Keresés

Részletes keresés

Bogie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3685

Szeptember közepén megyünk. Én már mennék most is. Csak az elfoglaltabbik felem Londonban tárgyal.

 

Egyedül meg csaknem indulok el, akkor kinek adnák a tevéket érem?????

Előzmény: Perfect Peter (3683)
krampi Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3684

Perfect Peter!

Mi is magunknál tartottuk a széf kulcsát.

Mikor indultok?

 

szia:krampi

 

Ui: Pezsgőt csak azért vittünk, hogyha szobacserére kerül sor, akkor a recepción odaadjuk. (Ezt már Angi itt is javasolta, de nekünk az iroda is mondta.) Nem a pincéreknek és a takarítónőnek.

Egyébként mi kaptunk kb. 4 dl házipálinkát egy másik csoporttól, akik hamarabb jöttek haza. Ez mind egy reggelinél történt. Ásványvizes üvegben volt, amit a mi pincérünk rögtön megnézett, erre megkínáltuk. Simán lehúzott belőle egy boros pohárral. A maradékot otthagytuk neki. 2 nap múlva már reklamált, hogy nincs-e valami innivaló.

 

Előzmény: Perfect Peter (3680)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3683
:)))))))))))) kincstárnok?? :))). Én azt képzeltem, hogy egy édes kis lakatkulcs lesz :))). Na, akkor nincs mese, más helyre kell tennünk.

Bogi! Ti meg mikor mentek már?? Nem kellene már ott lennetek?? A másik meg az, hogy a kuszkusz az meg az mi az? :] Érdekel az íze, és az elkészítési módja. Úgyhogy megkóstolom majd kinn, és ha bejön, akkor megkereslek elkészítés ügyben!
Előzmény: Bogie (3681)
Bogie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3682
Kuszkuszt már több mint 5 éve lehet kapni folymatosan nálunk is(Cora, Auchan). Nálunk gyakori köret, mert baromira gyors elkészíteni és nagyon fincsi. Csak azért mondom, ha elfogy, amit hoztál. Nem magyar utánzat, kintről hozzák be. Általában marokkói.
Előzmény: tordail (3679)
Bogie Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3681

Mint a kincstárnok a Süsüben, úgy fogsz kinézni:))) Ne egy csinos kis medálnyi kulcsot képzelj el!

Előzmény: Perfect Peter (3680)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3680
Hajjaj, titkos hely? :)) Legjobb, ha felteszem a nyakláncomra a nyakamba.
Előzmény: Köny (3677)
tordail Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3679

Helyi specialitások a kuszkusz, merguez, brik, ezeket kóstoltam én, nekem mind ízlettek. Kuszkuszból vásároltunk a boltban, és hoztunk haza is. Merguez-t meglepetésemre tegnap találtam a mellettünk levő boltban. A brik elkészítésére viszont  nem bánnám ha valaki megtanítaná a nejem, az volt a legjobb. Tengeri herkentyűt nem nagyon láttam, a hotelekben inkább az európaiak ízlése után készítik az ételeket.

 

Jattal kapcsolatban: mi az általános nemzetközi irányelvet igyekeztünk követni: 10% a fogyasztásnak. A 0.9-es ásványvíz 1 dínár volt, nem 2.65, mint ahogy valaki írta, de ha kevesebb volt a fogyasztás, mondjuk 2 dínár, azért hagytunk egy felest, másnap mondjuk semmit.

Előzmény: haha20 (3676)
tordail Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3678
Mi a nejemmel a Panorama-ban voltunk a Kartago szervezésében, 2 hete jöttünk haza. Nem győzünk hálát adni az égnek, hogy nem volt hely a Tergui-ban, ahova eredetileg lefoglaltuk, és ide tettek :). Igaz, hogy olyan 500m-re van a tengerparttól, de a medina sincs nagyon messze. Privát tengerpartja van a Samarával közösen. Szóval mi elégedettek voltunk. Keresd ki a beszámolóm, ott van leírás a hotelről is. Ha van valami konkrét kérdésed, írj nyugodtan.
Előzmény: Kömü (3665)
Köny Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3677
A széf 40Dt volt, a végén 21-et visszaadtak. Mi béreltünk, elég nagy, úgyhogy sok minden belefér. Kulcsos, így a kulcsra vigyázni kell, mi általában eldugtuk a szobában valami titkos helyre (papírzsebkendő, óvszers doboz;o) stb.).
Előzmény: Perfect Peter (3675)
haha20 Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3676

