Keresés

Részletes keresés

veranéne Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56021
Nyomika 7,5 hónapos, 6-7 kiló, kislány :)

aviii Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56020
Mióta régóta??????? :))))))))
Előzmény: aviii (56019)
aviii Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56019

Na tessék! Ideje volt már :) Mióta régóta igérted a képeket :)

 

Szépek a csajok :) Amynek megmaradt a kis kormos pofija :)

 

Nem nagy a korkülömbség közöttük, mégis Leila mennyivel nagyobb :)

A cica is a tiétek?

Előzmény: tabitabi (56017)
Adrii94 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56018
Sziasztok!
Rég nem írtam, mert nyaraltam, szegény Beni meg otthon kuksolt..
Bár ahogy elnézem, nem nagyon unatkozott, mivel az egyik falról mindent lerágott)tapétát, ragasztót, mident...)
Szombaton visszük nyaralni magunkkal a Tiszára, majd hozok Róla képeket!
Viszont lenne egy kérdésem!!
Mit ehet még Beni?
Mármint, most még napi 3x kap kaját, általában rizst meg húst, és kap hozzá főtt répát, ugyanis azt nagyon szereti.
Tápot nem kap, mert attól nagyon hígat kakil.
Mi mást hete még a rizsen és a húson kívül??
Segítséget előre is köszönöm!
Adri:)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56017
Nyári nagy melegben kifeküdve



lóg a nyelvem:

Olyan meleg van hogy a macska sem érdekel, nem kergetem....:)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56016
AMY ÉS A FURMINÁTOR!!!! ( új mopsz akció film )

tabitabi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56015
Gyönyörű fejű kan.

Leila nagylány lett, kicsit le van törve, meg az időváltozás.

Na hétvége szép volt, nagy steford udvarlás neki, lehet, hogy ez a szerelem tette nővé?:):)

Na a kirándulásból bolha is lett, a tenyésztő adott tictacot, ( az milyen büdös,! )meg amivel fertőtleniteni kell.

Ott van most három gyönyörű ezüst kölyök, olaszok már viszik is:)
Este advocate és minden rendben lesz.

A fürdetést és a szárítást nem nagyon bírták, egész délelőtt sértődött volt mind a két csaj.

Morris szépen megnőtt és a boxer is.

Persze ha arányos semi baj, sőt, az a lényeg, hogy a légzése legyen megfelelő és a súlya azt nem befolyásolja

Furminátor vélemény:
Nekik csak használ, sok szőrt szed ki, így akadtam a bolhára is.
Ugye a mopedek 8-12 évre vannak kalibrálva, szerintem a 9-10ezer forint megtérül, pl. a porszívó zsák nem telik meg hamar, áramot sem fogyaszt amikor takarítasz.
Előzmény: DummyBoy (56005)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56014
Ők azt hiszem ki is szállítanak, kedves, segítőkész nő szokott ott lenni: http://www.selbruha.hu/webbolt.php
Előzmény: matika82 (56013)
matika82 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56013

 

 Köszi szépen, elolvastam és mindenképpen utánna járok, bár egy kicsit nehéz lesz mivel itt nálunk nem igazán hallottak erről a fajta szerkezetről. Mégis megpróbálom, hiszen nekem és Manónak is sokat jelentene ha mególdható lenne a szőrprobléma. :)

Előzmény: juditka21 (56012)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56012
Berry oldala
Szia! Szőrhullás pontban találhatsz hasznos infókat.
Előzmény: matika82 (56011)
matika82 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56011

 

   Egyik kép jobb mint a másik, nagyon aranyosak a kutyusok. Szerintem Manó arányos testfelépítésű, bár csak képen láttam felnőtt egyedeket. Manó egy lány kutyus.

   Utánnanéztem a netem a furminátornak, de még nem kaptam róla elég infót, ahhoz, hogy tudjam erre van- e szükségünk a Manó szőrének rendbentartásához. Várom egy tapasztaltabb gazdi véleményét.

   A tegnap este mi is elmentünk a mezőre sétálni, hogy mit leművelt Manó. Lecsapta a hátsófelét és futott körbe. Nagyon aranyos volt. Teszek fel egy képet, ezen látszik majd egészben a teste is.

