Keresés

Részletes keresés

Dongo.75 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 74056

Szia! Az orvosod még nem javasolt ilyen jellegű kivizsgálást? A doktornő Németh Julianna volt, én őt hívtam, elmondtam, hogy lombikos vagyok. Azt, hogy mik ezek a vizsgálatok, amiket ilyen esetekben jó elvégezni, ő tudja, nekem ezek a rövidítések semmit nem mondanak. (pl. TPO, Iga, IgG, Anti-nukleáris AAt ...stb) Tel: 239 7009. (Úgy rémlik volt mobilja is, de azt most nem találom!)

Egyébként hogy vagy?

Előzmény: Lucilla (74055)
Lucilla Creative Commons License 2007.03.17 0 0 74055
Dongo,
írnál erről az immunológiai vizsgálatról részletesebben? (Gondolok itt arra, hogy pontosan mit néztek, mit lehet ezzel vizsgálni, kinél voltál, hogy mentél oda, ilyesmi). Így a harmadik vetélésemnél már megkaptam a habituális vetélős cimkét is, talán érdemes lenne ezt is megnézetni...
Előzmény: Dongo.75 (74053)
corner71 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 74054
Sziasztok!
A beültetés utáni 1-2 hetes "pihenés"-sel kapcsolatban szeretnélek kérdezni benneteket. Saját tapasztalataitok alapján mi az, ami belefér és mi az ami biztosan nem ajánlott? Kell-e például ágynyugalom, ha igen mennyi, lehet-e kirándulni, autóba ülni, moziba menni stb.
Előre is köszi, G.
Dongo.75 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 74053

Sziasztok!

Látom sokan elutaztak a hétvégére kikapcsolódni, csak én ülök itthon torokgyulladással... :(

Era! A Szabocs utcában voltam immunológiai vizsgálaton, egy sima vérvétel és egy hét múlva már meg is volt az eredmémy. 15.000Ft-ot fizettem, mivel nem volt beutalóm, de ha a meddőségi dokid ad, akkor ingyenes. Én 'sutyiban' csináltattam meg, mert igazából sorozatos vetéléseknél indokolt. De úgy tudom a Szabolcs utca is bezárásra van ítélve... Ha gondolod megnézem a konkrét vizsgálatokat, meg hogy kit kell keresni, de nem tudom, hogy a herpeszednek lehet-e ehhez köze.

hubzsu Creative Commons License 2007.03.16 0 0 74052

Intézet: BMC

1. Volt-e a pár mindkét tagjánál hormonvizsgálat? (A nőnél mely ciklusnapokon nézték?) igen,

long: 21, 6,8,10

antagonista: 6,9 


2. Volt-e a pár mindkét tagjánál szerológiai szűrés (HIV, Hepatitis, Chlamydia) igen 


3. A pár férfi tagjánál csináltak-e spermiogramot, az ondóváladékból bakteriológiai tenyésztést, volt-e andrológiai vizsgálat (manuális+UH)? igen 2x(long alatt)


4. A nőnél volt-e UH, nőgyógyászati vizsgálat, kenetvétel bakteriológiai tenyésztéshez, cytológiai szűréshez?  UH volt, a többi vizsgálat eredményét én vittem a nőgyógyászomtól, de kérték is őket


5. A nőnél volt-e átjárhatósági vizsgálat (HSG vagy Hy-Co-Si)? HSG. Intézet felkeresése előtt elvégeztettem, de kérdezték, hogy volt -e

 

6. Volt-e post coitális teszt? nem


7. Abban az esetben, ha valamelyik vizsgálat nem megfelelő eredményt hozott, volt-e kontroll? Illetve hogyan folytatták tovább a kivizsgálást? nem volt ilyen

 

8. Mikor tartották szükségesnek hiszteroszkópia illetve diagnosztikus laparaszkópia elvégzését? még nem volt

Előzmény: fr.uzsi (74018)
hubzsu Creative Commons License 2007.03.16 0 0 74051

köszi

én ma reggel is voltam s azt mondták "fizessek" mert az eseten nem "sürgősségi" - nekem az, mivel ezen múlhat a terhességem. Szerintem ez is orvos illetve intézet függő. Illetve a dok/nővér jóindulatán múlik, hogy fietni kell-e. mindegy, majd visszaigénylem.

 

Előzmény: albi2000 (74050)
albi2000 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74050

Kedves Hubzsu!

 

Én a lakhelyem szerinti "illetékes" ügyeletre jártam még a vizitdíj bevezetése után is, és nem kellett fizetnem, hétvégén sem.

Mellesleg hétvégén nem is rendel a házidoki...

