Keresés

Részletes keresés

juditka21 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56010

Na, egyik kép jobb, mint a másik:)

Kivételesen hatalmas játék volt nálunk, meg is szédültünk a futkározásuktól. Berryt már kezdtem öregapónak hívni, kicsit belassult amióta van a törpe.

Arra gondoltunk, hogy valami webkamerás megoldással megnézzük őket amikor nem vagyunk itthon, tuti egész nap össze vannak bújva vagy játszanak:))

 

berrymops.gportal.hu-ra is tettem a múltkor pár képet. Ezek újabb "csökkentett mód" -ban készültek, egyiken a kedvenc éneklő rénszarvasa is rajta van. Valahogy megnyomja és énekel, közben ő körülötte ugrál. Majd egyszer megpróbálom megörökíteni.

 

aviii Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56009
Hihi! Előtte, utánna :)) Nagyot virultunk ezen a képen :)))) Le3 is mentettem gyorsan :) Nagyon tetszik :)
Előzmény: Ljuti (56002)
aviii Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56008

Négy hónaposan Morris is volt 4,8 kg. Bár utána megállt egy picit a súlygyarapodás. Most 8 hónaposan 7-7,5 kg körül mozog, de szerintem ennél lesz nagyobb is :))

 

 

Előzmény: tabitabi (56003)
aviii Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56007

Nagyon szép kis mopsz :))))

A párom azt hitte, mikor először meglátta a fotót, hogy Morrisról tettem fel képet :)

Valóban nagyon nagy a hasonlóság :) Nekünk is van ugyanilyen nyakörv és lánc is. És talán egy hasonló kép is, majd megkeresem :)

 

Juditka nagyon édes a kis Elvis ;))))) Én is megdögönyözném :)))))) Még több képet!!!!!!!!!!!!!

 

Helyzetjelentés: Morrisnak pár helyen növekszik vissza a szőre :)

A melegben kikészült és volt mamiéknál vidéken pár napot. Tökéletes az idill a nagytesóval :))))

Előzmény: matika82 (55997)
rudmi Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56006
Köszi! Én csak azért furcsáltam, mert mint mondtam már pár hónapja használjuk és eddig nem villogott.
Előzmény: Notee78 (55995)
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56005
Úgy néz ki ezek a Manó-k nagyra szeretnek nőni xD

Gyönyörű kutyus (Minden mopsz az xD)

Itt egy kis csörcsil-es kép a mi Manónkról, bár ez nemrég készült:

Manóka
Előzmény: matika82 (55997)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56004

Jaja, régen hordtak az idős nénik ilyen hajhálót:)) az jó is lesz:)

Előzmény: Ljuti (56002)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56003
Matika

Kisfiú vagy kislány? 4 hónaposan 4,8?

Ha arőányos nem kis hordó akkor nincs gond, a most 11 hónapos Leila 6-7 kiló, 9 hónapos Amy 5 kg. de ők lányok
Előzmény: matika82 (55996)
Ljuti Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56002

Szájkosár! Hát ez jó! Lehetne kötni nekik valamit, ami úgy néz ki, mint egy pókháló és ráfekszik a kis lapos fejükre! :) :) és el lehetne adni a fressi-ben 8e-ért! :)

 

Zsazska, köszi a tanácsot a "híg széklettel" :) kapcsolatban, 2,5 napig tartott az egész. Már hozzászokott a gyomra patak vizéhez szerencsére.

 

Nagyon aranyosak azok a kis mopszok!

 

Hozam képet, patak előtt, után.

 

Vietkong :)
Előzmény: DummyBoy (55987)
Henry mackó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56001

Szerintem semmi gond a súlyával. Ránézésre is teljesen optimális.

 

Ajánlom a "trimmelőt".... :))))

Fressnapf-ban lehet kapni, ez egy fém hurok. De persze van ennél jobb megoldás is "furminátor" néven:)))) erről a többiek többet tudnak mesélni;o))

Mi trimmelővel nyomjuk, min. heti 1x érdemes kifésülni, de hát szőr az így is úgy is lesz....:)))

 

Előzmény: matika82 (56000)
matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56000

 

 Nem tudom megmondani a kenelnek a nevét. A helyszín Biharkeresztes.

Előzmény: Henry mackó (55999)
Henry mackó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55999
Hát ez gyönyörűséges!!:)  Honnan származik??
Előzmény: matika82 (55997)
matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55998

 

 Hoppá. Jobb kétszer mint egyszersem. :)

matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55997

 

 Képet akartam felrakni és nem sikerült, most újra megpróbálom feltölteni.

matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55996

 

 Sziasztok. Nagyon rég nem írtam nektek, de olvasni szoktam mikor időm engedi. Most kérdésem lenne valakihez aki tapasztaltabb mopszos gazdi mint én. Az én Manóm mostmár 4 hónapos és 4,8 kg. Normális ez a testsúly az ő korában? Szeretném még megkérdezni, hogy milyen fésűvel lehet a leghatékonyabban kifésűlni a hullásra készült szőrét. Nem tudom milyent kell vennem. Itt nálunk annyira ritkán fordul elő ez a fajta kutyus, hogy a mi állatorvosunknak Manó a második mopsz páciense, tehát nem igazán tud segíteni. Köszönöm a válaszokat előre is.

