Keresés

Részletes keresés

xtl Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16757

Itt azért rendesen tolnak a belső lábbal is, csak gyorsan csinálják :)

Előzmény: Törölt nick (16756)
xtl Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16755

Van ennek külön neve? Muszájból csinálok ilyet, ha nagyon szűk a hely és nem fér ki a rendes koszorú. Szerintem nem igazán lehet így gyorsítani, nincs elég hosszan az úton a lábad, meg nincs is értelme sokáig csinálni. Most törött lábujjal nem tudom kipróbálni sajnos :(

Előzmény: boygabi (16749)
Saughassy Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16754

Ha meg aktualis:

 

A max40 sajnos fskban (uj arakon) nem sok mindenre jo, igazabol 50khuffal a zsebedben lesz normalis jatektered.

 El kell donteni, hogy tenyleg hardcore fsk akarsz lenni es csak a trukkokre gyursz, vagy inkabb urban style ban akarod tolni, azaz temposan kozlekedsz, neha ugralsz parat, elsutsz par trukkot a jarokelok remisztgetesere.

 

Utobbiakra kituno pl a RB Twister, a K2 Il Capo/Don. Nekem a Powerslide olcsobb korijai nem igazan jottek be, bar tul sokat nem teszteltem. Az Il Capom viszont maximalisan bevalt, de hangsulyozottan urban uzemmodra valo. Iszonyuan kenyelmes, de szellozhetne jobban is. Nagyon jok a gyari kerekei es a csapagyak. 2009ben vettem (ha jol emlexem), es a szokasos csapagy-kerekcsereken kivul mas baja nem volt.

 

 

Előzmény: MrBongee (16752)
Szanya Creative Commons License 2015.01.02 0 0 16753

Lehet jönni a Velencei- tóra is korizni. Már két- három napja jó a jég.

http://www.sailing.hu/erdekes/jegvitorlazas/erik-a-teli-sport/488905

 

MrBongee Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16752

Sziasztok! 1 olyan kèrdèsem lenne hozzàtok,hogy milyen freestyle korit érdemes venni? Persze viszonylag èszszerű anyagi kereteken belűl(30 max 40 ezer-ig) De ha olcsóbbat tudtok az mègjobb!!:)mèg annyit mondanèk hogy èveken keresztül agressive koriztam de azóta kimaradt vagy 12 èv.....de..szóval nemvagyok kezdő!Vàlaszokat előre is Köszi!

boygabi Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16751

Az biztos. :) Én amikor nézem ökölbe szorul a lábujjam hogy lehet így menni a gyalogosok között.

Előzmény: nazareth (16750)
nazareth Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16750

A gyerek elévülhetetlen érdemeket szerez a görkori népszerűsítésében :-/

Előzmény: boygabi (16749)
boygabi Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16749

Hogyan hívják azt amit a videón látható srác is csinál? Arra a mozdulatra gondolok amikor gyorsan szinte futva koszorúzik a kanyarokban. Hogyan lehet ezt gyakorolni? Ez is sima koszorúzás csak gyorsabban? Vagy ezzel hajtja is magát.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z5eMyGnyuKg

Saughassy Creative Commons License 2014.12.20 0 0 16748

Hasznalt cuccok, muhely/turkalo pedig a Szondi Sport, a Hosok tere mellett.

Előzmény: SilentDave (16745)
Saughassy Creative Commons License 2014.12.20 0 0 16747

Ha standard meret, (es imho az), akkor pl www.skateworld.hu

Valoban nagy a szoras, az ar elvileg a minoseget is tukrozi. En a felprofi urban korimba 6-7000 huf kornyeken veszek egy teljes csapagyszettet. Ez kozeparfolyam.Kereknel meg egyertelmubb az ar/teljesitmeny kerdese. Egy jo kerekszett kiteszi egy komplett fitneszkori arat.

Előzmény: SilentDave (16745)
Saughassy Creative Commons License 2014.12.20 0 0 16746

A ferfi Twister atlagos/keskeny labra passzol, a hossza nalam a normal cipomerettel azonos volt. De en korit csak felprobalas utan vennek

Előzmény: szelidori (16744)
SilentDave Creative Commons License 2014.12.20 0 0 16745

Sziasztok!

 

Tudtok ajánlani olyan boltot, ideális esetben webshopot, ahol gyerek görkorihoz tudok venni csapágyat, tengelyt?

Nagyon eltérő árakat találtam, ez kissé elbizonytalanított. Ti hol szoktatok vásárolni?

Elvileg ABEC 5 típusú csapágy való az egyszerű Spartan koriba.

 

Köszönöm!

szelidori Creative Commons License 2014.12.11 0 0 16744

Sziasztok!

28 év kihagyás után újból a görkorizás mellett döntöttem.

