Keresés

Részletes keresés

Adam18 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 278

Helló!

Itt lemaradt valami szöveg vagy miért nincs itt semmi??? Csak annyi, hogy küldtél emailt Zolinak. Üdv.

Előzmény: mepisz (276)
Adam18 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 277

Hali!

Nekem is már mondták ezt gyakran, hogy örülnek neki, hogy erre költöm a pénzem. :D Ne aggódj, én is nagyon kicsinylem a mostani helyem. :) Most csak egy 37 m2-es helyem van, amiben minden egybe van és ezen kívűl már nincs helyem. :( Pedig nagyon kéne!!! Mekkora az a nagyobb tó? Legalább van lehetőséged még mást tartani azon a tavon is. ;) Az is egy jó ötlet, hogy építő anyagokra költötted a pénzed, nem úgy, mint én, aki szinte mindig madarakra költi a pénzét. :D Üdv.

Előzmény: bolero84 (275)
mepisz Creative Commons License 2008.04.01 0 0 276

Adam 18

---------------

 

   Zoli küldtem e-mailt, a fogas fürjel kapcsolatba .

Előzmény: Adam18 (272)
bolero84 Creative Commons License 2008.04.01 0 0 275
Helló ! Köszi...amúgy saját forrásbol nem tudtam volna megépíteni.Rendes volt akitől a madarak vannak,mert részletre hoztam el:).Akkor segített a főnököm az építkezésben-nagy barkács-.Meg a szüleim is az anyagiakban-ők azt mondják,hogy örülnek neki,hogy inkább erre költöm a pénzt,mint másra(cigi,kávé,pia:D ) -.
Amúgy én kicsinylem,mert szeretnék minél nagyobb helyet nekik...mondjuk ez 25négyzetméteres a 3 párnak. Van egy rendes tavunk is,de azt bekellene keríteni és az lenne vagy 150-200e ft.,csak a kerítés.Szóval még vannak terveim nekem is (23vagyok,egyébként Tamás).Én már 2éve gyüjtöttem az építő anyagokat-mindig vettem valamit ,mikor volt egy kis plussz pénzem:oszlop,rács,cement,stb.Szóval apránként-.
Előzmény: Adam18 (273)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.01 0 0 274


üdv..

KÖszi , akkor a téma megbeszélve !
Előzmény: mepisz (268)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 273

Helló!

Nagyon jó lesz a helyük a récéidnek! ;) Nekem nagy tetszik! Irigyellek, hogy ekkora helyet tudsz biztosítani nekik. Sajna nekem a helyszűke miatt már nincs lehetőségem a tartásukra. :( Majd, egyszer ha már több helyem lesz, akkor mindenképpen fogok szerezni néhány fajtát. Pl. ami tetszik nekem az a: mandarin, karolin és a vörösvállú réce. Ez a 3 faj mindenképpen kell nekem. Mondjuk még csak 19 vagyok, szóval még előttem az élet. :) Már most tervezgetem a farmomat vagy inkább madárkertemet. :D Na ott aztán elfog szabadulni a pokol.... :D:D:D Üdv.

Előzmény: bolero84 (270)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 272

Helló!

Hát remélem nem lesz semmi gond. Végülis úgyis kiderül, ahogy mondtad. Az lenne a nagyon jó, ha a gyémánt fácánok jól meglennének a papagájokkal, pintyekkel, gerlékkel és a fürjek meg vagy nem kerülnek be a madárházba vagy a röpde hullámos papagájos felébe kerülnek alulra. :) Üdv.

