Keresés

Részletes keresés

Wormie Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7273

Egy újabb illusztráció arra, hogy ezek a szemét cégek ELEVE hazugsággal, csalással indítanak....

Előzmény: Wormie (7272)
Wormie Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7272

Két perccel ezelőtti telefonhívás (itthon):

 

"jó napot kívánok, Kolompár Belzebúbné* vagyok, azért hívom Önöket, mert erről a telefonszámról néhány hete válaszoltak egy utazási szokásokat felmérő kérdéssorra..."

 

Válaszom: köszönöm, de ez KIZÁRT. És már le is tettem. :-)

 

 

El tudnátok képzelni, hogy én bármilyen kérdésekre telefonon válaszoljak...? :-))))))

 

 

 

 

 

* szerző által választott álnév :DDD

vidi313 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7271

A másik, pörgősebb topikban írtam egy (illetve több) saját tapasztalaton alapuló véleményt a másodkézből való értékesítésről. Sorszám: 6491 stb.

Sajnos nem sok jelentősége van annak, hogy egy cég kér előleget, vagy sem, a lényegen nem sokat változtat. Ha egyszer valaki TS-re adta a fejét, abból megnyugtatóan kiszállni csak a teljes veszteség árán lehet.

Előzmény: mérges vagyok (7270)
mérges vagyok Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7270

Tisztelt Sorstársak!

Üdülési jog értékesitők által átvertek.

 

Egy ujabban jelentkező állitolag másodlagos értékesitésekkel foglalkozó cégre hivnám fel a figyelmet.

Nettwells Hungária Kft.(székhely: Sárvár)most Budapestre hiv balekokat.

Budapest Andrásy u.4.

Telefonon hiv,nem tudom honnan szerzi meg a nevem és telefonszámomat,közlik,hogy értékesitésekkel foglalkoznak.elöre nem kérnek semmiért pénzt.Erre kétszer is rákérdeztem,mert már átvertek.

A helyszinen közlik,hogy a külföldre történő kiajánlásokhoz szükségük van a forditási költségekre,ügyviteli költségre,stb.

Agreszivek,mintha nem ebből élnének.

Hát nekem ez igy nem kell.Ráadásul szerepelnek a "Fekete listában"is.

 

Üdvözlettel: "mérges vagyok"

Előzmény: vidi313 (7166)
mérges vagyok Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7269

 

Igen ismerem.Az  ALL SEASONS-al vannak közös cégben.

Eléggé megbizhatatlanok,legalábbis szerntem.

Pénzt kérnek előre,az értékesitési szerződés megkötése elöt,de semmit nem igérnek biztosra.Volt szerződésem velük,de utolag,letagadták azzal,hogy az illető munkatársuk elküldték.

 

Mérges vagyok.

Előzmény: kiránduló57 (7259)
Pisces72 Creative Commons License 2012.10.03 0 0 7268

:) Na ja! :)

Előzmény: Törölt nick (7267)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 7267

Bocsánat, még csak annyit, hogy a TS piacát maguk az értékesítő cégek (amelyek döntő többsége tisztességtelen módszerekkel árusít) teszik tönkre, tehát ha innen nézzük a dolgot, akkor az üdülési jog de facto (a piacot uraló cégek tisztességtelen magatartása miatt) valóban piacképtelen termék.

Előzmény: Törölt nick (7266)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 7266

Egyébként ez a szituáció (hogy újabb átverések vannak a használt üdülési jogok "értékesítése" terén) a te teóriádat erősíti, de még így sem mondanám azt, hogy az üdülési jog piacképtelen termék (még ha a látszat és a gyakorlat ezt mutatja).

Előzmény: vidi313 (7264)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.03 0 0 7265

Ez szerintem nyilván csak egy költői kérdés, hiszen ha lenne is valaki ilyen, annak valószínűsége kb. 1:10000-hez, annak valószínűsége pedig, hogy az az egy ezt a fórumot olvassa (és még írni is hajlandó), gyakorlatilag a nullával egyenlő.

