Keresés

Részletes keresés

K.A Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2250
Szia!
HA jól körül nézel sajnos minden szolgáltatónál úgy műkszik a dolog.
A régi előfizető kap valamit de az újnak kell fényesre nyalni .......
Tapasztalatból tudom 7 évig voltam egy nagy kábelszolgáltató üzletkötője.
A legegyszerűbb, ha lejárt a hűséged felmondod a szerződést és egy új előfizetére kötsz szerződést.
Igaz azt nem tudom , hogy a UPC-nél milyen feltételekkel lehet ezt megcsinálni.
Én ezt úgy oldottam meg az ügyfeleimmel,hogy amikor felmondta a szolgáltatóval a szerződést más névre kötött egy új szerződést. Ez családon belül vagy egy jó baráttal megvalósítható.
Előzmény: Szababa (2247)
Attraction Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2249

Én decemberben hosszabbítottam, és akkor nagyon normálisak voltak.

Mondtam, hogy lejáróban van a hűségidőm, és érdeklődnék a lehetőségekről, erre az ügyintéző már úgy indított, hogy igen, igen, már mondja is a lehetőségeket.

Végül most ugyan annyit fizetek mint előzőleg, csak most kettő helyett három beltérivel. Tehát végülis még olcsobban nézem mint előzőleg, bár gondolom az új előfizetők még olcsóbban kapják. Kérdés meddig, mert amit legutóbb láttam szórólapot, azon már úgy szerepelt, hogy új előfizetőknek ennyi, max. 2009.09.31-ig, onnantól nekik is a listaáron számolják. Talán valamit rendeződtek ezek az állapotok a régi előfizetőkre nézve is.

Előzmény: Szababa (2247)
Attraction Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2248

Azért valamire figyelj! A UPC jövő tavasszal el fog költözni másik műholdra, így azok a szabadon fogható csatornák már nem lesznek olyan egyszerüen foghatók a UPC-vel sem:( Így viszont ez a szempont már nem szól a UPC mellett a választásnál, mert a többi szolgáltató sem az Astrán van.

Lehet, hogy jobban jársz, ha veszel valami olcsó beltérit, és felteszel egy tányért az Astrára.

Előzmény: SamSalas1903 (2242)
Szababa Creative Commons License 2009.08.05 0 0 2247
Sziasztok! Hátha van vkinek tapasztalata/ötlete... Már hosszú évek óta vagyok UPC Direct előfizető, de enyhén már kezd bosszantani, hogy új előfizetők számára nyújtanak csak jó és "olcsó" csomagokat, míg én fizetem a régi összeget. Annak idején már próbálkoztam azzal, hogy ezen változtassak és kaphassak vmi jobbat, de elhajtottak, mondván: ez csak az újakra vonatkozik. Most viszont szeretném megint megpróbálni és ha nem megy akkor vszínűleg szolgáltatót váltok, mert így legalább én is "új" leszek vhol :-)
Szerintetek hová forduljak? Hátha van vmi okosság, hogy miképpen lehet jobb előfizetést szerezni egy régi (már jóval a hűségidő utáni) ügyfélnek is?! Hol kell "kopogtatnom"?
scarabaeus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2246
beltérikbe
Előzmény: scarabaeus (2245)
scarabaeus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2245
Dupla fej a tányéron, és két kábel bevezetve a két tévé melletti beltéribe.
Előzmény: SamSalas1903 (2244)
SamSalas1903 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2244
Köszi.

Azt valaki meg tudja mondani, hogy a két TV-s dolog hogyan működik (természetesen rendes két tv-re történő előfizetés esetén)?
BoBKeLSo Creative Commons License 2009.08.03 0 0 2243
A Directen van Telemadrid az 544-es csatornán. Rendesen fogható, mint a többi szabadon elérhető csatorna. Sorba is rendezheted őket, ha akarod.
Szerintem a szabad csatornák nem költöznek, max. azok, amiket a UPC át akar vinni, a német adókról hallottam, hogy gondolkodnak rajta. Én azon filózok, hogy meghagyom a tányért az Astrán, és a Digiére tetetek fejet (nekem az is van), hiszen egy holdról jönnek, aztán szerzek egy olcsó beltérit az Astrához. Nekem az angol csatornák érdekesek (Sky, CNBC, EuroNews) no meg a német adók foci miatt.
Előzmény: SamSalas1903 (2242)
SamSalas1903 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 2242
Sziasztok!

