Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14628
De ettől nem lesz olcsóbb, igaz?
Előzmény: Törölt nick (14627)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14627
Természetesen nem.
Előzmény: S.Zola (14625)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14626
Igazad van, hogy sokat agyalok, talán úgy tűnhet, csak szeretnék minél több infot összeszedni, és ami eszembe jut, azt megkérdezem itt, bár itt ahogy elnézem, kevés a gyakorló kamionios..De nem gond.
Előzmény: Törölt nick (14624)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14625
Csinálom, csinálom! :)
Azt kérdezném tőled, hogy a TIR vizsgán autószerelőknek is kell műszaki ismeretekből "vizsgáznia"?
Előzmény: Törölt nick (14624)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14624

Üdv Mindenki!

 

S.Zola, szerintem túl sokat agyalsz, menj csináld a tanfolyamokat aztán hajrá...:)

Elkezdesz melózni és utána tudni fogod hogy akarod-e csinálni vagy sem.

A TIR tanfolyamról meg annyit(májusban csináltam a fuvinfo-nál), hogy ha pénzért szállítasz árut akkor kötelező.

Vám-, forgalmi-, árukezelési- és  műszaki ismeret(ugyanaz mint a C.E.-nél) ezekből szóbeli és irásbeli vizsga egyaránt valamint nemzetközi kresz és nyelvi vizsga ezek viszont csak irásbeli vizsgák.

4 alkalommal lehadarják az anyagot aztán nosza jöhet a vizsga(ami után még a fénymásolatokat is visszakérik:) majd a mélyvíz és rájössz, hogy semmi használhatót nem tanultál(na jó talán a N.k. kresz).

Fogalmad sincs mit csinálj a vámnál, hogy tölts ki egy cmr-t meg mi az a carnet meg ilyenek...

De egyszer megcsinálod/megfejted(valaki segítségével) és utána tudni fogod. Így működik a dolog.

És ne felejts digitális tachográf kártyát(közlekedési felügyeletnél) még időben igényelni mert az átfutási ideje 4-5hét! Durva

 

 

