Keresés

Részletes keresés

hajnicaaa Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38771

Sziasztok! 
Lányom okán már ismerhettek. Elvégeztettem én is a WB tesztet az ő unszolására, bár én is gyanús vagyok magamnak egy ideje. 
Öt éve volt egy medencetáji kullancscsípésem, 1-2 napig volt bennem. Rá két évre kezdődtek elég érdekes problémáim. Nekem nem állandó tüneteim vannak, szinte évenként látogat meg valami érdekes nyavalya. Először nagy fájdalommal járó medencetáji fájdalmam volt, amitől ülni se, állni se tudtam. Igazából azt se tudtam mim fáj, és mivel eltartott kb 2-3 hónapig, eljutottam vele nőgyógyászhoz, gasztroshoz, proktológushoz, mindenhova. Természetesen sehol semmi, egyik helyen meg is kaptam a boldogító pszichoszomatikus eredetű tünetegyüttes diagnózist. Aztán ahogy jött, úgy egyszer csak magától el is múlt a baj.

Kb egy évre rá vettem észre, hogy a szavak fordítottját mondom. A jót rossznak, a kicsit nagynak, stb. Voltak belőle érdekes sztorijaim. Pl a pénztárnál bejelentettem az eladónak, remélem nem lesz jó a pizsama :P Sokszor a lefelé jövő mozgó lépcsőn akartam felmenni. Ez az egyik olyan tünet, ami azóta is megvan, és elég sűrűn boldogít, főleg feszültebb időszakokban. 

Következő kínom is kb egy évre keresett meg. Elképesztő, mindent elsöprő izomfájdalom, ami még érintésre is elviselhetetlen volt. Valószínűleg fibromyalgia... Eltartott 2-3 hétig, és ahogy jött, ment ez is, kezelés nélkül.

Következő évre  durva arc, száj, orr zsibbadás jutott, hónapokig kísért, és csak pár doboz millgamma után javult, mai napig érzem itt-ott időnként, de nagyon enyhén.

Közben menstruációs zavaraim voltak, erős, 26 napig tartó vérzéssel, ami se előtte, se azóta nem jellemző.

Tavaly augusztusban megcsípett egy bögöly, a csípés helyén kb 12 cm-es lilás, homogén folt lett, több mint két hónapig. A mellékelt képet nem sikerül csatolnom :P

Télen izomrángásaim kezdődtek, szinte minden testrészemen, mostanra már alig-alig van ez is. Tavasszal 5-6 napig nem tudtam használni a csuklómat, a fájdalomtól meg sem tudtam mozdítani. Elmúlt magától, de áttért a bokámra, majd combtövemre, aztán a vállamon fejezte be. Vagyis sajnos nem, mert a jobb vállam hetek óta nagyon fáj, főleg reggel mozogni se hagy.

Állandónak mondható tünetem a látásromlás, a sarokfájdalom, késszúrásszerű fájdalmak és a memóriaromlás. Most más nem jut eszembe :D Lehet járhat ez a korral is, de tavaly diplomáztam közgazdászként kitűnő eredménnyel, ennyit nem romolhat normális esetben. Ja, és rengeteg lett az alvásigényem, és fura mód jobban alszom mint valaha.

Szóval negatív eredményt kaptam, vagyis a mumus P41 lett pozitív IGM-re és IGG-re egyaránt. 

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

 

 

Pinklango Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38770

adagolás: doxy 2x1 50 nap, klion 3x1 4 napon át a héten, azi 2x1. ma azt mondta a doktornő hogy hagyja abba és ne szedjen semmit amíg ő nem látta a férjemet. 3 napja szedte.

Előzmény: boxerkutya (38760)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38769

Ilyen ismerősöm nincs!

 

Előzmény: boxerkutya (38768)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 1 38768

Valami egészségügyis ismerős kellene !Recept bélyegzővel ellátva és azt írsz rá amit akarsz. 

