Keresés

Részletes keresés

krampi Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3835

Peter!

 

Nálunk volt hajszárító a Samarában. Folyamatosan kellett nyomni. Mi ezt megoldottuk, hogy vittünk szigetelőszalagot és bekapcsolt állapotban többször áttekertük rajta. (A lányomnak sűrű, hosszú a haja, a légkondis szobában nem engedtem vizes hajjal lefeküdni.)

 

Szia: krampi

Előzmény: Perfect Peter (3833)
Anginga Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3834
Olyanra gondoltam:-)
Előzmény: Perfect Peter (3833)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3833
habár most vágattam a hajamból, de még a fodrász is kb. 30 perc alatt tudja készre szárítani, tehát ha itt a fürdőszobában olyan központi izé van, mint amiben nem rég volt részem egy másik hotelban, akkor az elég sokáig fog tartani :)). legjobb, ha kimegyek a napra, azt kész.
Előzmény: Anginga (3832)
Anginga Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3832

De lehet, csak azért külön kell fizetni.

 

A Riadh Palmsban nincs hajszárító a fürdőszobában? Nem emléxem jól, mert ez 4 csillagosban már lehetne is:-)

Előzmény: Perfect Peter (3831)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3831
én ugyan nem tudok franciául, de mit jelent az új név? valami új van a dologban?
vagy ezt is revizionistáknak kínálják? :)))))))))))))))))))))))))))))

minél később érünk oda, annál gázabb, mert reggel nem tudunk majd felkelni reggelizni :)). gondolom a szobába nem lehet kérni a kajcsit :DDDDDDDDD
Előzmény: Anginga (3829)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3830
megnéztem, 7-én du. jövünk vissza, kb. hasonlóan mondták eddig is, csak tán egy órával korábbra. kissé későn fogunk érkezni a hotelban, én a kakasokkal fexem, max 10-ig szoktam fennmaradni, biztos nyügi leszek, de a barátom állja majd a sarat, meg cepelheti a bőröndöket. persze alig pakoltam!! :)) megmértem, hát az enyém 15 kilós, az övé meg csak 9. most azon töröm a fejem, hogy miket hagyjak itthon. :))

hajszárítót szerintetek lehet bérelni a Riadhban? igazából nem nagyon akarom szárítani a hajam, de ha nagyon kell, és nincs nap, csak akkor... a másik meg, hogy beraktam egy Defonseca úszószandit, de kell az? nem szeretem, ha a talpam alatt iszapos izé van, meg szúrós dolgok, úgyhogy sziklás parton is mindig ezt használom, de ide kell? ha nem, ezt is kiveszem. :)
Előzmény: krampi (3828)
Anginga Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3829
Az Air Liberty volt a Nouvellair régi neve:-)
Előzmény: Perfect Peter (3827)
krampi Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3828

Peter!

Örülök, hogy sikerült megtudni azt, amit már eddig is tudtunk és még a minibuszt is tudtátok módosítani. Elméletileg, ha a repülőtéren nem lesz már késés, akkor kinti idő szerint 23:55-re értek Monastirba. Kb. fél óra, amíg a cuccokat összeszeditek és Sousse onnan még szintén kb. fél óra. (Váltsatok pénzt, ha a reptéren még nyitva lesz a pénzváltó.)Attól függ, hogy hány szállodánál áll még meg a busz. Kb. 1- fél 2 körül értek majd a szállodába.

Nézzétek meg a visszafelé indulást is a Nouvelair oldalán. (Mivel nem tudom mikor jöttök haza, ezért nem tudtam megnézni.)

 

sziasztok: krampi

Előzmény: Perfect Peter (3827)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3827
ááá, igazad volt!! a párom nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illette őket, most jött az emil, hogy hívták őt, meg faxoltak is, hogy "MEGVÁLTOZOTT" a menetrend :DDD. pehhsze, kéhem, mi ezt már rég tudtuk!! :) na mindegy. szóról szóra bejött, amit mondtál. szerencsére még a minibuszt is módosítani tudtuk.

na, így holnap lesz még idő otthon, nem is baj, hogy dolgozom egész álló nap.

indulás: 22:30 Ferihegy 2B
járatszám: LBT 751

remélem ez már stimmel!! :D
Előzmény: krampi (3824)
HII529 Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3826

Szia bacee!