S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14623
Meg azért is szeretném megpróbálni, mert ez adna egy kis tekintélyt szvsz, hogy ilyen nagy dögöket vezetek/vezettem Európában.. :)
Előzmény: S.Zola (14619)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14622
Tudom, hogy miből áll. De mégiscsak egy vizsgálat. De mostmár hagyjuk ezt, még mielőtt Roadtrain bepöccen.. :)
Előzmény: Gasolin (14621)
Gasolin Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14621
A PÁV nem igazán orvosi vizsgálat. Nem lesz ott szemészet meg vérnyomásmérés ilyesmi. Nem kell orvosi vizsgálatra készülni.
Pszihológusal fogsz találkozni és ennyi. A többi feladatnál reakcióidőt meg mozgáskordinációt vizsgálnak, hogy milyen az agyad és többi érzékszerved és mozgásszerved közt közt a kapcsolat.
Majdnem olyan mint egy számítógépes játék. Gyorsan pontosan kell megoldani a feladatokat.
Előzmény: S.Zola (14620)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14620
Persze nyilván jobb, én pl. most semmit nem tudok az egésznek a folyamatáról. Ez nem is idegesít, csak a PÁV. Utálom ha vizsgálgatnak "orvosok". De mielőtt megint lebasznátok: el fogok menni. Valamikor.
Előzmény: Gasolin (14618)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14619
Mondjuk úgy, hogy kipróbálom. Aztán majd meglátom. Írtam is többször, hogy én főleg nem azért akarom csinálni, mert baromira jó, és egész életemben ezt szeretném, hanem rövidtávon, pénzügyi okokból. Meg van egy kis kalandvágy is, új élmények keresése. Mert most mi van? Bemegyek a melóba, aztán hazajövök, kész. Ezt már unom, meg itthonról is szeretnék elszakadni már. HA nem tetszik az egyik melóhely, próbálkozok másiknál, hisz lehet, írtátok is, hogy sokan keresnek sofőrt. Tudom, milyen buktatók vannak kerülhetek sittre baleset, vagy csempészet(pl. valamit belepakolnak az áru közé stb) miatt, meghalhatok alagúttűzben, vagy kompelsüllyedésben, esetleg balesetben, eltévedhetek útközben, átverhetnek stb. Én a legjobban a sittől tartok, rohadtul nem akarok valami török vagy bolgár sitten rohadni, de itthon sem, és sehol sem.. Iszonyatosan átrendeznék a kloákám.. :D
Igen, nem vagyok hozzászokva most a 0 szabadidőhöz. De vezetni szeretek, és tiszta meló azért, az is lényeg. Unom már a mocskot.
De egy kis számolás: most keresek 100-at, ebből félre tudok rakni 50 körül. Ha mondjuk keresek majd 200-at, abból 150-et. Háromszor annyit. Ez az ami nem mindegy. Ha csak 2 hónapig is csinálom fogcsikorgatva, akkor is előrébb vagyok. Utána esetleg keresnék kényelmesebb melót, ha nagyon nem bírom. Pl buszozás.
Amire még most gondolok, az, hogy télen nem nagyon szeretném csinálni. Tavasszal elkezdem, aztán év végefelé abbahagyom. Hacsak nem fog nagyon tetszeni, és nem fizetik tényleg nagyon jól.. Ha abbahagyom, akkor lehet pihenni 1-2 hónapot, lehet, hogy utána tavasszal másik cégnél, vagy akár ugyanott újrakezdem. Vagy elmegyek buszozni helyijáratba.
Ilyen, hogy szabadság, egyáltalán gondolkodhatok? :) Mert ugye csak jár a 21 nap szabi 1 évben. Kamionosoknál hogyvan? Kiváltja pénzzel a munkáltató? Vagy egybe kiveteti? Egyáltalán, ilyenbe, hogy nyaralás, vagy utazás, lehet gondolkodni?? Ha jól fizetnek, nem probléma, ha nem egyébként, csak akkor tényleg abbahagyom ősszel.
Amúgy még van vagy 5 hónapom, míg elkezdem(?), addig még sokminden történhet, megváltozhat a véleményem dolgokról, esetleg előre nem látható események történhetnek..
De most úgy állok, hogy kész vagyok tenni az előrelépésért, kényelmesen nem lehet "meggazdagodni". Mert ezzel, hogy itt bejárkálok havi 100-ért, ezzel nem fogok előrébblépni.. Ezzel csak úgy eltengődni lehet.
Előzmény: Roadtrain (14617)
Gasolin Creative Commons License 2006.10.10 0 0 14618
Lehet azon morfondírozni, hogy kell-e TIR meg belföldi vizsga, de úgy gondolom, hogy aki eddig abszolut nem foglalkozott fuvarozzással annak nem árt egy kis ismeret arról, hogy mihez van joga és lehetősége ha árút fuvaroz (feltételezem, hogy erről is szólnak ezek a tanfolyamok).
Mert nem csak arról szól a dolog, hogy beül valaki az autóba és elviszi az árút. Tudni érdemes, hogy mihez van joga a sofőrnek és mihez nincs, mi az ami a kötelessége és mi nem, mit várhatnak el tőle és mit nem. Ez egy szakma jogokkal és kötelességekkel.
Bele lehet úgy is vágni, hogy az embernek semmi ismerete sincs, de akkor ne lepődjön meg ha egyszer csak a börtönbe találja magát vagy a bíróságon.
(pl. illegális árút vitetnek el veled, nem rögzíted megfelelően az árút, vagy hiányos ismereteid miatt megkötbéreznek stb.)
A 2 tanfolyam nem olyan drága és időben sem vesz el senkitől annyit, hogy az kibirhatatlan lenne, ellenben minimális ismereteket biztosan nyújt (legalábbis feltételezem).


Az EU-ban is bevezetik a sofőröknek a kötelező teherautós és buszos tanfolyamokat (2007-től vagy 2008-tól, mert ott is nagyon felhigult a szakma) kérdés, hogy ennek a mostani Mo.-i rendszer megfelel-e vagy változtatni kell rajta (minden bizonnyal az utóbbi).
Mindenesetre az már ismert, hogy a vizsgának majd tartalmazni kell vezetési gyakorlatot is. És ezt a vizsgát majd meghatározott időnként meg kell ismételni.