Előzmény: hubzsu (74048)
szili74 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74049

Sziasztok! Remélem segítek az infókkal, bár még  nagyon az elején vagyunk (7 éve várunk!) 

 

Forgách Intézet Bp. Dr Sipos

 

1. Igen, csak a nőnél, a 4. és 21. napon.
2. Nem, egyikünknél sem.

3. Nem, csak az inszemináció során végzett értékelés.

4. Nem. UH vizsgálat csak az inszem. Előtt a peteérésre kiterjedően.
5. Nem, de volt eredményem 3 éves.

6. Nem.
7. Az eredményekről nem kaptam információt.

 

Tapolca, Dr Török Attila

 

1. Igen, mindkettőnél, a nőnél 4. és 21. napon.
2. Nem tudok róla, de májusban lesz az 1. lombik (ha minden jól megy…)
3. Igen, komplett vizsgálat volt.
4. Igen
5. Régebbi lelettel rendelkeztem. 

6. Nem
7. A spermakép nem megfelelő, de ezen nem tudnak javítani, marad az ICSI.

hubzsu Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74048

Sziasztok!

 

A vízitdijjal/ügyeleti díjjal kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nekem múlt héten volt az ET-m. Minden reggel szúrit kell kapnom. (sajnos ezt nem vállalta a párom, hogy beadja) Mivel ünnepnap/hétvége van, így csak az ügyeletre tudtam elmenni, ahol azt mondták fizetnem kell 1000Ft-ot, mert nem a háziorvosomhoz/meddőségibe mentem.

A rendelet szerint a folyamatos injekciókurában résztvevőknek nem kell díjat fizetni.

Nem is az dühit, hogy fizetni kell (ez már csak egy "kerekítési hiba" az eddig fizetett gyogyszerek után) hanem az, hogy szerintem nekem ez egy folyamatos kura, melyet ünnepnap alatt is be kell adatnom s ezt nem veszik tudomásul. Nem vagyok sürgős eset- fizessek. 

Nálatok ez hogy műkdik?

=***= Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74047
Bocs, félreértettem! (Kicsit szőke vagyok... :-) )
Köszi szépen a listát örülök, hogy nem emeltek, de tényleg horror... :-(

Gondolok Rád és nagyon szorítok! De jó, hogy már kezdhetsz is!!!
Előzmény: Törölt nick (74041)
Hmmmmm Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74046
Sziasztok!

Volt ennek a forumnak ugy 3eve egy oldala a web-en, aminek az adatait szeretnem felfrissiteni, mert meg a mai napig kapok onnan erdeklodo emaileket es hatha a sok mas lombikos oldal kozt ez is szolgal informacioval sorstarsainknak.
Kerem, hogy aki szerepel rajta vagy szeretne szerepelni, az az ott megadott email cimre irja meg a jelenlegi 'allapotat'.



KOszonom
Eraaa Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74045

Kedves Dongo!

 

Megkérdezhetem, mi az immunológiai vizsgálat? Azért kérdezem, mert mindkét beültetésnél herpesz jött ki a számon és keresem hogyan előzhetném meg a következőnél. Nem tudom, az immunológiai vizsgálatnak ehhez van valamilyen köze?

Előzmény: Dongo.75 (74024)
Eraaa Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74044

Sziasztok!

 

Bpi Kaáli

1.  3. napi

2.Igen (HIV, Hepatitis, Chlamydia)


3. spermiogram és ondóváladékból bakteriológiai tenyésztést


4. volt, kivéve kenetvétel bakteriológiai tenyésztéshez

5. Nem

 

6. Volt-e post coitális teszt? Ez mi?


7. Ondó bacis volt, egy hét antibiotikum, de nem volt kontroll

 

8. Eddig nem kellett

 

SOTE

1.  3. 19,21,23
2. Igen, kérték a leleteket (HIV, Hepatitis, Chlamydia)


3. Igen, spermiogramot, az ondóváladékból bakteriológiai tenyésztést, andrológiai vizsgálat (manuális)


4. Igen, mind
5. HSG

 

6. ???


7. Ondó bacis volt, egy hét antibiotikum, utána kontroll

 

8. Eddig nem kellett

 

 

Előzmény: fr.uzsi (74001)
moha68 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74043

Sziasztok,győri Kaális és inkább csak read-only,de:

1:csak a nőnél 3 és 21 napon

2:mindkettőnél HIV éS Hepa fél évnél nem régebbi+ nőnél emlőUH

3: igen, UH andrológusnál

4:igen

5:Hy-Co-SI -miután clstys kezelés után méhenkívüli miatt kivették az egyi pvezetőt

vagyis a lombik kezdése előtt

6:nem

7:igen

8: a 3. sikertekólen beültetés után

Gigi72. Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74042
Köszi a gyors választ :-)
Előzmény: Törölt nick (74038)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.15 0 0 74041

De,de.

