Keresés

Részletes keresés

John Zero Creative Commons License 2011.07.05 0 0 397

Solnes:

A sztori röviden: a házat (többlakásos) kötelezte a kéményseprő 2009-ben, hogy hosszabbítassa a kéményeket. Ez pályázattal megtörtént 2010-ben, ilyen toldókkal, át is vette a kéményseprő vállalat.

Most azonban turbósítanám a kazánt, ami miatt lejön a hosszabbítás. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi legyen a toldóval, tényleg kuka, mert már nem lehet felhasználni sehová?

 

Előzmény: SolnesMM (396)
SolnesMM Creative Commons License 2011.07.04 0 0 396

 Ha 2010 -ben szerelték fel az még nagyon friss ! Csak kérte valaki ! Valamiért !!

 Egyébként  azok a toldók  kettősfalú csövek , köztük szigeteléssel ! A tetején lévő sapka meg a meidinger féle tárcsa.

 Cirkó cserénél viszont gond lehet.

 Hiába mondta 26 x a kéményseprő, hogy a kémény megfelelő, újra  akar szakvéleményezni - jó pénzért.

Természetesen ők semmit nem fognak csinálni - kérnek mástól rajzot és méretezést, amiért fizetni kell, majd maguknak csinálnak egy szakvéleményt amiért viszont  Te fizetsz !!

 Sőt ha óvatlan vagy dupla szakvéleményt is kicsikarnak belőled !!

Előzmény: John Zero (395)
John Zero Creative Commons License 2011.07.04 0 0 395

Ha esetleg tudja valaki a választ a kérdésre: nálunk 2010 folyamán felszereltek kéménytoldókat a kéményekre. Ezek egy-egy acélcsőnek néznek ki, a tetején kis fémsapkával, amit a téglakémény tetejére szereltek, kb. 2-3 méter hosszúak. A kéményseprő vállalat átvette, minden rendben.

 

Igaz-e az, hogy tavaly decembertől már nem engednek ilyen megoldást? (Ezt mondta egy mester.)

Ennek milyen következménye lehet? Pl. cirko-kazáncserénél lehet gond?

 

maszibmw Creative Commons License 2011.06.30 0 0 394
Sziasztok!

Ebben tudna valaki segíteni?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=111232186&t=9182044

Köszi
pjotrkolja Creative Commons License 2011.06.21 0 0 393

Csak hogy jól értem-é ...

Van egy 12-15m körüli falazott kéményed amiben egy zárt égésterű kombi kazán égéstermék elvezetőjét (és csak azt) akarod kialakítani, mivel a légellátási ágat légaknából fogod táplálni, (vagyis szétválasztott rendszert építesz ki).

A falazott kürtőbe megfelelő megfogatás és központosítás mellett csak az égéstermék elvezető 80mm-es ágát kell végigvezetned (nyilván a kötelező ellenőrző és tisztító elemeket beépítve), ezen felül nincs bértelme egyéb bélelésnek ...

A legtöbb "24kW turbós" 15/15-20/20m-t enged 80/80mm-as rendszerrel, a kondezek meg még többet is.

De ez valóban épületgépész tervezői feladat ...

Előzmény: netnet11 (391)
Émile Creative Commons License 2011.06.21 0 0 392

  

ja ,hogy ezek szerepeltek az ajánlataikon ?

 Az más.

 Tehát az első :

 

 

 

" hő technikai számítás nyomvonal rajz készítés, kémény seprői szakvélemény"

 

 Ez eleve 3 tevékenység.

1. A hőtechnikai számítás - elvégzi a gáztervező,

 2. nyomvanal rajz készítés elvégzi a gáztervező,

 3. kéményseprői szakvélemény hát ki más végezné mint a kéményseprő

 

 ez meg  :

 

 " kéményseprőipari szakvéleményeztetés, hő és áramlástechnikai méretezéssel"

Itt 2 tevékenység van csak megadva. Így

1 .  az az ominózus szákvélemény

 - végezzék a seprők,

 2. hő és áramlástechnikai méretezés - nagyjából ugyanaz mint az előző 1. pontja - hol így hivják hol úgy

 

 Viszont megjegyzem, hogy ezeket a 'nem vályúközeli' emberek nem szivesen vállalják, mivel a szákvéleményezők nagy urak - csak a beépített embereik számítását fogadják el. Hozhatsz  te méretezést a NASA-tól, egy mezei seprő felül birálhatja. 

