Keresés

Részletes keresés

Leoboy Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3926
  Sziasztok

 

Mi szept. 16-án megyünk az Experiece Toursal Sousse-be a Coralia Club Palm Beach-be.

Olvastam valakitöl, hogy nem igazán volt megelégedve a szállodával. Ha valaki tud még valamit erről a szálodárol legye szives irjon nekem itt, vagy a leo@gju.hu ra.

Elöre is köszi.

J'adore Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3925

Nos, köszönöm mindenkinek a segítséget. Remélem hasznát veszem a sok olvasásnak. Holnap reggel indulunk itthonról, az interneten lévő adatok szerint pedig változatlanul 14:00kor startol a gépünk. Ha lesz lehetőségem rá, írok kintről, de elsősorban a szabadban akarok lenni, meg a tengerben:)

Mindenkinek jó pihenést, aki még ezután utazik, az itthon maradtaknak pedig kitartást a következő nyaralásig.

sub_rosa Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3924

Hello J'adore!

 

Menj fel a www.bud.hu lapra, és ott a járatinfok között keressél rá időpont és Monastir alapján a gépre.

 

Üdv.

sub_rosa

Előzmény: J'adore (3922)
csk87 Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3923
Kedves J'adore! Ugyan Tunéziában még nem jártam, de azt tudom, hogy a gép indulásának idejét hol tudod meg. Http://www.malev.hu és itt a CÉGINFORMÁCIÓ rész CHARTER pontja. Ott lesz chartermenetrend. A Best miatt 2 órával előbb kellett nekünk is kimenni(Hurghada), és ők kiadnak mindent ami kell. Kapsz majd egy fület a böröndre arra ird rá a hoteled nevét, és a hotel előtt a szobaszámot.Amúgy nekünk azt mondták hogy egy-két nappal az út elött nézzünk be az irodába a chartergép miatt, hogy akkor indul e amikorra hirdették
Előzmény: J'adore (3922)
J'adore Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3922

Szia sub rosa!

 

Tavaly Jordániában voltunk, de ott kaptunk előre más papírt is. Persze akkor is időben érkeztünk a reptérre... Ablak mellett ültem. Remélem most is. Remélhetőleg legkésőbb 11-re fent leszünk. Délre kéne menni, 2kor van az indulás. Remélem ez nem változott. Hol tudom megnézni a neten??? Állítólag van valami oldal, ahol fent vannak az indulások. Igazából azt sem tudom, hogy milyen géppel megyünk. Csak annyit, hogy Best Reisen, Marhaba***. Elég szegényes az információm saját nyaralásomat illetően. Ilyen még nem volt.

Előzmény: sub_rosa (3921)
sub_rosa Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3921

Szia J'adore!

 

Ne izgulj, nekünk is csak egy A4-es papirunk volt, és mindent a reptéren kaptunk. JA! Időben kell kimenni!!!! A mi gépünk 19.50kor ment, 17.50-re kellett volna kint lenni, de már kb. 1/4 6-kor kint voltunk szerencsére. A Best Reisen-nek és a Medinának közös pultja volt, már elég hosszú volt a sor. 2 pasi adta a jegyeket meg valami Tunézia ismertetőt és adatlapokat. Azokat fontos kitölteni, mert a belépéskor és majd a kilépéskor is le kell adni. (Adtak a repülőn is ugyanolyat, de a reptéri magyarul is volt). A repjegy átvételnél  azt is mondták, hogy melyik kapuknál van a check-olás. Azért kell korán kimenni, hogy a checkolásnál legyél viszonylag elöl, és akkor kérhetsz ablak melletti helyet. Nem tudom mikor mentek, mi már este voltunk Olaszország és Afrika fényei felett, de nagyon szép volt.

 

Jó nyaralást! Most  sárgulok az irigységtől! Ha visszajöttél írj!

 

Sub_rosa

Előzmény: J'adore (3909)
07napi Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3920

Té tTimi.

Üdv a fedélzeten,voltál.e Yasmin H.-be?

Írásodból látszik,hogy tetszett a dolog.

Az alkalmazkodásról és a hasonló gondolatokról "nem ők hívtak,mi mentünk"és m

ennék ha valaki hívna.Aki ezt nem érti az ne menjen.A kaja meg olyan,de jó.

