Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.27 0 0 2263
Helló!

Érdeklődni szeretnék ,hogy más is tapasztalt vagy van tippje a következő problémámra.
A Philips DSR 8111 felvevős beltéri egy HDMI kábellel van összekötve az erősítőmmel , így a digit hang és kép is gond nélkül át kell ,hogy jusson az erősítőre, az Xbox és DVD is így működik nálam csodálatosan. A következő probléma van vele a vevőnél ,hogy amikor az HBO-t nézem és átkapcsolok DD5.1 magyar hangra akkor nem sok minden változik. Az erősítő fel sem ismeri hogy ez DD5.1 hang, csak sima Dolby Prologic hangnak ismeri el. Ugyan ezt kipróbáltam optikai kábellel, ugyan ez a szituáció. Ez miért lehet? Sajna a beltéri menüje nem enged semmilyen hangopciót ,mint pl egy DVD hogy PCM jel vagy stb.

Segítséget, tapasztalatot előre is köszönöm!

Üdv:
Ttom
mlaszlo986 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 2262
Én ilyenről még nem is hallottam, hogy kimennének a Direct-es eszközökért. Azokat személyesen kell bevinni a forgalmazóhoz vagy valamelyik ügyfélszolgálati irodába.
Előzmény: Törölt nick (2255)
mlaszlo986 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 2261
Szia!

Amikor a rögzítendő műsoroknál amikor ki akarod törölni, akkor a kék gomb megnyomása után ne az OK-t, hanem a Stop gombot nyomd meg. Ezzel elvileg törölnie kellene az ilyen rendszeres időzítéseket.
Előzmény: Nastrol (2251)
Csabee75 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 2260
Amit most(ez 4 napja volt)adtak Upc Directhez Philips beltérit az viszont tudja  aki be kapcsolást állitani, és szinte minden csatin mutatja a teletextet pedig a távirányito csak a beltérit kezeli,hdmi kábelen van és a tv Samsung 82cm lcd tv nekem ezek a tapasztalataim,szépen vesz fel korrekt a programozási lehetőség és nincs vele semmi gond sem
Nastrol Creative Commons License 2009.08.08 0 0 2259
Az a baj, hogy ezt is próbáltam.
Felvétel közben megállítom és törlöm.
Kilépek a menüből, majd miután visszalépek már látom, hogy újra ott van holnapi dátummal. :(
Asszem ebből reset lesz, bár nem szeretném.
Mindenesetre köszönöm a tippet.
BoBKeLSo Creative Commons License 2009.08.07 0 0 2258
Fogalmam sincs, már vagy 5-6 éve előfizető vagyok.
Előzmény: Toxigen (2257)
Toxigen Creative Commons License 2009.08.07 0 0 2257
Aug. végén járna le a hűséged?
Előzmény: BoBKeLSo (2256)
BoBKeLSo Creative Commons License 2009.08.07 0 0 2256
Engem a hét elején hívtak a UPC-től, a sport+családi csomagot 3500-ért kínálták, ami 1500-zal olcsóbb, mint a mostani számlám. Persze 1 év hűség, de már régóta megy nálam a Direct.
Előzmény: Szababa (2247)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.07 0 0 2255

Lemondás.

Nem egyszerű dolog. Egyeztetett időpontra nem jelentek meg hiába ültem otthon du. 14.00-től este 20.00 óráig. Még csak egy telefonhívást sem kaptam. A 1221-es telefonszámon a "felmondás" menüpont alatt bármikor hívja az ember őket az automata MINDIG közli, hogy a várakozási idő több mint 10 perc. ( kirpóbáltam este 9kor is ugyanezt mondja). Szóval javaslom mindenkinek, ha szolgáltatót akar váltani időt, energiát és bosszankodást megspórolva keressen fel egy a közelében lévő UPC ügyfélszolgálatot és szépen sétáljon be a dobozkával és kábelekkel együtt hozzájuk és bahha le nekik az asztalra!!!!! Én is ezt tettem :)

Toxigen Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2254
Háát vannak hiányosságai,elég összedobott az egész...
Előzmény: scarabaeus (2253)
scarabaeus Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2253
Azért nem semmi egy felhasználói interfésze lehet:-))
Előzmény: Toxigen (2252)
Toxigen Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2252
Szia!

Én úgy olvastam valamelyik fórumon,mikor a legközelebbi aktuális /beállított/ felvétel elindul,aközben állítsd le a felvételt. Azt,hogy ezután kérdez-e valamit még,vagy automatikusan leáll nem tudom,de a megoldás biztos.
Előzmény: Nastrol (2251)
Nastrol Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2251
Sziasztok!

Én a következő problémával küszködök.
UPC direct-em van. Fekete Philips beltérivel.
Beállítottam, hogy hétfőtől-péntekig adott időben vegyen egy műsort.
A sorozatnak vége lett, azonban nem lehet törölni a felvételt. Mivel heti rendszerességre van állítva, ezért most is veszi az ugyanabban az időben, ugyanazon csatornán futó programot.