 

 De nem értem . Elviekben csak egy ürgére lesz szükséged, nem kell ide hadsereg !!

 

 

 És sok sikert ! 3 év múlva hasonlót csináltatok  - csak az én kéményem sokkal rövidebb lesz !

 ha minden igaz kb. 6 m.

Előzmény: netnet11 (391)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.21 0 0 391

Köszönöm!

 

 

ne haragudj az értetlenkedésekért, a kémény szerelők ajánlatain (ez az egyetlen kiindulási pontom) a következők szerepeltek:

" hő technikai számítás nyomvonal rajz készítés, kémény seprői szakvélemény"

" kéményseprőipari szakvéleményeztetés, hő és áramlástechnikai méretezéssel"

 

ezek szerint a kéményseprő vagy gépésztervező is (vagy van ilyen ismerőse), vagy az általuk írt "méretezés, nyomvonal rajz készítés"-en felül lesz még szükségem egy gépészre is a kémény béleléshez?

 

 

Előzmény: Émile (390)
Émile Creative Commons License 2011.06.21 0 0 390

 Mint írtam a gépésztervező az aki megmondja mi jó, mi kell !!

 Ilyen nagy munkánál azt megúszni nem lehet.

 

 

 

"fogok találni úgy kéményes kivitelezőt, hogy egy másik személy méretezte be a kéményt?"

 

 

 A kéményes kivitelezőnek nem feladata a méretezés !

 Az ő feladata a kémény bélelés.

 A tervező megadja a szelvényt az anyagot és ez alapján történik a kivitelezés. Az anyagról előzetesen . vagy a saválló, vagy a furánflex.

 Amennyiben az elhúzások jeletéktelenek , úgy a saválló az előnyösebb.

 A lényeg egy kb. 80 -max 100 mm-es cső belemenjen a kürtőbe, ami ugye  mint írtad 130 mm.

 

 

 Más !

 

 Ezeknél a meglévő kéményeknél a társaháznak kéne a bélelési költségeket viselni !

 Legalább is jobb helyeken valamikor így volt !!

 

Előzmény: netnet11 (389)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 389

köszönöm!

 

a fűtéscsere azért lesz mert két darab kéményt kéne bélelni, és erre 8száz körüli ajánlatokat kaptam (magasítás, méretezés stb.). 

Akkor inkább már fűtéskorszerűsítés, annak legalább van haszna + egy kémény. 

 

Az egyik kéményben "nem is vészes" (kéményseprő mondta, én nem tudom ezt eldönteni) az elhúzás ebbe  kötnénk a cirkót.

 

a másik kémény meghagyása azért kérdéses, hogy ki kell-e bélelnem?  megőrülnék ha egy használat nélküli kéményre ki kéne csengetni 300-400 K-t.

 

fogok találni úgy kéményes kivitelezőt, hogy egy másik személy méretezte be a kéményt?

 

továbbra is kérdés, hoyg jó-e nekem a saválló acél, vagy furánflex kell? vagy mi a javasolt megoldás?

nagyon drága a kémény bélelés, és a kéményes mesterekben nem bízom (ne haragudjon aki az, de eddig legalább öt szaki volt nálam, és egyik sem tűnt megbízhatónak), nem szeretném h vki átverjen vmi szar anyaggal, amit öt év múlva dobhatok ki.

 

 

 

Előzmény: Émile (388)
Émile Creative Commons License 2011.06.20 0 0 388

  Mielőtt még kéménybélelőkkel tárgyalsz, jobb ha egy ép. gépésztervezővel veszed fel a kapcsolatot.

 

 Tehát  : a gázrendszert eleve meg kell tervezni, olyan tervezőt fogadj fel,  aki nem csak gázvonalakat tud huzigálni,  hanem ért a komplett ép. gépészethez is ( kémény méretezés ).

  A leírásodból kitünik, hogy felettetek van még  12 m, ami a felettetek lévő lakásokon megy keresztül és az a 3-4 m  azt egyébként kémény fejnek nevezik, + a tűzfal miatti magasítás 3 m. Ez annyi mint :  18 -19 m. Jó hosszú, nem kétfillér a bélelés.