   Próbálkozom, mert még nem sikerült feltölteni.

juditka21 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56010

Na, egyik kép jobb, mint a másik:)

Kivételesen hatalmas játék volt nálunk, meg is szédültünk a futkározásuktól. Berryt már kezdtem öregapónak hívni, kicsit belassult amióta van a törpe.

Arra gondoltunk, hogy valami webkamerás megoldással megnézzük őket amikor nem vagyunk itthon, tuti egész nap össze vannak bújva vagy játszanak:))

 

berrymops.gportal.hu-ra is tettem a múltkor pár képet. Ezek újabb "csökkentett mód" -ban készültek, egyiken a kedvenc éneklő rénszarvasa is rajta van. Valahogy megnyomja és énekel, közben ő körülötte ugrál. Majd egyszer megpróbálom megörökíteni.

 

aviii Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56009
Hihi! Előtte, utánna :)) Nagyot virultunk ezen a képen :)))) Le3 is mentettem gyorsan :) Nagyon tetszik :)
Előzmény: Ljuti (56002)
aviii Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56008

Négy hónaposan Morris is volt 4,8 kg. Bár utána megállt egy picit a súlygyarapodás. Most 8 hónaposan 7-7,5 kg körül mozog, de szerintem ennél lesz nagyobb is :))

 

 

Előzmény: tabitabi (56003)
aviii Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56007

Nagyon szép kis mopsz :))))

A párom azt hitte, mikor először meglátta a fotót, hogy Morrisról tettem fel képet :)

Valóban nagyon nagy a hasonlóság :) Nekünk is van ugyanilyen nyakörv és lánc is. És talán egy hasonló kép is, majd megkeresem :)

 

Juditka nagyon édes a kis Elvis ;))))) Én is megdögönyözném :)))))) Még több képet!!!!!!!!!!!!!

 

Helyzetjelentés: Morrisnak pár helyen növekszik vissza a szőre :)

A melegben kikészült és volt mamiéknál vidéken pár napot. Tökéletes az idill a nagytesóval :))))

Előzmény: matika82 (55997)
rudmi Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56006
Köszi! Én csak azért furcsáltam, mert mint mondtam már pár hónapja használjuk és eddig nem villogott.
Előzmény: Notee78 (55995)
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56005
Úgy néz ki ezek a Manó-k nagyra szeretnek nőni xD

Gyönyörű kutyus (Minden mopsz az xD)

Itt egy kis csörcsil-es kép a mi Manónkról, bár ez nemrég készült:

Manóka
Előzmény: matika82 (55997)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56004

Jaja, régen hordtak az idős nénik ilyen hajhálót:)) az jó is lesz:)

Előzmény: Ljuti (56002)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56003
Matika

Kisfiú vagy kislány? 4 hónaposan 4,8?

Ha arőányos nem kis hordó akkor nincs gond, a most 11 hónapos Leila 6-7 kiló, 9 hónapos Amy 5 kg. de ők lányok
Előzmény: matika82 (55996)
Ljuti Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56002

Szájkosár! Hát ez jó! Lehetne kötni nekik valamit, ami úgy néz ki, mint egy pókháló és ráfekszik a kis lapos fejükre! :) :) és el lehetne adni a fressi-ben 8e-ért! :)

 

Zsazska, köszi a tanácsot a "híg széklettel" :) kapcsolatban, 2,5 napig tartott az egész. Már hozzászokott a gyomra patak vizéhez szerencsére.

 

Nagyon aranyosak azok a kis mopszok!

 

Hozam képet, patak előtt, után.

 

Vietkong :)
Előzmény: DummyBoy (55987)
Henry mackó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56001

Szerintem semmi gond a súlyával. Ránézésre is teljesen optimális.

 

Ajánlom a "trimmelőt".... :))))

Fressnapf-ban lehet kapni, ez egy fém hurok. De persze van ennél jobb megoldás is "furminátor" néven:)))) erről a többiek többet tudnak mesélni;o))

Mi trimmelővel nyomjuk, min. heti 1x érdemes kifésülni, de hát szőr az így is úgy is lesz....:)))

 

Előzmény: matika82 (56000)
matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 56000

 

 Nem tudom megmondani a kenelnek a nevét. A helyszín Biharkeresztes.

