Keresés

Részletes keresés

bobo68 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 74259

Sziasztok!

Bő egy éve próbálkozunk már ..... Túl vagyunk 1,5 lombikon (friss + fagyasztott) a Jánosban. A hiba úgy tűnik nálam van, alacsony spermaszám formájában, ami ráadásul próbálkozásaink elején rendben volt, de azóta 10M alá csökkent.

 

Most intézetet váltottunk, mert elegünk lett a futószalagból. Az új helyen (SOTE), ahogy kell, andrológiai kivizsgálást is előírtak. Mivel több ilyen vizsgálaton túl vagyok már, most szeretnék egy tényleg jó andrológushoz eljutni!

 

Arra kérlek titeket, hogy ajánljatok nekem olyan budapesti andrológust, aki amellett, hogy lelkiismeretesen kivizsgál a spermaszám helyreállítására is törekszik. 

kollina Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74258
A legtöbb teszt 20-as, 25-ös érzékenységú, ezek a 39-es hcg-t ki fogják mutatni.

Remélem a dokid egy pozitív terhességben fog megerősíteni.

Egyébként van valahol egy oldal, ahol az ivf utáni hcg szinteket lehet megnézni adott napokon, de sajnos nem találom. Csak egy ilyet találtam.
Előzmény: sessyl (74252)
Szabina100 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74257
Inkább az FSH-d magas nem? :)
Nagyon fogok neked drukkolni és légyszi jelentkezz, hogy mi volt mindig, mert én is hasonló cipöben járok, szintén magas az FSH-m. Én augusztusra vagyok elöjegyezve lombikra. Addig figyelem mi történik veled :)
Előzmény: cukibubus (74256)
cukibubus Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74256
Igen, tényleg ez a fura izét kapom. Én nem bírom a tűt, rosszul leszek tőle, így minden este megyek az ügyeletre a tatyókámmal. Kellemes meglepetés volt, hogy nem kell fizetnem viztidíjat sem. Tegnap nekem kellett megmutatnom, hogy hogyan működik a Gonal, mert nem tudta a nővér. Aztán vagy 10 percig dumcsiztunk és kiderült, hogy együtt dolgozott a dokinénivel Gyulán a kórházba. Kicsi a világ. Kicsit aggódtam, hogy néha kicsit nyilall a hasam, de ahogy olvasgattam, ez normális a sok tüsző miatt. Na, remélem minden oké lesz. Kényes téma: A szex nálunk a párommal elég szar. Megviseli őt is ez az egész lombik. A hokiszobától már retteg. Hogy tudjátok kezelni a dolgot otthon? Én szeretem a férjem, de nem tudok olyan tüzes lenni, mint régen.
sessyl Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74255

Az én tapasztalatom azt mutatja, hogy nagyon sok ismerősnek az első alkalomra sikerült a beültetés. Drukkolok Nektek. Kitartás.

Az injekciód valaószínüleg decapeptyl lehet...

Előzmény: cukibubus (74251)
audrey_75 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74254

Szia Cukibubus!

 

Én is a dr.Nőhöz járok, és szerintem az a D betűs szuri a Decapepyl lesz!

Mi már 3 éve járunk hozzá, és nagyon remélem hogy legközelebb akkor látom, amikor megállapítja hogy tényleg kismami vagyok:)

Fel a fejjel! Biztos sikerülni fog, elvégre egyszer mindenkinek összejön!

Audrey

Előzmény: cukibubus (74251)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74253
Sessyl! Feltétlenül jelentkezz holnap, és hajrá!!!!
Előzmény: sessyl (74252)
sessyl Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74252

Nagyon örülnék, ha nekünk is sikerülne. Bár igazad lenne. Pénteken tudom meg a végeleges eredményt, amivel le is zárják a programunkat.

De azért holnap egy terhességi tesztet reggel csinálni fogok...

