Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

figusa Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14688

Ugyan nem szoktam írni nektek de ez az üzemanyagdolog elég érdekes.

A munkámból adódóan nagyon sok fuvarozó céggel találkozom naponta.

Az üzemanyag meg a "szemét tolvaj sofőr, ezeknek semmi sem elég" szinte minden esetben előjön minden cégtulajdonosnál.Egy ideje már kezdem ezt a hozzáállást rohadtul unni, ugyanis álltalában akikkel találkozom (tisztelet a kivételnek) maguk is sofőrként kezdték ügyeskedtek helyezkedtek és ilyen-olyan módon törtek fel.

Tehát semmilyen szempotból nem jobbak, sőt sok esetben rosszabbak mint a sofőrök nagy átlaga!Ismernek minden trükköt a gázolajozásra, és minden másra is, és mit gondoltok vajon miért?

Egyébként olyan rendszer nem létezik ami leállítja a motort.Illetve van, de ez a világ legfelelőtlenebb dolga ha vki ilyet szereltet be.Egy cégről biztosan tudok, a Nyírtrans autóiban van ilyesmi.De Gyuri bácsié nem ilyen, az csak egy NitSat alapokra épített csökevény.

Nagy álltalánosságban az üa lenyúlások a billencseseknél vannak jelen.

Nehezen behatárolható norma (eső volt ragadt a föld azért evett 50 litert stb)

Szedett-vetett társaság

Valóban nem túl csábító fizetések

Van olyan partnerem akinek 100 autójára csak szerény becslései szerint évi 70 milliós kárt okoznak az ilyen lopásokkal.

De ide lehet sorolni a mart aszfalt eladást, a mixerben maradt cuccot, és millió más dolgot is ez kimeríthetetlen.

Én azt állítom hogy nem minden sofőr tolvaj!

De sok esetben az üzemanyaglopásra maga a tulaj ösztönöz!!Ez egy burkolt fizetési plusz.

Tegyük fel van 10 sofőrje, mondjuk nemzetközisek.Átlag mai nemzetközis fizu 300-350 ezer forint (aki ezalatt elmegy az megérdemli a hülyeségét)

Tulajdonosunk azt mondja Ő nem ad annyit csak mondjuk 250-et.

A 10 sofőrből kb 3 az aki hozzálopja a különbséget, a többi meg nyitott szemmel alszik bagóért az utakon.

Most akkor ki is jár jól?

Tudja az emberünk hogy van aki meglopja, de ugye Ő úgyis nagyker áron veszi, áfát igényel stb.

Sokkal kissebb veszteség mint a magasabb fizetés után plusz járulékot fizetni, és az ezzel járó macera.

Ezért sokan nem csinálják azt amit itt vki előttem szólt (ami a legjobb megoldás) hogy a megtakarítást megveszi a tulaj annyiért mint amennyiért el lehet adni.

(ilyen pl a Várfalvi Debrecenben)

A különféle GPS-eket meg átfolyásmérőket meg szondákat meg úgy lehet átverni hogy a kutya sem mondja meg most kivettem- e belőlle vagy sem.

Huh.

Bocs ha hosszú volt, lehet kérdezni.

Jó utat!

tutetem11 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14687

Szia! 

Én már vagy 2 topiktársnak átmásoltam:-)

Ha irsz a cimemre szivesen segitek ha nincs más jelentkező:-)

De csak ha nem s.o.s :-)

Előzmény: kacagógerle (14646)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14686

Természetesen vannak értelmes emberek is és nem lehet általánosítani.

Ismerek személy szerint is olyan sofőrt akinek lenne lehetősége és mégsem teszi meg.Pedig a megtakarított üzemanyag pénzt NEM kapja meg,de ha túl fogyasztása van akkor rögtön levonják neki.

Előzmény: Törölt nick (14684)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14685

cicó leírta már a választ,de nekem ugyanez a tapasztalatom/véleményem.

Fizethetsz akármennyit ha akad lehetősége tuti lefogja nyúlni a gázolajat.

Természetesen neked is igazad van mert ha próbálsz ilyen kis dolgokkal mint az üzemenyag megtakarítás vagy prémium akkor talán van esélyed,hogy nem fogja lenyúlni,de mérget ne vegyél rá.

Szoktam látni sofőröket akik gátlástalanul az út szélén szedik le a gázolajat kannákba.

Előzmény: Gasolin (14676)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14684

Azért ne általánosítsunk...

Amikor ömlesztett cementet hordtam feltünés nélkül tudtam volna gázolajat leszívni, mivel az ürités során vagy 1 órát megy a motor fordulaton(a siló magasságától függően), tehát nehezen követhető a fogyasztás, mégsem tettem. 