Sziasztok! És milyen kajákat érdemes megkóstolni? (A halat, meg a tengeri herkentyűket nem szeretem sajna, úgyhogy remélem, hogy van más specialitásuk is...) Akár étteremben, akár máshol. Néhányat már kiírtam a fórumból :-)

Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3675
Köny, miután veletek találkoztam, bekalkuláltam minden napra 1-2 TD borravalót a pincérnek, meg egy üveg ásványvizet is a vacsihoz :))).

Viszont elfelejtettem, mennyi is volt a széf? :)) 40 TD és a felét visszaadták? Asszem ti nem béreltetek, ugye?
Előzmény: Köny (3674)
Köny Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3674

Perfect Péter, szerintem ha adtok a pincérnek 1Dt borravalót minden este, akkor kinyalják még a feneketek is, ezt tapasztalatból mondom. Én nem bajlódnék a pezsgővel, mert ez nekik is kínos lehet, meg nem is biztos, hogy tud vele mit kezdeni. Ellenben a pénzt nagyon megbecsülik és örülnek neki.

 

Üdv.

 

Köny

Előzmény: Perfect Peter (3673)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3673
A pincérnek pezsgőt??? És hogy, becsomagolva? Vagy ott nem feltűnő, hogy bárkinek is adunk valamit?

Angi segítségét nagyon köszönöm, mindenki nevében. Kár, hogy nem nyit újra egy irodát, érdemes lenne vele utazni. ;-)
Vektorigo Creative Commons License 2004.08.24 0 0 3672

Ismét köszönöm a válaszodat RGirl :) akkor valószínűleg változtatható a széf kódja a szobában :) Ez így már tetszik :)

 

Azért viszek két üveg pezsgőt. Majd meglátom kinek adom (recepciós, parti őrnek a nyugágyakért, vagy a pincérnek) :) HA meg marad, az sem baj, megisszuk :)

 

már csak egyet kell aludni  :)

holnap ilyenkor már ott leszünk Muhhahhha :)

 

 

Előzmény: RGirl (3666)
Anginga Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3671
Szia! Vizividámpark van Port El Kantaouiban, de annyira nem nagy. Kocsibérlés : nyugodtan béreljetek, én azt mondom, hogy az idegenvezető tanácsát érdemes megfogadni,hogy hol. Ált kisebb autót 70-120 dínár között lehet bérelni egy napra. Ha lefelé mentek, akkor csak óvatosan!Nem mondom,hogy pihentető a vezetés,mert nagyon kell figyelni, de nem kivitelezhetetlen. Szállást szerintem találtok, de próbáljatok meg az idegenvezető segítségével befoglalni Sousse-ból,mert elméletileg olcsóbban megkapjátok,mintha beestek az utcáról.Na meg elkerülhető, hogy valami véletlen folytán ne legyen szabad szoba valahol. Delfin simogatóról én nem tudok. Én csak Djerbán láttam delfineket,mikor ment át a komp a szigetre ott ugráltak körülöttünk. Krokodilfarm is csak Djerbán van.
Előzmény: Bence007 (3664)
Bogie Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3670
Engem is érdekel!!!
Előzmény: Latya (K.L.) (3669)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3669

Eza delfines buli engem is érdekelne , ha van. A feleségem mániája, hogy ő delfineket akar simogatni....És Tunézia azért jóval olcsóbb, mint pl. Mexikó....SZóval lehet delfint simogatni vagy nem Tunéziában?

