Keresés

Részletes keresés

Ágica75 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74193

Sziasztok!

 

A BMC-s lányokat szeretném kérdezni hálapénzzel kapcsolatban. Nemokára megyek vissza a már fizetős bültetésemért és szeretném megkérdezni, hogy Ti szoktatok bármilyen összeget adni a dokinak? Az eddigi próbálkozásaim másik intézetben voltak és nem tudom, hogy itt mi a szokás. Vagy ha már így is több százezer forint akkor ne adjak? De annyira kedves a doki. mit gondoltok?

Köszi, Ágica

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74192
Teljesen egyénfüggő. Attól függ hogyan reagálsz és milyen protokollod van. Attól is függ kapsz-e mellé valamit. Antagonista protokollban én általában 7-9 napig kaptam eddig napi 2-t, volt olyan hogy az utolsó napokban csak 1-1-et. (Penben ez 150 NE ill 75 NE szokott lenni) De mint irtam ez teljesen egyénfüggő. Nálad mit jelent az hogy hamarosan kezdesz? Már felirták?
Előzmény: Angyalka75 (74191)
Angyalka75 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74191

Sziasztok Lányok !

Visszatértem...bár külső szemlélőként néha itt voltam,de mostanában nem sok időm volt netezni.

Mazsola ! Nagyon nagyon szorítok neked !!!! Minden rendben lesz meglátod !! -ha Én egyszer azt mondom...:)

Dtamika ! Neked is szorítok Nagyon !!!

Mindkettőtöknek milliónyi Angyalkát küldök,aki elkísér utatokon a célig...**********

Lányok !

Kérdeznék is vmit.-ha nem baj Hamarosan kezdjük mi is a projektet,és az a kérdésem,hogy általában mennyi GONAL-F-t kell elhasználni egy ciklus alatt ? és egyszerre csak 1-t vagy esetleg többet is kell ?

előre is köszike a válaszokat !

Mindenkinek minden jót  !

 

Egy Angyalka aki most leszállt egy pillanatra közétek.....

ma.zsola Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74190

Sziasztok lányok! Nagyon aranyosak vagytok, hogy ennyien válaszoltatok. Sokkal jobban érzem magam, bár hazudnék ha azt mondanám, hogy nem izgulok, hogy mi lesz reggel. Másról: van egy nagyon kedves barátnőm együtt kezdtük ezt az egész babaprojekt dolgot. Neki is most volt a negyedik beültetése, és sikerült neki. Ma nyolc hetes terhes, és ma volt babaszívhangot nézni. Semmi előjele nem volt és amikor mosolyogva, boldogan bement a vizsgálatra kiderült, hogy a baba elhalt nincs szívhang pedig két héttel ezelőtt kettő petezsák volt látható. Hát nagyon padlón vagyunk, azt pedig, hogy mit érez ő nem tudom leírni. Remélem nem vettem el senkinek sem a kedvét, csak gondoltam leírom nektek.

bubuka2 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74189
nagyon drukkolok!
Előzmény: dtamika (74185)
bubuka2 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74188

Jamelia!

 

Írtam neked. Megkaptad?

Előzmény: jamelia (74177)
muzsa Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74187

Na hát te jól tudsz titkot tartani!!!!!!!!!:))))

Nagyon drukkolok!!!!!!!

Előzmény: dtamika (74185)
Dongo.75 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74186
Jajj, Dtamika, annyira örülök!!! Csak így tovább, minden rendben lesz! Drukkolok továbbra is! ++++++ (Én is kaptam vissza 7 sejteset, fogalmam sincs mit jelent ez, hogyan lehet páratlan! De nem is ez a lényeg...)
Előzmény: dtamika (74185)
dtamika Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74185

Sziasztok! Úgy látszik, én tudok olyan esettel szolgálni, amikor a második nap reggelére nem osztódott embrió mégiscsak összekapja magát: 4 óra előtt telefonáltam a laborba és örömteli hangon közölték, hogy beindult, most éppen 3 sejtes. Szó, mi szó, nagyon örülünk.:)

 

Mondjátok, hogy lehet az, hogy 3 sejtes? Nem csak páros számúra lehet osztódni??? Persze, ez már csak "a lépcsőházban" jutott eszembe, így nem tudtam tőlük megkérdezni. 

trento35 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74184

Mazsola!

