Keresés

Részletes keresés

flash.gordon Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4741

Ötvenes évek hm. Első vagy második fele? Itt vagy otthon? :)

Előzmény: gartfi (4738)
gartfi Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4740

Én már megtanultam, ne számits másokra csak saját magadban bizhatsz.

Az, hogy mi volt régen szerintem felejtsd el.

Nem lehet összehasonlitani a 70-es, 80-as éveket a jelenlegivel.

A segitségről még annyit, hogy próbáltam itt a fórumon olyanokkal felvenni a kapcsolatot, magyarán segiteni, akik nagyon elkeseredve irtak és kerestek munkát.

Pedig hidd el, akkor még én is kezdő voltam itt. Mondjuk több mint 20 év sikeres vállalkozás áll a hátam mögött de ezt hagyjuk.

Válasz szerinted hány jött?

Na én ezért is vagyok csak olvasója ennek a fórumnak. Mindenről tudok, rendszeresen olvasom de nem reagálok semmire.

Ez a mostani pár hszem is kivétel, tehát nem nagyon fogok ide piszkitani felesleges billentyűzet koptatással.

:-)

 

 

Előzmény: tamikati (4731)
gartfi Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4739

Az a baj veled, hogy te csak fekete és fehérben látod a világot.

Pedig az sokkal szinesebb, hidd el!

Nem értelmezted az irásomat, szerintem fuss neki még egyszer, ha kell többször is és akkor megérted miről is irtam.

Keress választ a több hivatalban bejelentkezés kérdésére, a rendszámok használatára, a biztositásokra és sorolhatnám.

De nem irom le már többször, tényleg meg kellene érteni amit irtam!

 

Előzmény: Törölt nick (4719)
gartfi Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4738

Szia!

 

A válaszodban egy kis iróniát érzek de sebaj.

Nem ezekre gondoltam, bár ezek is szép és csúnya dolgok voltak.

Most sem különb a világ csak gyorsabb, hangosabb, veszélyesebb és közben mi is egy kicsit megöregedtünk.

Bár megmondom őszintén ha választani lehetne, akkor szivesebben lennék aktiv életkorú felnőttnek mondható ember mondjuk az 50-es években. Hatalmas lehetőségeim lennének, persze igy utólag mondva...

:-)

 

Előzmény: flash.gordon (4717)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4737

Akkor jól sejtettem. Viszont az is ki van írva, hogy törött üveg nem mehet bele de ha bedobom gyakran eltörik.

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4736

Nálunk is.

Előzmény: defcon (4734)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4735

Természetesen nélküle. A tetje meg mehet a Blech konténerbe (ahol a Dose-k is vannak:-)

Előzmény: flash.gordon (4733)
defcon Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4734

Nálunk mindkettő üveges konténerre rá van írva/rajzolva, hogy kupak/tető nélkül.

Előzmény: flash.gordon (4733)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4733

a beföttesüveget szelektivben tetővel vagy nélkül kell dobni? Esetleg mindegy?

exxo Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4732

Vannak emberek akik felnöttek, családot alapítottak de még valahogy mindig gyerekek maradtak, mert még mindig az anyjuk próbálja írányítani öket a háttérböl.

Az ilyen emberek mindig is segítségre fognak szorulni, soha nem lesznek önálloak, felnöttek.

Előzmény: tamikati (4731)
tamikati Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4731

szia ! én nem elkeseriteni akarlak,hanem a saját példámon keresztül megcáfolni,amit ide irtál !

igenis amennyit tudunk segitünk,tanácsokkal ,adatokkal,linkekkel !

Én lakást és munkalehetőséget,söt barátokat is találtam ennek a topiknak a segitségével !!

Egy igaz,bunko módon nem lehet ! a segitsetek magyar honfitársaim,szlogen már nem müködik !engem is ért csalódás,amikor segitettem valakinek,konkrétan állást találni !

tehát ne kérjen senki,konkrét álláscimet,mert ajánlo levelet nem tudunk adni,annak az ismeretlennek,aki itt keres munkát !

Meg aztán van egy korosztály-az enyém- akik nem a nettel nöttünk fel és a web oldalak cimei is segitség lehet !lehet,hogy kezelem a gépet,de nem professorként és linket se tudtam küldeni sokáig,de mégis sikerült itt megállnom egyedül ! AZTÁN kaptam a segitséget ! ,,segits magadon,Isten is megsegit,,

tehát elöször kezdj el ügyködni egyedül,aztán már jön a lehetöség !

ismerek olyan embereket,akik 15-18 éve itt vannak és alig beszélnek németül ! mégis megélnek ! egy igaz: minden nap nehezebb itt elhelyezkedni ! és a bérek lefele mennek !!

mert nagy a kinálat !

tehát modositanám az elöttem szóló szövegét: protekciot nem lehet kérni,hiszen még a barátok se ismerik egymás munkáját!

itt max tanácsot kaphatsz,vagy ötleteket,de a kezedet nem tartja senki ...már !

régen persze más volt a helyzet,aki emlékszik tudja ! de mára felhigult a pálya ! a becsület

ritka madár !

a legfontosabb,hogy magadban bizz és az elhatározást tett kövesse !