Írjál többet,jó pihit.

Előzmény: Törölt nick (3916)
Bogie Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3919

Talán arra gondolt, hogy 3,5 dínárból 80 km-re is elvisznek, míg az 5 kilométeres távolságért 2 dínárt kértek. Nekem sem tűnik soknak, főleg ha arra gondolok, hogy Angliában a minimum vitel díj 5 font (2000 Ft), amit akkor is ki kell fizetni, ha két utcával odébb kiszáll az ember. Na, de hát az egy másik ország, más árakkal...

 

A lényeg az, hogy egy kellemes nyaralásból szép emlékekkel tértek haza!

Előzmény: Anginga (3917)
Bogie Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3918

Nem kezdő utazó vagyok. Nekem eddig mindig mindent ideadtak és nem kellett a reptéren még plusz egy sorba beállnom.

 

Biztosan bevett szokás és remélem minden rendben lesz. Ettől függetlenül nekem nem tetszik.

Előzmény: Latya (K.L.) (3914)
Anginga Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3917
Végre valami jót is hallottam a Coralia Palm Beachről.Köszi az infót! Amúgy ha 2 dínár a taxi 5 kilométerre, az miért nem olcsó? Itthon mennyit fizetnél 5 km-re? Én ugyan nem vagyok taxis ember, de azt hiszem 150-200 ft között van kilométerenként. Az ugye 1000 ft 5 km-re. A 2 dt meg 360 ft. Akkor miért nem olcsó?
Törölt nick Creative Commons License 2004.09.05 0 0 3916

Sziasztok!

Hát sajnos nekünk is letelt az a 10 éjszaka!

Először: KÖSZI MINDENKINEK A RENGETEG HASZNOS INFÓT!!!!!

Életemben először voltam Európán kívűl, és egy picit eltántorítottak egyes negatív vélemények. Előbb az országról:

Hát beleszerettünk!!

Hallottam egy pár negatív véleményt  itthon is, odakint is. Ezekre csak azt tudom mondani, hogy az arabok, a tunéziaiak nem hívnak minket oda. Önszántunkból mentünk, nekünk kell alkalmazkodni. Hallottam olyan véleményt is, hogy igenis nekik kell alkalmazkodni. Hát nagy tévedés ez az állítás. Ők igenis majdnem mindent megtesznek azért, hogy Te jól érezd magad!!

És MINDENKI készüljön fel arra, hogy ez teljesen más világ!

A szállodánkról:

Hammametben Accor Coralia Palm Beach

Egy francia szállodalánc /Accor/ tagja. Nagyon sok francia volt, akikről tudnék mesélni ://

A szoba gyönyörű. De itt nem kell luxusra gondolni! Hűtő nincs ebben a szállodában. 252 db szobája van, erre jut kb. 10 db hűtőszekrény. Így érthető, hogy csak indokolt esetben kapsz hűtőt / pici baba/.

A reggeli mennyei volt: parizerféleség / semmilyen más felvágott v. szalámiféle nincs Náluk/, rengeteg paradicsom, lilahagyma, szószok, öntetek. Narancs- alma és baracklekvár, ezekehez valami nagyon finom sütik, gyümölcsök. A legfinomabb sütijük tekercsféle mézzel leöntve. A tej szerintem kecske ízű volt, így teáztam.

Vacsora: csirkehúsok, kuszkusz, brik, sülthal, garnéla, min. 2 féle leves, sültkrumpli, főtt krumpli... nagyon pazar. És az elmaradhatatlan sütemények, torták vagy fagyi.

A szobák: minden nap törülközőcsere, seprés talán hetente. Egy spray átadása után a szobánk minden nap " virágba borult".

A recepciós, pincér nem kapkodja el a dolgát, de kedves.

Árak a szállodában:

Celtia/ helyi sör, üveges 3 dl/: 2.5 Dt

Coca- Cola: 1.4Dt

Óriáspalacsinta olvasztott csokival / a medence melletti kis pagodában minden nap 14-17 óra között/: 2 Dt /naggyon finom/

A pizzájuk nagyon rossz, vékony a tésztája.