 De az áron kivül : olyan kazánt kell választani aminek a  füstgázventillátora ezt az ellenállást legyőzi.

 Az a 130 mm bőven elég szelvény.

 

 Írod .

 

 

 

"a kéményseprők (bekamerázták) szerint a kémény "jó széles", 130-as cső is belemegy (a kémény jelenleg nem bélelt, ezért is lesz a fűtéscsere)"

 

 

 És az elhúzásokról mit mondtak ??? Vannak olyanok ??

 

 

  "de vannak eltérések azok között, amit mondanak,így nehéz megítélni hogy mire is van szükség"

 

 

 Ők jobbára munkára/megrendelésre vágynak, de mint írtam az legyen amit az ép. gépésztervező javasol  és a seperők is áldásukat adják rá.

 

 "Kötelező megtartani biztonsági kéménynek? "

 

 Hát ezen lehetne vitatkozni. Tény családi házaknál kötelező egy db. un. tartalékkémény. Kérdés, hogy társaházaknál ugyan ez e  a szabály. Amúgy mint tartalék kémény nem árt, fizetsz érte évente  + 2000 ft  kb.

 

 

 

 

"szerint a kémény "jó széles", 130-as cső is belemegy (a kémény jelenleg nem bélelt, ezért is lesz a fűtéscsere) "

 

 

 Csak ezért a fűtéscsere nem lenne indokolt. A gazdaságossági szempontból viszont igen !!

 

Előzmény: netnet11 (387)
netnet11 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 387

sziasztok!

 

lakásban gázkonvektorokról és gázvízmelegítőről át szeretnénk állni turbó (nem kondenzációs) cirkóra.

60 m2 a lakás, és egy kb. 24 kwattos kazánt tervezünk (ezt javasolták).

van felettünk kb 12 méter a felső kéménytisztító nyílásig, a felett van még úgy 3-4 méteres tégla "kéményház" (kémény?). 

és a fölé kell még kb 2-3 méter hőszígetelt magasítás a szomszédos épület tűzfala miatt.

az égeshez szükséges oxigént a lifthofból vezetjük be (nem a kéményből).

a kéményseprők (bekamerázták) szerint a kémény "jó széles", 130-as cső is belemegy (a kémény jelenleg nem bélelt, ezért is lesz a fűtéscsere)

 

több kéményes is volt már, de vannak eltérések azok között, amit mondanak,így nehéz megítélni hogy mire is van szükség.

 

- A legfontosabb, hogy mivel kell kibélelni a kéményt? muszáj furánflex-el? van annál olcsóbb anyag?

- Milyen "vastag" kéményre van szükség? 

- A lakásban két kémény van, mi a teendő a második kéménnyel? Kötelező megtartani biztonsági kéménynek? 

- Mire kell figyelni az ajánlaton, vagy a gyártásnál? Mit érdemes ellenőrizni?

 

Köszönöm!

 

 

o+a_SM_BA Creative Commons License 2011.06.01 0 0 386

Köszi, menéztem hát valahogy olcsóbbnak tűnik mit 20,000 Ft/m, (mivel a kémény bélelet ezért csak a plusz csövet néztem), hacsak a munkadíj nem 13-14 ezer forint...

Előzmény: pjotrkolja (378)
maszibmw Creative Commons License 2011.06.01 0 0 385

Nálunk a marást a kéményház/kaminor kft csinálta. Losonczit kell keresni. Profik !

Előzmény: zenezsalu (383)
Émile Creative Commons License 2011.05.29 0 0 384

 Ha ez 3.5 m, akkor valószinű csak a padlástéren és a tető felett halad ( de általában azok is hosszabb szakaszok ).

 

 Egyszerűbb elbontani és újjáépíteni.

 

 Meg kell venni a kor acél csövet és körül építeni bármilyen téglával. Ilyenkor már a tégla minősége nem számít hiszen a terhelést a kor acél cső viseli. Majdnem ,de csak majdnem ) laikus munka  - a cső mint egy sablon ( egy szamár vezető) szolgál.

 És ha már építesz  legyen az cső inkább 160 mm - azt is körbe lehet építeni.