Előzmény: tőzike1 (38767)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38767

Olyan sokat ki fog nekem felírni?

 

Előzmény: boxerkutya (38766)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 38766

Szerezz be valahogy AB-ot ! 

Előzmény: tőzike1 (38763)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 3 38765

"Annak kimondása, hogy az egyén ebben a betegségben szenved, a klinikai tüneteken kell, hogy alapuljon. A laboratóriumi, diagnosztikai eljárások a klinikai diagnózisnak csak alátámasztására, megerősítésére szolgálnak." Dr. Horváth Zoltán, infektológus, Sopron

Előzmény: Vukika75 (38757)
Nimrod anya Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38764

Ezt a Buchner féle protokollt kipróbálnám, végül is próbálta valaki? Nem tűnik egyszerűnek beszerezni :(

Előzmény: hornet599 (35744)
tőzike1 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38763

Sziasztok!  Ti mit szoktatok csinálni, ha nem kaptok időpontot E. drnőhöz, és elég erős tünetetek, fájdalmatok van?  Nekem mindenképpen szükségem lenne antibogyóra, de hogyan, ha nem kaptam időpontot? 

 

Vukika75 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38762

Egyetèrtek veled.

Előzmény: boxerkutya (38761)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 38761

Aki ezt mondja ,hogy a lyme -nem a szakterülete ,attól én azt kérdezem , akkor hogy zárja ki ezt a betegséget ?? A válaszom erre ,sehogy !

Előzmény: Vukika75 (38757)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 38760

Jó rá, csak ne okozzon nagyon erős(az enyhe nem számít) tüneterősödést, mert akkor más gyógyszert kell választani. Az adagolás megvan ? Ha az azit külön szeded sem probléma.

Előzmény: Pinklango (38759)
Pinklango Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38759

sziasztok,

akinek "csak" P41 fehérjéje van, milyen kúrát kapott Esztó doktornőtől?

doxy, klion, azi trió nem jó rá esetleg?

izületi gyulladás, szétszórtság, fáradékonyság a tünet, de egyik sem vészes.

 

assiduitatis Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38758

Sziasztok!

 

Felvettem a kapcsolatot ma Bózsik Dr-al, ezt a választ kaptam ami Titeket is érint:

 

Kérem tudassa betegtársaival is, hogy idén nem valószínű, hogy képes leszek vizsgálatokat végezni, új betegekkel foglalkozni.

Köszönöm megértését.

Dr.Bózsik Béla Pál

 

 

Vukika75 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38757

ja, igen persze. A liqvor negatívitást nem a lyme-ra értettem, azt szerintem nem is néztek benne, hanem az sm-re, szóval, hogy abban az irányban negatív. Egyébként rákérdeztem a neurológustól is, ha sm negatív, mit gondol a krónikus lyme-ról. Azt mondta, hogy ebben az irányban mostanában sokminden változás van, de mivel neki nem ez a szakterülete, nem tudja megmondani. 

Előzmény: boxerkutya (38756)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 0 38756

Gondolom arról hallottál ,hogy ha negatív az eredmény az még nem zárja ki a lyme-ot. Ezért az Esztó doktornővel való konzultációt fontosabbnak tartom, mint bármilyen vizsgálatot.

Előzmény: Vukika75 (38755)
Vukika75 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38755

Köszi. Hàlistennek az èn dokim nem mondott ilyet, ès miutàn a liqvorban nem volt eltèrès, elvileg kizàrta. Na de èn attól mèg rosszul vagyok sajnos. Volt itt egy lencsilàny nèven forumozó, na tök olyan tüneteim vannak. Akkor egy westen blot vizsgàlat elèg, ha jól èrtem.

Előzmény: boxerkutya (38754)
boxerkutya Creative Commons License 2016.05.19 -1 2 38754

Egy Western blot-ot csináltass ! Azok a kis gócok lyme -ra utalnak mi szerintünk, a tudatlan ideggyógyászok szerint autoimmun eredetű betegségre.A lyme-ra a bizonyíték ,csak az lehet, ha 2-3 antibiotikum kúrát bevállalsz és azután javulás következik be, illetve ha mutat pozitivitást a vérvétel. 