És a bazár: csak ahhoz nyúlj hozzá, ami érdekel, és amire hajlandó vagy min. fél órát alkudozni. Az alkudozás a legjobb. Közben énekelnek, táncolnak, dobolnak, hülyéskednek. Egy kis támpont az alkudozáshoz:

egy válltáskát /retikült/ akartam venni. Megtetszett egy. Kérdem mennyi, erre a boltos:

100 Dt

Én: 5 Dt

Ő:/ szeme kidülled, majd nekem esik:/ szabotázs, banditu, kaputt

Mondom: akkor mennyi?

Ő: 95 Dt

Én: 6 Dt

Erre Ő: 60 Dt + két puszi / természetesen a nőktől/

Ez eltartott egy darabig, végül 20 Dt-ért vettük meg a táskát. /Puszi nélkül, ugyanis a párom ekkor már begorombult./

Nagy előszeretettel fogdossák a nők fenekét a tumultusban.

A sivatagi túra: kihagyhatatlan, fárasztó de fantasztikus. Ára:

130 Dt/ fő, a tevegelés a sivatagban + 13 Dt, lovaskocsikázás egy oázisban: 7 Dt és a dzsipezés az Atlasz hegységben: 30 Dt külön fizetendő. Tehát összesen 180 Dt/ fő, ami átszámítva kb. 36. 000.- Ft. Szállás az El Dunnes / vagyis Dünék/ nevű 3*-os hotelben.

Éjszaka a szállodában kb. 35 fok volt. Szerencsére volt medencéje, még 22-kor abban lubickoltunk. Aztán irány az ágy, mert mindkét nap reggel 4-kor volt ébresztő.

Annyi mesélnivalóm lenne még! De nem akarlak Titeket túlságosan leterhelni vele!

Ha kérdés van, szívesen válaszolok. 2-án éjjel értünk haza. Jaj de lehangoló volt!!!

Ja és a közlekedésről: Accortól a Hammameti medináig: 2 Dt/ autó /ez kb. 5 km/

Louage: Nabeul- Tunisz: 3.5 Dt/ fő / ez kb. 80 km/

Szóval relatív az az olcsó taxi!!

Várom kérdéseiteket, ha van. És bocs, ha hosszúra nyúltam, de telis tele vagyok hihetetlenül pozitív élményekkel!!!!

 

Üdv: TéTimi

 

 

 

 

 

 

 

Anginga Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3915
Minden utazászervező iroda a reptéren adja át az utiokmányokat. Ez a bevett szokás. Persze nagy ritkán van kivétel. Nem kell izgulni, ettől még minden rendben van.(általában:-))))
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3914

Egyébként meg bármilyen járatnál is miért kellene nekem még a jegyekkel foglalkoznom indulás előtt pár perccel???

 

Amiért a nagybetűs árakban sohasem szerepeltetik az ilyen -olyan illetékeket: szokás, vagy hozzászoktatás.

 

De a pár perc az 120 perc  :)

 

Előzmény: Bogie (3913)
Bogie Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3913

Menetrend szerinti járattal megyünk.

 

Egyébként meg bármilyen járatnál is miért kellene nekem még a jegyekkel foglalkoznom indulás előtt pár perccel???

Előzmény: Latya (K.L.) (3912)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3912
Charter járatoknál legjobb tudomásom szerint mindig a reptéren adják oda a jegyeket.
Előzmény: Bogie (3910)
07napi Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3911

Helló.

Talán a rep jegy,de azt általában a repn téren adják,s oda az ülőhely választás miatt érdemes időben kimenni.Ablakmellé,előre.

Előzmény: J'adore (3909)
Bogie Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3910

Nekem is eldurrant az agyam tegnap, amikor bementem az utazásszervezőhöz és sajnálkozva egy áthúzott repülőjegyet tudtak adni a vocher és a biztosítási kötvény mellé, mondván a GULET csak a repülőtéren adja majd át a jegyet. Kikérem magamnak, hogy közel két hónappal előtte lefoglalom és kifizetem az utat teljes áron és egy nyavalyás repülőjegyet nem tudnak, ha kell gyalog elhozni a légitársaságtól!

 

Ugyanis az volt az indok, hogy ők nem állíthatják ki mindegyik légitársaság jegyét.

 

Ha last minute útra mennénk féláron, még elfogadnám, hogy ilyen helyzet elé állítanak. Most minden esetre, alább hagyott a Gulet iránti lelkesedésem.