 

 Vagy 'szakemberhez' fordulsz, aki bőségesen megkéri az árát !! 

 Midjárt írom a trükköket is !

Előzmény: zenezsalu (383)
zenezsalu Creative Commons License 2011.05.29 0 0 383

Sziasztok!

14x14 s kéményt kb 3,5 m hosszúságban kifúrni , hogy beleférjen a 150-s koracél cső kit tudtok ajánlani? köszönöm

maszibmw Creative Commons License 2011.05.28 0 0 382

366-os kérdésemre tud valaki valami okosat ?

 

Köszi, Jani

pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.27 0 0 381

Mindig is éreztem, hogy "ti" egy húron pendültök!

:)

Előzmény: SolnesMM (380)
SolnesMM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 380

 Ja nem váltottam !!

Előzmény: SolnesMM (379)
SolnesMM Creative Commons License 2011.05.27 0 0 379

 Igen később rájöttem erre !

Előzmény: pjotrkolja (376)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.27 0 0 378

Nem reklámozni akarom de, neked egy ilyen rendszer kell, ezekkel az elemekkel, az árlistában meg is tudod nézni, hogy mibe is fáj ez majd neked...

 

 

Előzmény: o+a_SM_BA (377)
o+a_SM_BA Creative Commons License 2011.05.27 0 0 377

Annyit pontosítanék, hogy van egy szellőző nyílás ami kivisz a szabadba (hogy merre hogyna, azt nem tudom pontosan, ezért nem is foglalkoztam a lehetőséggel, hogy onnan beszívni a levegőt), illetve 8 éve még nem volt gond az egész kialakítás mikor épült a ház, és engedélyezték átvették a rendszert.

 

Tehát a kérdés, 20 ezer forint folyóméterenként egy plusz béléscsőrét reális?

Előzmény: Émile (375)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.27 0 0 376

Én csak a felvetésedhez szerettem volna csatlakozni ... igazából csak az első mondat szólott neked, a többi a másik topiktársnak szólt volna!

Előzmény: Émile (374)
Émile Creative Commons License 2011.05.27 0 0 375

 Hát én elég rugalmas vagyok , de ha az a kazán egy olyan füdőszobában van amely a szabaddal sehogy nem érintkezik - mind akét részről szoba határolja - ott a nyilt égésterű eléggé veszélyes.

 Nálam  a kazánom egy konyhába van  - a konyha  szabadba nyílik, de az ajtón át is először egy hatalmas  10 m2 -es előszobába majd csak így juthatunk az egyik lakószobába - és mégis erősen a zárt égésterű felé hajlok.

Előzmény: o+a_SM_BA (373)
Émile Creative Commons License 2011.05.27 0 0 374

  köszönömkedves válaszod  , de  nem nekem volt az 500 eft.

 Sőpt vacilláltam egy régi pesti bérháznál szintén a turbós kazán bettétellel. Csakhogy ott a probléma :  - volt felettem még 15 m - 4 emelet + a padlás , mármint a fűstcsőnek. Na erre konkrétan senki nem tudta megmondani, hogy létezik e olyan rendszer - mármint kazán, ami legyőzi ezt a magasságot. A levegő simán bejött volna egy 2 m-es csővön - ezt lett volna a szétválasztott. Addig addig nyomoztam amig a lakást más vitte el.

 Most is van egy hasonló - itt felül lennék - tehát magaság nincs kölönösebben nagy , de itt meg van konvektor - igaz kevesebb mint kellene, na de ezt megoldjuk - itt meg más probléma van.

Előzmény: pjotrkolja (372)
o+a_SM_BA Creative Commons License 2011.05.27 0 0 373

Koszi a válaszokat, akkor kicsit pontosítok.

 

Van egyszer kazán 150-200, tervezés 60, gázszerelő 50-60 (ez is elég durva, leveszi régi felteszi új), 40+10 kéményseprő vélemény és engedély meg úgy 100-130 a kéménybe az új cső. Ezzel kapcsolatban érdekelt volna, hogy a 80-s amit belehúznának koncentrikusan a meglévő csőbe 20eFt/m-rt az menniyre reális. A fürdőszoba a két szoba között van, úgyhogy bármerre is indulnék ell, kéne jópár méter mire kiveztnék egy plussz csövet, az esztétikumról nem beszélve, a harmadik oldal meg a szomszéd lakás.

