Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4736

Nálunk is.

Előzmény: defcon (4734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4735

Természetesen nélküle. A tetje meg mehet a Blech konténerbe (ahol a Dose-k is vannak:-)

Előzmény: flash.gordon (4733)
defcon Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4734

Nálunk mindkettő üveges konténerre rá van írva/rajzolva, hogy kupak/tető nélkül.

Előzmény: flash.gordon (4733)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4733

a beföttesüveget szelektivben tetővel vagy nélkül kell dobni? Esetleg mindegy?

exxo Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4732

Vannak emberek akik felnöttek, családot alapítottak de még valahogy mindig gyerekek maradtak, mert még mindig az anyjuk próbálja írányítani öket a háttérböl.

Az ilyen emberek mindig is segítségre fognak szorulni, soha nem lesznek önálloak, felnöttek.

Előzmény: tamikati (4731)
tamikati Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4731

szia ! én nem elkeseriteni akarlak,hanem a saját példámon keresztül megcáfolni,amit ide irtál !

igenis amennyit tudunk segitünk,tanácsokkal ,adatokkal,linkekkel !

Én lakást és munkalehetőséget,söt barátokat is találtam ennek a topiknak a segitségével !!

Egy igaz,bunko módon nem lehet ! a segitsetek magyar honfitársaim,szlogen már nem müködik !engem is ért csalódás,amikor segitettem valakinek,konkrétan állást találni !

tehát ne kérjen senki,konkrét álláscimet,mert ajánlo levelet nem tudunk adni,annak az ismeretlennek,aki itt keres munkát !

Meg aztán van egy korosztály-az enyém- akik nem a nettel nöttünk fel és a web oldalak cimei is segitség lehet !lehet,hogy kezelem a gépet,de nem professorként és linket se tudtam küldeni sokáig,de mégis sikerült itt megállnom egyedül ! AZTÁN kaptam a segitséget ! ,,segits magadon,Isten is megsegit,,

tehát elöször kezdj el ügyködni egyedül,aztán már jön a lehetöség !

ismerek olyan embereket,akik 15-18 éve itt vannak és alig beszélnek németül ! mégis megélnek ! egy igaz: minden nap nehezebb itt elhelyezkedni ! és a bérek lefele mennek !!

mert nagy a kinálat !

tehát modositanám az elöttem szóló szövegét: protekciot nem lehet kérni,hiszen még a barátok se ismerik egymás munkáját!

itt max tanácsot kaphatsz,vagy ötleteket,de a kezedet nem tartja senki ...már !

régen persze más volt a helyzet,aki emlékszik tudja ! de mára felhigult a pálya ! a becsület

ritka madár !

a legfontosabb,hogy magadban bizz és az elhatározást tett kövesse !

Előzmény: gartfi (4711)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4730
Batman72 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4729

Hátha segít valakinek:

 

Fórum »  Közlekedés »  TotalCar - autó »  Külföldi rendszám

exxo Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4728

Én itt ebbe most nem akarok nagyon bele menni, mert ez nem egy erre alkalmas topik, de volt most pénteken este a 3sat-on egy érdekes adás.

A videót meg lehet nézni: makro/Währungskriege

Előzmény: flash.gordon (4727)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4727

Ha olyan pénzt nyomnak, aminek nincs fedezete az inflációt jelent. Ez ment végbe nálunk a pengővel anno. Amerikát szerintem a hadiipar meg a leigázott területek meg azoknak kiaknázása segíti. / Pl. Rossz nyelvek szerint Afganisztán világelső máktermelésben. Na nem azért mert nemzeti eledel a mákosguba hanem a heroin miatt. És ez még rossz nyelvek szerint akkor sem változott, amikor az USA megtámadta./

 

 

 

Előzmény: exxo (4723)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4726

én ebben sem hiszek.

Előzmény: Törölt nick (4720)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4725

....de akkor az illető legalább ne válaszoljon,és kész..

 

Előzmény: Törölt nick (4721)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4724

Én fordítva látom, amerika van a tönk szélén, és ezen a péznyomás sem tud segíteni, de majd az idö eldönti, kinek is volt igaza....