Előzmény: Henry mackó (55999)
Henry mackó Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55999
Hát ez gyönyörűséges!!:)  Honnan származik??
Előzmény: matika82 (55997)
matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55998

 

 Hoppá. Jobb kétszer mint egyszersem. :)

matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55997

 

 Képet akartam felrakni és nem sikerült, most újra megpróbálom feltölteni.

matika82 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55996

 

 Sziasztok. Nagyon rég nem írtam nektek, de olvasni szoktam mikor időm engedi. Most kérdésem lenne valakihez aki tapasztaltabb mopszos gazdi mint én. Az én Manóm mostmár 4 hónapos és 4,8 kg. Normális ez a testsúly az ő korában? Szeretném még megkérdezni, hogy milyen fésűvel lehet a leghatékonyabban kifésűlni a hullásra készült szőrét. Nem tudom milyent kell vennem. Itt nálunk annyira ritkán fordul elő ez a fajta kutyus, hogy a mi állatorvosunknak Manó a második mopsz páciense, tehát nem igazán tud segíteni. Köszönöm a válaszokat előre is.

Notee78 Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55995

Én úgy vettem észre, hogy Pumpi Skudoja mozgatás hatására villog. Folyamatosan nem villog, de sokszor szokott.

Szerintem a villogás nincs hatással a működésre, attól független, mert valami ciripelő hangot folyamatosan ki ad.

Mondjuk azt is észrevettem, hogy csak a Skudo nem elég a kullancsok ellen, most kenjük Adventix-el is és így 100%-os a hatás. Azóta nem találtam Pumpin kullancsot

Előzmény: rudmi (55993)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.05 0 0 55994

A tömegközlekedés mopsszal sajnos tényleg megoldatlan probléma.

Amig kicsi a mopsz mindenki ész nélkül simogatni akarja.

Aztán mikor megnőnek sokan valamiféle harci kutyának nézik és húzódoznak tőle.

Még ha a sofőrnek egy szava sincs a kutyádhoz, az utasok miatt konfliktusod lehet a kutty miatt.

Ez a téma már felvetődött, nekem akkor a si-maszk jutott eszembe mint megoldás.

Abbol csak a szeme fog kilátszani, ha a szájánál a maszkot összevarrod. :DDD

 

Előzmény: DummyBoy (55992)
rudmi Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55993

Sziasztok!

 

Tudom, már volt róla szó, de egyrészt nem találtam meg a visszaolvasásnál, másrészt, ha jól emlékszem ott sem derült ki pontosan.

Szóval: Rudi Skudoja ma elkezdett villogni. Kb. 2-5 percenként villog úgy 5-t. Már 4 hónapja megvan, de azon kívül, hogy az üzembehelyezéskor villant 3-at, soha többet. Most viszont folyamatosan. Ha valakinek esetleg van ötlete írja meg légyszi.

DummyBoy Creative Commons License 2009.08.04 0 0 55992
Kösz a válaszokat ... Manó legnagyobb cimborája Nyunyó, asszem elkérem tőlle a szájkosarát, és azzal megyünk buszozni (Nyunyó történetesen egy átlagosnál nagyobbra nőtt Rotweiler xD)

Kérdésedre válaszként, Manó egy komáromi kennel-ből származik, törzskönyvezett neve Fort-Master Argo (remélem jól írtam ...) (Nem tudom, itt szabad-e őket reklámozni és ilyesmi, ezért nem dobok linket, ha szabad, akkor később berakom ...)

Mindenesetre ha valaki a környéken szeretne mopsz kiskutyát, akkor csak ajánlani tudom őket :) Kedvesek, segítőkészek és nem mellékesen gyönyörű kutyáik vannak :)

Néha át szoktunk hozzájuk ugrani Manóval "családlátogatásra" és mindig a szivem szakad meg, hogy nem hozhatok haza még egy kölyköt ... :(

Manó mellesleg 98%-ban száraztápon nevelkedett (Acana, Hills, utánna Acana túlsúly elleni táp ...), mikor elértük a 10 kilót kipróbáltunk egy csomó mindent, hogy ne nőjjön túl nagyra, de még horkolás közben is nő isten bizony ...
Előzmény: juditka21 (55988)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!