Keresés

Részletes keresés

Südve Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2775

Jaj, hát nagyon szívesen. :-) Mondjuk azt azért hozzátenném, hogy sosem jártam ott (Sára még csak 3,5 éves, szóval az iskola azért még messzebb van), nem tudok semmit első-, vagy másodkézből sem, egyszerűen csak elmentettem a linket még korábban. :-D

Előzmény: Deemami (2772)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2774

ez jól hangzik ha a fele sem igaz akkor is.

:o)

Előzmény: Südve (2771)
Deemami Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2773

:* :* :* :* :*

Előzmény: Südve (2771)
Deemami Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2772

Jujjjj, Südve! Kösziiiiiiiiiiiiiiii

Holnap már megyek is a Friss utcába megbeszélésre :)

Jajjj, de jó! Köszönöm, köszönöm, köszönöm!!!!!!!!!

Előzmény: Deemami (2770)
Südve Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2771
Előzmény: Deemami (2770)
Deemami Creative Commons License 2012.02.09 0 0 2770

Sziasztok!

 

Gém utcában valóban van gyógyped ovi, mea culpa. Csak bennem az maradt meg, nekünk mit mondtak, de hát nálunk ugye súlyos mozgássérülés a nagyobb gond... Biztosan beszéltünk az ovijukról, de már nem emlékeztem. Szóval szellemi problémával van ovi :)

Iskola jellegű része több is van.. Tartok tőle, hogy a "legalsó" kategóriába kerülünk :(
Jajjj, de nehéz ez.

Friss utcával ma beszélek, eddig az igazgató úr párszor nem volt a helyén, más meg nem ad felvilágosítást :) Hátha nátha... neten nem találok róluk semmit.

Előzmény: Südve (2759)
Deemami Creative Commons License 2012.02.07 0 0 2769

Sziasztok!

 

Én ezt találtam:

http://rtms.hu/

 

Pontosabban egy Anyuka hívta fel rá a figyelmem, akik szintén először Sopronba készültek.

 

A további élménybeszámolókat természetesen én is várom :)

gema07 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2768

Bezs: teljes körű élménybeszámolót kérek, mert ha nektek is beválik, akkor mi is megpróbáljuk.

Sok sikert! :-)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.05 0 0 2767

Cuccolunk, és indulunk Sopronba!!! Szorítsatok értünk, jövő hétvégén jelentkezem!:D

Gyöngyös75 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 2766

Sziasztok!

 

Hópihe, a hét végén egyszerre kellett fizetni mindenkinek a heti kezelésekért. 

 

Ma már csütörtök lévén minden itthoni terapeutánknál jártunk - fejlesztő pedagógus, gyógytornász, gyógymasszőr - és mindannyian el voltak ájulva a fejlődéstől. :-))) Nekem ennél jobb kontroll nem kell! :-))) 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.02 0 0 2765

Hát, Hópihe, gondolhatod a gyesemet... Rámegy a spórolt pénzünk. De írtam is Gyöngyösnek, hogy azt kívánom, hogy gondban legyek, hogy a következő heti terápiára honnan szedem elő a pénzt, hisz az azt jelentené, hogy használ. Ez már a kétségbeesés! Amikor rájössz, hogy semmi nem használ... Nem hagynám ki nyugodt lelkiismerettel azt a lehetőséget, amiről nem a saját honlapján olvasok reklámot, hanem egy kívülálló ajánlja. Ha nem használ, akkor tudni fogom, hogy legalább kipróbáltuk... De használni fog!!!!!!!!

Ennek is köszönhető, hogy végre összeszedtem magam lelkileg! Tegnap még a padlón voltam rendesen... Csak ne betegedjen le a kicsi. A nagy ma lázasan jött haza a suliból...

Szorítsatok nekünk is!!! Jövő hét!

Hópihe, nálatok mikor lesz a nagy nap?

