Keresés

Részletes keresés

juditka21 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56042
addig vágdossák apránként, amíg az "élő rész" nem látszik (nehéz elmagyarázni:)). Világos kutyáknál, általában átlátszik, hogy meddig rózsaszín. A fekete karomból piciket kell vagdosni, mert nem látszik át, könnyen belevághat és vérezhet. Ennek hossza szerintem változó.
Előzmény: Bszandra (56041)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56041

Na, engem pont a karmok (illetve azok ideális hossza) érdekelnének.

Előzmény: juditka21 (56039)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56040
nem olyan a mancsa van... :)))) őőőőő
Előzmény: juditka21 (56039)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56039
Nekik elvileg nincs olyan sok tennivaló a mancsukon, karmot kell vágni, legtöbbször csak a farkaskarmot és annyi, maximum szép tisztának kell lennie:) Neki azért nem olyan a mancsa van, mint egy spaninak, sok szőr nem nő az ujjak közt. Bár mikor még elvetemült kozmitanonc voltam, előfordult, hogy kivágtam a szőrt ott a Berrynek.
Előzmény: Bszandra (56038)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56038

Sziasztok!

 

Mielőtt bármit mondanék a kozmetikusról: ha lenne valaki olyan kedves, hogy felrak pár képet arról, hogy milyennek kellene lennie egy frissen manikűrözött-pedikűrözött mopsz-mancsnak, nagyon megköszönném.

Előzmény: Bszandra (56037)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56037

Sziasztok!

 

Lufi ma délután kozmetikába megy, életében először! :D

 

Igyekszem képeket készíteni a betojiról...

Adrii94 Creative Commons License 2009.08.09 0 0 56036
Igen, három hónapost akartam írni, csak közben számoltam a heteket, és így össze lett vonva... :D:D:D

Egyébként képzeljétek! Lent vagyunk a Tiszán a nyaralónkban, hatalmas kerttel,
Beni egész nap kint rohangál, aztán még két séta..Nem semmi!! :))
Persze most este meg alszik mint a bunda..:P
Egészséges Neki, hogy ennyit rohangál?
Csak mert a doki mondta, h figyelni kell a légcsövét majd, h bírja az iramot, meg ne legyen szívmegnagyobbodása!
De komolyan mondom, mint egy kis golyó, ami ráadásul fel van húzva...:))

És! Van egy nagyon jó hírem is, ma először végre kint kakilt az utcán, nem a házba!!!
Még a pisire kell valahogy rászoktatni, mert hiába vagyunk kint vele egész nap
addig visszatartja, amíg nem érünk be a házba, és nem látja meg a párnáját..:D
tabitabi Creative Commons License 2009.08.09 0 0 56035
Szopok=szopik:)

Bizti 3 hónapost akart. Én meg tanuljak meg írni....
Jézus két tüzelő csak nem semmi. Tüzelőbugyit le akarja szedni mint amikor a popsit törli a talajon:):):)
Előzmény: tabitabi (56034)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.09 0 0 56034
Biztos 3 hetest akartál írni???????
Mert három hetes kutya még szopok, kis játék, anyatej, és még oltást sem kapott...??
Előzmény: Adrii94 (56031)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.09 0 0 56033

Szia Adri!

Nyilván 3 hónapot akartál irni.

Probáljátok ki az -Acana- kölyöktápot sokunknak az vált be többek között nekünk is.

Aztán amit nálunk nagyon szeretnek és az olcsó de jó kategóriába sorolom az a Fresis -Multifit- táp. Ennek a tápnak a mérete is pont jó a mopszoknak.

Előzmény: Adrii94 (56031)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.09 0 0 56032

:DDDDDD

Nagyon jó kis sziesztázos mopszos képek!

Az amcsiknak van egy slengjük arra ha valaki egész nap csak lustul, fekszik a tévé előtt mondjuk.

Ugy nevezik őket "kanapékrumpli" !