 

Most olvastam, hogy Te is Tapolcára jársz. Hát ha ez bíztat Téged, nekem is a Török doktor az orvosom, és az én fagyi-babám is Tapolcán várt rám 2 hónapot... Nekem is aránylag vékony volt a nyálkahártyám, beültetéskor 11 mm, ennél vastagabb egyik lombiknál sem volt. Én FLP Berry Nectart és méhpempő szopogatós tablettát szedtem, nagyobb dózisban az előírtnál. De nem állítanám, hogy ettől sikerült... A felkészítés pedig csak estrofemből és utro-ból állt. Egyébként ez volt az 5. beültetésem. Utána 2 és fél órát egyedül hazavezettem, és a 10 napban sem vittem túlzásba a pihenést.

 

Holnapra nagy-nagy drukkok!

Előzmény: ma.zsola (74178)
sharon01 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74183

Szia Mazsola!

 

4 embrióból 3 indult be kiolvasztás után. Holnap töltöm be a 6. hetet egy babával a pocakomban. Csak jókat tudok róla mondani! Minden jót és hasonló sikereket kívánok Neked!

Előzmény: ma.zsola (74178)
trento35 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74182

Mazsola!

 

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a fagyasztott embriókról, mivel most éppen a szívem alatt hordom az eredményét :-)

 

Nekem nyolcból négy olvadt fel szépen, ők 6-8 sejtesek voltak fagyasztáskor. Mind a négyet beültették, és egy baba tapadt meg, ő már betöltötte a pocakomban a 28. hetet. Biztos, hogy ilyen méretűek közül lesz mit beültetni, ne izgulj! Ha a felolvasztást kibírják, ugyanolyanok az esélyek, mint a "friss" embriókkal!

Előzmény: ma.zsola (74178)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74181
Nekem 3 blasztobol 2 felolvadt, pedig azok allitolag kisebb esellyel olvadnak fel.
Előzmény: ma.zsola (74178)
kollina Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74180
Nekem 4-ből 3 tökéletesen túlélte a fagyasztás/felolvasztás procedúrát. Az eredményért negyed óra múlva megyek a bölcsibe. :))

Bízz bennük! Hajrá holnapra! A túlélők belevaló kölykök, beültetés után az esélyük ugyanannyi, mintha nem lettek volna fagyasztva. Ha meg már megtapadtak, nincs különbség fagyasztott és nem fagyasztott embrió között a terhességet illetően.
Előzmény: ma.zsola (74178)
bubuka2 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74179

Szia!

 

Igen érdekel, írok is!

 

Köszönöm!

Előzmény: jamelia (74177)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74178

Sziasztok! Holnap megyek (persze ha lesz mit beültetni) a fagyasztott embriós beültetésre. Most azon parázok, hogy a nyoly embrióból lesz -e életképes. Ha valakinek van fagyis tapasztalata legyen szíves ossza meg velem. Szerintetek nyolcból lesz olyan ami magához tér? Milyenek ilyenkor az esélyek? Mellékesen megjegyzem, hogy nyolc ill. hatsejtesek voltak.

jamelia Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74177

Szia,

 

Majd'egy egész doboz van. Érdekel?

 

gndoree kukac freestart pont hu

Előzmény: bubuka2 (74159)
dtamika Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74176

Sziasztok, rég nem írtam semmit magamról, pedig akció közben voltunk (vagyunk??). Valahogy jobbnak éreztem, ha babonából csendben maradok...

Most viszont dráma van és megint kérdeznék. Ez alkalommal baromi gyorsan és 4 tüsző ért az egyetlen petefészkemben, de így is csak 1 petesejtet sikerült nyerni tegnapelőtt (a hírek ellentmondásosak, hogy miért - a petefészkem megint rossz helyen volt, alig lehetett hozzáférni, a műtőben lévő nővér szerint nem sikerült mindet leszívni, az orvos szerint sikerült, de csak egyben volt petesejt. Bár ez az erdmény szemontjából tökmindegy). Szóval az egyetlen petesejt tegnapra ICSI-vel megtermékenyült, mára viszont nem osztódott. A labor szerint van még egy egész kicsi esély, holnap telefonáljunk...

Kérdezném, hogy előfordult-e valakivel, hogy a második napra nem osztódó embrió összekapta magát és harmadik napra életre kelt???