A legnagyobb ilyen jellegű bűnöm az volt, amikor a józsefvárosi piacra, feketén vittem 20 meg 40 lábas konténereket a kinaiaknak.(persze azt már nem tartályossal:)) De a végén a kellő gázolajat bele is tankoltam.

Bár elismerem így sem volt túl szép dolog...

Előzmény: cicó (14679)
paypal Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14683
egyebkent alapjaban véve igazad van, aki egyszer mar ezt elkezdte az ugysem fog vele leallni es mindig meg fogja talalni a modjat hogy legyen valami kis plussz...
Előzmény: cicó (14681)
paypal Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14682

igen-igen, csak a mai vilagban ezt mar egyre nehezebb belekalkulalni, vegyük a waberers peldajat, van mondjuk 1500 soförje, abbol mondjuk 1000 lopja az üzemanyagot, ha fejenkent atlagban csak havi 100 litert lopnak, akkor azt nem nehez ki szamolni hogy mennyibe kerül a cegnek, amugy szerintem meg böven többet lopnak, az ismeröseim ilyen 200-300 liter/ho beszelnek

ha kicsi a ceg akkor meg az a baj hogy olyan nyomottak a fuvardijak, hogy azert nem fér bele....

Előzmény: cicó (14681)
cicó Creative Commons License 2006.10.12 -1 0 14681
Amikor még konténereztünk az alkalmazottaink bizony jól kerestek mégis játszottak az üzemanyaggal meg a bányapénzzel csak nem tudták, hogy mi tudjuk:) Bizonyos szempontból belekalkulálja az ember...teljesen mindegy kit ültetsz az autóra  megteszi ha a sajátédestestvéred akkor is....
Előzmény: cicó (14679)
paypal Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14680
ilyen esetröl meg nincs tudomasom, amugy jogos a kerdes! Annyit tudok hogy letezik ilyen szerkezet amiröl az itt leirtakban szo volt, de gondolom ezt elkerülendö ezert nepszerübb az üzemanyagszonda amiröl mar szintén irtam, biztos forrasbol tudom hogy a waberersnel nem egy autoba van beepitve és mar soföröket is rugtak ki emiatt....
Előzmény: Gasolin (14675)
cicó Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14679
Amúgy meg úgy gondolom a magyar már csak olyan akármennyit fizetsz neki akkor is ellopja ha teheti...
Előzmény: Gasolin (14676)
cicó Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14678
De a legegyszerűbb ha a cégvezető olyan normát állapít meg hogy még véletlenül se lehessen üzemanyagmegtakarítás sőt a hiányt le is vonja...garantáltan nincs miért lopni...maximum akkor ha saját kisautóba kell és a cégnél kevesebbet vonnak mint amennyibe a kúton kerülne....viszont eladni már nem érdemes...vagy nem lehet...
Előzmény: Gasolin (14676)
cicó Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14677
Köszi
Előzmény: Gasolin (14674)
Gasolin Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14676
"Te vagy a cégtulajdonos és tőled nyúlná a gázolajat az alkalmazott!!!! "

Valószínűleg elgondolkodnék, hogy miért lopja el az üzemanyagot (főleg ha nem egyedi eset). Talán kevés pénzt fizetek neki és ezzel kényszerítem arra hogy meglopjon, vagy nem fizetem ki neki az üzemanyagmegtakarítás és ezért kényszerítem ilyen tettre.

Én azt nem tartom lopásnak ha a sofőr tud üzemanyagtakarékosan vezetni és kiveszi ezt a felesleget az autóból ha a cég nem hajlandó kifizetni neki. Az a gázolaj a sofőr pozítiv hozzáállása nélkül úgyis elfogyott volna.
Sőt tovább megyek, külföldön nemegy cégnél előfordul, hogy a sofőr azért kap jutalmat (prémiumot) a cégtől ha nem töri össze az autót és balesetmentesen vezet, ha használja az autó olyan berendezéseit amivel a karbantartási költségeket csökkentenilehet (bubu, retarder). Azt ilyen hozzáadott tudást azért is érdemes honorálni, mert pluszmunkára kényszeríti a sofőrt, de ha nincs érte honorárium akkor miért vállaja el a cégvezető, hogy a sofőr használja az ilyen berendezéseket és pénzt takarítson meg neki.

Előzmény: Roadtrain (14669)
Gasolin Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14675
És olyankor mi a helyzet, ha a parkolóban kiszívják az üzemanyagot este amikor alszol?
Kamion nem indul?