Előzmény: J'adore (3909)
J'adore Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3909
Kicsit félek, hogy minden rendben van-e? Nem kaptunk mást, csak a biztosításokat, meg egy A4-es nyomtatványt, amin a nevünk szerepel, meg a hotel. Kellett volna mást is kapni? Remélem engednek minket felszállni!
haha20 Creative Commons License 2004.09.04 0 0 3908

Szia J'adore! Persze, hogy találkoztok, egy  géppel mentek, nem :-)? Majd biztos rá lesz írva a homlokára, hogy nagy utazó :-)! (Vagy ha ismeritek már egymást, úgy könnyebb!) Majd mi is kiírjuk, hogy haha20, mikor a Marhaba előtt korzózunk :-). Vagy ha az internet caféban épp akkor írtam üzenetet, csak a teremben kell körülnézni... Tervezitek a meglátogatását, hogy extra friss élményeket oszatok meg szegény itthon levőkkel?

Jó utat, jó nyaralást Nektek!

Előzmény: J'adore (3907)
J'adore Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3907

haha20!

Igen, remélhetőleg 13-án még kint leszünk 3 napot, és biztosan találkozunk nagy utazóval is. Jó lesz nektek, hogy akkor indultok. Mi viszont már csak 3-at alszunk itthon és indulunk:)

 

Előzmény: haha20 (3901)
Kömü Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3906

Szia köszi az infót.Remélem,hogy a sok negativum után mi ugy térhetünk haza

hogy azt mondhatjuk na jo azért nem is volt olyan gáz.Vannak fenntartásaim.

Előzmény: madmisi (3886)
teveway Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3905

 

 

    Sziasztok!

 

 

         Ma délelőtt értünk haza Sousse-ból. Még nem vagyok igazán ébren, de fontosnak tartom, hogy megköszönjem a segítségeteket, amit a fórumot olvasva, tőletek kaptam.

         A legnagyobb segítség az a tanács volt, hogy a jó szoba titka a gyors borravaló. Isteni szerencse, mert valami rettenetes szobát kaptunk volna, ha 10 eurós borravalóval nem kenjük meg a recepcióst. Igaz, még így sem volt diadalmenet, mert hajnali 2-kor arra ébredtünk, hogy bár a szobánk a tengerre néz, alighanem a mosókonyhában ágyaztak meg nekünk. Hallottuk a centrifugákat, szárítógépeket, az alkalmazottak pakolászását. Így hajnalban ismét meglátogattam a recepciót, és közöltem, hogy itt nem lehet aludni. Ez már egy másik fazon volt, aki nagyon sajnálkozott, átmenetileg adott egy saját használatukra szolgáló szobát - ami cseppet sem volt rosszabb, mint a miénk, de nem nézett a tengerre - és azt kérte, hogy a reggeli recepcióssal dumáljak. Nem nyújtom, némi küzdelem után végül délután 2-kor másik szobánk volt, de még sokkal szebb, mint az előző és még gyönyörűbb panorámával.

           Összességében nagyon örülök, hogy megfogadtam azok tanácsát, akik azt ajánlották, hogy ha meg tudjuk fizetni, legkevesebb 4 csillagos szállodába menjünk. Mi kivártuk a lehető legalacsonyabb árat, és így fizettünk be 10 éjszakára az 5 csillagos Orient Palace-ba. Megérte. A szálloda nagyon impozáns, de azért nincs ez öt csillagos. Európában kb. 3-4 lenne. Viszont a kaja rendkívül pazar volt. Félpanziósokként nagyon elégedettek voltunk, bár tény, hogy a reggelinél nem volt választék felvágottból, viszont pazar péksütemények, tejtermékek, sütemények, sült zöldségek, tojás várt bennünket. A vacsora pedig isteni volt. Mindig ügyeltek rá, hogy legyen marha, pulyka vagy csirke és hal az asztalon. A rák és polip sem hiányzott a tányérunkról, és a 10 nap alatt nem fordult elő, hogy ismétlődött volna a menü, pedig legalább egy tucat ételből válogathattunk, plusz a gyümölcsök és a sütemények.

        A szálloda pazar pálmaligete, füvesített strandja, medencéi rendkívül kellemesek voltak. Szerencsére saját tengerpartja is van, de az nagyon keskeny, és hát a tenger nem valami tiszta.