Én a 74038-ban leirt árlistára gondoltam hogy nézd meg, mert neked is megiigértem hogy megmondom a pontos árakat. Az árak nem emelkedtek a tavalyihoz képest. (Én ugyanis ettől féltem) Persze igy is iszonyat.

 

Nagyon nagyon aranyos volt a dokinő. Meg mindenki, a recepción is, a vérvételen is. Jó volt bemenni. 3 hét múlva kezdem...

Előzmény: =***= (74040)
=***= Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74040
Én arra akartam válaszolni... Nem jól csináltam valamit?
Előzmény: Törölt nick (74039)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74039

***

 

Te is nézd meg a listát!

Előzmény: =***= (74032)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74038

Szia Gigi,

 

Itt egy árlista a lombikbaba.hu-ról,

 

http://www.lombikbaba.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1525&Itemid=25

 

Ez a bp-i tarifa de gondolom Győrben is ennyi lehet...

Előzmény: Gigi72. (74037)
Gigi72. Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74037

Sziasztok! Gigi72. vagyok Szombathelyröl. Azt hiszem, már nagyon kevesen vannak a topikon akik emlékezhetnek rám, 3,5 éve nem jártam erre. 2003-ban volt az elsö és eddig egyetlen IVF-em a györi Kaáliban. Most szeretnénk másodszor rástartolni teljes eröbedobással. Azt szeretném megkérdezni, tudna valaki infót, mennyibe kerülnek a vizsgálatok NEM támogatott alapon?

Elöre is köszi a választ.

Gigi72

mici73 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74036

Szia Lillia!

Vereczkey dr.

Előzmény: Lillia (74031)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74035

A probléma forrása oligozoospermia, amelyre még azelőtt fény derült hogy meddőségi kp-ba jutottam volna. 1 év sikertelen teherbeesés után a sima nőgyógyászom előbb a férjem küldte andrológushoz még mielőtt csinált volna velem bármit. Ott igen alapos kivizsgálást kapott amit a meddőségi kp-ok elfogadtak.

 

1. Nálam 3. nap (bmc is, Kaali is, 21 nap sehol) férjemnél még az andrológus ill a bmc is csinált egyet.


2. HIV, Hepatitis mindkettőnknél  Chlamydia csak nálam


3. spermiogramot : vittük máshonnan,  az ondóváladékból bakteriológiai tenyésztést: vittük máshonnan, andrológiai vizsgálat : máshol ld. 0. pont


4. A nőnél volt-e UH: igen, nőgyógyászati vizsgálat igen, kenetvétel bakteriológiai tenyésztéshez ?, cytológiai szűréshez igen?


5. A nőnél volt-e átjárhatósági vizsgálat sem a bmc-ben sem a kaáliban

 

6. Volt-e post coitális teszt? nem


7. Abban az esetben, ha valamelyik vizsgálat nem megfelelő eredményt hozott, volt-e kontroll: igen Illetve hogyan folytatták tovább a kivizsgálást bakterológiai vizsgálat után kapott antibiotikumot, majd gyógyulás után sem volt jobb a helyzetezért ICSI lombikot javasoltak, így jutottunk meddőségi kp-ba.

 

8. Mikor tartották szükségesnek hiszteroszkópia illetve diagnosztikus laparaszkópia elvégzését? 3. sikerteln lombik után Kaáliban hisztero: negatív

fablia Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74034

OK. Nem kérdeztem semmit, már látom a kérdés-válaszokat.

 

 

fablia Creative Commons License 2007.03.14 0 0 74033

Sziasztok!

Hadd kérdezzem meg, milyen táblázatról beszéltek? Eredménytáblázat az inszem-ről? Hol lehet megnézni?

 

Előzmény: fr.uzsi (74013)
=***= Creative Commons License 2007.03.13 0 0 74032
1. A nőnél - én vittem a hormon eredményeimet, ha jól emlékszem a 5 különböző napon nézték, ebben benne volt a 3. és a 21. nap is.

2. HIV, Hepatitis mindkettőnknél, Chlamydia csak a nőnél.

3. Igen - leletet vittünk.

4. Igen - leletet vittünk.

5. Volt - leletet vittünk.

6. Nem

7. Nem volt további vizsgálat - sajna nem tudtuk meg mi nem működik nálunk.

8. Nem volt rá szükség.

Bp-i Kaáliba jártunk, Dr. Kováts Tímeához. (Szerintem nagyon alapos doki.)
Előzmény: fr.uzsi (74001)
Lillia Creative Commons License 2007.03.13 0 0 74031

Szia Mici,

megkérdezhetem, ki az orvosod a Nyírőben? Nekem Fülöp dr.