Hát a mopik simán ebbe a kategóriában vannak. :DDDDD

Előzmény: veranéne (56023)
Adrii94 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56031
Köszönöm a válaszokat!
Beni augusztus 17.-én lesz még csak három hetes! :))
Elmentünk dokihoz, mivel kellett oltani, és mondta, h jó ez az étel neki, csak mint tudjuk, drága is, ugyanis Beni csirkemellet eszik..:D
Azt is kérdeztük a dokitól, h vajon nem unja-e, h mindig ezt kap enni, és mondta, h nem unja, sőt! Nem lehet váltogatni az ételt, mert akkor is hígat fog kakilni.
Nekünk a Pedigree táp nem vált be, sajnos attól nem volt rendes a széklete.
Most kaptunk valami táplálék kiegészítő magnéziumot, vagy mit; ez egy tapletta, amit szét kell rágnia, és a hiányzó vitaminokat helyettesíti. Beninek ízlett az első, úgyhogy remélhetőleg be is válik!
A Hills-t az orvos is ajánlotta, úgyhogy ha elfogyott a tabletta, majd adunk Neki olyat!

Egyébként nagyon édes volt, ma először tudtuk kivinni a kertbe, mert eddig nem lehetett az oltások miatt.. Hát én még ilyen édes dolgot nem láttam!! :P
Nem lehetett elkapni, úgy szaladgált!
Ja, és szokásává vált, h mindent bekap a szájába, és ellop.
Ilyenkor tudja, h rosszat csinál, és elkezd rohanni, mint az őrült.
Ilyenkor nem lehet elkapni, ma is négyen kergettük..
Kis husi:D
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56030
Van egy pár aranyos alvós kép, amiket tökre szeretek, ugyanis mikor az ember nézegeti őket, el is felejti hogy ez a nyugodt alvás mekkora zajjal jár xD

Manóka is alszik éppen mellettem, itt egy régebbi fotó, mi a kiskutyám kedvenc alvó póza ... (Most is így alszik ...)

Alvás
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56029
Igazad is van, mi is így csináljuk ...

De néha kell a Teszkós is ... Vagy muszály Pl: amikor úgy fogy el a táp, hogy nem tudok neki normálisat venni, mert nem érem nyitva a boltot és csak a teszkó marad ... xD

Főzni nem szabad a kutyának ezt gyorsan megtanultuk ... párszor elkövettük ezt a hibát, de utána Manóka volt hogy napokig nem volt hajlandó a táphoz nyúlni, mert neki az nem kell, maradt volna inkább a főtt kajánál ... :)

Szóval hol ezt kap, hol azt ... főleg akkor szoktunk váltani, mikor már nem nagyon fűlik a pici foga valamelyikhez ...

De az tök vicces, hogy ül szerencsétlen kutya a teli tál mellett, olyan szemekkel, hogy a sokéve éhező etióp falu elküldené neki az egész éves segélyszállítmányt, és megpróbálja eljátszani, hogy ő éhezik ... Nagyjából úgy mintha pl: Eric Cartmen-t látná az ember ...

Mi már megszoktuk, de a családnak ez nehezen megy ..."Szegény kutyus, milyen éhesnek látszik ..."

De a mopszok nagy szinészek ...
Előzmény: tabitabi (56028)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56028
Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha mr mopedem van és ugye nem olcsó kutyus Tesco-s tápot nem adnék neki, persze az Eukabanára sem telik, de egy közepes kategória felső tápját érdemes rájuk áldozni és ugye az legyen szójamentes.
Én középkategóriából a jót adom ami a tenényésztőnek is bevált, 15 kiló kiskeráron 11ezer körül van de az 3 hónapig kitart a kettőnek. Semmi bajuk, nem is volt, abban minden megvan. Persze a lusta gazdi nem főz rájuk:):) De abban nem is lenne meg minden ami nekik kell és csak nőnének.....( kis hordó szindróma:)
Almát, répát, zöldséget ehetik.
Előzmény: DummyBoy (56025)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56027
Leila nagyobb volt kölyöknek is.

Cica az udvarban van, nem a miénk.
Hagyd el én is XI. keröületi voltam és töröm a magyart:):):):)

Ma megyünk arra felé:)
Előzmény: aviii (56019)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56026
Adri mennyi idős a moped? Csak rizst és húst kap? Kis száraztáp a vitaminok és az ásványi anyagok miatt kéne. Szerintem. kell egy kis idő amíg megszokja a szervezete lés beáll a széklete rendesen.
Előzmény: Adrii94 (56018)
DummyBoy Creative Commons License 2009.08.08 0 0 56025
Szia!