        Mi részt vettünk Szahara-túrán, és egyetértünk azokkal, akik szerint vétek kihagyni. Igazán nagy élmény. A Kartago Tours-szal utaztunk, és egy valóban színes egyéniséggel, művelt, természetes humorú idegenvezetővel ismerkedhettünk meg. Mohamed tunéziai, de évekig Magyarországon tanult és dolgozott, majd magyar feleségével és gyermekeivel 1992-ben költözött haza. Hihetetlenül felkészült, öröm hallgatni. (Viszont nem szabad fenntartások nélkül elfogadni a vásárlásra vonatkozó tanácsait! Életemben nem vettem ilyen drágán datolyát! stb)

         Mi ezen kívül csak a berber-estre fizettünk be. Gyalázatos volt! Azt mondják, hogy egy közeli faluban megismerkedhetünk a berberek népszokásaival, táncaival. Na most, ez az elejétől a végéig nem igaz. A közeli falu kb. másfélórányira van. Bennünket 17.50-kor vett föl a busz, és éjjel 11-kor rakott ki. És a "berber faluban" eltöltött 2 órába még a vacsora is belefért... Egyébként a két nagyon helyes táncosnőn kívül láttunk tűznyelőt, műanyag kerti széket egyensúlyozó fickót, meg fakírt, aki össze-vissza szurkálta magát. Hogy ezek mitől berberek?

          Végül csak annyit, hogy szívesen elbeszélgetnék azzal, aki kitalálta a hajnali 5 órás repülőgép indulást. Ez maga az iszonyat.

           Még egyszer mindenkinek köszönöm a tanácsaitokat, élménybeszámolókat. És ha bárkinek kérdése lenne, szívesen válaszolok.

kiskoz Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3904

Szia Mindenkinek!

 

Mi szept. 21-e, 24-e körül tervezzük párommal a tunéziai nyaralást (úgy néz ki a Kartago Tours-sal)

Úticél Sousse, azon belül 3 szállodát néztünk ki:

1. Chems el Hana

2. El Hana Beach

3. Samara

(a sorrend is ez nagyjából)

Aki már járt valamelyikben, megtenné, hogy ír róla kicsit részletesebben? Illetve ki melyiket ajánlja?

Köszi előre is!!

 

U.i: Jön esetleg valaki ebben az időpontban Sousseba?

 

Üdv: kiskoz

tordail Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3903
A katalógusban 120 dínárt írt, a túra valóban annyi is volt, csak még rájönnek a fakultatívok, a tevegelés 10, a jeep túra 32, összesen 162 dínár, vagy 107 euró volt. Ez 2 dínárral tért el a katalógustól, ahol a jeep-et 30 dínárnak írták. Lehet, hogy nálatok is a fakultatívok miatt tűnt többnek.
Előzmény: bacee (3900)
yrkalla Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3902

Szia Attrop !

Mi is a Club El Bustenbe megyunk jovo heten, tudnal valami infot adni a szallodarol es akornyekrol ,mire figyeljunk ?

Udv,

Janos

haha20 Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3901

Mr Bean!

Köszi az infókat, akkor lehet, hogy medencére néző szobát kérünk majd az új szárnyban :-) Vagy remélem, eleve jót kapunk ;-)! Elég nagy különbségeket láttam a szobák között a neten, valószínű, ami a

http://kepeim.hu/userlapok/kepek.php3?u=11046&alkid=10096 -n van, nem nagyon tetszett,(már nem tudom, kinek a honlapja, valahol valamelyik fórumon találtam) lehet, a régi helyen volt. A bestes honlapon szebb van. Éljen a medence! A tengert majd közelről nézzük :-)

Huhh, az a 3-34 TD kicsit soknak tűnik! Nem szívbajosak a taxisok! Asszem majd busz lesz...

Bogex!

Mindenol azt mondták, hogy egész hónapban nincs hely a Marhabába (IBUSZ, Egy másik kis utazási iroda, mindkettő egyből a Bestet hívta közvetlenül, a kis irodás körbe is telefonált ismerősöknek), és előjegyzést se vesznek fel már. (Mi 13-án akartunk menni) Arra tippelnek, hogy valami konferencia lehet ott most. Azt Angitól kéne megkérdezni, mennyire reális ez, hogy csak most kaptak észbe a konferencia szervezői.

