokat a remek marketing kampányommal. Én azt se felejtsük el, hogy manapság több, mint hat milliárdnyian kószálunk itt ezen a bogyón. Kicsiny hazánk népessége alig 1,6 ezreléket tesz ki, van még potenciális vásárló elég!

 

8.- Bocsánat, ha kicsit terjengős voltam, igyekszem leszokni róla. És szóljon újra a fórum a hegesztésről. A hozzám hasonló pancserek okulására.

 

Üdv:

Amaranthus

 

NeomatiK Creative Commons License 2008.02.15 0 0 499
Azt nem tudom, de láttam a neved véleményezők között. Ezért gondoltam, hogy vettélm tőle valami anyagot.
Előzmény: keepitretro (493)
multiplas Creative Commons License 2008.02.15 0 0 498
Ok, béke, nem értettem az ügynöközést, de ne is beszéljünk róla többet, maradjunk a heggelésnél. Elküldeni, persze, én is fizetek egyet neki, megéri a munkája.
Előzmény: doca (497)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 497
Te el tudod neki küldeni? Az ebay-en regisztráltak kontaktba tudnak kerülni VELE.
Nos ez nekem nincs. Egyébként erről most szó sem esne. Tisztességre neveltek.
Előzmény: multiplas (491)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 496
szerintem ezt:
Előzmény: keepitretro (493)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 495
Ja igen! Valóban, azt kérdeztem óvatosan hogy: rossz a link?
Későbbiekben kiegészítve ezzel>> :-))
Nem figyeltem a linksort én sem figyelmesen.
Előzmény: multiplas (492)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 494
Milyen probléma? Írtam ilyet?
Előzmény: multiplas (491)
keepitretro Creative Commons License 2008.02.15 0 0 493
neomatik: mármint milyen oktatóprogramot??
Előzmény: NeomatiK (485)
multiplas Creative Commons License 2008.02.15 0 0 492
A linket meg valamiért elrontotta a zindex, mikor megnéztem a hozzászólást. Bocs.
Előzmény: multiplas (491)
multiplas Creative Commons License 2008.02.15 0 0 491
Mi a probléma?
Amaranthus elküldte levélben én pedig feltettem az engedélyével, hogy elérhető legyen mindenkinek. Jeleztem azt is, hogy tisztességes ember 5 dolcsit nem sajnál egy ilyen mennyiségű munkáért.
Több kérdés?
Előzmény: doca (490)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 490
Olvasás során erre az azonosságra jutottam....igen.
Előzmény: NeomatiK (489)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.15 0 0 489
Ez az az anyag, amiről Amaranthus61 (478) írt?
Előzmény: multiplas (480)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 488
Az előző Hsz-ben pont arról esik szó. Pontosabban ennek a tartalmáról. Ha jól tévedek.
Előzmény: NeomatiK (485)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 487
http://forum.index.hu/Article/www.whitewater.hu/priv/WELDING.zip
-
erre gondoltam :-))
Mint: http://forum.index.hu/Article/ ÉS www.whitewater.hu/priv/WELDING.zip
két ügy >> egybe írva.
Előzmény: halaloszto (486)
halaloszto Creative Commons License 2008.02.15 0 0 486
?
Előzmény: doca (484)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.15 0 0 485

Szia keepitretro!

 

Légyszi válaszolj a 423. hsz-ra. :)

Előzmény: keepitretro (483)
doca Creative Commons License 2008.02.15 0 0 484
Na ne már! Kettős ügynök :-)))
Előzmény: halaloszto (482)
keepitretro Creative Commons License 2008.02.15 0 0 483
Előzmény: doca (481)
halaloszto Creative Commons License 2008.02.14 0 0 482
vidd fole a kurzort, olvasd el, vagy jobbgomb hivatkozas masolasa. paste, eleje kijavit normalisra, es megy is!

vajk
Előzmény: doca (481)
doca Creative Commons License 2008.02.14 0 0 481
Bocs, de ez nekem nem jön be. Rossz a link?
Előzmény: multiplas (480)
multiplas Creative Commons License 2008.02.14 0 0 480
Limitált ideig itt van az összeállítás letölthetősége.
Az anyag terjedelmére és kivitelére való tekintettel udvarias gesztus megtisztelni az embert ezzel az 5 dollárral. Számos több ezer forintos könyvben nincs ilyen mélységű információhalmaz, mégha imperiálban is számol.
Szerintem.
Előzmény: Amaranthus61 (478)
multiplas Creative Commons License 2008.02.14 0 0 479
Lassan én is kész vagyok egy magyar segédlettel a láng és awi hegesztés alapvizsgák témakörében, de ez is érdekelne, jó pap holtig tanul. Levél ment.
Előzmény: Amaranthus61 (478)
Amaranthus61 Creative Commons License 2008.02.14 0 0 478

Üdv mindenkinek!

Megvettem a keepitretro által ajánlott könyvet (Welding training maual). Nekem is tetszik és mivel public domain-ről van szó -

 

idézet az eladő ismertetőjéből:

 

"Are your items available elsewhere?

Yes. They are freely available on the internet.

What do your charges cover?

You are paying me for my time in researching these items, putting together the package and delivering it to your computer - it is this service that you are paying for; the item itself is Free. "

 

( csak az összeállításért, elküldésért kéri az eladó az 5 dollárt)

 

szívesen megosztom bárkivel. Azaz, aki ezt kéri az amaranthus61@freemail.hu címre írott levélben, annak nagyon szívesen elküldöm. Zippelt formában 1db 25 megás fájl, kibontva 4 db (20-2-2-1 MB-os) pdf fájl. Angol nyelvű, de de könnyű szöveg. Vagy, ha tudtok valami ingyen ftp tárhelyet, ahová feltölthetem, oda is szívesen felteszem.

Üdv. A.

Előzmény: keepitretro (414)
uniweld Creative Commons License 2008.02.07 0 0 477
A pisztolyban levő előtoló már csak a puffer és a pisztoly közötti huzalt mozgatja, ezért kisebb az erőhatás, de azért spéci megoldás.
Előzmény: doca (476)
doca Creative Commons License 2008.02.07 0 0 476
Uniweld! A két előtoló létét értettem a leírásból. A részletekben az a rejtély számomra, hogy a pisztolynál milyen szorítással fog, vagy húz vissza? Ez szerintem finom dolog, jól lehet nem is publikus. Csak hát én ilyen kíváncsi vagyok :-)
Előzmény: uniweld (469)
ballazs58 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 475
kösz, du vagy este próbálom
Előzmény: tangerine (472)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.06 0 0 474

Gondoltam, hogy ez lesz a sarkalatos pontja, hogy állandó távolságra kell lennie a pisztolynak. Szép ára van ennek is, ipari termelő célra persze biztos megéri.

Előzmény: uniweld (467)
NeomatiK Creative Commons License 2008.02.06 0 0 473
Praktikerben volt egy ilyen(?) gép, lehet, hogy ez az amit te is néztél. Ahhoz nem lehet védőgázt csatlakoztatni és a munkakábel is fixen van a géphez rögzítve, az áramot is csak 4 vagy 5 fokozatba lehet kapcsolni.
Előzmény: ballazs58 (470)
tangerine Creative Commons License 2008.02.05 0 0 472
Feltöltés után még a "beszúrás"-sal be kell szúrni a hozzászólásba.
Előzmény: ballazs58 (471)
ballazs58 Creative Commons License 2008.02.05 0 0 471
valami gond van, én tallóz, kiválaszt, feltöltöttem a képeket, de sehol. mi lehet a baj?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!