Előzmény: mepisz (267)
bolero84 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 271
NA ezt jól felbigyesztettem :D ... Jó éjt!
bolero84 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 270
Jó estét Mindenkinek! Ma egésznap a récéimnek csináltuk a voilert(jól írtam:) ? ).Úgy örülök neki...még lesz teteje is...meg is mutatom nektek,de még nincs kész és a kert rumlis -ha nem baj,hogy dicsekszem egy kicsit-...mindig is szerettem volna madarakat tartani-nem csak tyúkot-)és ez múlt ősz óta (-akkor jöttek a madarak és a fácános röpde-)kezdett el beteljesedni.....nagyon várom,hogy úszhasanak benne a madárkák(egy-egy pár fütyülőslúd,karolin és mandari réce :) -)Holnap készítek odukat is...Szeretném még nektek azt ,hogy válaszoltatok kérdéseimre megköszönni !KÖSZÖNÖM! Remélem majd néha megdobnak itt néhány jó kis tippel :D ...
bolero84 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 269
Jó estét Mindenkinek! Ma egésznap a récéimnek csináltuk a voilert(jól írtam:) ? ).Úgy örülök neki...még lesz teteje is...meg is mutatom nektek,de még nincs kész és a kert rumlis -ha nem baj,hogy dicsekszem egy kicsit-...mindig is szerettem volna madarakat tartani-nem csak tyúkot-)és ez múlt ősz óta (-akkor jöttek a madarak és a fácános röpde-)kezdett el beteljesedni.....nagyon várom,hogy úszhasanak benne a madárkák(egy-egy pár fütyülőslúd,karolin és mandari réce :) -)Holnap készítek odukat is...Szeretném még nektek azt ,hogy válaszoltatok kérdéseimre megköszönni !KÖSZÖNÖM! Remélem majd néha megdobnak itt néhány jó kis tippel :D ...
mepisz Creative Commons License 2008.03.31 0 0 268

Puzdi !

-----------

 A Monori Börzére gyűjtők 10 db Mongol tojást, a Fények még nem tojnak, de

 

 nemvalószínű , hogy adok el tojásukat. Most egy nagyon kedves hölgynek

 

 gyüjtöttem Mongol tojást, a következők a tied.

Előzmény: Törölt nick (266)
mepisz Creative Commons License 2008.03.31 0 0 267

Szia Adam18

------------------

Én abban biztos vagyok, hogy a volier előtt fogsz ülni, hiszen ezért tartjuk a

madarakat, gyönyörködhessünk bennük. Ki fog ez nálad alakulni rövidesen.

Nagyon sok figyelmet igényelnek a díszmadarak, de valahol azért csak megéri.  

Előzmény: Adam18 (265)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.31 0 0 266


Üdv..

A mongolból kellene vagy 10-db tojás, a fehérekből most nem, helyhiány miatt,

még tetszik a fény fácán, avval hogy álsz tojással !

Előre is köszi !!
Előzmény: mepisz (256)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 265

Szia Mepisz!

Csak a tyúkjával és más fácán, fogoly, fürj fajokkal vagy más kisebb madarakkal is ilyen agresszív? Remélem, hogy a díszmadarakkal(fürjeken, foglyokon kívűl) jól kijön, mert már rengeteg helyen láttam együtt őket, ahogy azt már lentebb írtam. Igen arra én is már rájöttem, hogy nem mindegyik madár olyan agresszív, ez egyedfüggő általában. Ha majd megépül a madárház és bekerülnek a madarak, akkor egész nap ott fogok ülni és nézem majd a madarakat, hogy hogy jönnek ki egymással. :D Nagyon megválogatom majd, hogy mit rakok össze! ;) A fürjekről tudom, hogy együtt lehet tartani díszmadarakkal, mert nálam is együtt vannak a pintyekkel, papagájokkal. ;) Üdv. 

Előzmény: mepisz (262)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 264

Helló!

Kaliforniai copfosom nincs még. Csak azért kérdeztem, mert már láttam néhány tenyésztőnél, hogy papagájokkal és pintyekkel, gerlékkel, galambokkal együtt voltak békében és gondoltam mégkerdezem, ha vennék, akkor misülne ki, ha fácánokkal is együtt raknám. Meg pl. a dísztyúkos topicban valakinek együtt van pikkelyes fürjekkel, nameg papagájokkal és nagyon jól kijönnek egymással. A vadászfácán kakasodat agyonverte??? Hát az szép teljesítmény egy ilyen kisebb termetű madártól. :) Pedig azért a vadász kakasok se egy nyámnyila madarak, tudnék mesélni róla....

