Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2009.03.18 0 0 1410
Mindenképp érdemes vaporettózni is, mert a Gran Canale-t csak úgy lehet rendesen végignézni, járda csak rövid szakaszokon van, állandóan be kell menni a sikátorokba, ahol aztán összevissza el lehet kavarodni.
Előzmény: Ryke (1408)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1409
Van napijegy is:

* 16,00 € - 12-HOUR TRAVELCARD
* 18,00 € - 24-HOUR TRAVELCARD
* 23,00 € - 36-HOUR TRAVELCARD
* 28,00 € - 48-HOUR TRAVELCARD
* 33,00 € - 72-HOUR TRAVELCARD
* 50,00 € - 7 DAYS TRAVELCARD
Előzmény: Ryke (1408)
Ryke Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1408
céltudatosan gyalogolva (kaja, lézengés, kirakatozás, fényképezés mellőzésével...) 1 óra alatt végig lehet érni az egész szigeten... gyakorlatilag sokkal lassabban. A vaporetto gyorsabban halad, viszont 1 napos turistaként nem igazán éri meg 6,5 EUR áron 1-1 út. gondolom bérlettel, vagy hetijeggyel olcsóbban kijön.
Előzmény: KPKata1 (1406)
Ryke Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1407
határon várni nem kellett, legalábbis reggel 6-kor és éjfélkor egy lélek nem járt arra... Horvátországon keresztül oda-vissza kb 8000-be kerül a autópálya.
Előzmény: KPKata1 (1406)
KPKata1 Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1406
A horvát autópálya díj az mennyibe kerül mostanság, és a határokon kellett várakoznotok? Velencében gyalogosan is közlekedtetek, vagy csak vaporettoval?
Köszi az infókat előre is.
Ryke Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1405
mivel egy nap alatt kellett megjárnunk oda-vissza, ezért a 2. leggyorsabb utat választottuk... A leggyorsabb a szlovén autópályán lett volna, de a féléves matrica kb kétszer annyi lett volna, mint a horvát autópálya-díj.

Az osztrák alagutakból egyébként is bőven elég volt tavaly nyáron :(

----

Egyébként nem volt rossz ez az útvonal, Rijeka (bár nem egy turistaálom...) pl impozáns látvány... És a Trieszt - Velence szakaszon is lehet szép/érdekes dolgokat találni.

Előzmény: denes (1404)
Ryke Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1403
még 2 negatívum :D

- az utcai kaja nem volt éppen egy gasztronómiai csúcstermék (itt-ott égett, néha hideg...), bár nekem megfelelt
- minden 3. ott dolgozó indiai volt :D Ami azért meglehetősen illuzióromboló...
Előzmény: Ryke (1402)
Ryke Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1402
Sziasztok!

Tegnap megvolt a velencei túránk... Még nem igazán hevertem ki az 1600 km levezetését, szóval egyelőre nem annyira s zép emlékek törnek fel belőlem :D

A menetrend a következő volt:

- 4:30 indulás Velencéről (Velencébe...)
- M7 Letenyéig
- Gorican - Zagreb A4-es (~5 EUR, elég drág , gondolom a külföldieket így nyúlják le :D)
- Zagreb - Rijeka A1-es (~8 EUR, ez normális ár)
- Rijekánál le volt zárva az az alagút (így az autópálya is), ami Szlovénia felé ment volna tovább, vesztettünk kb 1 órát a kevergéssel + pihenővel... Értelmesen kitáblázva persze sehol :D
- Rijeka - RUpa A7-es (5 kuna)
- Rupa - Trieszt Szlovénián keresztül (útdíj nincs... maga az út hegyek között kanyarog, max 80-as átlagtempóval teljesíthető)
- Trieszt - Velence A4-es (6.50 EUR)

Velencében kicsit elkeveredtünk (rossz autópályalehajtó, Mestrében kevergés...), így végül a P-s táblákat követve nem a vasútállomás környékén sikerül parkolnunk, hanem a Tronchettoban. Durván 8,5 óra volt a leparkolásig az út...:) Mivel öszesen 5 órát voltunk ott, így ez nem volt különösebben megterhelő anyagilag, vonatozással töb időt vesztettünk volna.

- ezután lassú és kanyargós séta Tronchettotól a buszpályaudvari pábliktojletten és a Rialto-n át a Szt Márk térig. közben fényképezés, utcai kaja (pizza, töltött palacsinta?).
- visszafelé 2-es sz. Vaporettoval elhajókáztunk a parkolóházig kb fél óra alatt.

- Visszaút ugyanaz mint oda, csak sötétben és gyorsabban (forgalom alig volt és nem keveregtünk sehol) Kb hajnali 3-ra értünk haza, de ebben benne volt még az utasunkkal egy 100 km-es budapesti kitérő is.