Előzmény: ma.zsola (74245)
cukibubus Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74251
Sziasztok. Eddig csak olvastalak benneteket, de most írok is. É 26 éves vagyok 18-as FSG-vel a ciklus kezdetén. Nehezen tudtak elérni tüszőt az inszemik alatt és az ösztrogén is 1000 körül volt a tüszőrepesztéskor. Most készülünk az első lombikra, ma vagyok a 6. napon. Pénteken hormon és uh. Szegedre járok a Káliba a doktornőhöz. Nap 150 Gonal + valami D. betűs szuri naponta 1 ampulla. Kedden volt az egyikbe 3 és a másikba 4 tüsző. Ennek örülök, mert talán lesz valami esélyem a punkcióra. Ja, 5 éve próbálkozunk. Szervi problémám nekem és a férjemnek sincs. Nem tudják, mitől magas az FSG-m. Bizakodok, hiszen még fiatal vagyok és itt mindenkinek sikerült a baba előbb-utóbb.
sessyl Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74250

A dokim szerint ezt csak lehetséges, hogy a gyógyszer csinálja, hogy a hcg szintem 39. Három nap múlva mondja ki a végleges eredményt. Legútóbb ezzel a hcg szintel nem nagyon bíztatott a transzfer 12. napján.

De ha volt nektek hasonló eset, azt szívesen olvasnám, a lélekerősítés miatt, mivel mi teljesen lemondtunk már a babáról.

Illetve kinek milyen tűnetei voltak a sikeres megtermékenyülésről...

audrey_75 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74249

Szia ma.zsola!

 

Köszi a választ:)

Ma vagyok a 12. napon (04.06-án volt a transzfer).

 

Audrey

Előzmény: ma.zsola (74248)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74248
Szia Audrey! Bár biztosan tudnám azt mondani, hogy terhes vagy. Erre sajnos nincsen válasz. Én is ebben a cipőben járok mint te, bár én jövő héten megyek vérvizsgálatra. Az hogy duzzadtak a melleid jó jel lehet, ill. az alhasi fájdalom is. De biztos jele ilyen korán szerintem még nincsen. Amúgy hányadik napon vagy? Remélem sikerül és minden rendben lesz.
Előzmény: audrey_75 (74247)
audrey_75 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74247

Sziasztok!

Ma találtam rá erre a fórumra, eddig sajnos nethiányban szenvedtem, de nem is ez a lényeg:)

Egy kis biztatást szeretnék:)

2 inszemen, és 3 sikertelen lombikon vagyunk túl, most a 4. lombik pozitív eredményét várjuk:) Hosszított, 10 napos kezelést kaptam, 3 nagyon szépen osztódó embriót kaptam vissza, utrogestánt most nem kaptam, viszont napi 4*1 duphastont igen, és 2 naponta 2 ampulla progesteron szurit. Doki szerint nem kétséges a pozitív teszt, de ennyi csalódás után már néha reménykedni sem merek...

Végig feküdtem az első 3 napot, majd a 4. naptól csak pihentem, meg sétáltam a kertünkben. Szóval, szerintem mindent megtettem, hogy megmaradjanak:) Én nem Pestre járok, így nekünk sajnos nincs 8 meg 11 vagy 12 napos vérvétel, csak a teszt marad, amit itthon kell elvégeznem (pénteken!!!) Most vettük meg a teszteket...

Szóval, kicsit hosszúra sikeredett, de ti, mint "szakértők", mit mondtok? Kis alhasi fájdalom, és mellduzzanat a tünetem.

Audrey

 

gaspoltshofen Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74246

Nem is kérdés, hogy indokolt volt e 3-al való kezdés, hiszen a doki - aki szakmai körökben is elismert - így döntött. A progeszteron sárgatest hormon, annak az ovuláció után van értelme, arra fogsz Utrogesztán kúpot kapni, ill. azt mindenki kap, ha alacsony volt a progeszteron, az abból adódik, hogy nem volt peteérés abban a hónapban. Kor velem együtt nem vagy már tini, de alapvetően ez azért nem az a kor, ahol versenyt kell futni az idővel. Biztos sok minden összeadódott, hogy ez a döntés született. Egyébként, ha nem erős hiperstimu a vége, akkor semmi gond nincs a sok tüszővel, sőt:

- gyenge hiperstimu hormonjai támogatják a teherbeesést

- több petesjetből jobban ki tudják választani az igazán szépeket

- ha nem túl jó a megtermékenyülési arány, vagy nem szépen osztódnak, akkor is még van bőven.

- jut a fagyasztóba is, és ha most még sem sikerül viszonylag alacsony költséggel lehet újból próbálkozni, és a TB-be sem számít bele

- nem biztos, hogy minden tüszőben van petesejt

 

Szóval ne keseredj el, sőt..........

 

Pénteken ha voltál dokinál várjuk ám a fejleményeket.