Előzmény: Vukika75 (38753)
Vukika75 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38753

Sziasztok!

Már régóta olvasgatom írásaitokat, pár kérdésem lenne. Sm irányában vizsgáltak, mivel a tünetek nagyon arra utaltak. A vizsgálatok negatívak, liqvor, vep stb....mr-en néhány kis góc, ami smre nem utal. Úgy látom érdemes lenne a Westen-blot tesztet elvégeztetni, nézegettem az istenhegyi klinikán lévő vizsgálatokat, viszont nem igazán tudom eldönteni, hogy melyiket lenne érdemes elvégeztetni. Kullancscsípésem volt, de nem lett piros, tudom többeknél nem szokott, viszont rengeteg bögölycsípésem volt. Ezek viszont nagyon bedagadtak, pirosak voltak hetekig. Van olyan köztetek akinek bögölytől lett fertőzése? Segítségeteket köszönöm!

klarix Creative Commons License 2016.05.19 0 0 38752

Visszatérő tüneteid alapján nagyon úgy tűnik, h erős herx-ben van részed. http://www.taplaloka.hu/, olvasd el ezt a cikket, lehet kevésbbé lesz utánna ijeysztő a visszatérő tünet-lista.Lellemetlen tud lenni, mert termésuetesen már arra számítottál, h mindezektől megszabadultál (lehetőleg 1 életre!!) :). Hát ezzel még várnod kell kcsit - sajnos, nem egyszerű, sem várni, sem gyógyúltnak lenni ebből a betegégből. Türemet és főleg kitartást -  kívánunk Neked.

Előzmény: cherryblossom08 (38748)
Mumino Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38751

Nekem is volt ilyenem, nálam kiderült, hogy komoly méregtelenítési problémám van. Esetleg olvasd el ezt, érdemes egy KPU tesztet is csináltatni, nem olyan drága:

http://www.klinghardtacademy.com/images/stories/powerpoints/hpu%202009.pdf

B vitamin és cink segít nekem azóta is, de én ezt a komplexet szedem most már jó ideje:

http://www.biopure.eu/nahrungsergaenzungen/antioxidantien-mineralien-vitamine/171/core-240-kps.

Ha nem szedem, visszaesek.

 

Ha elkezded, lassan építsd fel,mert ettől is rosszul lehet lenni rendesen.

Ezt sajnos itthon senki nem veszi komolyan, pedig az egyik alap sztem lyme-ban, Klinghardt rögtön a kezelés elején javasolja nézetni a  KPU szintet és ha nem oké, a lyme  előtt kell kezelni. Nem biztos, hogy ez a bajod, ez csak egy tipp, nálam ez volt.

Előzmény: cherryblossom08 (38748)
zemplenipartizan Creative Commons License 2016.05.18 -1 0 38750

Pedig most akartam megkérni megint, ha tényleg tud valami okosságot, ossza meg velünk, nyitottak vagyunk mindenre, mert szeretnénk meggyógyulni, vagy legalább tünet mentesek lenni, hisz megjárjuk a poklot. Persze ezt már kérdeztem, kértem...aztán meg mellé beszélt. És ráadásul nem kerülne 10000 -be se... Egyszer talán már olvastam ilyet egy korábbi hozzászólásban csak más néven...(vagy rosszul emlékszem) lehet tényleg pékovácsizénéhogyishíjákcsakna más neveken is előferdült és nyomkodta a - gombot is bőszen...na mindegy.

 

 (Egyébként beleolvastam ebbe a várószobásba, amit írt, ott is a nagytudású lekos -t "méltatták" és írták, van aki komolyabb lépéseket is készül tenni, vagy már tett is.)

 

 Na ennyi elég is, nem kell vele többet foglalkozni úgy tűnik, több betvet nem koptatok reá.