Ki is néztem a neten egy Rollerblade Twister80 W korit. A méretével viszont bajban vagyok. 37-es lábam van, 23.5 cm. Mihez tartás végett felpróbáltam egy38-as  Rollerblade fitness korit (jégkoriból eggyel nagyobb kellet) ám ez legalább egy centivel nagyobb volt a lábamra és bő is. Sajnos 37-es kori nem volt. Meg merjem rendelni a 37-es korit?

dunaguri.hu Creative Commons License 2014.12.03 0 0 16743

Tudja valaki, hogy netán az eXbox nyit-e télen vagy végképp elfelejthetjük az egykori fedett göris-intézményt?

Görizni most nemigen lehet, így hírlevelünk, annak aki feliratkozott rá, inkább korizásról sífutásról szól!

 Ízelítőül a tartalomból:
1. December 5-én, pénteken este 17:00-tól Mikulás-korizás lesz a Városligeti Műjégpályán, mikulás-jellegű öltözékben... :)
2. Vasárnap (12.07) délelőtt a PECSA-ban síbörze lesz! Én kint leszek, kb. 10 órától, aki segítséget kér keressen meg ott kint.
3. Minden héten hétfő/kedd olcsó csak 1000 Ft-ért, korizhatunk a Műjégpályánpályán. A keddi napokon megyünk redszeresen!
4. Donovaly-ban már alakul a hó! :) A következő hírlevél részletesen fog a sífutással/síeléssel foglalkozni!
5. Donovaly-ban a sífelvonó ára csak 10 euró/nap december 26-ig! Érdemes akár egynapos kirándulásra is odalátogatni mert akciókkal csalogatnak pl. a Patty-Ski síiskola is!
6. Ad-hoc koris programok még lehetnek, ezért érdemes néha a www.dunaguri.hu ra ránézni.

Krisa1998 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 16742
Toni1 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 16741

Minden javítható, csak meg kell találni, aki megcsinálja.

Én így jártam egy előző korimmal. Kiléptem belőle menet közben, nagy perec lett belőle. 

És ezt is rendbe tudták tenni:

 

Mondjuk az eset óta csak egy-két alkalommal volt a lábamon, javítani is csak érzelmi okokból javíttattam meg.

 

Előzmény: boygabi (16712)
krisztynnnna Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16739

39/40-es a labam es 41es a kori.Total kenyelmes,eppen nem er el a nagylabujjam a vegehez. Kiprobaltam a vastag zoknis dolgot,a szitu az,hogy királysaaaag van. :) Ma 3ora ota volt rajtam a kori,egeszen mostanaig(most ertem ugyanis haza) es a labamnak semmi de semmi baja! :) Parommal elmentunk a gorzenalba-most tanul korizni,egyemmeg-aztan vettunk neki hasznaltan egy Rollerblade korit.Hopnap megyunk is le hasitani.Azaz en hasitok,o meg hasal...haha.Majd raerez,nem is gondolna az ember hogy felnott fejjel milyen nehez megtanulni azt amit gyerekkent pikk-pakk magara kap.Gyakorlas,gyakorlas,gyakorlas.Mit ajanlotok neki?Meg jelenleg tipeg,ugy igazan hajtani meg nem tudja.Gondolom ezt csinalgassa...

Előzmény: xtl (16733)
Joe_65 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16738

...hát köszönöm szépen a gyors, ám annál szomorúbb választ.

Előzmény: Metal City (16735)
Szanya Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16737

Most vasárnap lesz 19- én. Valószínűleg megint edzést tartok ez idő tájt a srácaimnak. De mivel ott fogtok elgurulni előttünk, megpróbálok a kerítéshez szaladni. Esetleg leviszem a korimat, és egy 100 méteres szakaszon beállok a csapatba a toronydaru környékén. Sajnos pont azon a szakaszon felhordták a sarat meg a kavicsot az építkezésre járó teherautók.

Előzmény: Metal City (16723)
Szanya Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16736

Marad a műjég? :-)

Előzmény: Metal City (16735)
Metal City Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16735

Az első és egyetlen és mindez idáig utolsó ilyen intézmény tavasszal bezárt...

Előzmény: Joe_65 (16734)
Joe_65 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16734

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani fedett görkori pályát BP-en, ahová esőben, hóban, fagyban is el lehetne menni?

Köszi szépen

xtl Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16733

Ez a cucc nagyon jó, mert átvesz némi terhelést a bokaszalagoktól, így csökkenti a sérülésveszélyt. Ha feltöri a lábad a cipő, pláne ha a sarkadon, az ellen nem véd meg. Mekkora méretű korit vettél a normál cipőidhez képest?