 

A lelkiállapotunkról most inkább nem mondanék semmit.

kinga71 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 74175

Gratulálok az új kismamáknak :)

 

Gyógyszerártámogatásról bővebben itt, az oep honlapon az áll, hogy április 16-tól érvényes a támogatás. (Egészen a legaljára menjetek.)

 

http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/SZAKMA/OEPHUSZAK_EUSZOLG/GYOGYSZER/EÜ%2070%20PONTOK%20GYÓGYSZERMEGNEV_0.PDF

 

ma.zsola Creative Commons License 2007.04.11 0 0 74174
Szia Somi 29! Nagyon aranyos vagy köszönöm a szorítást. Nagyon gratulálok neked, azért nem semmi kitartás volt benned is. Milyen piszok ez az élet! Hogy pont az ötödik sikerült ez hihetetlen. De most már ez lényegtelen hiszen ott a pocakodban a baba. Vigyázz te is magatokra. Én is igyekszem pozitív lenni.
Előzmény: somi29 (74166)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.11 0 0 74173

Gaspi, a mi dokinknak nagyon jó humora van. Amikor rákérdeztem, hogy nekem miért ilyen vékonyka a méhnyálkahártyám arra azt felelte, hogy mert nekem vékony babám fog születni. Mivel már látta rajtam a pánikhangulatot. Most jelenleg úgy vagyok az ezzel a fagyibabással, hogy bízom benne de valahogy nem a görcsös akarás van rajtam. Remélem ez is jót fog tenni. Most már minden a babákon múlik, hogy magukhoz térnek -e. Nyolcból csak lesz valami. Ja, a beültetés péntek 13-án lesz. Én úgy érzem ez jó ómen.

Egy jó ismerősömnek is most sikerült a negyedik beültetésre a baba, pedig elég bonyolult eset volt ő is. Valahogy most tényleg nagyon sokaknak sikerül Tapolcán. Lehet, hogy jobban oda tudnak figyelni a betegre így, hogy kevesebb beültetést lehet havonta csinálni.

Annak nagyon örülök, hogy neked elmúlt a vérezgetés, mert nincsen annál rosszabb amikor sok idő után összejön végre a baba és utána meg az egész terhesség egy örökös rettegés. Most élvezd ki minden percét a babavárásnak. Vigyázz magadra és azért még hallass magadról.

Előzmény: gaspoltshofen (74171)
bubuka2 Creative Commons License 2007.04.11 0 0 74172

Szia!

 

Én nem arra gondoltam.  Azt is kérdeztem az  orvosomtól és egy másikat mondott, ami kúp. Igaz drágább is.

Előzmény: somi29 (74163)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.04.11 0 0 74171

Mazsola, én tiszta hülye vagyok, hogy felejthettem el, hogy egy helyre, egy dokihoz járunk.............

Nyugi, Tapolcán nagy jó sikersorozatban vannak, és két lányt is ismerek, akiknek a sokadik lombik után pont fagyival sikerült (Trento, HB), szóval tessék bízni, 8 mm az jó, különösen fagyinál. Szorítok nagyon, hogy megismerhesd a fülig érő szájú dokinkat is:)

 

Én köszönöm jól vagyok, két és fél hete nem járt felém a rémisztgető vérzés, a dokink csak azt mondta, hogy hiszen így is beszéltük meg, nem.....

 

Gaspi

Előzmény: ma.zsola (74165)
Nagy Misi Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74170

T. dtamika!

Maximálisan egyetértek a véleményeddel csak nem akarunk kellemetlen helyzetbe kerülni és kellemetlen helyzetbe hozni a dokit sem, ezért is vagyok kíváncsi a tapasztalatokkal rendelkezőkre.

Örömünket, hálánkat sem pénzben sem bon-bonban sem virágban nem lehet kifejezni. :-)

Köszönöm a véleményed, és várom a további véleményeket is.

Előzmény: dtamika (74168)
=***= Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74169
Szia!
Mi akartunk adni és NEM fogadta el.
Ha megszületik a baba / babák vigyetek fotót - és ne csak a dokinak, hanem a biólógusoknak is + esetleg ajándékkosár. De fotót mindenképp!!
És gratulálok!
Előzmény: Nagy Misi (74167)
dtamika Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74168

mi komolyan vettük, amit aláírtunk - tehát nem adtunk hálapénzt. valahogy ott ez tűnt természtesnek... vittünk viszont virágcsokrot + naaagy doboz csokit a nővéreknek, külön bonbont - és puszit:) - a kedvenc nővérnek, az orvosnak 1-1 üveg fehér- és vörösbort. elfogadták, örültek.

legközelebb is így fogunk tenni.