-----

Ami jó volt:
- a város maga tényleg elképesztő és egyedi. Főleg a nagy kanális, illetve azok a részek, ahol kilátás nyílik a tengerre.
- Szt Márk tér lenyűgöző
- az időjárás (20-22 fok, verőfényes napsütés)
- utcai kaja (viszonylag olcsó, nem kellett volna rémisztgetni :D Pizzaszelet annyi, mint itthon...)
- viszonylag kevés turista azokon a sétálós részeken , ahol mentünk

Ami nem volt jó:
- elképesztő mennyiségű ember a "híresebb" helyek környékén
- mindent próbáltak ránktukmálni (ízlés kérdése, engem ez irritál...)
- sok restaurálás alatt álló épület (pl Sóhajok hídjának egész környéke...) -> kicsit csalódás volt a sok lepusztult, gondozatlan ház is. Én azt hittem az egész városra általában is jobban figyelnek, nem csak a populárisabb részekre
- több helyen csatornáztek... hadd ne részletezzem :D
- kiszolgáló létesítmények és a "kalmárság" (giga parkolóházak, rengeteg bolt ugyanazokkal az árukkal, hajók mindenfelé, lehúzás... stb) eléggé elszürkítik az összképet.

-----

Nyilván ez az 5 óra nem volt elég sok mindenre, max a felszínt nyaldosni. Ha egyszer visszemegyünk, akkor minimum 2-3 éjszakát rászánunk a környékre és bejárjuk a kisebb szigeteket is, amik (távolról) nagyon szépen mutattak :D

Mindenesetre ingyen megérte így is az út, de azért erős fenttartásokkal ajánlanám bárkinek is az 1 napos túrát :D

namox Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1401

http://www.veniceconnected.com/it/

Mi itt vettük a kártyákat.

Mi szombaton megyünk, és kedden jövünk. Mind a két gép délután, úh. van időn várni a buszra, meg a vonatra, nem hiszem, hogy bármiről lemaradnánk, és nem szokásunk eltévedni, persze biztos érdekel lehet az emeletes busz.

Előzmény: srac1981 (1396)
namox Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1400

Oda-vissza átszállással összesen 6,40 és 3.60-at spórolok meg, amiért talán egy fél tiramisut tudok venni Trevisoban, ugyanis hazafelé ott is szétakarunk nézni, tehát a retúrjegy nem is lenne jó, és csak egyszál hátizsákkal megyünk, nem húzkodunk magunk után bőröndöt, mert csak 4 napra megyünk, a vonatot meg csak megtaláljuk.

Persze mindenki úgy utazik, ahogy akar, csak ez is egy lehetőség.

Előzmény: Málnaszőr (1392)
namox Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1399
köszi, ezt megnézem.
Előzmény: bbmagdi (1393)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.17 0 0 1398
Punta Sabbioni-nál is leteheted az autót, ás onnan az LN jelű vaporettóval be tudsz jönni. Ez utóbbi picit macerásabb talán, mint a Mestre-s. Én még nem próbáltam, miden infót innen meg, googlizva szereztem róla.

A www.actv.it

www.veniceconnected.com oldalon lehet előre megvenni klf jegyeket, de minimum 15 nappal előre megvenni az utazási bérletet, meg a múzeum belépőket, WC bérletet, a szigeten lévő drágább parkolójegyet. Ennek az oldalnak a fő profilje, hogy egyedi szolgáltatásokat veszel meg ( belépők, WC, utazás), és a kedvezményt az időbeli előrevétel alapján kapod: minél hamarabb veszed meg előre, annál olcsóbb.

A www.venicecard.com oldalon a klf kombinált ( utazás+belépő kedvezmény, vagy utazás+ingyenes belépők bizonyos helyekre+kedvezmények, illetve a fiataloknak szánt "Rolling venice card" ami kedvezmény belépőkre+a 72órás "sima ACTV" travel card megvásárlása jelentős kedvezménnyel. Ezen az oldalon ismertetett szolgáltatások fő profilja, hogy a kedvezményeket a megvett szolgáltatások mennyisége adja: minél többet szeretnél igénybe venni, annál olcsóbb az egyenkénti árakhoz képest.

Ha valaki csak vaporetto bérletet akar venni, akkor <a href="http://www.actv.it/english/navigazione.php?pagina=tariffe_vaporetto" target="_blank">www.actv.it</a> helyen tájékozódhat.

A Piazza Román mindent meg lehet találni. A fedett épületben én a sima "ACTV" bérleteket, meg a Rolling Venice card-ot vettem meg. A Treviso reptéren szintén lehet venni ACTV bérletet, ugyanott, ahol a Velencébe menő buszra.