Előzmény: monoteista (7263)
vidi313 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 7264

"amire nagyon nagy kereslet van, mert sorban állnak a vevők - és egyből felajánlhatod eladásra is, mi nagyon hamar eladjuk."

 

Na neeem. Szemét, pofátlan hazugság az egész!

Tudod, legalábbis az én szememben az olyan értékesítés, amivel hitegetnek, tehát magát az eladási szituációt a (régi)tulaj  oldaláról nézve én egy nagyon nagyon visszás, ellentmondásos helyzetnek érzem.

Azért mondom ezt, mert ezt a helyzetet én már átéltem, tapasztalatból beszélek.

Egyfelöl ugye nagy fellengzős dumával a tudást, az eleganciát, minőséget, tehetősséget sugározzák magukról is és a portékájukról is a vevő irányába.

Utána meg lemennek prosztóba, kvázi "hajléktalnnak"?

A kettő között túl nagy a kontraszt!

Hogy miért is mondom ezt? Mit értek ez alatt?

Egy olyan termék, "amire nagyon nagy kereslet van", mellette eleganciát, minőséget tehetősséget sugároz, azt ne más által levetett holmiként, bizonymányosi úton próbáljuk már értékesíteni!!!!!!! Ne tegyük már magunkat ennyire nevetségessé!!!!!!

Ha az igaz, amit állítanak erről a termékről, akkor azt kockázat nélkül fel lehet, sőt kell is vásárolni, és utána elegáns módon sajátként értékesíteni!!

Ez a hozzáillő értékesítési mód az ilyenformán felvezetett termékhez! Erre még nem jöttek ráá?

Miért nem ezt teszik??!!

Itt valami nagyon nem stimmel!!!

Előzmény: monoteista (7263)
monoteista Creative Commons License 2012.10.01 0 0 7263

Kedves Sorstársak!

 

Érdeklődöm tud-e, ismer-e valaki olyan élő embert, akinek sikerült a dobogómajori (RCI , HCH, Time sharing) üdülési jogának beszámításával kapcsolt, Proholiday Kft. közbenjárásával megkötött új üdülési jogát értékesítenie és ezzel "pénzéhez jutnia"?!?!

 

Vagy ez megint olyan beetetés, hogy tudd le a régi gondot, azt beszámítjuk X-be, ráfizetsz még Y-t akkor tied az új üdülési jog (30-40 évre) - amire nagyon nagy kereslet van, mert sorban állnak a vevők - és egyből felajánlhatod eladásra is, mi "nagyon hamar eladjuk" és a mesés X+Y összeg máris a tiéd!

 

Csak épp garancia (és vevő) nincs rá, aki X+Y ért megvegye ez új "segélycsomagodat"...

 

Aztán mondják majd, hogy bocsi mi megpróbáltuk értékesíteni, de ennyiért nem kellett senkinek?! Azért TE fizess ne 99, hanem "csak" 40 évig. (Akkor már a két üdülési jog befizetett pénze után rohanhatsz!)

 

Várom a bíztató híreket (még vagy 90 évig)!

vidi313 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 7262

"Kösz. Azt hittem sikerült kivenni valamennyit."

 

Akkor sikerült volna valamennyit kivenni belőle (biztonságban), ha saját magam egyénileg tudom értékesíteni.

Sajnos ez nem ment, az érdeklődés olyan alacsony iránta, nem is véletlenül, hogy csak ahogyan az egyik topiktársunk jellemezte, "simlis" módszerrel eladható, ahogyan pl. nekem is megtették annak idején. Tisztességtelenül, gerinctelenül.

Odaadtam volna én akár 100.000-ért is, csak vigyék, ha komoly vevő van rá, de hát 1 Ft-ért sem kell senkinek, vagy pl. Amerikában 1$-ért sem az ilyen.