 

Mi 14-én megyünk Nabeulba, csak mi nem a Kheopsba hanem a Les Pyramides***-ba. Állítólag a Kheops mellett található valahol. Esetleg nincs erről valami infód? Előre is köszi.

 

Ildikó

Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3825
ó nem baj, majd legfeljebb fogyunk :)). persze lesz nálunk némi szénhidrát (csoki, ilyesmi :)), de akkor a kézi poggyászba is teszek. ha holnap telefonálnak, az azért gáz, mert szerintem az airport minibuszt nem tudjuk megváltoztatni.
Előzmény: krampi (3824)
krampi Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3824

Peter!

Ma estig vagy holnap délelőtt még telefonálhat az iroda. Tavaly minket is utazás előtti ESTE!!!!!! hívtak fel az indulás miatt és azt az időpontot mondták be, amit már 3 hete tudtam és 3 hete kértem őket, hogy nézzenek utána, mert az utasokat még időben lehetne tájékoztatni. A gépnyi utas fele nem lett értesítve.

Mindenesetre szendvicset és innivalót vigyetek a reptérre magatokkal. Eszméletlen lehúzások vannak Ferihegyen. Mivel ilyen későn mentek, nem lesz vacsorátok sem, amit a gépen kaptok, az pedig kevés.

 

Jó utat és kellemes pihenést: krampi

Előzmény: Perfect Peter (3823)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3823
szerencse akkor, ha később indul és nem korábban. mivel ötödszöri tájékoztatásra is 8 órát mondtak, így kénytelenek leszünk este 6-ra kinn lenni. engem nem annyira izgat az ottani várakozás, mint a páromat, aki szerintem patáliát fog csapni :))). majd viszek újságot, meg eldumálgatunk. különben ha bukunk 2 órát, akkor nem csak mi, hanem a gép összes utasa. lesz ott nemulass!! :))
Előzmény: krampi (3822)
krampi Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3822

Peter!

Nem áll szándékomban sem vitatkozni, sem idegesíteni, de a BJ 751-es járat is charter és minden LBT-s járat BJ-ként van fennt. Mi  az LBT 749-essel mentünk és a párjával LBT 748-cal jöttünk haza. Mindkettő a repülőtéren BJ 749, illetve BJ 748-ként szerepelt.(Megvannak a repülőjegyek, ha szeretnéd látni, átküldöm e-mailben.) A mienket aug. 3-án a Kartago Tours bérelte, a Tieteket a Taurus Reisen bérli.

Nem értem az irodákat, miért nem tájékoztatják az utasokat megfelelően. Sokan utaznak vidékről is, de még a pestieknek sem mindegy, hogy 2 és fél órával később indul-e a gép.

Tavaly már ezt egyszer végigjátszottam, amikor Djerbára utaztunk. Én 3 héttel az utazás előtt már tudtam, hogy mikor indul a gép, a Kartago viszont csak indulás előtt 1 nappal  értesített, hogy megváltozott az időpont. Bementünk a Pólusban lévő irodába és kértem az ügyintéző hölgyet, hogy nézze meg az interneten, amire az volt a válasz, hogy sajnos nincs internet, nem tudja megnézni, de utána jár a dolognak.

 

Egyébként már minden holnap érkező és induló járat szerepel a TV txt-jén, a Ferihegy honlapján is.

 

szia:krampi

Előzmény: Perfect Peter (3820)
bacee Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3821

Hali Mindenkinek!

 

pémnteken sikerült megjönni egyhetes Nabeul-i nyaralásból!

benyomások vegyesek. A szálló a Hotel Kheops. 4* talán kettőnek megfelel. De ezzel semmi probléma. A szoba tiszta, napi takarítás. panoráma a tengerre. viszont a szálló 500 szobás, 4 emeletes, és a háromból csak 1 lift működött. Néha dolgoztak az egyiken, de nem sikerült 1 hét alatt megjavítani. A kaja a korábban beharangzottaknak megfelelő. reggeli kroaszan, kenyér, vaj, lekvár, rántotta, és lángos. vendégek: lengyelek, szlovákok, csehek, oroszok, franciák, és arabok. meglepően sok francia és arab... A kajával az első gondom a tömeg. mindenki 5 tányérral, egymást lökdösve, a lángosért kishijján összeverekedtek.