 

Gaspi

Előzmény: Szuszka08 (74244)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74245
Szia Sessyl! Nem értem te miért gondolod a 39-es hcg-t alacsonynak. Nekem van egy barátnőm, akinek 43-as volt a hcg-je a 11. napon és ikerterhes. Nekem a dokim azt mondta, hogy 20-as hcg már terhesség. Úgyhogy fel a fejjel.
Előzmény: sessyl (74241)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74244

Köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy ,megnyugtattál... és teljes szívemből gratulálok a babákhoz !

visszatérve a hárommal való kezdésre, nem vagyok se öreg (32 hamarosan :) ),meg igazából a progeszteron szintem volt alacsony, és nem mindig volt peteérésem,hol volt hol nem mint a mesében... ez már indok a 3-mal való kezdésre ?

Előzmény: gaspoltshofen (74240)
trento35 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74243

Sessyl!

 

A 3 napos embriótranszfer utáni 12. napon a 39-es hcg nekem pozitívnak tűnik... Vagy én tudom rosszul? Erre írtad, hogy nagyon alacsony?

 

 

Előzmény: sessyl (74241)
kollina Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74242
A hcg kétnaponta duplázódik, a 15. napra azért annyira nem ugrik meg ez a 39.

(Nekem az első beültetés után a 12. napi hcg 29 volt, az eredménye viszont már egy rosszcsont 4 éves. :)) ) A 15. napit meg nem tudom, mert nem mondták meg.
Pedig ez a 29 nem olyan magas.
Előzmény: sessyl (74241)
sessyl Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74241

Sziasztok.

 

 

Járt már valaki úgy, hogy amikor embriótranszfer 12 nap hcg vérvizsgálatra ment, 39 volt az eredménye, és a 15 nap megugrott a hcg eredménye?

Vagy ennek már semmi esélye....

Ha járt valaki így, írja meg légszíves.

 

Köszönöm előre is.

gaspoltshofen Creative Commons License 2007.04.18 0 0 74240

Szuszka,

 

nyugi, jó kezekben vagy, ha nincs a Török és a Csongrády helyettesiti, a stimulációs adagokat már előre felírja, így Csongrády csak az alapján mondja el neked, és írja fel a gyógyszert. Egyébként Csongrádytól sem kell félni, nekem az utolsó lombikomnál se a leszíváskor, se a beültetéskor nem volt a Török és ma boldog kismamája vagyok két kis csodának.

Tapolcán nem szoktak eredményeket megmondani, (ez kezdetben nekem is furcsa volt, mert itt mindig a kezembe adták az eredményt) de figyelik keményen. Török egyébként nem szokott csak úgy vigyorogni, úgy, hogy az jót jelent, mert jónak tartja amit látott UH-n, szóval bízzál bennünk. A tüsződ nem kevés, de ha folytatják a stimut, akkor mindent rendben talált, különös tekintettel a mosolyra. Ha hárommal kezdtél, akkor vagy a korábbi hormon eredményeid miatt volt erre szükség, vagy a korod, előéleted miatt. Ezt így látatlanban megmondani nem lehet. Pénteki menetel teljesen rendben van. A kis hasfájás és szúrdogálás is rendes velejárója a lombiknak, azért gondolj bele, hogy egy tüsző helyett nő 10, annak azért kell hely. Egyébként szívből kívánom, hogy sikerüljenek most az álmaid, de nekem a lombikok előre számának növekedésvel fokozatosan tűntek el a tünetek is.

 

Nem tudom miért gondolod, hogy tolakodsz, üdv a csapatban, különösen a Tapolcai csapatban, és nem maradj túl sokáig.

 

Gaspi

Előzmény: Szuszka08 (74239)
Szuszka08 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74239

Sziasztok Lányok !

 

Elnézést a tolakodásért,szeretnék hozzátok intézni pár kérdést.

már régóta olvaslak Titeket,mivel készültünk az első lombikra.

most el is kezdtük.

Tapolcára járunk a Török dokihoz,és a múlt héten kezdtük el a lombikot,csak épp az "Én dokim " nem volt,hanem a Csongrády,és Ő adta meg a stimulációs adagot,és úgy érzem lehet kicsit túllőtte. Első 3 nap 3 Gonal-F,aztán 2. 