Gyöngyös! Hogy van a lányka? Tartja a formáját? Javul? Jaj, úgy izgulok! És végre a jóleső izgalommal!!!:D

Előzmény: 4Hópihe (2764)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.02 0 0 2764

köszönöm szépen az információkat...

várom a további beszámolóidat is..

 a végén távozáskor benyujtják a számlát vagy minden kezelésre pénztárcával mentél??

nagyon szimpi amit leirtál... nagy nagy hasonlatosságot érzek a pethö egy hónapos benntlakó mamáscsoportjával...ami anno még családi pótlék költségböl ment. 

a mosolygás és a szeretik  a munkájukat szerintem az egyik legfontosabb a gyerek szempontjából..mert ez további motivációt kinál a gyerek akaratának megerösitéséhez,hogy végig tudja csinálni..

az a baj,hogy nekem egy havi fizetésem sincs ennyi túlórával éjszakával sem..

---------------------------

Előzmény: Gyöngyös75 (2762)
Gyöngyös75 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 2763

Jut eszembe Gema, akik ott voltak, azok között volt agydaganattal műtött, epilepsziás, agyvérzéses, szellemi fogyatékos, a 10 hónapos kisgyerektől a 70 feletti néniig, szóval elég széles volt a paletta. Mi még az "egyszerűbb" esetek közé tartoztunk. Én egyébként először e-mailt írtam a doktornőnek, hogy megérdeklődjem, egyáltalán a mi problémánkra tud-e segíteni. Pár nap múlva már válaszolt is. Csak utána mentünk el a vizsgálatra és a kezelésre. Elméleti síkon szerintem akkor is megéri érdeklődni, ha végül nem mentek el. Legalább megtudod, hogy megvan-e a lehetősége annak, hogy nektek is segít, és így könnyebben tudsz dönteni. 