Előzmény: exxo (4723)
exxo Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4723

Amerika nem fog soha csödbe menni. De az EU? Itt még minden lehetséges!

Amerika alkotmányában nincs felsö határ, hogy mennyi pénzt nyomhatnak. Jelenleg 1,6 milliárd USD-t naponta, de ezt szükség esetén meg is többszörösíthetik.

Az EU-ban ez nem lehetséges és ha nem sikerül vagy nem akarják az Eurót leértékelni ..., itt semmi nem kizárt.

Előzmény: Törölt nick (4720)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4722
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4721

Ezt talán ne te döntsd el!

A saját életedet irányítsd!

Előzmény: Batman72 (4714)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4720

Az EU mint olyan, soha nem fog szétesni. Legrosszabb esetben a közös pénz szünhet meg....

Előzmény: flash.gordon (4710)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4719

"- Amennyiben a válasz több ( mert ezt a jogszabály engedi ) nyilvánvalóan minden ingatlanra be kell jelentkeznem, különben nem tudok szerződést kötni se az áramszolgáltatóval se a gázszolgáltatóval de még a szemetemet se viszik el, stb..."

 

Na ne viccelj már, mint tulajdonos miért ne tudnál szerzödést kötni bárakárkivel is? Meg miért ne lehetne akár 15-20 másodlakcímed is?

 

"- Legyen kedves mondja meg nekem valamelyik nagyon okos és a törvényhozásra nagyon odafigyelő(sicc) politikus, mikor melyik országban, mikor melyik rendszámot kell használnom?"

 

Erre is egyértelmü a szabály. Csak abban az országban kell helyi rendszámot használnod, ahol életvitelszerüen élsz (persze ettöl még lehet neked többen is, de nem kötelezö). Életvitelszerüen meg ugye a többség egy helyen él.

Előzmény: gartfi (4708)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4718

"Nem értek valamit,és akinek nem inge nem veszi magára..

Gyerekek,ez nem egy fórum,ahol segítünk egymásnak?"

 

Egyáltalán nem, segítek kicsit:

Fórum »  Regionális közösségek »  Magyarok külföldön » Ausztriai Magyarok Foruma

Vagyis ez egy olyan topik, ahol külföldön élö magyarok ismerkednek, beszélgetnek és miután ismerik egymást esetleg még pár apróságban segítik is egymást.

Előzmény: Batman72 (4707)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4717

Hm Hatvanas születésű vagy és sok mindent láttál. Mire gondolhatsz?

 

  • Woodstock
  • 73-mas olajválság
  • Csernyenko, Andropov, Brezsnyev halála
  • Peresztrojka
  • Rendszerváltás ...
Előzmény: gartfi (4712)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4716

Ááááá,távol áll tőlem a megsértődés! :)

Ráadásul nem is kaptam választ..  :)

 

"Sose vitatkozz idiótákkal,mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

Előzmény: gartfi (4715)
gartfi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4715

Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, sose sértődj meg ha neked nem megfelelő választ kapsz. Inkább gondolkodj el a miértjén!

Akkor mindenre megkapod a választ.

 

Előzmény: Batman72 (4714)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4714

Oké,biztos igazad van,de akkor az illető legalább ne válaszoljon,és kész..

 

Előzmény: gartfi (4711)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4713

Ott a pont.  :)))

Előzmény: gartfi (4708)
gartfi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4712

Nem vagyok illetékes a kérdésben de egy dolog biztos. 52 évesen sok mindent láttam, megéltem és már sok újat nem tud mutatni senki. A történelmet ismerem, ami sajnos ismétli önmagát. Ezt sem én mondom.

Hogy milyen nyelvet tanuljunk? Én még a némettel is gondban vagyok pillanatnyilag de nagyon hosszú távon nem tudok gondolkodni igy marad a jelenlegi helyzet, amiben igen jól érzem magamat.

:-)

 

 

Előzmény: flash.gordon (4710)
gartfi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4711

Sajnos el kell, hogy keseritselek. Itt senki nem fog segiteni neked és másnak sem.

