Keresés

Részletes keresés

robertov72 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10267

Ez a kérdés pénztárca függő,kinek mennyi van amit erre tud szánni.

Előzmény: micaamica (10266)
micaamica Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10266

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, és a témában is. A férjemről derült ki most pár hete hogy porkorongsérve van és nics motyogás műteni kell. Dr Tóth Attilához kerültünk a Honvéd Kórházba, csupa jókat olvastunk róla. Azzal vagyunk gondban mit kóstál manapság egy ilyen műtét? Mennyit kell/illik adni az orvosnak? Mondanak olyat is ismerősök hogy az altató orvosnak külön kell adni!? Aki járatos ebben kérem, segítsen, mert tanácstalanok vagyunk.

robertov72 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10265

Az SZTK-s tornától azért nagy csodákat nem kell várnod az biztos! Én a műtétem után 2 ilyen komoly tornán voltam,de mikor egy gerincferdüléses beteg és én ugyanazt a tornát csináltuk hiába mondtam ez nekem nagyon nem megy azt mondta  a csávó nekem is ezt kell csinálni. a 3. kezelésre már nem is mentem el!

Előzmény: otthonülő (10264)
otthonülő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10264

Szia!

nem szoktál gyógytornászni? kifejezetten gerinctornát? én jövő héten kezdem az sztk-s kezeléseket.  a reumatológus kiírt gerincemre valamilyen kezelést - a gélt nekem kellett megvennem hozzá 1700 ft.-ért. Gyógytornát, masszírozást, a zsibbadt kezemre vizes fürdőt. Talán valamennyit segíteni fog.

Előzmény: angelina111 (10260)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 10262

 

Nagyon kutyául vagyok ,rossz érzésem van ,és sajnos engem ez az egész betegség már annyira hazavágott lelkileg,hogy amint jön egy ilyen rosszabb állapot ,én azonnal kikészülök,csak bőgök és nem akarok így élni!Nem szoktam biciglizni ,nincs is bringám,talán tinikoromban használtam utoljára!Most nagyon kivagyok ,mert csak azon kattogok,hogy mi mindenben akadályoz ez a betegség,hogy tönkreteszi az életem!:(

Gondolom,hogy ez nem jó hozzáállás de én sajnos ilyen vagyok!

Előzmény: Törölt nick (10261)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 10260

Én ritka carul vagyok megint!Csak úgy hipp elkezdett fájni a derekam  ,a combtövem és az egész lábam a talpamig le van zsibbadva!Ennek sosem lesz vége már?Nem kicsit van elegem ebből a rohadt betegségből!

Attila1112 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 10259

Tudtál valamit elérni a hegszövet ellen?

Előzmény: ikoko2 (10226)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 10257

Ezt is érdemes akkor kiprobálni!Ez a fene nagy civilizáció megteszi a hatását,nem élünk a természetes lehetőségekkel,inkább mérgekkel tömjük magunkat,mert ugye mivez tud nyúlni az  ember ha fájdalmai vannak!Én azt hiszem kipróbálok mindent,ami természetes ,hátha.....

Előzmény: Törölt nick (10256)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.19 0 0 10255

Miért jó a borjúláb?A zselatinos dolgot én is olvastam ki kéne próbálni!Veszíteni való nincs vele az tuti!

Előzmény: Törölt nick (10254)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.17 0 0 10253

Kórházba utaltak és teljes fizikokezelést javasoltak,a reumáról is és a neurologiáról is ,érták a véleményt és kérték a felvételemet!Majd a doki megvizsgált és azt mondta ne stresszeljem magam ,és ha nem javul majd menjek vissza!Ja mikor heteket kellett várni mire egyáltalán oda kerültem ,majd biztos megint fgok szaladgálni a semmiért!Mit várok ugyan tőle mikor még egy krémet sem volt hajlandó felirni,kértem azt a receptet adja amit eddig is, de ő nem találta az összetevőket,mert ezt úgy  készítik,ezért nem adott receptet sem azt mondta vegyek recept nélkül akármilyen fájdalomcsillapító krémet!Gondolom a pénzes betegeknek kell a befekvős kezelés,aki szegény az szenvedjen!

Előzmény: ikoko2 (10252)
ikoko2 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 10252

Ezt nem is értem. Hát rá kell irni, hogy milyen, mennyit és hová kell adni a kezelést.

Amúgy a Dona most igen felkapott, mert igen jó. Ha beirod a keresőbe, mindent megtudsz róla. Nem olcsó, de még kifizethető.