 

(csak zárójelben: mindannyiunkkal tesz rosszat, aki a hálapénzt erőlteti a Kaáliban: végre van egy hely, ahol emberhez méltó bánásmódban van részünk, normális körülmények között és itt is be akarnánk vezetni a "Balkánt" :).  én örülök, hogy van olyan intézet, ahol a dolgozók tisztességesen meg vannak fizetve, nincsenek rákenyszerítve a paraszolvenciára, én erre akár áldoznék is, de hivatalosan, nem hálapénzként.)

 

persze tudom, hogy ti az örömötöket, köszöneteteket akarnátok kifejezni, meg is értelek benneteket.:)

Előzmény: Nagy Misi (74167)
Nagy Misi Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74167

Sziasztok!

Véleményre lenne szülkségem azoktól, akik a Kaáli Intézetben sikeres kezelések után hálájukat kívánták kifejezni a választott orvosuknak. Azt mondják, hogy pénzt nem fogadnak el (és ezt alá is íratták velünk), de úgy gondolom igazán az lenne a leghasznosabb ajándék. Mindazt amit tettek értünk sem pénzben sem semmilyen ajándékban nem lehet kifejezni, mégis szerintem a velünk foglalkozó orvos áldozatkész munkájának talán ez lenne a legmefelelőbb köszönet. Kérem aki már "túl van" ezen, és van ilyen jellegű tapasztalata írja meg.

Egyébként velünk néhány hónapig foglalkoztak, az első beültetés után hál' Istennek pozitív lett a teszt és az eddígi eredmények is nagyon ígéretesek a doki szerint. Nagyon reménykedünk, hogy nem lesz semmi gond. Jelenleg a 8. hétben vagyunk.

Akik hasonló cipőben járnak, nagyon sok sikert kívánunk és a Kaáli Intézetet mindenkinek bátran ajánljuk. Semmiféle rossz tapasztalatunk nem volt.

somi29 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74166
Szia ma.zsola!
Hát hogy vmi pozitívat írjak Neked,nekem ez volt az 5.,és sikerült!!!!!!(idáig egyszer sem!)Úgyhogy hajrá!!!A nyálkahártyámat én is méhpempővel turbóztam fel és minden este megittam 1dl vörösbort.Megy a drukk ezerrel,minden rendben lesz,csak ezt Neked is el kell hinned!!!!Komolyan!Nekem ez volt a taktikám!!!És idáig bejött!!!
A progiszurival kapcsolatban igaza van Gaszpinak!Üdv.Megagigadrukk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: ma.zsola (74161)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74165

Szia Gaspi! Köszönöm, hogy írtál nekem már régóta követtem a te történetedet. Nagyon örülök a te sikerednek, bár te sem úsztad meg a nehezét. Megnyugodtam attól amit írtál, mert ilyenkor az ember mindenen be tud parázni. Még soha sem volt fagyibabás beültetésem mivel sosem volt sajnos elég lefagyasztható embriónk. A legutóbbi lombiknál azoban hihetetlen dolgot produkáltam de mégsem sikerült pedig négy db nyolcsejteset ültettek vissza. Na de most a fagyikra koncentrálok. Én is szedem a méhpempőt de nem tudom, hogy mennyire hatásos mivel nem valami vastag a nyálkahártyám. Bár lehet, hogy enélkül még ennyi sem lenne. Én töményen szedem, méhészeketől szereztem be mézbe keverve. A virágporról is hallottam még megpróbálom azt is hátha használ.  A dokim szerint aki halál nyugodt egy pasi(Török Attila) ha naponta egy kilogramm Estrofem-et adna akkor sem lenne vastagabb, mivel én így reagálok a gyógyszerre de állítólag 7 mm felett már jó. Hallottam már olyanról aki 5 mm-el lett terhes. Egyszóval ez  van. Remélem veled most már minden rendben és végre elkezdheted élni a boldog aggódás mentes kismamák életét élni.

 

Előzmény: gaspoltshofen (74162)
somi29 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 74164
Ja!És persze nagyon gratulálok!!!: )
Előzmény: bubuka2 (74159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!