Előzmény: gartfi (4711)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4730
Batman72 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4729

Hátha segít valakinek:

 

Fórum »  Közlekedés »  TotalCar - autó »  Külföldi rendszám

exxo Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4728

Én itt ebbe most nem akarok nagyon bele menni, mert ez nem egy erre alkalmas topik, de volt most pénteken este a 3sat-on egy érdekes adás.

A videót meg lehet nézni: makro/Währungskriege

Előzmény: flash.gordon (4727)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4727

Ha olyan pénzt nyomnak, aminek nincs fedezete az inflációt jelent. Ez ment végbe nálunk a pengővel anno. Amerikát szerintem a hadiipar meg a leigázott területek meg azoknak kiaknázása segíti. / Pl. Rossz nyelvek szerint Afganisztán világelső máktermelésben. Na nem azért mert nemzeti eledel a mákosguba hanem a heroin miatt. És ez még rossz nyelvek szerint akkor sem változott, amikor az USA megtámadta./

 

 

 

Előzmény: exxo (4723)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4726

én ebben sem hiszek.

Előzmény: Törölt nick (4720)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4725

....de akkor az illető legalább ne válaszoljon,és kész..

 

Előzmény: Törölt nick (4721)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4724

Én fordítva látom, amerika van a tönk szélén, és ezen a péznyomás sem tud segíteni, de majd az idö eldönti, kinek is volt igaza....

Előzmény: exxo (4723)
exxo Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4723

Amerika nem fog soha csödbe menni. De az EU? Itt még minden lehetséges!

Amerika alkotmányában nincs felsö határ, hogy mennyi pénzt nyomhatnak. Jelenleg 1,6 milliárd USD-t naponta, de ezt szükség esetén meg is többszörösíthetik.

Az EU-ban ez nem lehetséges és ha nem sikerül vagy nem akarják az Eurót leértékelni ..., itt semmi nem kizárt.

Előzmény: Törölt nick (4720)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4722
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4721

Ezt talán ne te döntsd el!

A saját életedet irányítsd!

Előzmény: Batman72 (4714)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4720

Az EU mint olyan, soha nem fog szétesni. Legrosszabb esetben a közös pénz szünhet meg....

Előzmény: flash.gordon (4710)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4719

"- Amennyiben a válasz több ( mert ezt a jogszabály engedi ) nyilvánvalóan minden ingatlanra be kell jelentkeznem, különben nem tudok szerződést kötni se az áramszolgáltatóval se a gázszolgáltatóval de még a szemetemet se viszik el, stb..."

 

Na ne viccelj már, mint tulajdonos miért ne tudnál szerzödést kötni bárakárkivel is? Meg miért ne lehetne akár 15-20 másodlakcímed is?

 

"- Legyen kedves mondja meg nekem valamelyik nagyon okos és a törvényhozásra nagyon odafigyelő(sicc) politikus, mikor melyik országban, mikor melyik rendszámot kell használnom?"

 

Erre is egyértelmü a szabály. Csak abban az országban kell helyi rendszámot használnod, ahol életvitelszerüen élsz (persze ettöl még lehet neked többen is, de nem kötelezö). Életvitelszerüen meg ugye a többség egy helyen él.

Előzmény: gartfi (4708)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.18 0 0 4718

"Nem értek valamit,és akinek nem inge nem veszi magára..

Gyerekek,ez nem egy fórum,ahol segítünk egymásnak?"

 

Egyáltalán nem, segítek kicsit:

Fórum »  Regionális közösségek »  Magyarok külföldön » Ausztriai Magyarok Foruma

Vagyis ez egy olyan topik, ahol külföldön élö magyarok ismerkednek, beszélgetnek és miután ismerik egymást esetleg még pár apróságban segítik is egymást.

Előzmény: Batman72 (4707)
flash.gordon Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4717

Hm Hatvanas születésű vagy és sok mindent láttál. Mire gondolhatsz?

 

  • Woodstock
  • 73-mas olajválság
  • Csernyenko, Andropov, Brezsnyev halála
  • Peresztrojka
  • Rendszerváltás ...
Előzmény: gartfi (4712)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4716

Ááááá,távol áll tőlem a megsértődés! :)

Ráadásul nem is kaptam választ..  :)

 

"Sose vitatkozz idiótákkal,mert lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

Előzmény: gartfi (4715)
gartfi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4715

Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, sose sértődj meg ha neked nem megfelelő választ kapsz. Inkább gondolkodj el a miértjén!

Akkor mindenre megkapod a választ.

 

Előzmény: Batman72 (4714)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4714

Oké,biztos igazad van,de akkor az illető legalább ne válaszoljon,és kész..

 

Előzmény: gartfi (4711)
Batman72 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4713

Ott a pont.  :)))

Előzmény: gartfi (4708)
gartfi Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4712

Nem vagyok illetékes a kérdésben de egy dolog biztos. 52 évesen sok mindent láttam, megéltem és már sok újat nem tud mutatni senki. A történelmet ismerem, ami sajnos ismétli önmagát. Ezt sem én mondom.

Hogy milyen nyelvet tanuljunk? Én még a némettel is gondban vagyok pillanatnyilag de nagyon hosszú távon nem tudok gondolkodni igy marad a jelenlegi helyzet, amiben igen jól érzem magamat.

:-)

 

 

Előzmény: flash.gordon (4710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!