Ma vagyok a stimu 7.napján, már voltam a 6.napon egy uh-n a Töröknél,és sok -sok tüszőt (15 és 20 között) átott az egyik oldalamon azt mondta iszonyúan jól néz ki,és közben vigyorgott.ezt nem tudtam mire vélni,mert ez elég sok,nem?????? a másik oldalamon is látott kb. 10-et.

tegnaptól kapom a cetrotide-t ,plusz a gonal felváltva 1,2,1,2...

amióta elkezdtem a cetrotide-t,rámjött a hasmenés(már bocsánat).

kicsit fáj a hasam is.nem vészes,ki lehet bírni.

de aggódom nagyon, hogy ezek a tünetek normálisak-e.

ha tudtok,akkor nyugtassatok meg,légysziiiiiiii

és ráadásul csak pénteken kell megint mennem,és a hormoneredményemet se mondták meg.

mindenkinél így van ez ???

előre is köszönöm a válaszotokat,és mindenkinek mielőbbi babásodást kívánok !

sessyl Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74238

Köszönöm szépen. Hasonló jókat Neked is.

 

Én úgy gondolom, hogy tisztelem azt, aki kilencedik alkalommal is megpróbálja, de sajnos mi már azt anyagilag nem hiszem, hogy megengedhetnénk (sajna). De nagyon szorítok Neki...

Előzmény: ma.zsola (74237)
ma.zsola Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74237

Drága Trento! Olyan jó, hogy írtál. Teljesen megnyugodtam. Én is pont így voltam, hogy a megtapadás napján ill. másnap szurkált a hasam és azóta semmi. Én pont emiatt aggódtam, hogy most miért nem? De látom neked is így volt. Egyébként ma véget vetettem a börtön életnek, és megmakacsoltam magam és egész nap anyuéknál voltunk kint falun jó levegőn. Sokkal jobban érzem magam mint itthon bezárva. Ha meg akart tapadni azt eddig úgyis megtette ez már szerintem nem rajtam múlik.

 

Sessyl! Nagyon szomorú a te történeted is, de nem reménytelen. Nem vagy egy egyszerű eset, de ne add fel. Én csak Fruzsi kitartását tudom példának felhozni, ha jól tudom ő most megy majd a kilencedik lombikra és még mindig van benne kitartás, sőt nagyon sokunk lelkivilágát tette már helyre. A lombikprogram nagyon nehéz nem fizikailag hanem lelkileg.  Úgyhogy csak kitartás és hidd el előbb utóbb sikerülni fog!!!!!! Én nagyon szorítok neked!

Előzmény: trento35 (74235)
sessyl Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74236
Sziasztok.

 

 

A fórumotokat eddig folyamatosan olvastam, de nem szóltam hozzá.

Viszont most úgy érzem, hogy megosztom veletek a saját történetemet.

 

Tizenhárom inszemináció, és öt lombik programot kezdtünk el, amelyből háromban jutottunk el a transzferig. Így három lombikos próbálkozásnak minősül, a lombikunk.

13 év sikertelenség eddig sajnos az átlagunk. A pikánság a történetemben, hogy pcod-m van.

Kettő alkalommal bevéreztem a lombikos kezelés alatt…

 

Jelenleg a harmadik sikertelen beültetésen vagyunk túl, amit ma tudtunk meg az orvostól. Nagyon alacsony lett a hcg szintem, de még pénteken mennünk kell egy kontrollra…

 

Folyamatosan voltak fájdalmaim, görcsöltem, szúró, alhasi fájdalmaim voltak legutóbb.

8 sejtet szívtak le, melyből 4 szépen megindult, de sajna nem tapadt meg a visszaültetett sejt.

(Megj: Egyik ismerősömnek így lett baba, aki már öt éves nagyfiú a napokban…)

 

Mindenkinek kívánom, hogy minél hamarabb legyen sikeres terhessége, és persze gondtalan áldott állapota a szülésig, és gyönyörű babája(i).

 

Jelenleg 33 éves vagyok, és nem szeretném feladni a próbálkozást. Remélem egyszer sikerül nekünk is…

Kitartás mindenkinek…

trento35 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74235

Mazsola!