 

Pedig, ha már eladás, volt eddig 17 autóm, nem okozott gondot használtan túladni egyiken sem. Volt olyan, amelyiket az első kiállásom alkalmával15 percen belül eladtam piacon, már jöhettem is haza. TS-nél éveken keresztül semmi, legfeljebb 1-1 "másod értékesítő iroda" jelentkezett, előleg fizetést kérve az értékesítésért. Az olyanról meg éppen most beszéltünk.

Előzmény: kiránduló57 (7258)
kiránduló57 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 7259

Tud valaki valamit az EUROBENEFIT Kft-ről?

kiránduló57 Creative Commons License 2012.10.01 0 0 7258

Kösz. Azt hittem sikerült kivenni valamennyit.

 

Tud valaki valamit az EUROBENEFIT Kft-ről?

Előzmény: vidi313 (7257)
vidi313 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 7257

"Hogy sikerült megszabadulni?"

 

Hosszú, évekig tartó folyamat volt.

A legelső lépésként feljánlottam a fenntartási díjat beszedő cégeknek, (többen is voltak) az értékesítés alkalmával hangoztatottak alapján, a részvények visszavásárlását.

Persze kapásból  "lepattintottak". Eszméletlen labirintusba botlottam. Mindenki mindent a másikra hárított. Küldtek a részvényt kibocsátó RT - hez. Az meg vissza az előzőekhez, mindenki mindent a másikra hárított, senki semmiért felelősséget nem vállalt. Borzalmas!! 

Átlátszó gyerekes trükkökkel, leépítéssel találtam magam szemben minden oldalról. Persze lépésről lépésre dühösebb lettem.

A fenntartási díjat pedig mindezek ellenére szorgalmasan követelték minden évben, fenyegetőzve, habár igénybe sem vettem a hetet.

Ez után illetve ezzel párhuzamosan próbáltam magánalapon megszabadulni ettől a nyűgtől újsághirdetés, internet, majd TS értékesítő irodákkal. Mindegyik vakvágány!!!

Aztán már évek óta nem fiezettem a fenntartási díjat, minden ijesztgetés, megfélemlítés ellenére sem.

Egyszer csak jött egy szerződést megszüntető határozat, amit nagy örömmel aláírtam, még akkor is, ha ez a beinvesztált anyagiak teljes elvesztésével járt.

Sajnos a vásárlás utáni pár évben nagyon leterhelt a munkám, amikor ez enyhült, és egyéni próbálkozással minden esetben falnak ütköztem, csak azután fordultam ügyvédhez, de akkorra már kicsúsztam az 5 éves megtámadási határidőből. (Annyi szabálytalanság volt a szerződéskötésben ugyanis, ami még 2000-ben köttetett, hogy lett volna bőven mit keresni peres úton is). A rosszhiszeműség igencsak megállta volna a helyét. Akkor még túl az elején jártak a TS manipulátorok, és sokkal több jogi hibát elkövettek, mint most.

Sajnos lazára vettem a szerződéskötést anno, hitelt adtam hazug szavaiknak. Mire megtapasztaltam mivel állok szemben, és nagy vehemenciábal beleástam volna magam, nem kis bosszúságomra már kicsúsztam az 5 éves határidőből. Ekkor ez már elvi kérdés volt, nem anyagi.

Mindegy. Aki TS-re adja a pénzét, az számoljon vele, nem lesz más, mint ablakon kidobott pénz. Persze lehet önnyugtató magyarázatokkal áltatni magunkat, nem elismerni az átverést, de ez a lényegen semmit sem változtat.

Előzmény: kiránduló57 (7256)
kiránduló57 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 7256

Hogy sikerült megszabadulni?

Előzmény: vidi313 (7031)
kiránduló57 Creative Commons License 2012.09.30 0 0 7255

Nekünk Bracon van, esetleg cserélhetnénk.

rantal57@gmail.com

Előzmény: JGab (7187)
vidi313 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 7254

"Hogy ti mi mindenre gondoltok!"

 

Ezen én már átestem.