Az ügyfélszolgálatban a "hozzáértők" azt mondták, hogy nincs más megoldás, mint nullázni a beltérit!!!
Ezt nem szeretném, mert ugyebár felvételek vannak rajta.

Nincs valami megoldás?
Szoftverfrissítés stb...

Előre is köszi a segítséget!
K.A Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2250
Szia!
HA jól körül nézel sajnos minden szolgáltatónál úgy műkszik a dolog.
A régi előfizető kap valamit de az újnak kell fényesre nyalni .......
Tapasztalatból tudom 7 évig voltam egy nagy kábelszolgáltató üzletkötője.
A legegyszerűbb, ha lejárt a hűséged felmondod a szerződést és egy új előfizetére kötsz szerződést.
Igaz azt nem tudom , hogy a UPC-nél milyen feltételekkel lehet ezt megcsinálni.
Én ezt úgy oldottam meg az ügyfeleimmel,hogy amikor felmondta a szolgáltatóval a szerződést más névre kötött egy új szerződést. Ez családon belül vagy egy jó baráttal megvalósítható.
Előzmény: Szababa (2247)
Attraction Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2249

Én decemberben hosszabbítottam, és akkor nagyon normálisak voltak.

Mondtam, hogy lejáróban van a hűségidőm, és érdeklődnék a lehetőségekről, erre az ügyintéző már úgy indított, hogy igen, igen, már mondja is a lehetőségeket.

Végül most ugyan annyit fizetek mint előzőleg, csak most kettő helyett három beltérivel. Tehát végülis még olcsobban nézem mint előzőleg, bár gondolom az új előfizetők még olcsóbban kapják. Kérdés meddig, mert amit legutóbb láttam szórólapot, azon már úgy szerepelt, hogy új előfizetőknek ennyi, max. 2009.09.31-ig, onnantól nekik is a listaáron számolják. Talán valamit rendeződtek ezek az állapotok a régi előfizetőkre nézve is.

Előzmény: Szababa (2247)
Attraction Creative Commons License 2009.08.06 0 0 2248

Azért valamire figyelj! A UPC jövő tavasszal el fog költözni másik műholdra, így azok a szabadon fogható csatornák már nem lesznek olyan egyszerüen foghatók a UPC-vel sem:( Így viszont ez a szempont már nem szól a UPC mellett a választásnál, mert a többi szolgáltató sem az Astrán van.

Lehet, hogy jobban jársz, ha veszel valami olcsó beltérit, és felteszel egy tányért az Astrára.

Előzmény: SamSalas1903 (2242)
Szababa Creative Commons License 2009.08.05 0 0 2247
Sziasztok! Hátha van vkinek tapasztalata/ötlete... Már hosszú évek óta vagyok UPC Direct előfizető, de enyhén már kezd bosszantani, hogy új előfizetők számára nyújtanak csak jó és "olcsó" csomagokat, míg én fizetem a régi összeget. Annak idején már próbálkoztam azzal, hogy ezen változtassak és kaphassak vmi jobbat, de elhajtottak, mondván: ez csak az újakra vonatkozik. Most viszont szeretném megint megpróbálni és ha nem megy akkor vszínűleg szolgáltatót váltok, mert így legalább én is "új" leszek vhol :-)
Szerintetek hová forduljak? Hátha van vmi okosság, hogy miképpen lehet jobb előfizetést szerezni egy régi (már jóval a hűségidő utáni) ügyfélnek is?! Hol kell "kopogtatnom"?
scarabaeus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2246
beltérikbe
Előzmény: scarabaeus (2245)
scarabaeus Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2245
Dupla fej a tányéron, és két kábel bevezetve a két tévé melletti beltéribe.
Előzmény: SamSalas1903 (2244)
SamSalas1903 Creative Commons License 2009.08.04 0 0 2244
Köszi.

Azt valaki meg tudja mondani, hogy a két TV-s dolog hogyan működik (természetesen rendes két tv-re történő előfizetés esetén)?
BoBKeLSo Creative Commons License 2009.08.03 0 0 2243
A Directen van Telemadrid az 544-es csatornán. Rendesen fogható, mint a többi szabadon elérhető csatorna. Sorba is rendezheted őket, ha akarod.
Szerintem a szabad csatornák nem költöznek, max. azok, amiket a UPC át akar vinni, a német adókról hallottam, hogy gondolkodnak rajta. Én azon filózok, hogy meghagyom a tányért az Astrán, és a Digiére tetetek fejet (nekem az is van), hiszen egy holdról jönnek, aztán szerzek egy olcsó beltérit az Astrához. Nekem az angol csatornák érdekesek (Sky, CNBC, EuroNews) no meg a német adók foci miatt.
Előzmény: SamSalas1903 (2242)
SamSalas1903 Creative Commons License 2009.08.03 0 0 2242
Sziasztok!

Kábeles TV-ről műholdasra szeretnék váltani, de még nem tudom, hogy melyikre.

Lényeges dolog lenne nálam a UPC-nél szabadon fogható kb. 100 csatorna, azok közül is a spanyolok és legfőbbként a Telemadrid SAT.