Előzmény: gema07 (2756)
Gyöngyös75 Creative Commons License 2012.02.01 0 0 2762

Sziasztok! Igyekszem válaszolni a kérdésekre. Vasárnap mentünk, aznap csak egy vizsgálat és egy TMS kezelés volt, ahogy az utolsó napon szombaton is már csak egy TMS. Tehát a tornák, massszázs vagyis minden egyéb 5 napon át tartott, hétfőtől péntekig. A napot reggel TMS kezeléssel kezdtük, aztán volt napi 2x 40 perc függesztőrácsos torna, a mi izomzatunkra előírt gyakorlatokkal (egy délelőtt egy délután) egy fél órás torna ami kifejezetten az izomnyújtása ment, 30 perces masszázs, plusz az az idő amit a lányom a biciklin, futópadon, lépcsőzőn, Galileón stb. töltött. Aztán az egészet ismét egy TMS kezelés zárta le. Ez a napi menet mindig attól függ, hogy az első vizsgálat után kinek milyen kezelést és milyen időtartamban ír elő a doktornő. Tehát ez lehet több vagy kevesebb is. De szerintem ennél többet ne akarjon senki egy napra a gyerekének, mert ez is elég intenzív, és szerintem egy felnőttnek is becsületére válna végig csinálni, nem egy sérült kisgyereknek, aki amúgy is nehezen mozog. Ami az árat illeti egy alkalomra lebontva, pl. a fél óra masszázs 1.500,- Ft, egy negyven perces torna 2.000,- Ft, szerintem ennél kevesebbért sehol nem kapni máshol sem kezelést. A szállás díja személyenként 5.000/Ft/fő/éjszaka. Mivel a gyerekek kísérővel mennek, így a 140.000,- Ft-ból eleve 60.000,- csak maga a szállás. A szobák és az egész épület akadálymentes, kényelmes, tiszta, meleg volt és szerintem a szobák is barátságosak, mi jól érzetük magunkat. Persze ne várj egy öt csillagos szállodát, mert ez nem erről szól, és az ízlések és elvásárok is különbözőek, így ami nekem tetszik, nem biztos, hogy neked is. :-)) 15 szoba van összesen az épületben. Egyébként mindenki nagyon kedves, mivel minden kezelést más csinál, így kb. 5 ember foglalkozik mindenkivel egy nap. Nem tudom, hogy ez másnak belefér-e, az én lányom alapból egy nagyon nyitott személyiség, neki semmiféle gondot nem okozott, hogy ennyi emberhez alkalmazkodjon. Hozzá van már szokva, hogy a tornászok, terápiák jönnek-mennek, kórházban, mozgásvizsgálóban itt-ott mindenhol idegen emberek vizsgálgatják, neki ez nem okoz semmi gondot. Egy biztos, ezen a helyen akik dolgoznak, szeretik azt amit csinálnak, mindenki kedves és mosolygós, és tényleg maximálisan mellé állnak minden betegnek, hogy amennyit lehet, kihozzanak belőle a gyógyulás érdekében. Persze csodát senki sem tud tenni, és az is kell, hogy a beteg is együttműködjön. Az én lányom azzal ment el Sopronba, hogy valóra váltsa az álmát, és ennek megfelelően meg is tett mindent amit kértek tőle, és úgy tornázott mint egy kisangyal. Érdekes módon a magyarok nem nagyon mennek, mert ez nem egy a most divatos és felkapott módszerek közül, most is 80%-ban szlovákok jöttek, jobbára kicsi gyerekekkel. Volt aki már hatodszorra jött. Az anyuka mesélte, hogy amikor először voltak, a kisfia behajlítani sem tudta a lábát, csak feküdni tudott. Most a 6. alkalom után megtanult gurulós járókerettel menni. Persze tudom, ilyenkor mindig azt vágják az ember fejéhez, hogy ezt nem mindenki engedheti meg magának, főleg aki nagyon súlyos állapotból indul, és sokszor kell visszajárni. Már sokszor hallgattam emiatt, és most is a fejemhez vágta az egyik kedves ismerősöm, nehogy már jó érezzem magam. :-))) Ez igaz, de nem is azért írtam, amit tapasztaltam, hogy bárkit rá- vagy lebeszéljek. Ez csupán egy lehetőség a sok közül, és szerintem megérdemlik, hogy mások is halljanak róluk. Ami a szállást illeti, ha van üdülési csekked, azt is elfogaják, és ki volt írva, hogy van egyészségpénztár is, akivel kapcsolatban vannak. Engem ez nem érint, mert én nem vagyok tagja egynek sem, de aki igen, annak érdemes erre is rákérdezni. Mivel ez egy magánklinika, az utazási költségedet senki sem fogja neked megtéríteni, az zsebből fizetős. Az étkezést is neked kell megoldanod, mivel a szobában van hűtő, vízforraló, a folyosón meg egy konyha mikróval, így a heti hideg élelmet én nagyrészt itthonról vittem, az ebédet meg megrendeltem egy kiszállító cégtől, akik házhoz hozták minden nap, így ezzel sem volt gond. Ez is saját költség. Nekem ez összesen, az utazás és az étel még plusz kb. 20.000,- Ft-os kiadást jelentett. Ha most elmentünk volna csak úgy nyaralni egy hétre, az se került volna kevesebbe. Én azért örültem ennek a helynek, és azért merem bátran ajánlani másoknak is, mert itt látszik, és érzehető, hogy nem arra megy ki a dolog, hogy hagyd ott a pénzed, aztán lesz ami lesz. Akik itt dolgoznak, a doktornővel az élen, valóban segíteni akarnak, és látszik is az eredmény, ugyhogy mi egy hónap múlva újra visszamegyünk. Ha érdekel benneteket, akkor is beszámolok majd az újabb fejleményekről. :-)) 

 

4Hópihe Creative Commons License 2012.02.01 0 0 2761

gyöngyös a 140ezerben mekkora idötartam volt benne??? és az naponta mennyi idö elfoglaltság?utazás étkezés még ezenfelüli költség volt?milyen komfortérzetetek volt a szobában? a személyzet mennyire figyelmes és kedves-mosolygós?hányemberhez kellett alkalmazkodnia a lánykádnak?