Múltkor volt egy TV műsor az egyik német adón amin a rendőrök munkáját mutatták be.
A parkolóban ált egy megviselt szgk. benne egy alvó lengyellel.
A rendőrök bekopogtak az ablakon és felébresztették majd igazoltatták és kinyittatták a csomagtartót.
Előkerült egy hosszabb gumicső és néhány üres benzines kanna.
Mire készülhetett?
Megválaszolom gyorsan. Várta, hogy késő este legyen amig a kamionok alszanak, majd ment volna üzemanyagot leszívni.
A rendőrök persze bekisérték a kapítányságra.
Előzmény: paypal (14662)
Gasolin Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14674
Levegőszűrő háza.
Előzmény: cicó (14673)
cicó Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14673

Azt meg tudja valaki mondani, hogy némely Kenworth jobb oldali tükre alatt látható tartályféleség  az micsoda?: )

 

szabitdi Creative Commons License 2006.10.12 0 0 14672

Hát igen ez lenne a korrekt!!!!!

Na elfutok lenygyelbe aztán pénteken értekezünk!!

 

Sziasztok,,,,,,,

Előzmény: paypal (14671)
paypal Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14671

ja-ja,

pár jobb cegnel amugy mar rajöttek hogy mindenki jobban jar ha kifizetik az megtakaritott üzemanyag arat a soförnek, igy mindenki jol jár, mert van egy kis plusz motivacio a soförnek és nem lopja ki a fönök szemét, a soförnek meg nem kell leszivnia az olajat amit igy is kb 20-30%-al olcsobban tudott csak eladni

Előzmény: szabitdi (14670)
szabitdi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14670

Ez igy van!

 

nekem sem tetszene a dolog,csak beszéltünk róla!!!:-)

 

Előzmény: Roadtrain (14669)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14669

Ennek van egy nagy egyszerű megoldása.

Nem szabad lenyúlni a gázolajat.És a probléma megvan oldva.

De különben csak a játék kedvéért fordítsuk meg a helyzetet.

Te vagy a cégtulajdonos és tőled nyúlná a gázolajat az alkalmazott!!!!

Na ekkor mit tennél???

Jól esne,hogy meglopnak????

Előzmény: szabitdi (14667)
szabitdi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14668
ezt már passzolom!!!!!
Előzmény: paypal (14666)
szabitdi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14667

Hová lessz a tudomány????.:::---)))

10 l :::::::_-------(((((((

 

Kártyával tankolunk kuton és ha ott megdöl az ember a kancsóval akkor törik a kártya:::---(((

 

besza.........ok

 

már megyek is vissza rakodógépre 45 lityós normával ,gyujtással müködő üzemóraszámlálóval::::_----))))

Előzmény: Roadtrain (14663)
paypal Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14666
gondolom a cegnel azert közölnek ha lenne ilyen szerkezet beszerelve a gepbe, eleg gáz lenne ha mondjuk külföldön lecuppantasz egy kis olajat aztan se elöre se hatra, amivel meg tudnak fogni az még az üzemanyag szonda lehet, kb 40-50 rugo és meri az atfolyast, itthon meg leolvassak, aztan kerdöre vonnak hogy hol folyt el a többi.....
Előzmény: szabitdi (14665)
szabitdi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14665

::::---((((

 

megnézni gondolom nem tudom???

 

2004 es iveco stralis????????

Előzmény: paypal (14662)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14664
Rossz helyen alszol :ĐĐĐĐĐĐĐĐĐĐ
Előzmény: cicó (14655)
Roadtrain Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14663
Annyira nem értk hozzá,de ha minden igaz akkor lekapsz mondjuk 10 litert és már vágja a ketyere,hogy csökkent az üzemanyag szint a tartályba közbe meg állt a kocsi :o))))) Az okosabbja meg is jegyzi :ĐĐĐĐĐĐ
Előzmény: szabitdi (14661)
paypal Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14662
de létezik ám, van ilyen szerkezet ami üzemanyagszökés miatt blokkolja a motort, de meg nem nagyon elterjedt, mert eleg draga, az uj generációs kamionok nagy reszet allitolag mar ilyenekkel szerelik, mert egyre nehezebben tudjak megemeszteni a cegek, hogy autojaik többsege aranytalanul sokat "fogyaszt"...
Előzmény: szabitdi (14661)
szabitdi Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14661

Sziasztok,,,,,

 

Ért itt valaki a kamionok üzemanyagfigyelö szerkezeteihez???

 

Konkrétan az érdekelne hogy létezik e olyan hogy ha lekap az ember x lityit akkor állitólag nem tudja beinditani???!!!!

cicó Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14660
Hát most egy-két milliárd ide vagy oda mit számít :) A sorrend reálisnak tekinthető...
Előzmény: paypal (14659)
paypal Creative Commons License 2006.10.11 0 0 14659
en ugy tudom hogy ezek csak ilyen saccperkábé felmeresek, az ingatlanok és a cegeik hozamai alapján, van aki azt mondja hogy nem jar messze a valosagtol, van aki meg azt hogy irrealis....
Előzmény: cicó (14654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!