Notee78 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55995

Én úgy vettem észre, hogy Pumpi Skudoja mozgatás hatására villog. Folyamatosan nem villog, de sokszor szokott.

Szerintem a villogás nincs hatással a működésre, attól független, mert valami ciripelő hangot folyamatosan ki ad.

Mondjuk azt is észrevettem, hogy csak a Skudo nem elég a kullancsok ellen, most kenjük Adventix-el is és így 100%-os a hatás. Azóta nem találtam Pumpin kullancsot

Előzmény: rudmi (55993)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55994

A tömegközlekedés mopsszal sajnos tényleg megoldatlan probléma.

Amig kicsi a mopsz mindenki ész nélkül simogatni akarja.

Aztán mikor megnőnek sokan valamiféle harci kutyának nézik és húzódoznak tőle.

Még ha a sofőrnek egy szava sincs a kutyádhoz, az utasok miatt konfliktusod lehet a kutty miatt.

Ez a téma már felvetődött, nekem akkor a si-maszk jutott eszembe mint megoldás.

Abbol csak a szeme fog kilátszani, ha a szájánál a maszkot összevarrod. :DDD

 

Előzmény: DummyBoy (55992)
rudmi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55993

Sziasztok!

 

Tudom, már volt róla szó, de egyrészt nem találtam meg a visszaolvasásnál, másrészt, ha jól emlékszem ott sem derült ki pontosan.

Szóval: Rudi Skudoja ma elkezdett villogni. Kb. 2-5 percenként villog úgy 5-t. Már 4 hónapja megvan, de azon kívül, hogy az üzembehelyezéskor villant 3-at, soha többet. Most viszont folyamatosan. Ha valakinek esetleg van ötlete írja meg légyszi.

DummyBoy Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55992
Kösz a válaszokat ... Manó legnagyobb cimborája Nyunyó, asszem elkérem tőlle a szájkosarát, és azzal megyünk buszozni (Nyunyó történetesen egy átlagosnál nagyobbra nőtt Rotweiler xD)

Kérdésedre válaszként, Manó egy komáromi kennel-ből származik, törzskönyvezett neve Fort-Master Argo (remélem jól írtam ...) (Nem tudom, itt szabad-e őket reklámozni és ilyesmi, ezért nem dobok linket, ha szabad, akkor később berakom ...)

Mindenesetre ha valaki a környéken szeretne mopsz kiskutyát, akkor csak ajánlani tudom őket :) Kedvesek, segítőkészek és nem mellékesen gyönyörű kutyáik vannak :)

Néha át szoktunk hozzájuk ugrani Manóval "családlátogatásra" és mindig a szivem szakad meg, hogy nem hozhatok haza még egy kölyköt ... :(

Manó mellesleg 98%-ban száraztápon nevelkedett (Acana, Hills, utánna Acana túlsúly elleni táp ...), mikor elértük a 10 kilót kipróbáltunk egy csomó mindent, hogy ne nőjjön túl nagyra, de még horkolás közben is nő isten bizony ...
Előzmény: juditka21 (55988)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55991

FoxxyC, Zsazska!

Köszönjük a gratulációkat! Remélem minden rendben lessz! Én nagyon parázok a Dominó miatt, meg a kölykök miatt is. Nagyon pátyolgatjuk, egész nap bent tartom a házban. Ennek egyébként nem nagyon örül jobban szeretne kint lenni, de én meg azt szeretném ha szemem előtt lenne. :)

Most szerintem 2-3 kölyök lessz.   

Előzmény: FoxxyC (55983)
zsazska Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55990

Sziasztok!

 

DummyBoy! Szerintem vegyél neki egy hordozótáskát, ami olyan, mint egy válltáska, és azzal száljatok fel, és lehetőleg ne kérdezősködj a sofőről:-)  Mást nem nagyon tehetsz..... egy ilyen kiskutyát amúgy is  jobb, ha nem teszel le a földre a buszon.

 

Toma és Zsófi! Nagy élmény lehetett ezekkel az apróságokkal randizni:-))) Írtó édesek!

 

Ani! Gratulálok Dominó állapotához!:-))) Remélem, hogy ezúttal minden rendben lesz!

Előzmény: DummyBoy (55987)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55989

:) Azt hittem tényleg bővült a család...

Előzmény: Tomahawk_ (55982)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55988

Szió!

Talán bukósisak:), nincs értelmes ötletem. Honnan származik? A farkincája és a pofija (és méret) alapján rokonságban lehet a Berryvel, bár a képek sokszor csalnak. Milyen kaján nőtt ilyen szép nagyra?