Előzmény: Gyöngyös75 (2751)
4Hópihe Creative Commons License 2012.02.01 0 0 2760

tanikó a petöovinak is van integrált csoportja ezt elfelejtették felajánlani???

amióta az uj vezetöség van mindenki megkergült.. nem is értem,hogy lehet évközben gondolni egyet és közölni a szülövel,hogy vigye ahová akarja ök többet nem tudnak segiteni rajta..

nemcsak a lábraállitjuk -járóvá formáljuk segitség a fontos,hanem az adott státuszt fenntartani egy kölyköcskénél az is feladat...

sajnabajna statisztikát érzek mögötte....

Előzmény: taniko80 (2754)
Südve Creative Commons License 2012.01.31 0 0 2759

Itt azt írja, hogy gyógypedagógiai ovijuk van: http://www.komplexiskola.hu/ovoda.php

 

A Friss utcai sulit nézted már? IX. kerület.

Előzmény: Deemami (2758)
Deemami Creative Commons License 2012.01.31 0 0 2758

Szorka! Én úgy emlékszem, hogy a Gém utcába csak 6 éves kortól lehet menni, mert óvodájuk nincs, iskolaelőkészítőjü meg csak 6 éves kortól.

Mi is 5 évesen voltunk és azt mondta a nagyon kedves igazgató bácsi, hogy valahol húzzunk ki egy évet, hogy betöltse a 6ot a gyerek és akkor felveszi.

Nem tudom, azóta változott-e valami, de úgyis kézsülök oda a jövő héten, akkor esetleg beszámolok Neked, hogy mit mondtak :)

Előzmény: Szorka (2734)
Deemami Creative Commons License 2012.01.31 0 0 2757

Sziasztok!

 

PÁr oldalt olvastam csak vissza. Remélem emlékeztek, nekem van 3 kis Manókám már :) És a nagyobbik fiam sérült, jelenleg a Pető ovi oszlopos tagja :)
 LÁtom, többen vagyunk iskola előtt... Hát mi is. :(

Konkrétan azért mérgelődök, mert nekünk megint csak senki semmilyen javaslatot nem tesz... egyedül a Csillagházat.

 Most Üllőről ez igen kemény napi feladat... oda bejutni és onnan haza :(

 Elég kálvária volt az ovinál is...mire végre sima ügy lett, nem szeretném mégegyszer ugyanezt :(

 Gém utcában még 2 éve voltunk, akkor nagyon kedvesek voltak velünk, de a felszereltségük nem volt egy leányálom...
 Ez a két 5leten kívül Ti tudtok még valami lehetőséget?
Mellesleg úgy utálom ezt a tyúk volt előbb vagy a tojás dolgot... Először legyen szakértőid abba a bizonyos intézménybe, de mégis először legyen befogadó nyilatkozatod, hogy megelgyen a szakértői... wáááááááá

 

Bocs, csak para ezerrel... És az egészséges lányomnak is most van suliválasztás... Vele is vannak gondok... Sajnos. Folyamatosan bepisil, úgyhogy vele meg Pécsre és Mosdósra járunk... Csak nehogy unatkozzak már :)

 

KÉrlek, ha van 5let, súlyosan mozgássérült és kb. középsúlyos értelmi sérült iskoláztatására, szívesen veszem :)
ELőre is kösznöm szépen!

Minden jót Nektek ebben a brrrrr fogvacogtatós időben :)
Jöhet priv is:

deemami kukac torzsasztal pont hu (spam-ek miatt így írva...)

Köszönöm tényleg :)

gema07 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 2756

Sziasztok!

Gyöngyös, írj még a részletekről. Engem is kiváncsivá tett ez a fajta kezelés. Ha bezs nektek is beválik, akkor én is megpróbálom, bár nálunk jelentős az agyi sérülés, és az izmok sem a legjobbak.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 2755

Képzeld Gyöngyös! Mi is megyünk Sopronba!!! Vasárnap...:D Még jó, hogy nem volt időm mérlegelni, mert lehet, hogy az ára miatt nem mellette döntök. Ennek így kell lennie... Szorítsatok! Nekem is azt mondta a doktornő, hogy magára az izmokra és izületi kontraktúrákra is jó lehet!