Előzmény: mici73 (74030)
mici73 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 74030

Köszi fr. uzsi a fogadtatást és nagyon drukkolok Neked és persze mindenkinek, hogy sikerüljön a VÁRVA VÁRT BABA.

Kérdésekre a válasz:

Nyírő Gyula Kh.

1. Nőnél 3. és 21. nap

2. Igen

3. Spermiogram, tenyésztés igen, vizsgálat nem

4. Igen

5. Laparoscopos volt

6. Nem

7. Uh- n mióma, utána LSC, ezután csináltak kontroll spermiogramot, de nem foglalkoztak vele, azt mondták lombikra jó lesz.

8. 1.Uh után

Előzmény: fr.uzsi (74001)
zsóka28 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 74029
s
fr.uzsi Creative Commons License 2007.03.13 0 0 74028

Nagyon köszönöm mindegyikőtöknek a válaszokat. :)

 

szrjudit!

Nekem is megfordult a fejemben ez az immunológiai és genetikai vizsgálat :), de aztán arra jutottam, hogy a kezdőkörben ezeket egyáltalán nem nézik sehol, és alapvetően a kiindulópontunk az volt, hogy nagyjából lássuk, hogy a különböző intézetekben maga a kivizsgálás hogyan zajlik, ezért végül elvetettem.  De ennek ellenére szerintem a kiegészítésben esetleg szerepelhet.  Még egyelőre körvonalazódik csak a fejemben, hogy hogyan fogom ezt az infohalmazt rendszerezni, hogy áttekinthető legyen. :) Az már biztos, hogy szimpla tábla nem lesz elég, mindenképpen kell hozzá lábjegyzet.

 

Luci!

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél. :) A kérdéssort valójában saját kútfőből illetve tapasztalataim alapján állítottam össze. Hogy legyen támpont a táblázat összeállításához, illetve aztán a táblázat támpontul szolgálhasson akár az intézetválasztásban, akár abban, hogy nyeretlen kétévesként is képbe kerülhessen valaki, hogy kb mire számíthat, amikor bejelentkezik valahova, illetve mire érdemes rákérdezni, ha hiányérzet támad. :)

 

Gaspi!

Nem fogok unatkozni, de tudod hogy van, teher alatt nő a pálma. :)))

 

Forgáchos nincs az olvasók között sem? Győri, szegedi, debreceni Kaáli? SOTE?

 

Még, még, még csak küldjétek a tapasztalatokat!

gaspoltshofen Creative Commons License 2007.03.13 0 0 74027

Fruzsi, jó kis feladatod lesz a napokban, ahogy elnézem a mai termést:) Egyébként nem tűntem el, olvasgattalak benneteket, hullámvasutaztam, meg együtt szomorkodtam Lucilla-val, aznap nem tartottam ildomosnak megírni a jóhírt, de te ezt úgy is tudod.

 

Szóval a kérdőív, és az én válaszaim. Tapolca - dr Török Attila

 

 

1. Volt-e a pár mindkét tagjánál hormonvizsgálat? (A nőnél mely ciklusnapokon nézték?) Igen, volt mindkettőnknél, nálam a 3 és 21. napon.


2. Volt-e a pár mindkét tagjánál szerológiai szűrés (HIV, Hepatitis, Chlamydia). Igen, és mindegyik lombiknál 6 hónapnál nem régebbi eredmény kell, ha letelt a 6 hónap ismételten megcsinálják, ha lombikozunk.


3. A pár férfi tagjánál csináltak-e spermiogramot, az ondóváladékból bakteriológiai tenyésztést, volt-e andrológiai vizsgálat (manuális+UH)? IGEN, komplett vizsgálat


4. A nőnél volt-e UH, nőgyógyászati vizsgálat, kenetvétel bakteriológiai tenyésztéshez, cytológiai szűréshez? IGEN


5. A nőnél volt-e átjárhatósági vizsgálat (HSG vagy Hy-Co-Si)? Nem tudom, hogy kötelezővé tették volna, de én már úgy mentem az intézetbe, hogy ezen (is) túlvoltunk.

 

6. Volt-e post coitális teszt? NEM


7. Abban az esetben, ha valamelyik vizsgálat nem megfelelő eredményt hozott, volt-e kontroll? Illetve hogyan folytatták tovább a kivizsgálást? IGEN

 

8. Mikor tartották szükségesnek hiszteroszkópia illetve diagnosztikus laparaszkópia elvégzését? Én úgy mentem az intézetbe, hogy megvolt mindkettő, sőt immunológia és genetikai vizsgálatok is.

 

Szép napot mindenkinek, és minél előbbi babásodást !!!!!!

 

Gaspi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!