Előzmény: angelina111 (10251)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 10251

Akkor neked szerencséd van ,én nem jutok be semmi kezelésre,csak megírják a beutalót hogy komplett kezelést kapjak aztán semmi nem történik!Nem ismerem az injekciót amit írtál az mire jó,az árát is megírhatnád?Ez is a kezelés része volt?Én mindennap sokat sétálok ,az egész jó de ha tulzásba viszem annak is van következménye!Az időjárás a hidegfront nekem is nagyon betesz mindíg sajnos!

Előzmény: ikoko2 (10248)
PETYUS Creative Commons License 2012.10.16 0 0 10250

A matrac alatt kemény deszka van?

Előzmény: real_geri (10246)
ikoko2 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 10249

Érdekes! A füves  Gyuribácsi a receptjeiben is azt irja, hogy zselatint kell enni meg a fájó helyre kenni. /de legalább 3 hónap vagy több, mire jön az eredmény/  Még nem próbáltam, bár 5 csomag zselatint már régen megvettem. Az elkészités nem  ördöngősség, de még nem vettem rá magam a használatára. Milyen butaság, hogy nem ugrunk rá az ilyen olcsó megoldásokra, inkább ezreket vagy sokkal többet fizetünk.

Előzmény: Törölt nick (10235)
ikoko2 Creative Commons License 2012.10.16 0 0 10248

Szuper kezeléseket lehet kapni.  Tavasszal nagyon le voltam robbanva, /persze, mert egész télen nem csináltam semmi ajánlott mozgást/  viszont kaptam Dona injekciót, igen jó volt, 1o-1o kezelést a fizikón, 1o ill. 5 gyógytornát.  Mind-mind igen jó volt.  De nem szabad kiengedni a kezünkből a dolgokat. Korábban jártam Ceragemre /szuper volt/ meg úszni, meg szobabicikli, olykor torna otthon.  Aztán minderre ráuntam, igy meg is lett az eredménye. Most megint minden reggel tornázom a megadott gyakorlatokat.

Ja és Calcim és Magnezium készitményeket is szedek. Bennünket már csak szinten tartani lehet, meggyógyitani azt hiszem - nem. És ezért is elég sokat kell tenni!!!

Persze az időjárást nem tudjuk kivédeni. Ezek a frontok, meg párásság  - igencsak felturbózzák a fájdalmat, legalábbis nekem.

 

Előzmény: angelina111 (10245)
real_geri Creative Commons License 2012.10.15 0 0 10247

arrafelé sem egyszerű akkor az élet :(

Előzmény: angelina111 (10245)
real_geri Creative Commons License 2012.10.15 0 0 10246

http://www.matracfutar.hu/index.php?f0=TERMEK&f1=Maxim%20COOL

ilyen matracunk van, a kemény PU felőli oldalán fekszünk, mert jobb, de már kissé gödrösödik, de akkor is 10nagyságrenddel jobb, mint bármely szálloda vagy kórház eddig próbált ágya

Előzmény: PETYUS (10244)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 10245

Én minden reggel úgy kelek mostanában mintha eltört volna a derekam!Aztán ha felkelek mozgok egy kicsit elmúlik!Ez más fájdalom mint amikor ,simán elfárad a derekam!Nem tudom mitől van!Reumán álltalában milyen kezelések vannak?Most már azon gondolkodom csak én vagyok ilyen szerencsételen ezen a földön?Utoljára amikor felmertem keresni a reumát már sírtam a fájdalomtól,adtak receptet,hogy másnap váltsam ki és vigyem be az inkekciót akkor majd beadják mert ma már késő van...Alig bírtam menni de ez őket nem érdekelte!Aztán kikönyörögtem é kaptam 5 azaz öt darab gyógytornát ami egy héten egyszer van 20 perces!Semmi más kezelésre nem küldtek!Én bárhova megyek elküldenek a p.ába szinte ahova beutaltak komplett fiziko kezelésre befekvősre onnan meg az ovos küldött el ,hogy ne stresszeljem magam,menjek vissza MAJD ha nem javul!Nem értem ezt az egészet!Már ott tartok hogy  fel sem merem keresni egik orvost sem,úgyis felesleges!

Előzmény: real_geri (10243)
PETYUS Creative Commons License 2012.10.15 0 0 10244

Az ággyal nincs baj?

Előzmény: real_geri (10243)
real_geri Creative Commons License 2012.10.15 0 0 10243
Csutortokon megyek majd a reumara kontrollra meg kerni kezeleseket, de addig kerdeznek
Volt e valakinek olyan, es mi az a derekfajdalom ami mellett vidaman tornazok, mozgok, de pl lehajolni nem tudok, es ugyan elfaradas utan a fekves javit rajta, de ejszakai alvas utan reggel arra ebredek merev, feszul es faj
Aztan felkelek, nyujtozkodok, kimozgatom, es akkor mulik el
angelina111 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10242

Köszi!Ez a mail címem a.angelina@freemail.hu!