Kiváncsi lennék arra, hogy a szabadon fogható csatornák azok hogyan működnek (hogy lehet beállítani a csatornalistára, vagy egyáltalán hogyan működik ez)? Elérhető Magyarországon a Telemadrid?

Egyik olyan oldalon ahol a különböző műholdak csatornalistáit lehet megtekinteni, láttam, hogy a jelenlegi UPC-s műholdnál fogható ez a csatorna. Van arról valami információ, hogy a költözés után is fogható lesznek-e ilyen számban a csatornák (főként nyugat-európaiak és spanyolok, mert a román, cseh, stb. csatornák nem tartoznak az érdeklődési körömbe)?

Üdv.: Sam.
K.A Creative Commons License 2009.08.03 0 0 2241
köszi,megnyugtattál.
Maradok a philipsnél.
Előzmény: Attraction (2240)
Attraction Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2240
Szerintem a Philips helyett semmiképp nem jobb a Humax:)
Olyan szolgáltatása nincs, ami előnyt jelenthetne bármilyen szolgáltatás elindításakor sem a Humax-nak. Én csak abból indulok ki, hogy a Philips a nagy tv-n is szép képet ad, a Humax-nál meg a gyerek 51 cm-es tv-jén is látszik hogy pixeles. A többi csicsa, hogy megállítható a kép, meg ilyesmik, teljesen lényegtelen dolgok:)
Bárcsak nekem is kicserélnék a Humaxot egy Philips-re:)
Ha valami új szolgáltatást hoznak be, akkor ahhoz szerintem max spec beltéri kellhet, úgy, mint a DVR-eseknek, mert semmi olyat nem tud a Humax, amivel szolgáltatás bővítéskor előnyben lenne. Nem azért kezdték el szorni a Humax-ot, mert technikailag olyan szuper, inkább takarékosságból.
Előzmény: K.A (2239)
K.A Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2239
Köszi a válaszokat.
Más de ehhez kapcsolódó kérdésem volna még.
Mint azt Ti is tudjátok az Astráról a UPC át tér a Telenorra.
Ahogy hallottam és olvastam lesznek új szolgáltatások és talán más jobb csatornák is.
Na itt van megint a kérdésem lényege,hogy abban az esetben is elég korszerű lesz e a Philips? Vagy akkor már jobb volna a Humax?
Előzmény: Attraction (2237)
Attraction Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2238
Bár nem a legolcsóbb megoldás, de szerencsére Philips tv-hez viszonylag egyszerüen lehet eredeti távszabályzót szerezni. Sajnos nem 2000 Ft mint egy univerzális, 8000 ft-ért sikerült beszereznem.
Előzmény: K.A (2236)
Attraction Creative Commons License 2009.07.30 0 0 2237
Bár mint mondtam nem vagyok spiller a dologban, azért megpróbálom leírni amit tudok ezzel kapcsolatban:
Sajnos itt van az amit korábban írtam is, hogy a Philips-ben kevesebb szolgáltatás van. ilyen az időzítő is, ami nincs a Philipsben.
A Teletext-tel kapcsolatban: Az megint olyan extra, ami a Humax-ban van, de a philips-ben nincs. De ez nem azt jelenti, hogy a Philips nem veszi a teletextet, csak a Humaxnak saját teletextje van, így olyan tv-n is lehet teletextet használni, amelyikben gyárilag nincs benne a teletext dekóder. A Philips-et én is Philips tv-vel használom, de korábban használtam más tipussal is. Itt az lehet a gond, hogy vannak olyan tv-k, amik csak a saját tunerjükről tudják levenni a teletextet. Ilyen volt az előző tv-m, és ott hiába próbáltam használni a teletextet, mert az AV-bemeneten érkező jelből nem működött. A mostanival viszont működik, szóval úgy látszik, ez TV függő is.
Természetesen a Philipsnél nem a beltéri, hanem a tv távköpőjén kell a teletextet használni....:)
Egyébként szerintem ne bánd, hogy Philips-re cserélték a Humaxot, mert minőségben azért jócskán van különbség.
Előzmény: K.A (2231)
K.A Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2236
Pont ez a gondom, hogy a tv-távirányítója már nem az eredeti így a txt funkció nem működik .
A Humexnél nem volt ilyen gondom ott mindent a beltéri távirányítójával csináltam, kivéve a ki és bekapcsolást.
Előzmény: Replay (2235)
Replay Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2235
Lehet, hogy most hülyeséget kérdezek, de ugye a tv távirányítójával próbálod a
teletex-t? Nekem nem kellett hozzá semmilyen különleges beállítás.
Előzmény: K.A (2234)
K.A Creative Commons License 2009.07.29 0 0 2234
Köszönöm a válaszokat.
Talán van valami külön beállítási lehetőség a txt használatához_?
Még gondoltam is , hogy milyen jó ha már philips tv-van hozzá a 4101-es beltéri majd jól fog működni.
Már csak egy kérdésem volna.
Melyik a megbízhatóbb :DSR 4101 vagy a Humax?
Előzmény: Replay (2233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!