vacsi: husok, zöldségek, sárga- v. görögdinnye (napi váltásban), sütik. a kajával semmi bajom nem lett volna, mindíg találtam olyat ami ízlett. Viszont a szagot csak 4 napig bírtam. Nem vagyok válogatós, finnyás meg végkép nem, de ezt nem bírta a gyomrom. Dunsztom sincs minek az illata lehetett, de nagyon nem tetszett. Sebaj a központban 1 d a tonhalas szendvics(félbevágot bagett - felér egy vacsival), és 2-4 a pizza. A tenger isteni, 29c, a part homokos. A szálló saját strandján kevésbé, bennt a tengerben nagy kövek. 10 méterrel arrébb a szabadstrandon már minden tökéletes8ott viszont nincs napágy). Meglepően üres a szabadstrand. Maga Nabeul nyugodt kisváros (asszem 70.000 lakossal). Nappal tök kihalt, este kissebb nyüzsi. Lányoknak magányosan, kettesben nem ajánlott(legalábbis az asztaltársaságunk szerint). Kedvesemet is rendesen bámulták, kezdetben még tetszett is neki, de 15 perc után már kifejezetten bosszantotta. 2 nap után már meg is szoktuk. A szállótól a sétállóutca kb 15-20 p séta. Sokkal jobban tetszett mint a hammameti v. a tuniszi. Mivel egy sima utcát zártak le ezért sokkal szélesebb, nincs akkora nyomor, lökdösődés, egyszerre csak 1 árus tud lerohanni, nem pedig 5. Az árak jóval alacsonyabbak mint Hammametben, v Tuniszban.

 

folyt köv.

Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3820
igen, én is láttam, de ez charter járat lesz, és elméletileg 8-kor indul.
Előzmény: krampi (3819)
krampi Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3819

Perfect Peter!

 

Az LBT 751-es járat BJ 751-esként van fennt a holnap induló járatok között és 22:30-kor indul (Nouvelair járat).

 

Az utazási iroda nem jól tájékoztatott.

 

Szia: krampi

Előzmény: Perfect Peter (3818)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3818
és van köze a nouvelizéhez? ha választanom kellene, ezt biztos nem választanám a neve alapján...air liberty. :)))) ez a felkelőknek való :))))))))

felhívtük a Nekkert, és 19:55-kor indul a Ferihegy 2B-ről, LBT 751-es számú charter, ezért nincs benne a menetrendben. már csak azt kell kivárnom :]
Előzmény: Anginga (3817)
Anginga Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3817

Szia!

 

Ha jól sejtem ez a Air Liberty nevű légitársaság gépe. Az én tapasztalatom az, hogy mind a TunisAir, a Kartago Airlines, és az Air Liberty is megbízható társaság.

Előzmény: Perfect Peter (3811)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3816
Helló Krampi!

itt valami nem okaj, mert az LBT este 10-kor megy, mi meg 8-kor. a www.bud.hu szerint az mégis tunéziai járat. úgyhogy most szépen felhívjuk a neckert, hogy tiszta üdítőt öntsünk a pohárba. :) (pedig megtetszett az az édes kis műanyag pohár a Nouvelair tálcáján a snacknél :)).
Előzmény: krampi (3813)
kgeringer Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3815

Szia Domaszkuszi! Mi a Best Reisennel megyünk a Riadh Palmsba 12 napra. Nekünk már szóltak, hogy nem változik a gép indulása, úgyhogy a 16.20 al megyünk. Persze még bármi megtörténhet.....

Előzmény: Domaszkuszi (3793)
Nyaraló motoros Creative Commons License 2004.08.30 0 0 3814

Tunéziai Élmények....????

 

Háát nem tudom, eddig akik iserősök voltak kint mindenki irtózatos hasmenéssel tért haza. Ezek élmények?

Én részemről kihagyom.

krampi Creative Commons License 2004.08.29 0 0 3813

Szia Perfect Peter!

Mi is azzal utaztunk, a Nouvelair légitársaság gépe. A www. Nouvelair.com oldalon meg tudod nézni az indulást, érkezést és a gépen felszolgált kaját is.