Ne vedd sértésnek ha egyesek keményebben irnak/válaszolnak, egy idő után ha már te is kint leszel megérted.

Az elején nekem is nagyon nehéz volt elfogadni, hogy nincs segitség csak magadra számithatsz de hidd el, sokkal nagyobb élmény mindenkitől függetlenül megkapaszkodnod, mert akkor megveregetheted a válladat. Ezt "én csináltam, én hoztam össze és senki nem segitett benne" !

Információkat mindenki talál a neten, aki kar és azt mondom neked ha már ide jutottál, akkor a netet tudod használni, tehát élj vele szabadon. Ne várj senkire, hidd el jobban fog esni!

:-)

 

Előzmény: Batman72 (4707)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4710

Te vagy az n+1-edik, aki megjósolja az Eu összeomlását a közeljövőben. Úgyhogy arra gondoltam, hogy tőled mint illetékestől megkérdem most már: Rendben összeomlik, de akkor most mit csináljunk? Tankoljunk fel sólet konzervet és tartós fogyasztási élelmiszert amennyit csak tudunk? Kezdjünk arabul/kínaiul tanulni? Vessünk konyhakertet zöldborsót, hagymát vagy miegymást? Vagy mit?

Előzmény: gartfi (4708)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4709

Két eset lehetséges: Vagy senki nem tudja pontosan és ezért javasolják, hogy keresd meg németül, vagy már leírták másoknak 66x és nem akarják 67x-re is.

Előzmény: Batman72 (4707)
gartfi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4708

Én eddig nem szóltam hozzá ehhez a rendszámosdi/számháborúsdi dologhoz de már nagyon zavar, hogy mindenki elővesz egy jogszabályt, oszt jól bemásolja. Aztán mindenki úgy értelmezi ahogy akarja vagy tudja. Tudása, hite vagy akármifene alapján.

Szép dolog a jogszabály de megkérdezném a tisztelt megalkotóit, hogy átgondoltan hozták-e meg vagy csak úgy egy átmulatott éjszaka után ők is megnyomták a gombot ami éppen a kezük ügyébe akadt.

Miért mondom ezt?

Több okból is.

Elsősorban ugye az a drága Eu azért jütt létre, hogy szabadon áramolhasson minden, ki-be, legyen az tej vagy tejföl vagy éppen a tehén ami az alapja az előzőeknek.

:-)

De sorolhatnám még, millió dolog miatt is kovácsolták ösze a népeket itt ajrópában, már akit bevettek a bizniszbe. Mert ugye kártyázni tudni kell de nem baj ha van hozzá pénz is. Ha nincs, majd adunk....

Ettől függetlenül boldog boldogtalant bevettek és be is fognak még. Sajnos.

Ez a gittegylet mert mondjuk ki nyugodtan nem más, sőt még rosszabb is (szegény Nemecsek ) semmi másra nem kovácsolódott össze, mint arra, hogy a jó és kedves és nagyon drága politikusaink még jobban tudják szivni a vérét a szegény népeknek, kik sanyarú sorsuknak köszönhetően beleléptek ama bizonyos xarba, mibe nem is akartak de nem volt választásuk.

Eléggé mocskos dolog belekergetni valakit úgy a bozótosba, hogy tudja mi vár arra a szerencsétlenre de nincs választása, menni kell. Különben hamarabb kopasztják le, mint a hajnalban levágott tikot.

!

Bevezetésnek talán ennyi elég is volt :-)

Megkérdezném a drága politikusainkat, lenne több kérdésem is de most csak egy lényegeset tennék fel.

Mi a jó büdös francot akarnak attól az eu-s állampolgártól még, aki kényszerült elhagyni a hazáját ( és most nem sorolom hosszasan miért, indok/ok van bőven ) és egy másik eu-s országba költözött?

Ugye vannak szabályok a lakhatásra, munkára és kötelezettségre vonatkozóan.

Ezeket nem részletezem, mert már unalmas szerintem mindenkinek.