Ha szétesett a hozzászólásom, akkor az a firefox és az index remek viszonyát "fémjelzi"
Előzmény: jadetti (1389)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1397

valami kimaradt így:

 - 6os nap - szombat (venice-tre)

 - 2es nap - kedd (tre-venice)

 

.-.

 

Előzmény: srac1981 (1396)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1396

Egyetértek.

A wizzair kedden megy és szombaton jön (mi úgy megyünk jövő héten) és az általam csatolt ATVO buszjáratok is úgy vannak írva.

  • <STR-es napos napon Velence-> Tre.

Azaz? KEDD ÉS PÉNTEK!

Megnéztem. Direkt. Meg miért is lenne oda írva hogy melyik járatokhoz megy DIREKT.

 

Mi returt veszünk, az 10€, nem szállok át, nem vacakolok, oda akarok érni mihamarabb.

Én vissza is bízom az ATVO buszban, írt írja SZOMBAT "6"os nap: 14.10kor indul a 17.00-ás BUDAPEST-i járathoz. Inkább 40 percet vásárolgassak az airport shopokban mintsem lekéssem.

 

Jövő héten jön valaki?

 

Hol lehet előre a 72 órás TRAVEL CARD-ot megvenni? ÉS a MUSEO CARD-ot?

 

Köszi az infokat.

Csao.

 

Előzmény: Málnaszőr (1392)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1395
"vaporetto nem jár a szárazföldről" nem teljesen igaz, mert a Marco Polo reptérről van hajó "alilaguna" 25 € az oda-vissza jegy.
A veniceconnected.com-on megtalálod az utazási szolgáltatások árait, bár foglalni már nem tudsz kedvezményesen szerdára.
Előzmény: bbmagdi (1394)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1394
Általában a kocsit Mestrében szokták hagyni az utazók, és onnan vonattal, vagy busszal mennek be Velencébe, vaporetto nem jár a szárazföldről.
A 72 órás jegy 33 €, amit használhatsz a szárazföldön Mestrében közlekedő buszokra is, illetve a busszal való bejutáshoz Velencébe.
A 29 év alattiaknak lehetősége van 4 €-ért venni Rolling Venice Cardot + a három napos vaporetto jegy 18 €, így 22 €-ért ugyanazokkal a feltételekkel utazhatsz, mint a sima 33 €-s jeggyel, illetve a rolling venice card egyéb kedvezményekre is jogosít (éttermek, belépők, stb...)
Természetesen az esti járatokra is használhatóak a bérletek.
A WC témát nemrég eléggé kitárgyaltuk, kicsit keress vissza.
Előzmény: jadetti (1389)
bbmagdi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1393
Vízállás:

http://www.comune.venezia.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/EN/IDPagina/1748
Előzmény: namox (1388)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1392
Az én véleményem szerint nem éri meg vacakolni a "buszozás be Trevisoba, átszálllás vonatra" verzióval.

Mi megvettük a retur jegyet az ATVo buszra 10 E-ért/fő, a bejárat előtt állt és pár perc múlva indult Velencébe egy emeletes busz. ( csak egy útra 6 E lenne)

Az a kb.2 E amit meg lehet spórolni a trevisoi átszállással nem tétel, amikor ezért az összegért még egy szendvicset sem kapni az utcán.
Előzmény: namox (1388)
Málnaszőr Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1391
Igen, mi is azzal mentünk Trevisoba, csak nem a budapesti járathoz igazított járattal, hanem a Ryanair máltai járatához, mert az később indult. Így is túl korán értünk ki és ott szívtunk. Nyugodtan mehettünk volna a még 40 perccel később induló busszal.

Az ATVo menetrendjével ez esetben óvatosan, mert a járat fölött vannak pici számjegyekkel jelölve a hét azon napjai, amelyeken az a buszjárat közlekedik. Én majdnem elsiklottam fölötte. Mestréből tényleg 40 perc alatt ér kis a reptérre és autópályán megy.

Előzmény: srac1981 (1386)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1390
A vaporettora érvényes a travel card. A WC-k térképét is leírtam valahol. Ha február elejéig visszaolvasol megtalálod mind. Csak most dolgozom, és nincs időm visszakeresni. A Keresővel itt bal oldalt lehet h. gyorsabb.
Előzmény: jadetti (1389)
jadetti Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1389

Sziasztok!

Szerdán utazunk Velencébe a párommal. Olvasgattam a hozzászólásokat, de pár dolog még nem egészen tiszta.

