Keresés

Részletes keresés

ez-Ben Creative Commons License 2014.12.07 0 0 4224

 

 :)) Nagyon szép ! ( köszönjük szépen a " Mikulás néninek" !:)

 

Előzmény: Mirtill72 (4223)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 4223

Ha én Mikulás lehetnék
minden évben kétszer jönnék,
s ha fordulnék tizenkétszer,
akkor sem jönnék elégszer,
mert az öröm, amit hozok
nagyon gyorsan elpárolog.
Olyan sok a szegény ember,
aki álmodozni sem mer,
ajándékot nekik adnék,
mindig hozzájuk szaladnék.
Elhalmoznám őket hittel,
reménnyel és szeretettel.
Békét hoznék a zsákomban,
tisztességet puttonyomban.
S ha nem bírnám már e terhet,
építenék egy nagy termet,
minden embert befogadnék,
kinek nem jutna más hajlék,
s Nekik adnám a kabátom,
a süvegem és a zsákom,
hadd járják ők a világot,
teljesítve minden álmot.

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.12.06 0 0 4222

3 hetes durocxpietrain malacok

Nagy-Imre Creative Commons License 2014.12.06 0 0 4221

4 hónapos lapaly süldők.

z750xr Creative Commons License 2014.12.04 0 0 4220

Sziasztok!

Belekkel, műbelekkel és mindenféle disznóvágós dologgal kereskedem. Ha valakinek tudok segíteni megtaláltok a

csaba.janki@gmail.com vagy Tatabányán, Móron vagy Csákváron.

Mirtill72 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 4219

Szia. Lehet , hogy fogott. Nekem mind a 3 kocám (igaz elő hasnál ) a vehem alatt szabályos idő közönként búgási tüneteket produkált. csak akkor nyugodtunk ,meg mikor már szemmel láthatóan nőt a hasuk. először mikor ki indultak mi is rá engedtük a kant de egyik se állt meg neki. Tovább nem is próbálkoztunk velük , hogy ne hogy gond legyen ha még is fogtak. Az egyik koca 8 a másik 10 a 3. koca 11-t fialt akkor.

Előzmény: buzavirág79 (4210)
Xaxonos Creative Commons License 2014.12.03 0 0 4218
hali. Volt már csüngim egyszer kettö db. A véleményem nem rossz róluk de a husa nekem nem jött be valamiért talan mert finnyás vagyok vagy csak beképzeltem hogy ez ,,más', Tartasukkal kapcsolatban mikor vettem őket nekem azt mondták ennek a fajtanak elég napi 1 bögre takarmány. Nahát ez nem jött be,ugyanugy faltak mint egy rendes disznó. Igaz a majusi zsebbe hozott malacot agusztusba 70kg al vágtuk le. Sajnos én akkor még csak ólba tudtam tartani öket amit nem nagyon élveztek mert mozgás igényesek. Szabadon tartva lehet kevesebbet ettek volna de nem hiztak volna el. Szerintem egy durokx csüngi nem lehet rossz és 1 q ra biztos megnöl hamar ha takarmannyal eteted. Az biztos hogy nem annyira kényes mint egy nagyfehér vagy más hus sertés. Egy próbát megér, jobban mint a vad disznó keverékek.
Előzmény: Cross80 (4217)
Cross80 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 4217

Volt már disznóm, de soha nem csüngőhasú vagy annak keveréke.Arra lettem volna kívàncsi ,hogy jobban nevelhetőek e mint a lapály, nagyfehér, stb.Mivel nem nő meg  nagyobbra kettő közte és kevesebbet is eszik. Mivel kicsi a hűtő, így ha levágok egy 40kg  abból jut hús is meg szalonnan is.