Ha megnézed, J'adore-nak sikerült előző nap (valószínűleg) éppenhogy, de másnap már lehetetlen volt.

Lehet, hogy 20-a után még lesz hely, de akkor már nem biztos, hogy lesznek 11 napos utak. Rókafogtacsuka...

Szerintem kérdezz rá, aztán max néztek másik szállodát.

J'adore!

Köszi, végülis foglaltunk helyet máshol, de azért megnéznénk a Marhabát, hogy mennyire zsúfolt! Remélem, tényleg oda mentek, és nem kell szobacsere se! 13-án megyünk, akkor még kint lesztek Nagy Utazóval együtt, ugye?

Előzmény: MrBean (3899)
bacee Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3900

hi HII529!

 

Mi Kartago-val voltunk. Az idvez irodához kötött. A repcsi oda 9.30 kor indolt, vissza 5.10-kor. A transzfer hazafelé 01.00 kor indult :-((((

A transzfer kb másfél óra volt. Majdnem végig autópálya, csak hammametben kellett tötymörögni. Szaharatúrán nem voltunk. Az árra nem emlékszem, de a kedvesem szerint 25d-ral több volt mint a katalógusban.. Az asztaltársaságunk volt, azt mondták izgi volt és baromira fárasztó. Bár szerintük az idegenvezető minden lehetséges szintet alulteljesített, és kicsit idegesítő volt, hogy minden lezsírozott szuvenírboltban megálltak. Mi csak 1 hetet voltunk (inkább 6,5 nap), így nem sok kedvünk(ÉS PÉNZÜNK) VOLT ELMENNI. Nekem a nyaralás és a kétszeri 4 órás kelés külön fogalom.

Viszont elmentük taxival Hammametbe(oda vissza 12d) Azt hittem látványos a vár, meg mégiscsak normális a bazár. A vár egy nagy nulla. kettőnktöl elkértek 4d-t és körbesétálhattunk a falon. Abazár meg rémálom. du. 4-kor csak mi voltunk, így mindenk ránkmászott, s mivel szűk sikátoros még el se lehetett nagyon férni tőlük... Pont ezért tetszett jobban a nabeul-i mert ott egy rendes utca volt lezárva, nagyobb a hely a "manőverezésre".

busszal bementünk Tuniszba. A buszmegállóhoz úgy jutsz el, hogy a központban a sétállóutcánál balra fordulsz, onnan kb még vagy 800 m. Első kapualj balra a magazin General. Ha tovább mész ott lesz az a hatalmas váza a narancsokkal amit minden képeslapon megtalálsz. A jegy 3,30. légkondis busz, kultúrált tiszta, jobb mint a transzferé. Vigyázni kell, mivel nem visznek álló embert. Viszont óránként közlekedik. Közvetlenül mögötte a luázsállomás. A menetidő kb a óra(forgalomtól függő). Amikor megérkeztünk fogtunk egy taxit(nem sárga, hanem fekete-fehér), mondtuk vigyen el a francia kapuig. Mondja, hogy a bazár 12-2 ig zárva, mert esznek. Mondom akkor avásárcsarnokig vigyen. erre ő az hétfőnként zárva, de Sidi bigyulába elvisz 15d ért. A kp-ba nem visz el. Akkor irány gyalog. Át jobra a hídon, onnan kb 500 m egyenesen. Balra piacszerű valami, plusz egy torony. Itt kezdődtek a problémák. Szemben sikátor piaccal(olyan mint nbáunk a kínai, csak halat és húst is árultak. Gondoltam ez csak elvisz a piacra, így hát gyerünk. Sikerült így bemásznunk a belvárosi nyomornegyednbe... Fehér embert arra kb 100 éve se láttak8legalábbis a reakciójukból ítélve). Kb 15 p bolyongás után jön egy csávó hogy megmutatja a környéket, úgyis van szabad fél órája. Oké, legaláűbb kikerülünk innen. Végigrohant velünk a sikátorokban, megmutatott egy zárt múzeumot, aminek a kapualjában volt pár mozaik, meg egy mecsetet kívülről. negyed óra rohanás után ki egy főutcára és kért 20d-t. kapott hármat erre megséretődve távozik. Utoljára megmutatja merre van a bazár. elindulunk, és kedvesem legnagyobb örömére eljutunk a sikátor bejáratáig.  Kedvesemben ekkor robbant a vulkán. Szerencsére 10p után se sikerült taxit fognunk, így mégiscsak sikerült meggyőznöm, hogy ha már itt vagyunk akor nézzük meg a bazárt. két kérdezés után újabb 10 p séta után megérkeztünk a francia kapuhoz. A bazár persze nincs zárva. Szűk sikátor, ua. árulják mint Nabeul-ban csak másfél-kétszeres áron...