Kocsival megyünk, mi a leggazdaságosabb megoldás a városba való bejutásra? Úgy terveztük a szárazföldön parkolunk+vaporetto. Hol érdemes parkolni, illetve mennyibe kerül? 3 napra megyünk. Szárazföldről a szigetekre vaporettora is érvényes már a tourist trevel card, vagy csak Velencén belül? 72 órára jól tudom, hogy 33 EUR? És mi a helyzet a 3-DAY YOUTH CARD-dal? 29 év alatt ugyanazt tudja, mint a tourist trevel card? Érdemes ilyet váltani? Olvastam éjszakai hajózgatásról is, erre is érvényesek?

Merre vannak nyilvános WC-k?

Köszi előre is!

namox Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1388

Most készülök Velencébe, úh. pár dologonak utánanéztem, és azt nyomoztam ki, hogy ugyan megy Treviso reptérről közvetlen busz Velencébe, de az 5  euró egy útra, a retúr asszem 9 euró, igaz nem kell átszállni, viszont, olcsóbb, 1 euró 1 útra a 6-os busz Trevisoba, onnan pedig a vmegy.

Előre a neten megvettük a 72 órás TravelCardot (akciósan 24 valamennyi euró), és a MuseuPass-ot, (16 euró volt) ami jó a Dózse-palotába, Szent Márk múzeumokba, és Muranon az üvegmúzeumba. Amire lesz időnk, oda bemegyünk. Úh. már csak abban reménykedek, hogy nem lesz magas a vízállás, és szárazlábbal megússzuk a kirándulást :)

Valaki tud vízállásinfót? Jó lenne!

srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1387

Hm, rafkósan kicseréltem a neveket az elérési útban

 

 

Velencéből - Trevistoba

 

hihi :))

Előzmény: srac1981 (1386)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.16 0 0 1386

Hello.

 

Azt láttátok már hogy a ATVO oldalán a Trevisto-Velence menetrendben repülőjáratokhoz van igazítva a busz járat? Így pl a Budapesti géphez van kedden 16.50kor induló járat. (remélem elérjük)

és vissza is van szombaton. azt most nem találtam meg pontosan, de egyszer már rátaláltam. gondolom úgy megy, hogy simán be lehet csekkolni és akár még a airport shop-okban is vásárolgatni :)))

 

 

Link az ATVO oldalán lévő menetrendre

 

src

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.15 0 0 1385
Köszönöm a tippet! Erre nem is gondoltam.
Most nézem...
Előzmény: Málnaszőr (1343)
Micimalacka Creative Commons License 2009.03.14 0 0 1383

Szép időtök volt és/vagy jó a gépetek:) Nekünk nem volt ilyen nmapsütéses időnk februárban sajnos.

Vaporetto megy Lidora, nem olyan rég több campingről is volt szó, keress rá a gyorskereséssel.

Előzmény: *Mithrandir* (1381)
srac1981 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1382

Szia.

Picit érdemes olvasni ebből az előző 1380 kommentből és akkor jó pár dolgot megtudsz.

Mindenhova megy a vaporetto :)

.

 

Előzmény: *Mithrandir* (1381)
*Mithrandir* Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1381
Üdvözölök Mindenkit!
Én most voltam kint Velencében februárban a gyerekeimmel. Sajnos csak 1 napra...
( nem nagyon válogathattam, ajándékba kaptam az utat). Bár a tömeg iszonyatos volt, meg a Frariba és a San Polo templomba jutottunk csak be, de szuper időjárást fogtunk ki és menthetetlenül beleszerettünk a városba.
Olyan kevés időnk volt, hogy szinte alig láttunk valamit, alig jutottunk el néhány kerületbe. Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem megyek csak egy napra és nem megyek busszal sem!!! ( kínszenvedés volt nekem a közel 12 órás éjszakai buszozás)
Ősz elején tervezünk visszamenni, néhány éjszakát ott aludnánk valamelyik campingben.
Tud valaki tanácsot adni, hogy melyikben érdemes megszállni ?( én a Lido di Venezián néztem ki egyet, mert fürödni is szeretnénk a tengerben).
A Lidora is megy ki vaporetto?
Esetleg valami olcsó szálloda is érdekelne, nem muszáj mellé ellátás...
Teszek fel néhány képet a februárban készültek közül!
tomeckk Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1380
a tarvisio utani alpok-resz gyonyoru. ha arra jarnek, nem is az autopalyan mennek, hanem a regi orszaguton, ami lenn megy a volgyben (az autopalya magasan megy, sokszor alagutban). a '90es evek elejen tobbszor bicajoztam arra
Előzmény: denes (1378)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2009.03.13 0 0 1379
Én már többször voltam Tarvisióban síelni. Vannak szállodák a városban és a városon kívül is (Camporossóban), fogsz találni szállást. Van a főutcában egy nagyon jó pizzázó, az is lehet, hogy az maga szálloda is, megpróbálom megkeresni, mert ott ettem életem egyik legjobb pizzáját, bátran merem ajánlani.
Előzmény: denes (1378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!