Minden táptól hígat kakil? Mi mikor próbáltuk a tápokat, volt egy pár, amit mi is emiatt nem etettünk a manóval, pedig másoknál bevállt, és nem is rossz tápok voltak ... (Ízlések és pofonk, pl: Nállunk a Royal Canine is ilyen volt :) )

Manónak az Acana, Acana túlsúly elleni, Hills tápok váltak be, azokat ette is és a széklete is normális volt, bár ezek nem olcsók ... főleg a Hills ... Teszkós tápok közül pedig asszem a Friskies vált be ...

Bár szerintem elég nagy feladat lesz a finom főtt kaják után beleerőszakolni a száraztápot xD
Előzmény: Adrii94 (56018)
veranéne Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56024
ja, ma tanítottam meg pacsizni is, max 20 perc alatt. mondtam, hogy okoskák :)))
veranéne Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56023
Anyukám ölében :D:D

majom
Előzmény: veranéne (56022)
veranéne Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56022
:)))
Előzmény: veranéne (56021)
veranéne Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56021
Nyomika 7,5 hónapos, 6-7 kiló, kislány :)

aviii Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56020
Mióta régóta??????? :))))))))
Előzmény: aviii (56019)
aviii Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56019

Na tessék! Ideje volt már :) Mióta régóta igérted a képeket :)

 

Szépek a csajok :) Amynek megmaradt a kis kormos pofija :)

 

Nem nagy a korkülömbség közöttük, mégis Leila mennyivel nagyobb :)

A cica is a tiétek?

Előzmény: tabitabi (56017)
Adrii94 Creative Commons License 2009.08.07 0 0 56018
Sziasztok!
Rég nem írtam, mert nyaraltam, szegény Beni meg otthon kuksolt..
Bár ahogy elnézem, nem nagyon unatkozott, mivel az egyik falról mindent lerágott)tapétát, ragasztót, mident...)
Szombaton visszük nyaralni magunkkal a Tiszára, majd hozok Róla képeket!
Viszont lenne egy kérdésem!!
Mit ehet még Beni?
Mármint, most még napi 3x kap kaját, általában rizst meg húst, és kap hozzá főtt répát, ugyanis azt nagyon szereti.
Tápot nem kap, mert attól nagyon hígat kakil.
Mi mást hete még a rizsen és a húson kívül??
Segítséget előre is köszönöm!
Adri:)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56017
Nyári nagy melegben kifeküdve



lóg a nyelvem:

Olyan meleg van hogy a macska sem érdekel, nem kergetem....:)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56016
AMY ÉS A FURMINÁTOR!!!! ( új mopsz akció film )

tabitabi Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56015
Gyönyörű fejű kan.

Leila nagylány lett, kicsit le van törve, meg az időváltozás.

Na hétvége szép volt, nagy steford udvarlás neki, lehet, hogy ez a szerelem tette nővé?:):)

Na a kirándulásból bolha is lett, a tenyésztő adott tictacot, ( az milyen büdös,! )meg amivel fertőtleniteni kell.

Ott van most három gyönyörű ezüst kölyök, olaszok már viszik is:)
Este advocate és minden rendben lesz.

A fürdetést és a szárítást nem nagyon bírták, egész délelőtt sértődött volt mind a két csaj.

Morris szépen megnőtt és a boxer is.

Persze ha arányos semi baj, sőt, az a lényeg, hogy a légzése legyen megfelelő és a súlya azt nem befolyásolja

Furminátor vélemény:
Nekik csak használ, sok szőrt szed ki, így akadtam a bolhára is.
Ugye a mopedek 8-12 évre vannak kalibrálva, szerintem a 9-10ezer forint megtérül, pl. a porszívó zsák nem telik meg hamar, áramot sem fogyaszt amikor takarítasz.
Előzmény: DummyBoy (56005)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56014
Ők azt hiszem ki is szállítanak, kedves, segítőkész nő szokott ott lenni: http://www.selbruha.hu/webbolt.php
Előzmény: matika82 (56013)
matika82 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 56013

 

 Köszi szépen, elolvastam és mindenképpen utánna járok, bár egy kicsit nehéz lesz mivel itt nálunk nem igazán hallottak erről a fajta szerkezetről. Mégis megpróbálom, hiszen nekem és Manónak is sokat jelentene ha mególdható lenne a szőrprobléma. :)

Előzmény: juditka21 (56012)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!