Keresés

Részletes keresés

Motun Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4494

Motun Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4493

szalámi Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4492

Értem.

 

M motun. Így jó? De mi az az M?

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (4490)
Motun Creative Commons License 2013.08.31 0 0 4491

Hurrrrrá ...

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (4490)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4490

nem jó, M motun, ahogy kérte

Előzmény: szalámi (4489)
szalámi Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4489

Nagy bajban lehetsz, ha már motun is hiányzik. :)

Előzmény: geodo1 (4485)
Motun Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4488

  Drága kedves olvtárs kérhetek valamit?? Egy fránya nagy "M" betüt a nevem elé ha szabadna kérnem......:)))

 

Előzmény: geodo1 (4485)
Laikus Testvér Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4487

Bizony, a görögöknél találták fel a vízöblítéses WC-t ie. 2000 körül, a híres Knosszoszi Palotában lehet is látni a maradványait.

 

Azóta viszont nem fejlődtek, se az ókori múltra való hivatkozás, se a sziklás településeken kétségkívül nehéz csatornaépítés nem fogadható el hivatkozásnak pl. Parália esetében.

 

A gond az, hogy a nagyobb cső drágább, több víz kell az öblítéshez, gyorsabban telik az emésztő, sűrűbben kell szippantani, ráadásul az emésztőben összegyűlő papír miatt szippantani is nehezebb, tehát többletköltséget jelentene ha papírt nem gyűjtetnék külön a turistákkal :-))

Előzmény: pamag (4486)
pamag Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4486

A vécépapírt azért nem lehet lehúzni, mert Görögország csatornarendszere az ókor óta ugyanolyan szűk keresztmetszetű. Az egész országban. Ez a szabványuk sajnos. Papírtól, vastagabb dolgoktól eldugul. Egyszer-egyszer persze leviszi, ha elfelejti az ember, de rendszeresen nem lehet beledobni, mert valóban eldugul.

Luxusszállodákban gondolom meg van oldva... de az apartmanoknál bizony figyelni kell erre.

Viszont a boltokban mindent becsomagolnak nylonzacskóba (mostanában azért terjed a papírzacskó), hogy legyen mit a szemetesbe tenni...

Előzmény: diamondss (4484)
geodo1 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4485

...hát ennél még motun is szórakoztatóbb...

diamondss Creative Commons License 2013.08.30 0 0 4484

miért van mindenhol kitéve hogy a wc papírt nem lehet lehúzni?

Woodoo77 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 4483

Ja és még valami, a napernyő bérlés... ez hogy működött végül?

Előzmény: Zsuzsy23 (4300)
Woodoo77 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 4482

Szia köszönöm az infót a Rena apartmanról! Csak most láttam, igazából két hét múlva indulunk, most kezdtem el újra elővenni a témát. Akik panaszkodtak a szállásra, hogy pl nem jó a rezsó, orvosolták a problémát? Ez fontos lenne, hogy akkor most tudunk e főzőcskézni vagy sem. Tisztának tiszta volt?

Amúgy hogy éreztétek magatokat?

Voltatok fakultatív programon? Melyik irodával is voltatok?

Mit javasolsz, hol kajáljunk és mit próbáljunk ki? Mesélj a partról még légyszi, azt hallottam valakitől, hogy mostanába sok a medúza? Igaz ez?

 

Előzmény: Zsuzsy23 (4300)
betrix Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4481

nézd meg a facebookon

porto del sol, irj nekik, szerintem igen

de a bookingon is fent van, csak nem biztos, hogy van hely, a tuti, a face

korabban én is irtam nekik, jó arat is adtak, de az utazasi iroda a törszutas kedvezménnyel olcsóbb lett

Előzmény: almostevil (4478)
betrix Creative Commons License 2013.08.28 0 0 4480

appolontravel

Előzmény: hódvadász (4477)
almostevil Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4479

...Lillacsibe 3571-es hozzászólásában vannak jó infók még.

Előzmény: almostevil (4478)
almostevil Creative Commons License 2013.08.27 0 0 4478

Hú ezt annak idején én is nézegettem, mikor tranzitszállást kerestem. Kiadják akár 1-2 éjszakára is, ha van hely. Így látatlanban nekem is elnyerte a tetszésemet, ezek szerint valóban baba hely.