Lilatigris Creative Commons License 2014.12.02 0 0 4216

Sokkal kevésbé volt zsíros mint a csüngő, de kukoricát keveset kapott, hogy ne zsírosodjon. Pietrain-durokkal lett berakva, azok a hízók már nagyon jók voltak, két ujjnyi zsír volt rajtuk és jó húsos szalonnák lettek. Mondjuk ez attól is függ hogy mivel vannak etetve, nálunk nagyon sok tököt, almát, körtét, csalánt kaptak. 

Előzmény: Cross80 (4214)
Xaxonos Creative Commons License 2014.12.02 0 0 4215
hali! Egy 15 kgos kismalac 50dkg a 20kgos már 1kg,takarmanyt eszik,aztán 90kgos korig 3,5 kgra emelve az adagot. Ez papirforma de majdnem jó,fajta és malac étvágy függö is és figyelembe kell venni mivel tudod kiegésziteni a takarmányt. (házi maradék,főtt zöldségek,füvek stb) Minden kg tápra 3-5 liter vizet pluszba, igénye szerint! Tehát mire levágsz egy kb 120kgos sertést ugy 4-5 q takarmányba van ha erre voltál kiváncsi. Ha kezdö vagy,vad disznó keverékkel inkább ne próbáld,elég nevelhetetlenek tudnak lenni s szerintem a vad disznó az erdöbe való nem ólba.
Előzmény: Cross80 (4212)
Cross80 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 4214

És mennyire volt zsíros a nagyfehér x csüngöhasú? 

Most van egy olyan verzio hogy csüngöhasú x duroc! 

Most születtek 1hete. Napi kaja mennyi lehet egy disznóra.?

Előzmény: Lilatigris (4213)
Lilatigris Creative Commons License 2014.12.02 0 0 4213

Szia!

Szerintem jó lehet ez a keresztezés, mert a csüngő nagyon zsíros viszont a vaddisznón meg szinte nincs is zsír, pont jól kiegészítik egymást. De az biztos hogy nagyon lassan fog nőni. Nekem csüngő-nagyfehér volt, másfél évesen vágtuk le kb. 120 kg lehetett, de közben kétszer volt malaca. A malacaiból most vágtunk kettőt az egyik 145 kg a másik 160 kg volt. Nekem azért tetszenek ezek a keresztezett hízók mert igénytelenek, bármit megesznek és nekünk az a legfontosabb hogy táp és szója mentesen neveljünk disznót. Nem baj ha lassan nő. 

Előzmény: Cross80 (4212)
Cross80 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 4212

Sziasztok.Csüngöhasú és vaddisznó keverékü malacról mi a véleményetek?Mekkorára nönek fel? És Mennyi idö alatt? Szárazon etetném öket, Valaki adhatna tanácsot. Jó párost alkotnak? 

gyöngyikedvelő Creative Commons License 2014.12.01 0 0 4211
Egyes esetekben a vemhes koca is mutathat ivarzást. Ha tényleg vemhes és mégis vannak ilyen tünetek, az probléma nem szokott lenni. Attól még lehet szépszámú alom. A kövér koca az tényleg nem jó. A sovány sem. A kettő közötti állapot a jó. Ha kövér akkor a kukoricaadag teljes vagy valamennyi részét váltsd ki búzakorpával.
Előzmény: buzavirág79 (4210)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 4210
sziasztok!
kiharcoltam a ferjemnel, hogy ne adjuk el a kocat egyenlore :)a mai napom telefonalgatassal tele kan utan.el is hoztak,erre a koca nem allt meg neki.azt mondja a gazda szerinte fogott a koca,vagy màr lement rol a bugas.
mert ha november 4 en lett bugatva,nem 28an kellett volna kiindulnia.penteken estel kezdodott neki hogy nyugtalan volt,jarkalt fel- le az olban,morgott.ez ment szombaton is.vasarnapra lenyugodott.be volt neki duzzadva a peraja is,de nem annyira mint az elozo kiindulasnal.aki tapasztaltabb adjon mar tanacsot! ja es azt mondta kover a kocam.en azt gondoltam az a jo ha nincs sovanyra fogyva,ezek szerint megsem
Palko83 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 4209

Szia Józsi!