Előzmény: similis (10237)
Atti71 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10241

Sziasztok!

 

Mint azt írtam már nagyon jól vagyok, voltam! Tegnap reggel óta fokozatosan egyre rosszabbul vagyok. De érdekes, hogy csak a derekam fáj. Sem a lábaimba sem a csípőmbe nem sugárzik a fájdalom. Viszont tegnap este már felállni sem tudtam. Olyan mintha a derekam nem tudná megtartani magát.  Ma már kicsit jobb ugyan, de még mindig nagyon sz@r. Pénteken sajnos bőrig áztam, és szerintem megfázott a derekam. Szombaton estére már görcsölt a hátizmom, és rázott a hideg. Lehet, hogy begyulladtak az izmok illetve az inak? Szerintetek okozhatja ezeket a tüneteket a derék megfázása? Esetleg járt már így valaki? Az orvosomat sajnos nem tudtam elérni, csak szerdán lesz, külföldön van.

 

Üdv!

similis Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10240

Mivel a TB ezt (sem) támogatja...

Előzmény: similis (10239)
similis Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10239

Az anyag igen sajnos :( Maga a kezelés nem...

Előzmény: Törölt nick (10238)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10238

De a kezelések is pénzbe kerülnek, kivéve a blokád injekció amit röntgen alatt ad.

similis Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10237

Hát a telefont valami privát elérhetőségre adnám meg...

 

Amúgy persze, először mindenképp megnézi a leleteket és ő javasol kezelést, azt a részét kihagytam :) Viszont ez többnyire, ha csak nem vagy nagyon szegény a magánrendelésén történik. (De csak az első alakalom)

Előzmény: angelina111 (10236)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10236

Köszönöm szépen az információt!Hol lehet őt elérni,mert én még a nevét sem tudom!?És még egy kérdés,úgy is segít hogy megnézi valaki leletetit mr,képeket és arra javasol kezelést?A gatyát egyébként nagyon fel kell kötni hozzá?Köszi!Szép vasárnapot kívánok mindenkinek!

Előzmény: similis (10233)
bela2200 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 10234

Az ujjad zsibbadása és a lábad görcsölése két külön téma lehet.

Hol van a sérved? 

Előzmény: otthonülő (10227)
similis Creative Commons License 2012.10.13 0 0 10233

Már a drnőre gondolsz?

 

Van ez a kanülbeültetéses dolog, péntek du/este műtőben beteszi, rögtön akkor és még szombat reggel, szombat este megint benyom mindenféle cuccot, amik hegoldást, ill sérvnek a tünetmentessé tételét is szolgálják, nekem hegem volt csak arról tudok nyilatkozni. Szvl szombat elég későn vette ki, és vasárnap reggel hazamentem.

Azt tudom hogy addig nemigen tudtam a műtét óta lovagolni, 1x próbáltam, de nem esett jól, ezután hétfőn már lovagoltam és azóta is :)

 

A másik meg h. mivel ezeket a sérveket ált. instabilitások okozzák, azt meg kötőszöveti gyengeség/nem elég feszes szalagok, így enyhébb esetekben csak ezt, vagy az említett kanül után csinál egy szalagerősítő kezeléssorozatot, ez ált 6 alkalom, ott rögtön megcsinálja, pár 10 szúrás a szalagokba a problámás helyen és mehetsz is :) Ez nem gyógyszeres, hanem egyéb anyagokkal steril gyulladást okoz a szalagokba és ezáltal vastagodnak erősödnek, jobban tartanak. Pár napig fáj utána, de az a normális, sőt az a baj ha nem, de aztán jobb lesz. Ezek mivel 5-6 hetente vannak, fél évig kb eltartó sorozat.

 

Az eredmény főleeg hosszútávú, szval nem az első alkalomtól kell csodát várni.

 

Ezenkívül a hagyományos dolgok, van gyöki blokád, de a gerinbe és nem mellé, más nekem nem volt, biztos csinál még mást is.

 

 

Ha szakember is olvasná, boccs h. nem voltam elég szakszerű, de remélem segítettem :)

Előzmény: angelina111 (10232)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 10232

Milyen módszert alkalmaz?Én nem ismerem őt ,érdekelne minden infó róla ha leírnátok!Köszönöm!

Előzmény: similis (10230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!