Előzmény: betrix (4476)
hódvadász Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4477

Szia!

 

Melyik utazási irodánál fizettetek az útra?

Előzmény: betrix (4476)
betrix Creative Commons License 2013.08.26 0 0 4476

Paralia Porto del sol hotel

itt voltunk 7 napig, a kikőtőben van, közel a tenger, jó szoba, jó erkély

a reggeli bőséges, felvagottak, sajtok, joghurt, fank, sültkrumpli, rantotta, süti, puding, keksz, müzlik...narancslé, teak, kavék...

mi ebédre is ettünk itt, finom pizzat, vastag olyan pizza hut-os féle, a gyereknek nagyon izlett

vacsorat kihozzak, 1 főétel, és gyümölcs, vagy süti, és valami salata

agy kényelmes, takaritas jó, de nem hajtogatnak azért hattyút:)

a tulaj kedves

ha valaki készül ide irjon

a kocsival a hotel előtt lehet parkolni

fürdeni közvetlenül

nem csalódtam

RIKA424 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4475

Elképzelhető, hogy akár Paralia tengerpartján, akár az Olymic Beach felé található valamiféle kiépített sétáló, vagy biciklis út? Futni szeretnénk reggelente...

 

--------------------

 

Nem leszel egyedül.

 

Reggelente sokan futnak amikor még friss az idő.

 

P-ról átszaladsz O.B.-re meg vissza az majd 10 km ha mindkettő végét is érinted.

Előzmény: icerockk (4471)
icerockk Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4474

Köszi az infót, én is így tudtam, hogy mindenhová elég a plasztik kártya. Köszi!

Előzmény: Tumnia (4473)
Tumnia Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4473

Nálunk a buszon volt, akinél csak kártyás személyi volt és nem volt gond sehol sem.

Előzmény: icerockk (4471)
Tumnia Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4472

Sziasztok, ma reggel értünk haza..

 

Jó ez a fórum, azt hiszem minden negatívumra fel voltam készülve és nem volt csalódás. Nagyra értékelem a negatív hozzászólásokat is, mert így nem számítottam aranyhomokos csengerparti csodára. A szemetes tengerpart helytálló, bár reggel megpróbálják összeszedni. Mondjuk sokan voltak a parton napközben, így a sok törölköző és napernyő szines forgatagában jószerivel észre sem lehet venni. Kivéve a csikkeket és barackmagokat. Amikor viszont már árnyékot vet 7-8 ór körül a partra a sok ház, és mentek haza az emberek, nem volt egy idilli képeslap hangulat.

 

A település este 9 után már nyüzsgő, mindenfélét lehet kapni. Mi vásároltunk a Lidl-ben a megérkezés után nem sokkal csomó gyümölcsöt, míg el nem foglaltuk a szállást, meg is ettük, majd vizet és margarint, ami nagyon finom vaj ízű volt.

Aztán felfedeztük a boltokat és a zöldséget, gyümölcsöt mindig az utcai árusoktól vettük. A fügére rákattantam, 1 - 1,5 euró volt egy dobozkával. Rengeteg nektarint (0,8 - 2,2 E) és szőlőt (1-3,2 E) vettünk még. Szinte ezeken éltünk.

Meg pékárún, azokat mindig pékségekben vettük. A kenyerük (0,8-1 E) frissen, vajjal mennyei. Meg a péksütik.. a fetások és mindenféle cuccokkal töltöttek eszetlenül finomak (0,6-2,8 E). Volt egy zöld valamivel töltött cucc a világos zöld pékségben, ami a kedvencem lett, még most is érzem az ízét a számban. Egyébként úgy csináltuk, hogy mindenki választott egyet-egyet, elosztottuk háromfelé és mindenki meg tudta kóstolni. Szépen ki is alakult mindenki kedvence :)

 

.. finom a gyros, azaz a húsos izé :) Valóban semmi köze a Pesten árult gyroshoz. Tényleg tettek bele kecsapot és mustárt, persze tzatzikit is, de igazából nagyon finom húsos izé volt. A kecsap és mustár íze nem dominált a gyrosban. Azt hiszem 4x ettünk a templommal szembeni piros székes étteremben.