Nincs benne rinocérosz:)! nekem első kocám van az ól belső része 2mX2.20m. a számomra legnyugodtabbnak vélt sarokban helyeztem el az infrát. mivel tartottam tőle h megfekszi a kicsiket készítettem nekik a sarokba egy 1mX1m-es kerítést h ott majd jól ellesznek a kicsik.de nem tudom voltak-e benne a 8 hét alatt egy órát.a falba és a padozatba rögzítettem 12-es dübellel. azt nem tudta az anyjuk tologatni de nem is nagyon akarta.az infrát ahogy Lilatigrisnek is írtam olyan magasra tettem h ne tudják az orrukkal elérni ha érdekesnek találják! nekem szombatig megmaradt mind a 8 reggelre sajnos egy megdöglött. kihívtam a dokit azt mondta bélcsavar. eléggé elkeseredtem de sajnos ez van.este megetettem reggelre kifeküdt.

üdv:Palkó

Előzmény: jozsi8203 (4196)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4208
Salgotarjantol 15km
Előzmény: Mirtill72 (4207)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4207

Nógrádon belül merre laktok?

 

Előzmény: buzavirág79 (4206)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4206
szia!az a bak 40 km-re van a kan,es nekem kellene megint leszàllitani.mert az ember nem hozza a kant.a ferj meg dolgozik es nem tudom sehogy megoldani hogy levigyem a kocat.en arra gondolok hogy fogott o,de bugatas utan 13 nappal atjott a szomszedbol a koca,akit bugatasra hoztak meg a kan.(azzal azert nem bugatok mert tiszta betegseg a diszno)en meg nem voltam itthon csak a nagylany.es be akart ugrani a kocahoz.atjottek 4-en hogy hazavigyek.vertek a kant,meg huztak,ordibaltak a lanyom meselte.a kocam meg meg volt orulve,nagyon fel az idegenektol,a hangos zajtol.szegeny meg akkor is fel ala jarkalt mikor hazaertem.en ugy gondolom a stressz valamit okozhatot nala.
Előzmény: Mirtill72 (4205)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4205

Szia :)

 

Ne hogy fel ad már mert egyszer nem fogott a kocád.Hívd a kant hozzá megint , mi a kannal úgy vállunk búgatást , hogy ha nem fog ingyen búg másodszor. Természetes úton is elő fordul néha ,hogy nem sikerül elsőre, bár még hozzánk nem hoztak vissza kocát. A dallandot én ismerem :) Az anyáim dallandok az apám meg mint tudod dorock. Jó párosítás ez is.

 

 

Egyébként a 13 kis malacomból még mindig él és virul 12 :) Elég ez az alom, így most van 9db  6 hetesem és 12db  4 naposom :) január végére várjuk a 3. kocáét is :)

Előzmény: buzavirág79 (4203)
jozsi8203 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4204

Sok sikert.fel a fejjel elöbb utóbb sikerülnie kell.

Előzmény: buzavirág79 (4203)
buzavirág79 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4203
Nem fogok malac nelkul maradni,barhogy elvagyok most keseredve.nagyon szeretek veluk foglalkozni.be kell latnom igy nincs ertelme tartanom a kocat ha nem fog.barmennyire is megszerettem.kezdem elorol kismalacal.neztem is a neten MNF x Dalland malacot.csak az utobbirol semmit nem tudok.bar a durocert vagyok oda,sajnos itt nincs megbizhato tenyeszto,akitol vennek.aki meg mevbizhato nagyon messze lakik :(
Előzmény: jozsi8203 (4202)
jozsi8203 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4202

Neadd fel koléga,annál nagyobb lessz az öröm,édesebb munkád gyümölcse,minél többet dolgozol,sajnos jelen esetbe kinlódsz a sikerért

Előzmény: buzavirág79 (4200)
Adrian 88 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4201

Sziasztok! 