Előzmény: krisztynnnna (16728)
krisztynnnna Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16732

Óh,en mindent nagyon meghuztam... :) No,akkor elölről: mit huzzak meg szorosan es mit ne?Van nekem cipofuzoreszem,van olyan tepozaras vmim is es egy csat.Mit mennyire huzzak meg?

Előzmény: Kreta (16731)
Kreta Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16731

Esetleg a tépőzárat is meghúzhattad erősen az húzza nagyon hátra a sarkat?

Előzmény: krisztynnnna (16730)
krisztynnnna Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16730

Akkor elobb vastag zoknival probalkozok,inkabb mint 5 ruppoert megvenni ezt a bokaizét. :D Aztan hatha a jobbosom megbaratkozik a cipovel.Amugy nagyon meghuztam a fuzoket.Amikor mar kezdtem erezni a bokam(kb 1 ora intenziv kori utan),akkor lazitottam rajta epp egy picit,mert eloszor azt hittem az lesz a baj hogy tul szorosra huztam.Amugy a Powerslide az jo minoseg nem?K2 meg kozte vacillaltam,de nalam nyert az alu sin :D ,meg a K2 tul csajos volt -rozsaszin firkak meg ilyesmik... :/ Aztan most meg aggodtam hogy lehet szarul dontottem a bokafajas miatt. De erdekes,csak a jobbal van a gondom,tehat remelhetoleg a csontos patám az oka a kis dörzsinek es feltetelezem ha ilyen a labam akkor K2-vel is most itt ulnek hogy mizu van ilyenkor.Szoval akkor bizakodhatom higy nem kori gond van... Ez joooo hiiiiiiiiir!!! :)

Előzmény: Törölt nick (16727)
krisztynnnna Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16728
krisztynnnna Creative Commons License 2014.10.14 0 0 16726

Sziasztok!Help!Visszatertem a gorkorisok koze.(kb 15 evvel ezelott-kiskoromban nyomattam a temat).Lenne egy kerdesem.Tegnap vettem egy Powerslide gorkorit,es kb 2 oras kori utan a jobb sarkamat egy kicsit megkezdte.Betojtam rendesen,hiszen nem volt occcco,mondjatok hogy nem a cipo kenyelmetlensege okozta...Lehet helytelen labtartas,vagy rossz zoknihasznalat,vagy csak szimplan reg volt a labamon ilyen cipello es most meg ugymond be kell jaratnom?Csontos vekony labam van,a boltban total kenyelmes volt.Lattam regebbi hozzaszolasban hogy nem mindegy a zokni milyensege.Gondoltam ra hogy esetleg bokavedos zoknit kene vennem,de egy masik forumon egy regebbi irasba azt irta vki,hogy minek kulonfele zoknikat meg bokaszoritokat venni,ugyanis ha jo a cipo akkor ilyenekre nincs szukseg.Neki Roces korija van es az eletben nem kellett ezzel foglalkoznia.Eme hozzaszolasa szerint akkor nekem nem jo a cipom?Mondjatok hogy nincs igaza.... 

Erre a bokaszoritora gondoltam,kulon vedi a bokat megvastagitott anyaghasznalattal.Velemeny?

Kösszencs a helpet! :)

gregg71 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16725

Köszi, világos.

Sokat filóztam annak idején a Seba-n, de a külföldi beszerzés miatt(próba hiánya) lebeszéltem magam róla. Így lett PS HE. ;) Nekem a 2011-es modell van, ha jól tudom. Egyedül a nyelvnél szakadt el felül a varrás mindkét cipőben, de minden más nagyon rendben van vele. Ja, nem; van két csavar a bokánál, amiket még az elején beragasztottam, mert állandóan kitekeredtek (a menetrögzítő ellenére). Lehet, hogy már ezt is megoldották azóta.

Előzmény: danaudio (16724)
danaudio Creative Commons License 2014.10.13 0 0 16724

Szerettem volna egy bélés nélküli, közvetlenebb carbon korit wheeling trükkökhöz, meg a további fejlődéshez. Először egy Seba Trix-el próbálkoztam, de az nagyon nem jött be a merev bokaszár miatt, olyan érzés volt mintha mindig ki akarna csúszni alólam a kori. Evvel szemben a Hardcore Evo bokaszár rugózása nekem nagyon ideális és kényelmes. Asszem ez a negyedik vagy ötödik generáció, és a több éves fejlesztés folyamán egy nagyon jó korit raktak össze, minőségben simán a Seba szintjén van már, nem véletlen hogy sokan versenyeznek benne. Az sem utolsó szempont, hogy elég jó az ár-érték arány: egy hasonló tudású Seba koriért 30-40.000 Ft-al többet kell fizetned, igaz a skateworld eleve elég akciós áron árulja.

Előzmény: gregg71 (16721)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!