 

Ha ugyanezte eljátszom azzal a megkötéssel, hogy marad nyílt égésterű, nuku bejelentés akkor van kazán meg gázszerelő költségem, csak nem tudom mikor bukna ki a dolog...

Előzmény: pjotrkolja (372)
pjotrkolja Creative Commons License 2011.05.27 0 0 372

Pontosan ezt akartam javasolni ... szétválasztott rendszer a megoldás... a legközelebbi homlokzati falig kivinni biztosan olcsóbb, mint az általad említett félmillás kivitel ...szétválasztott 80/80 alu rendszer az kb 60-70.000.-+áfa (3 könyök, 7m cső, egyenes v T ellenőrző idom, tartósínes becsatlakozó, két madárvédő, kondenzleválasztó idom), de 100.000+ból ki kell jöjjön extrákkal is!

Előzmény: Émile (371)
Émile Creative Commons License 2011.05.27 0 0 371

 Hasoló cipőben járok !

 

 Tán ha sorolnád a tételeket,  miből jön ki az az 500 píz.

 és az járhatalan , hogy a levegő külön jön be ?

 A fiaméknák un. osztott csöves a rendszer - a levegő 80 -as csövönjön akazánhoz  egy légudvarból - jó nagy 3 x 3m , az égéstermék meg egy bélelt kéményen kifelé !! szintén 80 -as a cső !!

 És talján a kazán !!

Előzmény: o+a_SM_BA (370)
o+a_SM_BA Creative Commons License 2011.05.27 0 0 370

Sziasztok,

 

mint sok másik fórumozó, cirkó csere előtt állok. Mivel nem hermetikusan elzárt helységban van a kazán, ezért nyílt égésterűt már nem lehet beletolni, csak turbót (kondenzhöz nem elég nagyok a fűtőtestek). Van kb 4-5 méter kémény - bélelet (2001-s épület), viszont bele kell húzni a plussz csövet a turbó lélegeztetéséhez. Erre mondtak egy kb 20eFt/m díjat meg könyöklők miegymás. Ez mennyire reális, keressek tovább?

 

(csak zárójelben, hogy a 150 eFt-s kazán beépítése durván 500-ra jön ki hivatalosan az tervezéssel engedélyekkel együtt. erősen gondolkodom, hogy simán beüzemelek egy másik nyílt égésterűt minden nélkül, a kéményseprők csak a készülék fajtáját nézik, vagy a típusát is jegyzik?)

 

Előre is köszönöm

Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 369

Jaja, kell perkálni, pedig a tisztítóajtó is el lett glettelve nálam cserépkályha sincs már, viszont a tartalékfűtéses baromság miatt nem lehett megszűntetni. Úgyhogy inkább rákötöttem a konyhai páraelszívót :) Ha már fizetek érte, használjam is valamire...

 

Előzmény: Zoltanuss (367)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.26 0 0 368

Akkor nálunk a "szerethetőbb" fajta jár.....:-))  bár lehet nem kéne "elkiabálni"

Mióta ideköltöztünk-2001- nem járt nálunk, értesítőt sem hagyott soha.

Én nem erőltettem.

3 éve gázkazán megszűnt, kéményből furánt kicimbáltam, vegyes lett rákötve.

Idén értesítőt hagyott, mikor jön. Lehet kiadták nekik, pang a gazdaság, recepció van , köll a bevétel.

Egy picit fostam,hogy most akkor mi lesz.

Történetet elmeséltem neki-, hogy má vegyes van azon a kéményen- erre azt mondta, hogy "jó akkor átírja a listában vegyesre."

 

Volt 1 másik kémény is, -használaton kívül, tánmég sosem volt használva, alul nem voltak "nyílások" , de jól szétfagyotta teteje, mert lukacsos téglából rakatta a tetejét az előző tulaj, "mert az olyan széép piros"....

Mondtam neki, hogy azt visszabontanám, mert most még elég bátor vagyok oda felmenni...

Úgyhogy arra nem is kellett fizetnem.

 

Előzmény: Zoltanuss (367)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!