 

Az utazás remek volt. Az IKAROSZ Utazási irodával mentünk és a Niki apartmanban szálltunk meg. Az odaút óramű pontossággal meg volt tervezve, minden határon 10-15 perc után átkeltünk. Helyi idő szerint 7 órakor már ott voltunk. Nagyon gördülékenyen ment minden. Már a felszálláskor elmondták, hogy mikor, hol állunk meg, melyik benzinkútnál, mikorra érünk a határokhoz és a végcélhoz. A két sofőr is nagyon értette a dolgát.

 

Az apartman tiszta és megfelelően felszerelt volt, a légkondi is tökéletesen működött. A tulajdonos és a telepített idegenvezető mindig ott volt és nagyon barátságos volt az egész. Az apartmanház a Lidl és a tenger között van, de nem a belváros felé, így csendesnek volt mondható, mindig tudtunk pihenni.

 

Esténként sétáltunk, nézelődtünk és gyümölcsöt, meg kukoricát, apró ajándékokat vettünk. Minket nem zavart a sok ember. Az idegenvezető azt mondta, hogy most 90 %-os volt egész Parálián a szobák kihasználtsága és rengetegen voltak. Mi pestiek vagyunk, nem volt zavaró a sok ember.

 

Voltunk kalózhajón és a Meteoráknál, a saját utazási irodánknál kértük az utat, ami picit drágább volt az utcán árusítottaknál, de annyi plusszt kaptunk, hogy simán megérte. (Itt nem fizikai dolgokra gondolok, hanem pl. az idegenvezetésre, a szervezésre, a magasszintű ismeretre pl. a meteoráknál. Hihetetlen volt a hölgy, aki vitt minket, mennyire részletesen mesélt nekünk mindenféléről. Nemcsak az adott témában, hanem bármiről, ami a görögökkel kapcsolatos. Akár a temetésről, keresztelőről, akár egy ikonról vagy istenről volt szó, vagy netán arról, hogy hol vegyen facsemetét valaki... )

 

Összességében úgy álltunk az egészhez, hogy nem fogjuk felidegesíteni magunkat semmin, hanem megpróbálunk kikapcsolni és jól érezni magunkat. Szerencsére ez sikerült is. Alapvetően elmondhatom, hogy csodásan sikerült a nyaralásunk. Meseszép időnk volt, szuper volt az egész. A párom és csemetém már most visszavágyódik :)

Az viszont tuti, hogy egyenlőre nem megyünk saját autóval, rettentő messze van, friss jogsival nem vágnék neki, de ez az utazási iroda nagyon megtetszett, jövő is velük megyünk. Megvan az időpont is és az is, hogy hová fogunk menni :)

 

 

A kisfiam minden nap este azt mondta; "Anya, ez volt eddig a legjobb nap!" Kell ennél több egy szülőnek? :)

 

Holnap indulunk Aggtelekre, de szívesen válaszolok kérdésre, még frissek az emlékek..

icerockk Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4471

Sziasztok, csak gyorsan egy pár kérdés még így indulás előtt :)

 

1. Ugye minden határátkelésnél elegendő az érvényes személyi igazolvány? Az új típusú természetesen...

2. Elképzelhető, hogy akár Paralia tengerpartján, akár az Olymic Beach felé található valamiféle kiépített sétáló, vagy biciklis út? Futni szeretnénk reggelente...

 

 

RIKA424 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 4470

Paralia a kelet-europai olcsó tengerpart.

(talán 40 alkalommal voltam ott ?)

 

Ha úgy mégy oda, hogy tudod mit várhatsz, akkor igen jól is érezheted magad.

Ne várj pontosságot és tisztaságot.

 

A helyik sokadik nemzedéke él a turizmusból (még a nagymamájuk kezdte) .

Tehát előzékenyek, udvariasak lesznek veled.

A maguk szintjén ugranak is kéréseid teljesítésére.

A déliek fürgeségével...........:-)))

 

A vendég társaid, oroszok, szerbek, magyarok, pedig megfelelnek annak a szintnek mint amit Paralia árszintje az európai tengerparti üdülőhelyek árszintjei között elfoglal.