Kösz

Előzmény: Bence007 (3664)
RGirl Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3668

Én Tunéziában biztosan nem próbálkoznék az egyéni utakkal... Már csak a szállás szempontjából sem. A turisztikai hivataluk egyébként elég szigorúan ellenőrzi ezeket, kijelölt útvonalak vannak, stb. És ahogy mész egyre délebbre (Szahara, Sóstó, Atlasz hegység, stb), az emberek (hát hogy is fogalmazzak...) egyre egyszerűbb körülmények között élnek. Szóval sosem lehet tudni mit történik, és rájuk nem szívesen bíznám magam. A vezetési kultúrájukról nem is beszélve, tuti, hogy soha nem ülnék ott volán mögé. Dehát mindenki maga tudja mire vállalkozik.

Előzmény: Bence007 (3664)
krampi Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3667

Vectorigo!

Tavaly Djerbán kódos volt a széf a szobánkban. Minden alkalommal változtathattad a kódot. Ahhoz, hogy onnan eltünjön valami, csak olyan tehette, aki ismerte.

Most Sousseban a recepció mellett volt a széf. Kétkulcsos, ebből egy egyforma mindegyikhez. Ez van a portán és a másik kulcs van nálad. Csak a két kulccsal egyszerre lehetett nyitni.

 

krampi

Előzmény: Vektorigo (3662)
RGirl Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3666

Nagyon szívesen! Nekünk nem tünt el semmi sem a széfből, sem a szobából. Sőt, ha pénzt hagysz kint az asztalon (mert pl. adni akarsz a szobalánynak), azt sem veszik el, csak akkor ha a párnára rakod, akkor tudják, hogy az övék. Érdemes egyébként adni nekik 1 dínárt még az elején, nem többet, mert olvastam itt a fórumon eléggé extra összegeket is... Mindig szépen rendbe volt rakva a szobánk, két naponta ágynemű csere, törölköző csere pedig minden nap. Az étteremben is nagyon rendesek, udvariasak a pincérek, ott nem kell 1-1 dínárokat adni, a vacsihoz úgyis rendelnetek kell vmi innivalót (az nincs benne az árban), és akkor érdemes pár száz millimet adni, de ez ugye nálunk is így működik. (Ha jól emlékszem egy literes ásványvíz 2,15 dínár volt) Ezen kívül még a hordár srácnak érdemes, de akkor rögtön az elején a repülőtéren vagy a hotelban a bejelentkezésnél váltanotok kell. Mi a recepción nem adtunk semmit, nem is várták el, és így is tökéletes volt a szobánk.

Visszatérve a lopás dolgora, nem hinném, hogy jellemző erre a hotelra, nem is hallottunk semmi ilyet mi sem. Persze jobb félni... Jobban féltik az ott dolgozó emberek a munkájukat attól, hogy megpróbálkozzanak a lopással. A közbiztonság is kiváló, mindenhol rendőrök vannak.

Hmm... Mindjárt indultok... De jó Nektek! Mi két hete, hogy itthon vagyunk, de még mindig nem szoktam meg, hogy újra itt vannak a hétköznapok. Túl jó volt ott, asszem jövőre is visszamegyek, de csak a Palm Marinába!

Előzmény: Vektorigo (3662)
Kömü Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3665

Sziasztok!

Mi szept.10.-én indulunk Sousse-ba a Panorama hotelbe,és a Kartagoval.Hallottam és olvastam sok jot és rosszat,de ha van vki aki ebben a hotelben "lakott" és esetleg ezzel az utazási irodával utazott szivessen olvasnám a véleményét.Előre is köszi

Bence007 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3664

Aloha! Mi szept . 2-án megyünk az Experience travellel a Sceherazade hotelbe! Jön még valaki innen??? Engem a kocsibérlés érdekel! Mindenképpen magam szeretem intézni a programjaimat. Azt is szeretném tudni, hogy jó vizividámparkot hol találok a közelben, és milyen anyagi vonzata van! Delfinsimogatóba is elmennék! Van egyáltalán ilyen ott??? Bármilyen mesze elmegyek érte! Tabarkáról és az Északi részről, valamint a búvárkodási lehetőségekről nem nagyon olvastam még a fórumon. Délen csak úgy egyik pillanatról a másikra szeretnék egyéni utamon szállodában szobát bérelni! Szerintetek lehetséges??? Mennyiért és hol? Egyéb más tippetek van olyan utazónak,aki nem szeret szervezett utakon részt venni és mégis meg szeretné ismerni az ország népét, kultúráját, a természetet és történelmét!