 

 A csalánon elgondolkoztam én is...lehet az is jó? Fűben fában orvosság van azt mondják.

 

 Lehet, az alvás központot (ez nálam aktuális) és a hő háztartásért felelős területet is babrálják a bacikáink...

 Érdekes lények. Tiszteletre, figyelemre méltóak. Nem semmi teremtmények, mindig megcsodálom őket...persze már jó lenne megszabadulni a kompániától...

 

 

 

pozo54 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38749

Kovácspé-t letiltották??

cherryblossom08 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38748

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni! Másfél  hete lett körülbelül vége a 2. Ab kúrámnak, de olyan visszaeseést érzek hogy atyaúristeeeen! Nagyon rossz. Olyan tüneteim is visszajöttem mint amik az első kúra első két hetében volt meg és előtte. Ez normális? Olyan mintha nem is történt volna semmi, kicsit aggaszt a helyzet :( kétségbe estem és kicsit félek is. Ez a kúra nem volt egyszerű. Van valami tanácsotok mivel lehet magamon segíteni még? Szaunázni elkezdtem 2 hete. Van egy pici konditerem és van infra szauna, megpróbálok hetente lemenni 1szer. De vitamin és ezek terén tanácstalan vagyok. Milyen kiegészítőket szedjek? Teákat is iszom. Most vettem lapachót, azt hiszem Nitta ajánlotta még valahol. Meg zöld teát és csalán teát iszom. Valami tipp!ötlet!tanács? nagyon köszönöm Nektek! További szép Napot!

Nitttta Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38746

Ez jó szöveg volt, gratula :)

Előzmény: klarix (38745)
klarix Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38745

Úgy gondolod jópofa vagy: Nem tévedtel el egy kicsit? Nem más lapon akartál élcelődni és abszolút véletlenül vagy itt? Szerintem jó volna más után nézned, mert nem hinném, hogy valaki is örvend a hozzászólásaidnak". Gondolj bele - eltévedt lélek vagy?

Előzmény: Törölt nick (38744)
Nimrod anya Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38742

Van aki próbálta már a Buchner protokollt babésiára? (Sida acuta, cryptolepsis cseppek?)...

klarix Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38741

Mivel kezeltétek a bordaközi fájdalmat? Nagyon elővett, nem merek szuszogni sem. 

Nitttta Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38740

Az előző munkahelyemről amint sikerült elvadászni, lett légkondi (és még zárat is cseréltek :D azt mondták, az előző elromlott)

 

Itt nyáron sem szükséges légkondi, éppen jó a hőmérséklet,ennyi előnye azért van

Előzmény: ghepard (38739)
ghepard Creative Commons License 2016.05.18 0 0 38739

A körben fák az jó mindenképpen, de főleg nyáron - télen vagy hidegben meg jobb volna legalább a második emelet, vagy magasabb. Ott már jóval melegebb van, még akkor is, ha nem fűtnek, pláne, ha még a falak hőszigetelve vannak, de legalább a kintiek.

 

Nálunk sincs  a melóban klíma és nyáron felmegy egy kicsit 34 fok fölé is, de nem érte még el sose a 35 fokot bent - gondolom a szigetelés, meg a fák miatt, de sokat csinál az is, hogy csak kb 9 óráig süt be a Nap azon a felén, ahol én vagyok. A másik felén sokkal rosszabb (ott kb fél 10-től már süt be naplementéig majdnem), ott bizony megvan néha az, amit Te is említesz, 38-40 fok is. De ha leszigetelnék az ablakot valamivel (kívül belül redőny, plusz még valami sötét dolog) és mikor már kezd sütni be a Nap, akkor mindent lehúzni és ablakot csukni és a folyosóra nyíló ajtót kinyitni. De többnyire nem ezt teszik.  

 

Hát igen, ha lehül a tested folyamatosan, az nem tesz jót lyme szemszögből se......

Előzmény: Nitttta (38738)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!