hazafelé kb 1 óra alatt sikerült taxit fogni, úgyhogy aki bírja inkább gyalogoljon. Maga a váeos érdekes élmény, és tizedéből megúszható, mint a szervezett út.

Ami fontos, Hammametben a vár mellett van a temető, ennek a bejáratával szemben van egy isteni olasz fagyizó. kígyózó sor és asszem 1,5 d egy kenés(kb 3 gomócnak megfelelő) talán a legjobb fagyizó amiben valaha is jártam. Kedvesem szerint is elsőrangú, pedig ő tucatszor volt már Olaszo-ban, és a fagyik nagy imádója...

 

A kKheopszból a pyramida-n keresztül lehet lejutni a partra, így láttam a bungalókat. Kis földszintes bigyók, erkélynek enm nevezhető izével, mivel a korlát egy 2 m-es kerítés. Szerintem ha megérkeztek, nézd meg a szállót, meg a bungalót, és válassz.

egy üveg pezsgő csodákra képes...

A szállóval csak egy lehet a probléma: a hangerő. A kheops medencéjénél nappal bömbölt a dizsi, még becsukott ajtónál is zavaró. este meg az "isteni" animáció. ua a zene minden este a nappali hangerővel. mi szerencsére simán aludtunk, de a hangra érzékenyebbeknek az utcai front ajánlott. A strandra a Pyramida-ból is kiszűrödött napközben a dizsi, az estét nem tudom.

Ha gyerekkel mentek vigyétek át este a kheopsba a 21-kor kezdődő programra. garantáltan 1órán keresztül ugrál, csak ti elötte nyugtatózzátok be magatokat.

 

jó utat: Bacee

Előzmény: HII529 (3848)
MrBean Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3899

Szia haha20!

Mi is a Skanes Beach-ben voltunk, igaz, 1 hónapja már. Valóban nem tudsz, vagyis nem túl kényelmes besétálni Sousse-ba, de a busz bevisz valami 3-400millieme-ért, a taxi meg 3-34TD között, attól függően, mennyire néz baleknak. Mi azért 3-5TD között mindig megúsztuk (órával hivatalosan 2,800TD, de turistának szinte mission impossible). Egyébként a taxik este 9után 50%-os felárral működnek, amit a taxióra mutat, szóval nem hagyd magad átverni!!! A szálloda saját tengerpartja nem túl hosszú, talán 200m lehet, de tovább lehet sétálni mindkét irányba, Monastir felé érdemes is, így be-bekukkanthatsz a szomszédos szállodába, és meggyőződhetsz, mennyire jól választottál :o) A tengerre néző szobák kicsik és a régi szárnyban vannak, ahol a légkondi, a hűtő, vagy mindkettő nem működik rendeltetésszerűen. Amúgy 10USD a recepciós koma zsebébe kevés volt, hogy ilyen szobát kapjunk, de nem is bántuk. Végülis az új szárnyban egy HATALMAS szobánk volt, a medencére néző terasszal az első emeleten. Ráadásul minden szuperül működött, a légkondi, a hűtő... és ez azért a 40C fokban fontos... De az új szárnyban is vigyázni kell, mert sok szoba onnan is a buszfordulóra néz... talán ezért megéri azt a kis dotációt...

Nagyon jó nyaralást!

MrB

Előzmény: haha20 (3884)
RGirl Creative Commons License 2004.09.03 0 0 3898

Pedig azok is jók ott, bár a vízilabda döntőt én sem hagytam volna ki az tuti!:-)

Várom a képeket!:-)

Előzmény: Vektorigo (3871)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2004.09.02 0 0 3897

3142   -ben, és szerintem rosszul írtad le Club El Busten nem?

 

Előzmény: yrkalla (3896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!