Kábeles TV-ről műholdasra szeretnék váltani, de még nem tudom, hogy melyikre.

Lényeges dolog lenne nálam a UPC-nél szabadon fogható kb. 100 csatorna, azok közül is a spanyolok és legfőbbként a Telemadrid SAT.

Kiváncsi lennék arra, hogy a szabadon fogható csatornák azok hogyan működnek (hogy lehet beállítani a csatornalistára, vagy egyáltalán hogyan működik ez)? Elérhető Magyarországon a Telemadrid?

Egyik olyan oldalon ahol a különböző műholdak csatornalistáit lehet megtekinteni, láttam, hogy a jelenlegi UPC-s műholdnál fogható ez a csatorna. Van arról valami információ, hogy a költözés után is fogható lesznek-e ilyen számban a csatornák (főként nyugat-európaiak és spanyolok, mert a román, cseh, stb. csatornák nem tartoznak az érdeklődési körömbe)?

Üdv.: Sam.
K.A Creative Commons License 2009.08.03 0 0 2241
köszi,megnyugtattál.
Maradok a philipsnél.
Előzmény: Attraction (2240)
Attraction Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2240
Szerintem a Philips helyett semmiképp nem jobb a Humax:)
Olyan szolgáltatása nincs, ami előnyt jelenthetne bármilyen szolgáltatás elindításakor sem a Humax-nak. Én csak abból indulok ki, hogy a Philips a nagy tv-n is szép képet ad, a Humax-nál meg a gyerek 51 cm-es tv-jén is látszik hogy pixeles. A többi csicsa, hogy megállítható a kép, meg ilyesmik, teljesen lényegtelen dolgok:)
Bárcsak nekem is kicserélnék a Humaxot egy Philips-re:)
Ha valami új szolgáltatást hoznak be, akkor ahhoz szerintem max spec beltéri kellhet, úgy, mint a DVR-eseknek, mert semmi olyat nem tud a Humax, amivel szolgáltatás bővítéskor előnyben lenne. Nem azért kezdték el szorni a Humax-ot, mert technikailag olyan szuper, inkább takarékosságból.
Előzmény: K.A (2239)
K.A Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2239
Köszi a válaszokat.
Más de ehhez kapcsolódó kérdésem volna még.
Mint azt Ti is tudjátok az Astráról a UPC át tér a Telenorra.
Ahogy hallottam és olvastam lesznek új szolgáltatások és talán más jobb csatornák is.
Na itt van megint a kérdésem lényege,hogy abban az esetben is elég korszerű lesz e a Philips? Vagy akkor már jobb volna a Humax?
Előzmény: Attraction (2237)
Attraction Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2238
Bár nem a legolcsóbb megoldás, de szerencsére Philips tv-hez viszonylag egyszerüen lehet eredeti távszabályzót szerezni. Sajnos nem 2000 Ft mint egy univerzális, 8000 ft-ért sikerült beszereznem.
Előzmény: K.A (2236)
Attraction Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2237
Bár mint mondtam nem vagyok spiller a dologban, azért megpróbálom leírni amit tudok ezzel kapcsolatban:
Sajnos itt van az amit korábban írtam is, hogy a Philips-ben kevesebb szolgáltatás van. ilyen az időzítő is, ami nincs a Philipsben.
A Teletext-tel kapcsolatban: Az megint olyan extra, ami a Humax-ban van, de a philips-ben nincs. De ez nem azt jelenti, hogy a Philips nem veszi a teletextet, csak a Humaxnak saját teletextje van, így olyan tv-n is lehet teletextet használni, amelyikben gyárilag nincs benne a teletext dekóder. A Philips-et én is Philips tv-vel használom, de korábban használtam más tipussal is. Itt az lehet a gond, hogy vannak olyan tv-k, amik csak a saját tunerjükről tudják levenni a teletextet. Ilyen volt az előző tv-m, és ott hiába próbáltam használni a teletextet, mert az AV-bemeneten érkező jelből nem működött. A mostanival viszont működik, szóval úgy látszik, ez TV függő is.
Természetesen a Philipsnél nem a beltéri, hanem a tv távköpőjén kell a teletextet használni....:)
Egyébként szerintem ne bánd, hogy Philips-re cserélték a Humaxot, mert minőségben azért jócskán van különbség.
Előzmény: K.A (2231)
K.A Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2236
Pont ez a gondom, hogy a tv-távirányítója már nem az eredeti így a txt funkció nem működik .
A Humexnél nem volt ilyen gondom ott mindent a beltéri távirányítójával csináltam, kivéve a ki és bekapcsolást.
Előzmény: Replay (2235)
Replay Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2235
Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de ugye a tv távirányítójával próbálod a
teletex-t? Nekem nem kellett hozzá semmilyen különleges beállítás.
Előzmény: K.A (2234)
K.A Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2234
Köszönöm a válaszokat.
Talán van valami külön beállítási lehetőség a txt használatához_?
Még gondoltam is , hogy milyen jó ha már philips tv-van hozzá a 4101-es beltéri majd jól fog működni.
Már csak egy kérdésem volna.
Melyik a megbízhatóbb :DSR 4101 vagy a Humax?
Előzmény: Replay (2233)
Replay Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2233
Az ezüst színű beltérin (DSR 4101) nekem működik a teletex.
Előzmény: K.A (2231)
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2232
Röviden: nem.
Előzmény: K.A (2231)
K.A Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2231
Szia Attraction!
Az összehasonlításoddal kapcsolatban volna még egy kérdésem.
Alig egy hónapja vagyok UPC előfizető és a humax beltérimet lecseréltették velem az ezüst színű philipszre A humaxnál az általad leírt problémák nálam is jelenkeztek,viszont a philipsszel nem tudok bizonyos funkciókat megjeleníteni. Bár lehet , hogy csak én vagyok ügyetlen?
Nem találok kikapcsolás időzítési lehetőséget, nincs teletextem.....
Ezek a funkciók elérhetők a philipszen ?
Válaszodat előre is köszönöm