Valószínű az lesz, hogy a papagájok és pintyek alá bekerülnek a gyémánt fácánok, azért mert már rengeteg helyen láttam és olvastam is, hogy a papagájokkal, pintyekkel jól megfér. A fürjek mennek majd a madárház hullámos papagájos felébe, alulra. Vagy oda arany esetleg vadászfácánt teszek. Üdv.

Előzmény: szafe2 (260)
mepisz Creative Commons License 2008.03.30 0 0 263

Safe 2

---------

Elmentettem a telefon számodat, egyre több ismerősöm akad a Nyírségbe, kellene

valami üzleti utat arra intéznem, ha arra járok feltétlen értesítelek.

Én a fehér Fülesekkel vagyok így, nem véletlenül borsos az áruk. Multhéten be-

széltem egyik Német tenyésztővel, akitől 2006 ban hoztunk barnákat, fehéreket

mondja, hogy elpusztult az összes barna füles fácán , / swarc kopf / feketefejűség

ben. histomonosis, ez a betegség elég gyakori náluk. Azt hiszem az idén másik

tenyésztővel is fel kell venni a kapcsolatot.

 

Előzmény: szafe2 (261)
mepisz Creative Commons License 2008.03.30 0 0 262

Adam 18 !

--------------

Nem igazán javaslom, a Gyémánt fácánnal bármit is össze tegyél ! majd meglátod

dürgéskor milyen agresszív a tyúkkal. Az biztos hogy a madaraknál, azonos fajon

belül is vannak szelídebbek, meg agresszívabb egyedek, ezt neked kell eldöntened

melyiket mivel tartod együtt. Mindenesetre ha összeraksz különböző fajokat, na-

pokig kell figyelned nem - e bánják egymást.Pld a szürkefoglyokat és a szirtiket

csak 10 hetes korig tudom eggyütt tartani,a szirtik nem tűrik meg maguk között.

A fürjek már régóta nincsenek nálam, arra emlékszem, hogy egymás szemét

szeték ki a másik fajtának.Foglyot , Fűrjet, papagájt sok tenyésztő tart eggyütt

elsősorban helyhiány , másodsorban gazdasági okokból.

Előzmény: Adam18 (259)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 261

hat ja, a 2007-es ev sokunknak nem lett valami jo, nekem nyergesbol az evi 20 helyett pl. mindossze 5db kelt. a tobbi az a szokasos mennyisegben lett. kinek hogy sikerul egy ev. iden remelem azert osszejonnek azok a fiatalok amiket beterveztem, bar ugy nez ki hogy a barna fules mar kiesik, egyszeruen keptelen vagyok osszeszoktatni egy 5eves tojot a kakassal, a fiatal nem ivarerett tyuk, meg vigan elvan a kakassal, csak abbol meg valoszinu iden meg nem lesz csibe.

 

nyiregyhazan a borzen nem szoktal jarni? amugy ha itt jarsz nyiregyhazan, akkor barmikor ramcsoroghetsz, szivesen latlak. (20/525-9456)

Előzmény: mepisz (248)
szafe2 Creative Commons License 2008.03.30 0 0 260

udv

 

szerintem a kaliforniai furjel ne tartsal semmit egyutt, inkabb csak parban. nekem vert mar szet vadaszfacan kakast regen egy delutan alatt... ordogi egy madar, gyakorlatilag tavasztol-oszig nekem semmivel nem jott ki csak a tojojaval.

 

egyebbkent sem jarhato ut ez az egy ropdeben tartunk 2-3fele madarat, dontsd el, hogy mit akarsz facanozni-furjezni-papagajozni? (hoszabb tavon ugy is rajosz)

Előzmény: Adam18 (259)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 259

Helló!

Na, ennek nagyon örülök! :) De a fürjeket miért nem lehet együtt tartani velük? Agresszívak lennének velük szemben a fácánok? Mert jó lenne, ha majd a madárházban együtt tarthatnám a gyémánt fácánokkal a kínai törpe fürjeket! Vagy mondjuk japán fürjeket. Ténleg és a fürjek, hogy jönnek ki egymás között? Lehet együtt tartani a copfosokkal törpe vagy japán fürjet? A segítséget előre is köszönöm! :) Üdv.