Jaj, most tiszta ideg vagyok:D

Előzmény: Gyöngyös75 (2753)
taniko80 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 2754

Sziasztok!

 

Gyöngyös nagyon szuper!!!!Gratulálok nektek!!!!

 

Hópihe kitartást nektek!!!

 

Szeptembertől megválunk a Pető ovitól és itthon fogunk integrált oviba járni 1 évig utána meg integrált suli....Szeretttem volna fél évig még ott maradni de a konduktorok szerint ők a járásán már nem tudnak segíteni :(

De a vezető ovónő szerint a varsói kezelés még igen,ugyhogy azt nyomjuk majd...

Szerinte nem lesz semmi gond vele az integráció során okos ügyes talpraesett de én félek....nem a gyerekektől...hanem az uj helyzettől.

 

Addig is Pesten  vagyunk és tervezünk....létrehoztunk egy egyesületet:

 

http://www.lepjunkhogylephessenek.hu/

 

A legfrisebb programunkra várunk szeretettel minden érdeklödőtt:

 

 Szeretettel várunk
Szülői klubunk rendezvényén!
Vendégünk: Unger Ágnes tomatis tréner
Téma: A Tomatis terápia bemutatása
Időpont: 2012. február 7. kedd, 10 óra
Helyszín:
Pető Intézet, XII. ker. Kútvölgyi út 6.
„A tréning egy francia orvosprofesszor, Dr. Alfred A. Tomatis (1920-2001), majd fél évszázadon át gyűjtött tudományos felismerésein alapszik, és az általa megtervezett, kifejlesztett készülékekkel végezzük. Módszerét évtizedek óta sikeresen alkalmazzák világszerte, felfedezését, megfigyeléseit pedig elismerte, bizonyítottnak tekinti a párizsi Természet- és Orvostudományi Akadémia.
A tréninget egy speciális berendezéssel az „elektromos füllel” végezzük, mely egyszerre több irányból és több formában stimulálja a központi idegrendszert egy speciális fejhallgatón, illetve a testre (általában gerincre) tett „vibrátoron” keresztül. A hanghullámokat a készülék egyénre szabottan alakítja át: bizonyos magas, vagy alacsony hangokat kiszűri, míg az éppen kívánatos hangokat felerősítve küldi tovább a tréning résztvevőjéhez. A hangok származhatnak emberi beszédből, énekkari énekből vagy zenekari muzsikából.”
                                              www.lepjunkhogylephessenek.hu

Gyöngyös75 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 2753

Szia!

 

Nálunk sincs idegrendszeri probléma szerencsére, "csak" izom. :-)) Arra viszont nagyon ráfért a lazítás. Ráadásul a doktornő szerint a TMS hatására a következő néhány hétben még spontán javulás is várható. Nagyon remélem, hogy még egy, vagy maximum két kezelés, és elég laza, illetve erős izomzata lesz ahhoz, hogy egyedül is elinduljon. Nagyon jó volt az is, hogy amikor eljöttünk, a doktornő meg a terapeuták is elmondták, hogy a következő találkozásig miket kellene csinálnunk ahhoz, hogy tovább alakuljon. Eddig én is azt gondoltam, hogy biztos valami baj van az egyensúlyával, vagy annak a központi vezérlésével, de a doktornő szerint szerencsére semmi ilyen jellegű probléma nincs, csupán a fenék és a has azon izmai "fejletlenek" amik a stabil álláshoz és járáshoz kellenek, ugyhogy azokra kell most intenzíven rágyúrnunk. A függesztőrácsos torna erre azért volt jó, mert ebben a helyezetben egy csomó olyan mozdulatot is kivitelezni tudott, ezáltal erősítve az izmait, amit enélkül sokkal nehezebb lett volna. Vagyis normál tornával sokkal tovább tartott volna ugyanezt kivitelezni. Helga eddig is szépen fejlődött, de mivel szeptemberbe suliba megy, ezért döntöttünk úgy, hogy megpróbáljuk az eseményeket felgyorsítani, hogy mire bemegy, lehetőleg minél önállóbb legyen. Nagyon bízom benne, hogy sikerülni fog, és oda már a saját lábán, vagy maximum egy bottal fog bemenni. 