Szóval lehet, hogy sok a bűrokrácia, de részben a te érdeked is szolgálja (főleg S.Zola felvetésére írtam az egészet).
Minimális ismeretek nélkül belevágni egyszerűen öngyilkosság. Lehet angliában működik, de biztosan ott is szívesbben választanak olyan jelöltből mankakerőt aki némileg képben van a témában és nem hívja fel állandóan a céget, hogy a felmerült helyzetben mit kell csinálni.
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14617

"Annak viszont nem örülök, hogy már el akarjátok venni a kedvem.. :( "

 

Senki nem akarja elvenni a kedved,de mint Gabesz is írta ezt csak a pénzért nem fogod tudni csinálni.Ezt szeretni kell ha rendesen akarod csinálni és még az is kevés.

Azért írnak rosszat is,hogy tud mire készülj.Nem úgy van,hogy majd te mondod meg mennyit akarsz menni és hová.Ha a speditőr azt mondja,hogy van két órád aztán indulhatsz is akkor menni kell.Ha nem tetszik akkor dobd be a kulcsot és ennyi.

Amilyen gyorsan felvesznek kamionosnak,hidd el olyan gyorsan ki is vágnak ha nem vagy megfelelő ember.

Előzmény: S.Zola (14610)
muki1001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14616
farfüm=parfüm

Bocsi fáradt vok!!!
_Gabesz Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14615
Zola,
Én nem akaom elvenni a kedved (elmegy az majd magától :D ), de abban igaza van Roadnak, hogy ezt a melót csak a pénzért nem lehet csinálni. Szarabb napjaimon velem is (meg akiknél betanultam azoknál is) előfordult, hogy legszivesebben Móváron visszafordultam volna.
Persze volt ennek az ellenkezője is.
muki1001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14614
Szerncséd van!!! Mert akkor ha nő a varrodás akkor hozol neki egy flkon farfümöt és akkor már cimbi vagy neki és akkor meglehet vele sokmindent beszélni, hogy hogy is akarod pontosan a fuvarokat!! :D Meg hogy mikor akarsz hazajönni!!

Vagy a parfüm nem jönn be??
Előzmény: Pavel (14613)
Pavel Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14613
Nálunk kizárólag lányok voltak :)
Előzmény: muki1001 (14608)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14612
Azt tudom, hogy nem álommeló, hidd el. De most csak a pénz számít. Írtam is, hogy nem szeretném sokáig csinálni. Majd kiderül.
Előzmény: kacagógerle (14604)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14611
AMúgy meg elnézést, ha felbosszantottalak..
Előzmény: Roadtrain (14605)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14610
Hát persze, lehet hogy nem fogom bírni, ez majd akkor derül ki. Én is tudom, mit kell megcsinálni, csak bosszant, hogy külföldön könnyebb.. Érted?
Annak viszont nem örülök, hogy már el akarjátok venni a kedvem.. :(
Mindegy, nem érdekelnek a vélemények, csak az infok :)
Majd én tudom, hogy birom-e vagy sem. Pénztől függ.
Előzmény: Roadtrain (14605)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14609
Az már el van döntve, hogy beleölöm a pénzt.. Mindenképp ki akarok törni ebből a nihilből, ami most van.
Előzmény: kacagógerle (14604)
muki1001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14608
Úúú téleg. A Varrodások(diszpécserek) többsége nő vagy férfi???? :)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14607
Mindenképp meg kell csinálnom a PÁV-ot, mert ha nem kamion, akkor busz.. Ahhoz meg kell. Vagy sima belföldi teher. ADR-t nem akarok, TIR-t igen.
Előzmény: kacagógerle (14604)
muki1001 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14606
Ááááááá ez nem is olyan rossz ötlet!! Lehet megfüzöm unokatesomat, hogy hagy mennyek el vele egy körre Európázni!! Majd ha hazajönn megkeresem!! :D Egyébként ez az Angol meló nagyon komoly lehet!! Nem kellene olyan sokáig kamionoznom ahoz, hogy amit elterveztem meglegyen!!! Egy kicsit nagyon rákel állnom az angolra, pedig nem vagyok az idegennyelvekkel nagy barátságban!! :)
Előzmény: kacagógerle (14604)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14605

Engem marhára nem érdekel,hogy te megcsinálod vagy nem.Mindenki tisztába van,hogy mi van itthon és mi van más országokba.