 

Tünetet valóban nem éri meg keresni a várakozás 10-12 napjában. Nekem a megtapadás napján egyetlen alkalommal volt egy furcsa fájdalom, ami lefelé (a hüvely felé a méhtől) sugárzott, kb 2-3 másodpercig tartott. Fogalmam sincs, hogy mi volt az, illetve hogy kapcsolatba hozható-e a sikeres megtapadással (a korábbi 4 sikertelen lombiknál nem volt ilyen érzésem). A közös dokink a hasfájást, szurkálást pozitív jelnek szokta mondani, de most még korai lenne Nálad ilyenekből bármire következtetni. Ha már nem esik jól a pihenés, nyugodtan sétálgathatsz "lightosan", az segíti a méh vérellátását. Továbbra is ilyen pozitívan állj hozzá, szorítok, hogy sikerüljön a kis eszkimó(k)nak!

Előzmény: ma.zsola (74225)
Szabina100 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74234
Én itt leszek és drukkolok neked! Minden oké lesz!!
Előzmény: majdnem29 (74233)
majdnem29 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74233

Sziasztok!Gondoltam megosztom veletek, hogy mi történt velem mostanában, jól jönne egy kis bíztatás. A negyedik beültetésre készülünk, most kapom a szurikat (Gonal-F, Suprefact), szombaton megyünk ultrahangra, úgyhogy ha minden oké, akkor jövő héten a punkció és a transzfer is meglesz. Borzasztóan izgulok, próbálom nyugtatni magam, nem akarok idegeskedni, de elég nehezemre esik, hogy ne ezen agyaljak állandóan. Kérek szépen nagyon nagy drukkokat és mindenkinek szép napot kívánok!

Szabina100 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74232
A nlcafen a PCOS fórumba ettől a gyógyszertől spontán babásodnak a lányok :)
Vércukorszint csökkentő. Én évekig nem, vagy alig menstruáltam, de mióta szedem, lassan hat hónapja, azóta van ciklusom!! Úgyhogy biztos, hogy nagyon jó!
Amúgy a Kaáliba járok, Krizsa dokihoz.

Tényleg köszönöm a biztatást, nagyon jól esik!
Én is drukkolok továbbra is (mert már jó rég óta olvasom a fórumot :), hogy minden rendben legyen a terhességed alatt!

Szabina
Előzmény: gaspoltshofen (74231)
gaspoltshofen Creative Commons License 2007.04.17 0 0 74231

Szabina,

 

attól, hogy egy kis Closty-tól nem nőtt tüsződ, nem szabad elkeseredni, az elég kis adag. És tényleg ismerek olyant én is, aki magas FSH mellett lett terhes spontán, és a lombiknál sem kizáró érv. Az, hogy nem túl jól reagálsz a gyógyszerekre azt jelenti, hogy nehezen vagy stimulálható, így biztos magasabb adag gyógyszert fogsz kapni, mint az átlag. Bár nálam némi ellentmondás van a PCO és a nehezen stimulálhatóság között, mivel a PCO-sok inkább rengeteg tüszőt termelnek, lehet, hogy a gyógyszered ilyen jól hatott? Szerintem azért kérdezd meg a dokidat erről. A lényeg, hogy nincs reménytelen helyzet, bízzál a sikerben. Mi szórítunk majd neked ezerrel.

 

Gaspi

Előzmény: Szabina100 (74217)
jamelia Creative Commons License 2007.04.16 0 0 74230

Sziasztok,

 

Először szeretnék mindenkinek nagyon sok kitartást, szerencsét és pozitív gondolkodást kívánni!!!

Én aztán tényleg 100%os sikerről számolhatok be, persze csak azért szeretném, hogy lássátok, hogy ilyen is van; nem azért, hogy vlakinek feleslegesen fájdítsam a szívét.

Első lombikunk 2007. december elején volt, a karácsonyt már több pozitív teszttel töltöttük:) Most vagyok 22 hetes terhes, és ikreket várok.

Első lombikunk volt, 2 embriót ültettek be, úgyhogy tényleg minden dícséret és hála a BMC összes munkatársáé! :)

Remélem, hogy nem bánjátok, hogy írtam ide, ennyi idő távlatából, és talán valakinek egy kis plusz erőt is sikerült adni ezzel.

(A másik, ami tényleg csak zárójeles, hogy ha valakinek kell mostanság Puregon, van egy egész steril dobozom, hűtőben tartottuk.)

Üdv, szép estét és pocakot mindenkinek mielőbb!!!

 

J.

 

ui: puregon priviben gndoree kukac freestartpont hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!