Előzmény: Törölt nick (2752)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.29 0 0 2752

De jó Gyöngyös, örülök nektek!!! 

Én is néztem már ezt pár éve, de tele volt a lányom fémmel, nem lett volna egészséges:D 

Holnap telefonálok is, bármibe kerüljön, viszont nálunk nincs idegrendszeri probléma..., "csak" ortopéd jellegű, így nem biztos, hogy nekünk való... Pedig jó lenne valami újítás.

Előzmény: Gyöngyös75 (2751)
Gyöngyös75 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 2751

Sziasztok!

 

Már hónapok óta nem írtam, de most olyan élményben volt részünk, amit szeretnék megosztani Veletek. Rátaláltunk egy csodálatos helyre, ahol a lányom egy hét alatt fényéveket javult! Itt a link, ahol elolvashatjátok, miről is szól a TMS kezelés, amit kaptunk.

 

http://www.neurorehab.hu/

 

Egy hétig voltunk Sopronban, ahol egy nap 2x kaptuk a TMS-t, és mellette délelőtt-délután több alkalomra elosztva egy nagyon intenzív fizikoterápián vettünk részt. A doktornő nagyon rendes, a csapata csupa lelkes és kedves terapeutából áll. A lányom nagyon lelkesen dolgozott velük. Mielőtt bementünk, járatni két kézen fogva tudtuk, a kitartása az izomeje miatt egy huzamban kb. 100 m-es sétát tett lehetővé, jobb lábfejét totál befelé fordulva tartotta, és egyáltalán nem terhelte, térdei rogyasztva, gerince, csípője a jobb oldali feszes combizom miatt járás közben "elhúzta".Ehhez képes most úgy jöttünk haza, hogy az izomereje kb. 5-600 m-es sétát tesz lehetővé, egy kézen vezetve!, jobb lábfeje kicsit még befelé áll, de ki tudja korrigálni egyenesre, és szépen terheli!!!! Nem dől el, az egyensúlyát meg tudja tartani, egy kézen fogva is tud oldalazni, fordulni stb. teljesen stabilan!!!! Hátát gyönyörűen egyenesen tartja, vállait is hátra tudja húzni, térdeit tökéletesen ki tudja  nyújtani! Most már nem esne le a fejéről a korona. :-)))) Számunkra ez egy kisebb fajta csoda, ugyhogy egy hónap múlva megyünk vissza a folytatásra. Gondoltam Veletek is megosztom, hátha másnak is tudnának segíteni. Bár magánklinikáról van szó, sajnos fizetni kell érte, az oldalon mindennek fel van tüntetve a pontos ára. Nekünk szállással együtt a kezelések, vizsgálatok vagyis minden együtt összesen 140.000,- Ft-ba került. Tudom, hogy ez nem kevés, de azt hiszem ezúttal elmondhatom, hogy nem az ablakon kidobott pénz volt. A doktornő egyébként az első találkozáskor mindenkit alaposan megvizsgál, és elmondja, hogy mire számíthatunk, így el lehet dönteni, hogy megéri-e vagy sem. Mivel a lányom esetében várható volt javulás, így mi bevállaltuk, és így utólag azt mondom, hogy ennél jobban nem is dönthettünk volna. 

 

Sok erőt, kitartás és pozitív energiát kívánok Nektek és a gyerkőcöknek is!!!

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2750

Fiamnak hó elején vették le a lábáról a gipszet, mert eltört a lába. Hát, az sem volt semmi...:D De mit lehet tenni? Én hangsúlyozom: semmi gondom nem volt a sebbel sem.

