Keresés

Részletes keresés

libapék Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14047
Köszi! Ez nem jutott eszemben, pedig van otthon raffia is.
Na mindegy, majd nagyon figyelek....
Előzmény: de-guky (14046)
de-guky Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14046
Alá kell raffiázni. Az egy kicsit segít.
Előzmény: libapék (14042)
Tónyió Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14045
Nagyon szívesen, de sajnos csak a hét végén, mert minden nap sötétben érek haza.
Előzmény: zildi (14041)
libapék Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14044
Köszi...
kicsit nehézkes lesz az újradrótozás a levelek miatt...
Előzmény: rabi75 (14043)
rabi75 Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14043
Libapék
A drótozást azt rendszeresen figyelni kell,és ha bevág,levenni.Amennyiben az ág még nem áll a megfelelő pozicióban akkor ujra drótozni.
Illetve ha bevágott,az megfog maradni (sajna tapasztalat)
bár ahogy nézem nálam az ágnak egész frappáns kis sziluettet ad majd :)
Előzmény: libapék (14042)
libapék Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14042
Sziasztok!

Tegnap kicsit metszegettem, kicsit drótozgattam, és azt szeretném kérdezni, hogy ha bevág a drót, mert be fog vágni :-) , az az ág helyrejön, vagy örökre bennemarad a horony?
Azért kérdezem ezt, mert most ugye bedrótoztam az ágakat, ezek június környékén már jókorát híznak, a drót meg már most felfekszik...
zildi Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14041
Tennél fel egy képet az ostorfáról, bár most még nincs levele, mert nekem is van egy, amit úgy ítélek meg, és szeretnék megbizonyosodni róla.
köszönöm
Előzmény: Tónyió (14040)
Tónyió Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14040
A képen Szuky tanulmányozza a budakeszi flórát. (Ezúton is köszönöm a két gyönyörű ostorfát.)
jano bonsai Creative Commons License 2010.03.02 0 0 14039
Sziasztok.

Kertészmanó:
A puszpáng spirális nevelése kérdésedre több módszer is lehetséges,ha a törzs tengely irányú "csavarására " gondolsz akkor a következőket ajánlom figyelmedbe,a törzsre tekerj rafiát és szúrj a földbe egy erősebb drótot pontosan a gyökérnyak közelébe párhuzamosan a törzsel,ezt tekerd a törzsre úgy hogy,a rafia a drót és a törzs közé kerüljön,ezt követően kezd el megcsavarni óvatosan a törzset a dróttal egyszerre ,természetesen ez bizonyos törzs vastagságig lehetséges csak.A többi módszert szívesen megosztom veled : Skype: hirth.janos

AzHofi:
igazad van abban ,hogy nem lehet elhozni semmit az erdőből még ha a tied is ,én úgy csinálom: A területen illetékes erdészetnél ahol begyűjteni indulnál bemész és fagyűjtési engedélyt kérsz ,itt megkérdezik milyen mennyiségre gondolsz ,te azt feleled,hogy csak 1 köbméter száraz hullott gallyat szeretnél,azt mondják majd erre ,hogy rendben fizessen be 2750 ft - ot( mert ennyi az értéke) ÉS KAPSZ A TERÜLETRE EGY ENGEDÉLYT HA BEFIZETTED A PÉNZT! ennyi én így szoktam csinálni és még egyszer sem volt belőle gond ,bár igaz jó pár éve csinálom a begyűjtést és senki meg sem kérdezte van e engedélyem stb.... ! Csak azt nem árt tudni merre kezdődnek a természetvédelmi terület határai ,az engedély arra nem érvényes!
Jó munkát!
kertészmanó Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14038
Sziasztok
Nagy vitáitok közepette szánnátok rám egy percet? Csak egy kérdésem lenne melyet egy pár kommentel lejjebb feltettem.Nagyon megköszönném ha segítenétek.
AzHofi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14037
Hello Janó,
az egyik ismerősömnek Keszthely mellett van erdője, de egy darab hullott gallyat sem hozhat el onnan erdészeti engedély nélkül. A szines fémgyűjtőket is megbüntetik amikor hullott ágat szednek fűteni az erdőkben. Nekem itt a kertemben a saját fám kivágásához is engedélyt kell kérnem az önkoriból.
Előzmény: jano bonsai (14036)
jano bonsai Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14036
Sziasztok! Hát látom szép kis dolog kerekedik itt személyemről :) de megszoktam és nem igazán izgat!