 

Szia: krampi

Előzmény: Perfect Peter (3812)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.29 0 0 3812
szia, Köny néven író srácék voltak a Riadhban, itt megtalálod a hozzászólásait, így az email címét is, hogy megkérdezd a tudnivalókról.

mi holnapután indulunk a Riadhba :))
Előzmény: dobogi (3798)
Perfect Peter Creative Commons License 2004.08.29 0 0 3811
Helló Angi!

én eddig tévedésben voltunk, nem tunéziai géppel, hanem LBT-vel megyünk. ismered ezeket??
Előzmény: Anginga (3803)
TixTide Creative Commons License 2004.08.29 0 0 3810

Lassan minden 3 - 4 ik topic elérhetetlen, nem csak a Djerba, illetve a másik Tunéziás, hanem többek között az a moderációs is, amibe irni lehetne mezei felhasználóként.

 

Irtam mélt szombat délután a "hibajelentés"-re de eddig semmi pozitiv nem történt.

 

Cseszegesse őket más is, hátha hamarabb történik ezügyben valami.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.08.29 0 0 3809
Ha működne a Djerba topic  ott sok mindent el tudnál olvasni. Bízzunk benne, hogy hamarosan elérhető lesz.
Előzmény: Mocis (3807)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.08.29 0 0 3808
A 3. pont
Előzmény: Mocis (3807)
Mocis Creative Commons License 2004.08.28 0 0 3807

Sziasztok,

 

 

Volt valaki Djerbában ? Ha igen, kérem írja meg hova érdemes menni, melyik az OKÉS szálloda, melyik a korrekt utazási iroda, stb. Minden infót szívesen veszünk.

 

Köszi,

 

Mocis

Jó Ember Creative Commons License 2004.08.28 0 0 3806
Mivel korábban méltatlanul keveset írtak a hammameti Regency Hotelről (4*), alapvetően megerősíteni szeretném DirkG szavait.
Mi utánuk érkeztünk egy hétre, szintén az Experience-szel. Idegenvezetőnkkel szerencsésebbek voltunk, Balló Krisztián nagyon korrekt volt, amiben tudott, segített, amiben meg nem, arra azt mondta, hogy ez a Kelet, és még ez is jobb, mint Románia volt annakidején...

Egyébként úgy tűnik, hogy az idegenvezető csapat e cégnél Erdélyből áttelepültekből áll, ők kezelték a Romániából érkezett vendégeket is (ezzel semmi gondom nem volt, nem reklamáció...)

A Regency Hotel valóban kellemes hely annak, aki csendes, nyugodt nyaralást óhajt. Nem sok nyüzsgés van ott, a kaja is szinte mindig ugyanaz, kevés a variáció és permutáció, legfeljebb a tenger egyik nap hullámos és koszos, a másik nap pedig nyugodt és tiszta, minden esetben medúzás (augusztus végén).
Alapvetően szerintem itt nyugodtabb és tisztább, mint Sousse-ban.

Egyébként a Regency strandja nagyon specifikus, kicsit Balatonos: kb. 50 m-re a parttól van egy homokzátony, ahol a víz derékig ér. Ez szép széles, és ott már tisztan is mindig a víz, akkor is, amikor a partnál még hínárdaraboktól fekete (a hullámok miatt, ezért ott bemenni a vízbe is gusztustalan...)
Viszont odáig beúszni hullámzás esetén nem könnyű dolog! Olyat pedig láttam, hogy a matracot vizibiciklisek fogták ki valahol 300 m-re a parttól, amikor befelé vitte a szél!
Szóval, nekem a lényeg a tenger, az pedig bizony a partnál bizonytalan volt, bent viszont fantasztikus, nagyon lehetett élvezni.

Jetski, ejtőernyős, vontatott fotel, banán és egyéb nyalánkságok a közelben elérhetők, valóban egységárasok, alkudni nem nagyon lehet. Káröröm, mikor az ejtőernyős belepottyan a tengerbe motorcsónak hiba miatt :-( ilyet is láttunk!
Ennek viszont hátránya és hátulutője a tőlük a part felé áramló benzinbűz, amit Jó Ember nagyon nem jó néven vesz...

Üdv, én is állok a kérdések elébe.
Előzmény: DirkG (3609)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!