 

 

 

 

Előzmény: Karpierz (4469)
Karpierz Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4469

nagyon szuper, köszi a sok segitséget....igazábol nem is tudom miért akarok ennyire felkészülni. sosem néztem ennyire utánna egy nyaralásnak se max a fakultativoknak. tavaly is ugy érkeztem toloba hogy nemtudtam semmit, most meg mintha tudnám melyik bolt után mi jön az utcán  :) nemtudom hogy jobb e igy:) azért remélem kellemes lesz! szuper ez az oldal hogy sokmindent meg lehet tudni nyaralás elött :) és tényleg nagyon köszi a sok infót meg tanácsot :)

Előzmény: almostevil (4468)
almostevil Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4468

Naszóval. Egy nagy tál középen, amibe bele van darabolva egy csomó gyümölcs, minden féle. Ehhez fogatva lógnak rajta kicsi tálkák, amiben alulról melegített csoki rotyog. Nah abba mártogatod a gyümölcsdarabokat. Aztán jön az ízorgazmus.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (4467)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4467

"fondü tál"

 

WTF?

Előzmény: almostevil (4466)
almostevil Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4466

...jah még valami! A kalózhajós buli hatalmas volt. A főutcán egy pult mögül kínálták a lehetőséget magyar srácok, a neve nem jut eszembe a standnak, valami Ariana vagy mi. Volt pia kaja bőven, nem mentünk túl messze a partoktól, de olyan helyen lehetett ugrálni a vízbe, ahol már kristály tiszta volt a tenger. Ha jövőre megyek, tuti befizetek még egyszer. Nagyon bekarmolt mindenki aki ivott, volt ouzo, házi vörösbor (félédes). Ahol kikötöttünk, ott meg bőven lehetett zabálni görögsalit meg apró halakat egészben, aki nem bírta a halat annak volt csirke is. Akkor ez az egész tán 18 euro/fő volt. Sokan szidják az ilyen kalózhajós bulikat és igazuk is van (részben), ki kell fogni, hogy melyik a frankó. Ha jót akarsz kajálni a Pinakontiki-t ajánlom, a kikötő előtt van jobb kéz felől a sarkon. Nem ócsó, de annál több és finomabb, jah és nem úgy köszönnek rád, hogy: izvinyítye doberdan :)

A kaja végén az ajándék sem utolsó, fondü tál, isteni. Olyan grillezett fetát nem ettem sehol Görögországban, mint ott, nyammm.

A központban vannak jó gyros-osok, évente változik a minőség vagy a tulaj, de megfizethető. Mi egy sarkon lévő nagy gyros-osnál kajáltunk mindig, ott 3-4 euro körül volt egy menü (gyros, krumpli, kóla), biztos van olcsóbb is jobb is rosszabb is, ki fogod tapasztalni.

A Meteorák is megér egy misét, nem semmi látvány. Athén kicsit durvább, volt aki bevállalta, de azt inkább saját szervezésben érdemes megnézni és akkor nem ott fizetsz ahol az idegenvezető jutalékot kap és egy kicsit többet látsz. Edessza (asszem) vízesés, egész hangulatos és látványos. Olimposz kötelező, ha bírod szusszal csodálatos látványban lehet részed. Tesszaloniki nekem annyira nem jött be, marha nagy koszos város, sok drogossal, bár a látnivalók miatt egyszer mindenképp megéri.

A szálláson nem volt wifi csak az előtérben, de mikor mindenki ráért netezni, akkor zsúfolt volt a porta és lassú a net, ez is változhatott azóta.

Ha még érdekel más vagy mást, szívesen írok pár tapasztalatot, bár mindez relatív, úgyhogy mindenki így fogadja!

Más:

Az idei nyárig nem gondoltam volna, hogy létezik elérhető távolságban (1000km), nyüzsgő, riviérás hangulatot árasztó, viszonylag tiszta, rendezett NEM nyaralóváros, ahol kristálytiszta kékes-zöld a tenger és homokos, sziklás, kavicsos partszakaszok váltják egymást. Minden hely kompromisszumos volt. Eddig...

Előzmény: Karpierz (4465)
Karpierz Creative Commons License 2013.08.23 0 0 4465

ez nagyon jo volt! köszönöm a sok infot! :) jo nyarat, köszike ;)

Előzmény: almostevil (4464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!