 

Előre is kösz a megtisztelő válaszokat!

y42 Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3663
A kávé pörkölő és csomagoló közvetlenül a Magazine Generali mellett van, illatról oda lehet találni. Ott helyben nem lehet fogyasztani, csak bab, vagy őrölt formában vásárolható. Ha javasolhatom, akkor ne a legdrágábbat vegyétek, mert az a magyar ízlésnek túl fűszeres zamatu. A közepes árfekvésű szerintem finomabb. Vigyázzatok az örléssel is, mert hajlamosak nagyon finomra őrölni, amit a magyar KVfőzőgépek nem szeretnek. Egyébként én mindig vásárolok náluk, mert a kollégák felé a "legpraktikusabb" ajándék:-))
Előzmény: krampi (3660)
Vektorigo Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3662

Köszönöm RGirl :) nagyon hasznos infókat adsz :) ..de tényleg :) még egyszer köszönöm!

..a kódos széftől tartok... ha én be tudom rakni, akkor azt valaki ki is tudja szedni, nem? Olyan furcsa. Az a baj, hogy nekünk Olaszországban a széfből lopták le minden pénzünket... a barátunké megmaradt aki a szoba különböző pontjain rejtegette el...

szóval kicsit bizalmatlan vagyok :( de azért bíztató, hogy a Tiétek megmaradt  :)

Előzmény: RGirl (3655)
Anginga Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3661
Olyannyira nem veszik el a piát a gépen, hogy még árusítanak is!
Előzmény: Perfect Peter (3657)
krampi Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3660

Perfect Peter!

 

Nemcsak török kávé van, hanem rendes eszpresszó kávé is. Ha ennyire szeretnél jó kávékat kipróbálni, Sousse-ban a Soula Centerrel (ez a Medinánál a fixáras üzlet) szemben az első utcán kell bemenni (arra van a Magazin Generali és a Monoprix áruház is, ahol alkoholt is árusítanak) és ott van egy kávézó, helyben pörkölik a kávékat és ott mérik ki, mivel vásárolni is lehet. Isteni illat volt már a környékén is, ezért mentem be.)

krampi

Előzmény: Perfect Peter (3657)
krampi Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3659

Victorigo!

 

Nálunk a Samarában már eleve kétféle széf közül lehetett  választani, a nagyobbikba bőven befért minden, még a kamera is.

krampi

Előzmény: Vektorigo (3654)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3658
Hopp! A széfről én úgy tudom (Riadh Palms), hogy kerül vagy 40 TD-be, és annak csak felét adják vissza távozáskor. /pill arra sem emléxem, hogy a recepción, vagy a szobában van. Gondolom belefér a fényképező masinánk.
Előzmény: RGirl (3655)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3657
hőőőőőőőőő, nem dollár volt az, hanem jófajta euró :)))

mindenesetre örülök az UH tejnek, akkor legalább ihatok azt is. gondolom a kávé török, nem? tökre mennék már igazi arab kávézókba, hogy mindenféle kávékat megkóstoljak. imádom őket.

még az jutott eszembe, hogy a repcsin elméletileg elvehetik az alkoholt, mert hogy tűzveszélyes. (igaz, a raktérben sem lehet) vagány nagymamám többször kis félliteres színes üdítőspalackba tette a piát, és úgy vitte ki magával, mikor ilyen utakra ment. el sem tört, baj sem lett.

különben a pezsgő nálunk is drága ám szórakozó helyeken, főként hotelokban. egy egyszerű Törleyért simán elkérnek 4-5000 Ft-ot!!! mondjuk nálunk legalább a boltokban nem túl drága.
Előzmény: Bogie (3653)
xlsxls Creative Commons License 2004.08.23 0 0 3656
Sziasztok! 2004.09.10-én megyünk Hammametbe az Imperial Park Hotelbe. Ha tud róla vki vmit, vagy esetleg ide jön, írjon. Önálló utazásokhoz is szivesen várunk társakat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!