Előzmény: DummyBoy (55987)
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55987
Üdv Minden Kedves Mopsztulajnak!

Végigolvasgattam a kereső által a "szájkosár" szóra dobott hozzászólásokat, de azért kérdeznék:

Hogy tudom ezt a dolgot legegyszerűbben és legzökkenőmentesen megoldani? Sajnos a kocsi szervízben, marad is egy pár hétig még, ezért rákényszerültünk a buszozásra ...

Ma megkérdeztük a helyijáratos buszsofőrt, hogyan utazhat velünk a kutya (Ott állt mellettem ...) erre elhangzott a szakértő válasz: szájkosár vagy doboz ...

- szájkosár: - itt röhögtem ...
- doboz: - Az oké lenne, van is, de ha pl. csak egy sétára, csavarogni mennénk be, akkor addig vigyük magunkkal a dobozt is mindenhova? (Meg a csoffadt - vézna Manókámat a maga 14 kilójával sem egyszerű mutatvány cipelgetni, nemhogy még egy dobozba csukva ...) Szóval ez sem a legjobb megoldás ...

Én is olvastam a rendeletet, miszerint mopsz-ra nem kell kosár, meg a kistestű kutyákra ... blabla ... 5 kiló alatt ...

Na nem szeretném a kikutyámat 3 részletben bebuszoztatni, mert nehéz lenne utánna összerakni, szóval mit mondjak a sofőrnek? Van valami ami meghatja őket? Ami már Nektek bevállt?

Előre is köszönöm!

Vizidisznó :)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55986
Majd azért még tegyél fel képeket a kis ördögökről, jóó?:)

Szóval ez az a bizonyos hétvégi mopszfarmozás, elutaztunk oda, ahonnan Pedro is származik. 25-30 mopsz biztosan volt, de a legnagyobb attrakciót a 6, (2 fekete, 4 bézs) 6 hetes kis mopsz jelentette számunkra. Irtó édesek, és barátságosak voltak, szívünk szerint elhoztunk volna egyet.:) 1 kan volt köztük, de mind olyan kis dagi, masszív volt.
Már youtubra csináltam is egy kis filmet róluk, majd nézzétek meg!:)

http://www.youtube.com/watch?v=0YYtfeq1SUo

Előzmény: Tomahawk_ (55982)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55985
Ne aggódj ezen ennyire előre, hogy beteges lesz a kutya!:)
Tényleg vigyázni kell a gülü szemekre, persze kivédhetetlen olykor egy szemsérülés, de ez mechanikai sérülés, nem betegség.
Ozzy két éves, 1 éves kora előtt volt egy kisebb atkás problémánk, ez előfordul a fiatal állatoknál. Mi tényleg a szerencsések közé tartozunk, hamar leküzdöttük. Itt a fórumon többen írták, hogy hónapok alatt sem tudtak kilábalni belőle, de szerintem ez nem általános.
Télen a megfázásra kell odafigyelni, a mieinknek van télikabija.
Ozzynak még egy egyedi, mopszra talán nem is annyira jellemző "gondja" van még, hogy érzékeny a gyomra, és hamar hasmenést kap. De ez is csak kb. 3-4x fordult elő a 2 év alatt. Itt sincs különösebb teendő, nem kell adni neki olyan kaját, amitől hasmenése lesz. Nem kell emiatt extra táppal etetni, ugyan azt eszi, mint Pedro, aki 6 éves, és a nemrég fellépő szaruhártya fekélyen kívül soha nem volt semmi baja.
Előzmény: pwpwpw (55977)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55984
Nagyon nem bírom ezt "a kutya a németjuhásznál kezdődik" dumát...
Én is megkaptam ezt egy-két begyöpösödött embertől, mikor mondtam, hogy mopszom van.
Előzmény: veranéne (55973)
FoxxyC Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55983
Juj, de jó!:)
Úgy látszik, ráéreztem a dologra, mert azt is meg szerettem volna kérdezni, hogy lesz-e még kismopsz prodzsekt, aztán végül nem kérdeztem.:)
Remélem minden jól alakul majd!
Előzmény: Maomopsz (55980)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55982
Hétvégén történt egy kis baleset..a két kutya bemászott a mosógépbe és végigpörögtek egy 90 fokos főzőmosást, és hát mitagadás kicsit összementek!:-( Ezek után eléggé agresszívekké váltak Zsófinak szerencsére sikerült kibékítenie az ellentéteket közöttük, bár....a második fotón látszik, ahogy Pedro kicsit még nyújtogatja a nyelvét Ozzyra!
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.03 0 0 55981
Nyugodt lehetsz tökéletesen együtt fognak tudni élni a mopsz és a macska, sőt mopsz és két macska...kipróbáltam:-)
Előzmény: pwpwpw (55977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!