Ha akarsz kamionozni akkor csináld meg ha nem akkor felejtsd el az egészet!!

Nem akarlak elkeseríteni,de az eddigi hozzászólásaidból itélve max egy hónapot bírnál ki a kamionozásban.Megkapnál valami rabszolga hajcsár speditőrt azt véged lenne mint a botnak.

Előzmény: S.Zola (14603)
kacagógerle Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14604
Egy kicsit tényleg baszakodás az egész.Viszont ha tényleg eldöntötted hogy kamionozni akarsz,akkor ezeket a feltételeket feltétlenül meg kell csinálnod.
Én ráadásul 2* voltam PÁV-on.Annakidején én is ilyen lelkes voltam mint te,és csak egy cél lebegett előttem,hogy mehessek a nagy monstrumokkal.Ezért megcsináltam a PÁV-ot,TIR-t,ADR-t.Az utóbbi kettőre sosem volt szükségem,mégis megcsináltam.

Azért még mielőtt ezekbe pénzt ölnél,én a helyedben kimennék utasként egy-két körre,hogy látsd mi is a helyzet.Az eddigi írásaidból nagyjából kiderül,hogy te nem erre születtél,és nagy valószínűséggel nyűg lesz az egész a számodra.
Előzmény: S.Zola (14599)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14603
Én azért rinyálok, mert EU-ben nincs ilyen, itt meg szopatják vele az embert.. Úgyis kénytelen leszek megcsinálni, úgyhogy meglesz valamikor, nyugi..
Előzmény: Roadtrain (14600)
nagyfejűXXX Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14602
"maga a tortúra, ezért felmenni Pestre, elbaszni egy napot, azt ott szórakozni, idióta teszteket töltögetni.. "--:DD-ez sajnos tényleg így van.
Amúgy a pávot nem akarják eltörölni habár már nagyon ráférne.meg a nemzetközit+a belföldit.
Na jó,nem hőzöngök,ki kö' menni nyelvtudással C+E kategóriával és felvesznek sok helyre,hidd el.
Engem most utasítottak el burgenlandba egy helyről,csak helyi fuvarok lettek volna,mindennap be tudtam volna járni itthonról alig 30-35 km.,állítólag csak a jó nyelvtudásom hiányzott.-a tesómmal mentem ki ő beszélt én meg csak lestem mint egy barom,tiszta hülyének nézhettem ki,na mindegy,azóta rááltam a németre.
Előzmény: S.Zola (14599)
Arisztogatya Lóvag Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14601
Ok, amint tudok ujat irok. Amugy naponta olvaslak titeket. Egyik ismerosom mondta hogy felhozta ismeroset ide Angliaba sofor munkara mult honapban, angolul alig tudott a muki es magyar jogsija volt. Egy kozvetitonel alltak csak szoba vele, kapott is melot de mikor felhivtak hogy hova menjen azt nem birta megerteni. Par nap utan eleguk lett a dologbol es megkoszontek neki. Szoval lehet itt melot talalni de kell valami angol a komunikaciohoz.
Előzmény: S.Zola (14597)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14600

Ha mindenhez így álsz hozzá az életben akkor jobban teszed ha kirohansz a kőkempingbe!!!!!!!!!

Szerinted helyetted megcsinálja valaki ezt a PÁV vizsgát??????

Ha meg nem akarod akkor minek rinyálsz?????????

Előzmény: S.Zola (14599)
S.Zola Creative Commons License 2006.10.09 0 0 14599
Nem is annyira, hogy félnék tőle, de maga a tortúra, ezért felmenni Pestre, elbaszni egy napot, azt ott szórakozni, idióta teszteket töltögetni.. Komolyan mondom, gyűlölöm már ezt az országot, tényleg, akinek van egy csöpp esze, és lehetősége, meg beszél nyelvet, az elhúz innen..
Előzmény: kacagógerle (14593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!