mtirpak Creative Commons License 2009.07.20 0 0 2230
Közben megnéztem a kábelezést: Egy antenna van a tetőn, és egy multiswitch osztja el a jelet a lépcsőházban levő minden lakáshoz. A fej mind a négy jelet (low/high H/V) külön adja, szóvan a nálam levő kábelre rádugva működnie kell. Kaptam is kölcsön egy UPC beltérit, és működött.

A kérdés már csak az, hogy mit csinál a HDDs beltéri ha csak egy kábelem van. Az rendben van hogy nem tudok műsort felvenni miközben műsikat nézek, de elméletileg azt legalább fel lehetne venni ami a TVn megy. (Még egy kábelt biztosan nem tudok behúzni, vagy saját antennát telepíteni, mert ez az egész egy albérlet Prágában.)
Előzmény: V.Gy. (2219)
mb1 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 2229
Köszi

végül is nem kellett a balra gomb, de inicializálni kellett a cuccot teljesen. nyelv-csatornakeresés és minden OK.

nem tudom mitől felejtett el mindent de végülis mindegy
Attraction Creative Commons License 2009.07.19 0 0 2228
Nekem még nem ilyen beltérim van, de a haverom hasonlóan járt.
Mint kiderült, az antenna kábel csatlakozója a leszedéskor megszünt rendesen érintkezni. amikor visszatette, a beltéri nem találta a holdat, illetve nem kapott semmi jelet, és csak várt. Végső kétségbeesésében mikor már végképp nem tudta mi lehet a gond, kicsit visszavágta a kábelt, és újra feltette a csatlakozót. Ezután már tökéletesen müködött. Szóval egy ellenőrzést megérhet a dolog.
Ha mégis a beltéri hányt be, akkor sem szerviz lesz szerintem, hanem cserélik.
Nekem legalábbis tavaly amikor tápegység gondja lett az egyik beltérinek, akkor csak cserélték. Azt is elég gyorsan. Este ment tönkre, másnap délelőtt már a másikat néztem:)
Előzmény: mb1 (2227)
mb1 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 2227
Üdv,

Philips DSR8111 rögzítős készülék problémám lenne:

Mai nap a vihar miatt áramtalanítottam és még a fejkábeleket is kihúztam.

Villámcsapás a közelben nem volt szerencsére, vihar el, visszadugtam.

Mindig elég lassan éled fel, de most nem ezt tette. Kiírja hogy INIT és kész.
Órákig áll és nem csinál semmit.

Valakinek volt már ilyen? Megoldás?

remélem nem szervíz
Lonestar64 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2226
Ja, és persze a szürke motyó helyett is kapsz másikat:)
Előzmény: Csabee75 (2224)
Lonestar64 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2225
Gondolom, a legegyszerübb lenne, ha felhívnád az ügyfélszolgálatot:)
Gondolom, ott pontosabb tájékoztatást kapnál mint itt:)
Egyébként szerintem semmi akadálya nincs a váltásnak, legfeljebb a hüségidőt tolják ki, az új szerződéstől 1 évre.
Technikailag, mivel úgy vettem ki a hsz.-odból, hogy egy beltérit használsz, ezért a fejet kell kicserélni twin fejre, és 2 kábel fog benemmi az eddigi 1 helyett.
Előzmény: Csabee75 (2224)
Csabee75 Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2224
Érdeklődnék hogy az eddig Upc Direct előfizetésem ami sima szürke beltérivel volt hogy lehet dvr-es csomagra átváltani valamint ez jár valamiféle technikai dologgal antennaállitás,beltéricsere stb???????????
scarabaeus Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2223
Igen szép lesz ez, nálam 26°-ot kell nyugati irányba fordítani, ráadásul 3,8°-ot lefelé, majd megmérem, a szomszéd ház beletakar-e...
Előzmény: Attraction (2222)
Attraction Creative Commons License 2009.07.18 0 0 2222
Bizony kell, de kódolást nem váltanak. Tudtommal marad a Scryptowork is és a Nagravision is.
A tükröt viszont nem kicsit el kell tekerni az Keleti 19.2 fok-ról a Nyugati 0.8 fokra.
Addig nincs is baj, amig csak fordítani kell az antennán, de szerintem sok olyan hely lesz, ahol úgy lett felszerelve az antenna, hogy nem lehet annyit fordítani rajta.
A környékemen kapásból van 2 olyan ház, ahol majd tartót kell cserélni, mert a mostani nem tartja el elég messze a faltól a tükröt, és az irány miatt nem lehet elforgatni eléggé. Nekik vajon ki fizeti az átszerelést, mert ilyenkor szokott az lenni, hogy a cég fizeti az elforgatást, de minden egyéb költséget ráterhel az előfizetőre....l
És akkor még azokról nem is beszéltem, hogy mi van ott, ahol pl. takarásban van az az irány, és teljesen át kell helyezni az antennát, már ha van hová....
Ráadásul továbbra is aggályos, hogy a UPC 60 as antennája elég lesz -e oda, ahová a DIGI 75-öse kevés?? Tudom, hogy táblázat szerint elég a 60-as, de a tapasztalatok ugyebár mást mondanak.......
Előzmény: Justis_4_US (2220)
aas Creative Commons License 2009.07.17 0 0 2221
Már megy a műsor, éppen a Simpson család...
Előzmény: V.Gy. (2218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!