Olyan kérdésem lenne hozzátok,hogy olyan szójababot,amin a héja is rajta van lehet-e adni a malacnak?

Nekem azt mondták,hogy a héja mérgező,tud erről valaki valamit?

Előre is köszi a válaszokat!

buzavirág79 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4200
sziasztok! sajnos nem fogott a kocàm :( visszaindult 26 napra,ugy döntöttem eladom,mert levàgni nincs szivem.elment a kedvem az egèsz sertèstartàstól.nagyon el vagyok keseredve:(
jozsi8203 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 4199
  • Szia.köszi a tanácsot,már énis gondoltam arra hogy a mama könnyen toszigálja majd a kalodát,és valahogy lekell rögzíteni,mert baj lehet belöle,ha elkezd vele"játszani".E szerint lehetséges,hogy felhízzon ilyen rövid idö alatt 200-220 kilóra.Lehet én csinálok valamit rosszúl.Az enyém kb most 220körül van,de tavaj szeptember közepén született,igaz teljesen táp mentes,csak kuki darálva meg nasinak kap csövesen +kenyér,tök.Nem ez az elsö amit hìzlalok,azt hittem ez normális hogy legalább egy év ha 200 kilò körül akarok vágni.Persze nem vagyok profi disznó tartó,kizárólag csak saját részre tatottam,eddig remélem bejön majd a kocázás és abbol jut eladásra is.
Előzmény: Mirtill72 (4197)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 4198

Szia.

 

A mai hízóknál már nem ritka az ilyen. Az én süldőim nem kapnak ilyen jól össze állított takarmányt , de egyet vágtunk 3 hete akkor volt 120 kg , a maradékból van egy ami most kb 150 kg és május másodikán születtek. Ha figyelembe veszem ,hogy ő április elején vette 10 hetesen akkor nekünk még 14-15 hetet kellene tartani ahhoz , hogy az övéivel egy idősek legyenek . 14 hét elég sok ahhoz , hogy 150 kg-s jószágból legyen 180-200 kg vagy több. És az enyémek csak tritikálét kapnak  meg 10% koncit.

Előzmény: jozsi8203 (4196)
Mirtill72 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 4197

Szia.

 

Én azt javaslom ,hogy a kalodát csak abban az esetben rakd be ,ha megfelelően rögzíteni tudod és anyuci nem tudja el tologatni. Ha véletlenül mozgatni tudja be szoríthatja vele a malacot.

Előzmény: jozsi8203 (4195)
jozsi8203 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4196

Nem semmi,nincs belekeverve egy kis rinocérosz?

Előzmény: Palko83 (4185)
jozsi8203 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 4195

Sziasztok!első kocám,most karácsonyra várja malacait,az lenne a gondom hogy az ól hízónak tökéletes,de ninca kialakítva fialó koca számára.(karám3x2.5+belső ól3x2.5,ennyi az egész)Az lenne a kérdésem,hogy mi az amit megkell tenni hogy a lehető legjobb legyen a kocának és malacainak?Gondolok infra beszerzésre,meg azt milyen magasra tegyem?A koca valamilyen elválasztása a malacoktól az esetleges ráfekvés elkerűlés érdekében?Előre is köszi.Hízlalni,hízlaltam már egy párat,de ez az első kismamám,most is van a kocán kívűl egy szép 200 kiló körüli ártánom,neki december 7.a nagynap,már nagyon várom.Magam csinálom,(no nem a disznót,hanem a feldolgozását)Nem vagyok profi,de a család segítségével már jónéhány jószágot már levágtunk.De ami most nagyon fontos hogy a kis jövevényeket biztos,jóhelyen tudjam a koca mellett télen is.Mivel nincs fiaztatóm,gondoltam beviszem a disznó szálító kalodát az ólba,és abba leszne a malacok,amiből ők ki-be járkálhatnak a rács alatt,és abba letudnám engedni az infrát,hogy a mama ne férjen a lámpához.szerintetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!