Váltás: lehet, persze, de valahogy én úgy gondolom (tapasztalatom semmi), hogy lefelé könnyebb váltani, mint fel. Főképp, miután jóval le vannak maradva a spec. sulik a tananyagban a normálhoz képest...

Előzmény: gema07 (2749)
gema07 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2749

Persze nem azt mondtam, hogy egyszerű, de ha a gyerek láthatóan megtáltosodik, akkor van lehetőség a váltásra. Ez persze majd adott időben úgyis elválik.

A gipsz az bizony eléggé büdös tud lenni. Hiába próbáltam az ujjacskáit törölgetni, bentről jötteg a szagok, a gipsz alól. Vannak sinek, amiket lehetne használni, de ezeket nem igazán javasolják a dokik, hiszen nyilt törés esetén is rögzítenek, de magát a sebet azt mégsem gipszelik be. Akinek még nem gipszelték be valamilyét, az szerintem nem is tudja milyen érzés lehet. És úgy gondolom a sebészek jó része még nem törte össze magát, hogy ezen a téren legyen tapasztalata.

4Hópihe Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2748

szerintem szakorvossal beszéld meg a bringás javaslatokat...lehet,hogy nem kell csak a gyerek biztonságossága miatt javasolta a terepeauta- de a gyereket egyedül ugysem hajtod ki a rétre bringázni....

a könyökmerevitővel csuklóból még lehet forgatni a kormányt-de nem egyszerü listát javasolt  ahogy belevizualizálom magam  a segéd eszközökbe...

Előzmény: gema07 (2746)
4Hópihe Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2747

azért az a bármikor nem teljesen ül a helyén....

ugyanis minden iskolaváltásnál kell uj szagértöi vélemény.. (idöpont egyeztetés gyerek maceráltsága stb.)és az iskolák integráció vagy speciális nem nagyon kapkodnak a különleges gyerekekért...náluk is van statisztika...

és sikerorientáltság.ami természetesen nem probléma dea kislépések müvészeinek viszont nagy hátrány..a tantervi követelmények meghatározott idöre való teljesitése...

 

ez a gipsz alatt nem tartok hygiéniát engem rettentöen zavar...

 van nálunk olyan eset, amikor a gyerek állapota és eseményei miatt kimarad mosdatás,még a nedves kendövel való lenyalogatás is... és büzlenek olyankor-és a komfortérzetüket is csökkenti....40napos gipszet mondott a doki..

ennyi idö alatt lerohad a lába combtöig szerintem..

Előzmény: gema07 (2746)
gema07 Creative Commons License 2012.01.27 0 0 2746

Sziasztok!

Az achilles után nekünk sem volt gond a sebbel. De lehet már könnyített gipszet is kapni, ha kierőszakolod a dokitól, akkor biztos rá is teszik. Ezekben a fürdés is könnyebb. Úgy keress rá, hogy műanyag gipsz.

Más: volt már valaki, aki kapott könyökmerevítőt? Az milyen? Tegnap voltunk a guruló központban Kaposváron és kisbicajt próbáltunk Erinek. Az ott lévő terapeuta szerint a gyereken semmi sem jó, a lábához talprögzítő kellene, a derekához fűzőt javasol készíttetni, és mivel Eri úgy biciklizik? h. előrefekszik a kormányra, ezért mondta a könyökmerevítőt. Ezzel az a gondom, hogy hogyan fog vele kanyarodni? A térdei közé is kell terpeszbetét.

Van valaki, aki már próbálta a biciklis projektet? Mik a tapasztalatok?

Annyira idegenkedem a fűzőtől is, bár ha csak biciklihez venné fel, az még talán elviselhető lenne.

A sulival nekünk szerencsénk volt, de én is úgy gondolom, hogy majd szeptemberben jön a feketeleves, akkor fogok megtudni egy csomó mindent, hogy ez sincs, meg az sincs.

Kitartást bezs, remélem megtalálod a megfelelő sulit. Egyébként meg ha jók a tanulmányi eredmények bármikor lehet más intézményt keresni, nincsenek 8 évre bebetonozva a gyerekek.  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!