Előzmény: mepisz (255)
mepisz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 257

Májusi Monori Börzére Angol gyártmányú , Fácán, fogoly csőrkarika megrendelhető !

 

metaprin@ freemail. hu.

mepisz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 256

Puzdi 01 barátom !

-------------------------

Megyek Monorra , ki nem hagynám ! A most összegyüjtött tojást, egy hölgy lefog-

lalta, de addig gyűjtök neked is. Mégis mennyi kellene ?  Tudok adni

az Észak Kaukázusi fehérekből is, most 6 db tyúk van és mindnek sáros a háta

valószínű idén is jók lesznek a tojásai. Annyiba különböznek a Mongoltól, január

februárban verzenek, április - május - június a tojásrakási időszakuk.

Előzmény: Törölt nick (254)
mepisz Creative Commons License 2008.03.29 0 0 255

Adam 18!

------------

köszönöm a dicséretet, nyugottan tarthatod a fácánokkal a papagályokat, nem

csak a fehérekkel vannak papagályok, hanem az Edvardal is a penantok,Trago-

pánoknál a  kecskék vannak.Fűrjeket inkább ne tedd össze a fácánokkal.

2007 ben sok fogoly kelt, helyszűke miatt a tragopánokhoz kellett pakolnom 30 db

14 hetes kis fogjot, igaz elösször csak kettőt tettem a volierükbe, amikor láttam

nem bántják őket, a többit is átpakoltam.Papagályt meg fogjot minden további

nélkül tarthatsz eggyütt.

Előzmény: Adam18 (253)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 254



ÜDV.

TE szoktál a Monori borzére menni, mert akkor ott a tojást átvehetném !

mit szólsz hozzá ?

nem akarom az idődet beosztani, csak úgy megkérdezem!

elnézést,, Helló!
Előzmény: mepisz (252)
Adam18 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 253

Szia Mepisz!

Már többször nézegettem az oldalad és nagyon tetszenek a madaraid! :) Gratula hozzájuk! ;) Láttam az új képek között, hogy a fehér vadászfácánokat együtt tartod a nimfákkal, meg gondolom a pennantok is ott vannak. Én valahol olvastam, hogy a papagájokat csak a galléros fácánokkal, meg még egy-két fácánfajjal lehet együtt tartani. Azt írták, hogy a vadászfácánokkal nem lehet együtt tartani. Az lenne a kérdésem, hogy neked mi a tapasztalatod ezen a téren? A fácánok nem agresszívak a papagájokkal szemben? Mert kiváncsi lennék, hogy én is majd együtt tarthatnám-e a papagájaimat, meg a pintyeimet a vadászokkal. Meg, hogy vajon együtt lehet-e tartani a galléros fácánokat vagy akár a vadászokat különböző fürjekkel(kínai törpe, japán, copfos)? Üdv.

mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 252

Puzdi 01!

-------------

 

Köszi !

Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.28 0 0 251
üdv..

nagyon jó néz ki a mongol , ugyhogy számithatsz rám

kellenek a tojások! de a honlap sem piskóta,

gratula hozzá!
üdv..
Előzmény: mepisz (250)
mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 250

Pudi 01!

 

Elnézést rosszul írtam " www. metaprint.hu a honlapomcíme.

Előzmény: mepisz (249)
mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 249

Puzdi 01!

-------------

Nézd meg a honlapomon, " metaprint@freemail.hu " az idén hoztam a kakast

Welsből vérfrissítésnek

Előzmény: Törölt nick (247)
mepisz Creative Commons License 2008.03.28 0 0 248

Szafe 2.

Mindent megkapnak amire szükségük van, az a tapasztalatom, a fácánoknál min-

den második évben jobb a szaporulat, pl 2006 -ban Füles fácánból 26 db kelt

az utolsó tojásokat, már csibékkel etettem meg, az Ezüstből 3 db. 2007 - ben

a Fülesektől 6 db kelt, az Ezüstből 24 db. Nem lehet előre kiszámítani, egyébként

kösz a tanácsot, veled és a többiekkel is szivesen találkoznék, némi eszmecserére,

de az is lehet, már találkoztunk!

Előzmény: szafe2 (241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!