Nekem az egésszel kapcsolatban csak pár kérdésem lenne és ezen tessék kicsit rágódni és gondolkodni. Mert ha valaki eljut arra a szintre, hogy ezeket átgondolja és próbál választ keresni rá, akkor rájön, mekkora átverés áldozatai vagyunk mindannyian.

!

- Szabad Eu-s állampolgárként ott veszek ingatlant, ahol nem tiltja azt belső törvény, van eladó ingatlan és van rá pénzem.

- Hány ingatlanom lehet az Eu-ban?

- Amennyiben a válasz több ( mert ezt a jogszabály engedi ) nyilvánvalóan minden ingatlanra be kell jelentkeznem, különben nem tudok szerződést kötni se az áramszolgáltatóval se a gázszolgáltatóval de még a szemetemet se viszik el, stb...

- Legyen kedves mondja meg nekem valamelyik nagyon okos és a törvényhozásra nagyon odafigyelő(sicc) politikus, mikor melyik országban, mikor melyik rendszámot kell használnom?

- Mikor  és milyen biztositást kell kötnöm az adott autóra, aminek a politikusaink szerint 37 rendszámának kellene lennie?

... és még ezer kérdésem lenne ezekhez a gyökött agyú emberekhez, akik leszarják magasan, hogy mi lesz velünk, Eu-s polgárokkal, másodrendű polgárokkal.

Ezeket az embereket csak egy dolog érdekli, hogy minden hónapban megkapják a fizetésüket de mélységesen szarnak bele, hogy a kisemberekkel mi van és hogyan oldják meg ezeket a problémákat. A hivatali útvesztőben lefoglalnak autókat, kemény birságokat szabnak ki, miközben emberek sorsát pecsételik meg ezzel mert sokaknak az autó a munka eszköze. Hónapokig tartó pereskedés, birságok és agyamnet hivatali packázás.

Hát kérem szépen ez az Eu egy kis szelete amit itt leirtam és még mennyi érdekes és értelmetlen dolog van amin nagyon gyorsan kellene változtatni, különben nyilni fog a bicska.

Mondjuk az előjelei már láthatóak.

Az irásomat senki ne vegye uszitásnak, nem az volt a szándékom. Inkább gondolkodásra ösztönzés.

Én is itt élek Ausztriában és tudom ezek a dolgok mindenkinek nagy fejfájást okoznak, mert jelenleg nincs rá megfelelő megoldás. Reméljük hamarosan lesz, különben szétesik ez az egész maszlag. Persze nem a rendszámosdi miatt, még mielőtt valaki félre értené :-)

Épitő javaslatokat egyébként szivesen elfogadok, hogy kinek mikor melyik autóján éppen melyik rendszám van, mikor átlépi az adott ország határát.

:-)

Kinél milyen okirat van, ha mondjuk Németországba megy, vagy Spanyolba megy haza és mekkora táskával jár, amiben az iratokat szállitja?

:-)

Na jó asszem ennyi elég volt, veszi a lapot, aki veszi a lapot.

 

Előzmény: Batman72 (4701)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4707

Nem értek valamit,és akinek nem inge nem veszi magára..

Gyerekek,ez nem egy fórum,ahol segítünk egymásnak?

Én a fórumokhoz csak akkor szólok hozzá,ha segíteni tudok.

Ha nem,akkor unalomból nem írogatok,pláne nem kioktató,esetleg még akár bunkó stílusban is..

Nem az érdekelt,hogy nyelvtudás nélkül tudok-e legalább 2000€-t keresni,hanem egy hétköznapi dolog érdekelt volna,de igazából még most sem tudom pontosan.

Nem akarok kibúvókat keresni,nem akarok szabálytalan dolgokat csinálni,egyszerűen segítséget kértem.

Azt gondolom,hogy egy ilyen fórumon egyszerűbb megtudni fontos információkat a topiktársaktól akik már átéltek,megéltek dolgokat,mint a jogszabályok útvesztőjében keresni.

Köszönöm azoknak akik bármilyen módon segítő szándékkal válaszoltak,a többieknek is szép hétvégét...

Sziasztok.

Én

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!