Előzmény: evus2 (7253)
evus2 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 7253

Nahát én eddig el sem jutottam a gondolatmenetben! Egyenlőre mondatonként próbáltam megfejteni, hogy hol lehet a csapda. De jó a felvetésed, ez eszembe sem jutott. Az is érdekes, amit "vidi313" ír. Hogy ti mi mindenre gondoltok! Tanulságos ez a fórum, én sokat tanultam belőle.

Előzmény: Pisces72 (7251)
vidi313 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 7252

Természetesen az eddigi tulajnál marad mindennemű helytállási kötelezettség. Az értékesítő nem vállal át ebből semmit. Ördögi kör az egész.

Az eladó természetesen a régi tulaj lesz, ő lesz támadható mindenért, ő szoríthat a 15 napos elállási idő alatt is, hiába fizetett a közvetítőnek előre, a szerződéskötéskor meg további sikerdíjat, stb. Sőt, ha a vevő később úgy gondolja, nem járt el vele szemben korrektül az értékesítő, vagyis rosszhiszeműséget feltételez (pl. túl magas vételárat fizetett a jogért), 5 évig visszaperelheti a régi tulajt. Nem a közvetítőt aki behúzta a csőbe! Hiszen ő csak kibic. Szóval az egész egy csapda.

Persze olyan trükk is benne van a pakliban, a közvetítő az előlegként felvett 100.000 Ft fejében szerez egy ál vevőt, aki kihasználja a 15 napos elállási időt, és máris nem kell visszafizetni az összeget. Az átverési lehetőségek sora végtelen.

Szóval jól gondolja meg mindenki, aki TS-re hajtja a fejét! Ablakon kidobott pénz az első pillanattól kezdve, aminek későbbi terheitől még szabadulni sem tud, csak a totális veszteség árán.

 

Előzmény: Pisces72 (7251)
Pisces72 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 7251

Erre a másfél évre ki rendelkezik a joggal? Mivel ebbe 2x fog a hetetek beleesni, ki fizeti a fenntartási ktg-et? Cserelehetőség?

Előzmény: evus2 (7239)
muzsan Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7250

Vannak kiadó heteim! Facebook: kék tenger az oldal neve. Nézz szét, ha cserélni szeretnél, vagy feltenni oda hetet jelentkezz!

muzsan Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7249

Nekem van üdülési jog. Hetet szeretnék kiadni. Érdeklődni: facebook, kék tenger csatlakozz Te is, ha van kiadó heted, vagy cserélni szeretnél!

 

JGab Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7248

Írásban semmiképp sem javasolnék ilyet :)

Előzmény: Cenerentola (7247)
Cenerentola Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7247

„Esetleg beszélj meg velük egy esti találkozót valami városszéli helyre...”

 

Azt hittem, így folytatod: ...vigyél magaddal 2-3 verőlegényt, aztán ami belefér! Ezek a szélhámosok ugyanis ezt érdemelnék.

Előzmény: JGab (7242)
JGab Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7246

Gondoltam :)

Előzmény: evus2 (7245)
evus2 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7245

Mármint hogy nem foglalkozom velük. Mi végülis ki szoktuk használni az üdülési jogunkat, mert tényleg jó helyen van. Amikor meg nem megyünk, a szálloda segítségével (nagyon korrektek) bérbeadjuk. Eddig így jól működött.

Előzmény: evus2 (7244)
evus2 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7244

Neked is köszönöm a gyors válaszokat, megfogadom a tanácsot!

Előzmény: JGab (7242)
evus2 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7243

Jól hangzik, de nem az én stílusom. Biztos elbénáznám. Azért kösz a tippet.

Előzmény: Anti-timeshare (7238)
JGab Creative Commons License 2012.09.28 0 0 7242

Jó, ez úgy hülyeség, ahogy van. Hagyd őket a francba. Esetleg beszélj meg velük egy esti találkozót valami városszéli helyre, aztán kapcsold ki a telefonod :)

Ebből tuti nem lesz adás-vétel. Hogy hogyan nem adják vissza a pénzt az nem teljesen világos, de nem fogják visszaadni, abban biztos lehetsz.

Előzmény: evus2 (7241)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!