AzHofi : rabi75 barátom igazat ír a marófejekkel kapcsolatban!
- a begyüjtési engedélyem saját erdőmből? ugyan már Pécs mellet van 15 Ha saját erdőm ,és telepítettem is már vagy 8 Ha csak gyüjtehetek be pár darab fát már bocsánat!! :)

ezeöccá:
te meg kis névtelenségbe burkolodzó nagytudású barátom,nem dvd-t "árulok" ha menne az olvasás az oldalakon talán elérne a hajhagymádig !! Ha tudnád miben mennyi munka rejlik talán nem írnál ilyeneket !

De látom még kezdő vagy e téren és nem tulajdonítok nagy hangsúlyt szavaidnak!

Üdv mindenkinek.





AzHofi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14035
Az oké, rendben is van. Gondolom van Janónak a begyűjtés helye szerinti erdésztől engedélye, meg bizonylata a begyűjtésről. Nyugtassatok meg, hogy van.
Előzmény: Tónyió (14034)
Tónyió Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14034
Nem tisztem megvédeni a Janót, de ő hivatásos kertész, a kertészek pedig abból élnek, hogy növényeket árulnak pénzért. Nem adóhivatali tisztviselő, akinek mindenképp ki kell fizetni a kért összeget, mindenkinek lehetősége van eldönteni, hogy megér-e ennyit neki a kínált áru. Egy fának egyébként sem csak a befektetett munka adhatja meg az értékét, tud az magától is értékes lenni.
Előzmény: Törölt nick (14030)
AzHofi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14033
Értem, köszi!
Előzmény: rabi75 (14032)
rabi75 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14032
Szia

Bár Janótól kérdezted,de én is elmondhatom,ha nem baj :)
Ezek az eszözök Jin , shari készítésére valóak.Illetve lehet akár odukat is faragni a fa törzsébe vele.

Üdv
Előzmény: AzHofi (14031)
AzHofi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14031
Hello Janó!

Azok a marófejek, amiket látok az oldaladon, mire valók, a bonsai melyik részével mit csinálnak azok? El sem tudom képzelni :-)
Előzmény: jano bonsai (14028)
AzHofi Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14029
Sima másfeles meg kétésfeles villanyszerelő rézdrótot. A számok keresztmetszetet jelölnek négyzetmilliméterben. Vagy van az a zöl műanyaggal bevont kerítésdrót, az is jó lehet, csak keményebb, nehezebb vele dolgozni.
Előzmény: rocky_ (14027)
jano bonsai Creative Commons License 2010.03.01 0 0 14028
Sziasztok,van egy pár eladó 2-3 éves yamadorim- ha érdekel valakit itt megnézheti - BONSAI PIAC WEBOLDALA: http://bonsaipiac.ewk.huBonsai Piac Weboldal Link

Janó
rocky_ Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14027
Köszönöm a választ !

Ezekszerint az akadama egy "márka" lenne :), fogalmam nem volt, akkor csinálom úgy ahogy írtad, 1000 köszönet (akkor a tőzeget beleoszlatom a virágföldbe ha jól értem)

már lementettem jópár képet, meg jópár leírásom is van, van már elképzelésem is, csak most megint sárgulni kezdett a levele a szilemnek, és egy kevés levél le is jött (viszont jön sok új hajtás emelett), ezért gondolom hogy bőven ráférne az átültetés, naponta többször permetezem esővízzel amúgy.

egyenlőre így néz ki, még nem nyúltam hozzá, átültetés után szeretném majd formálni (a törzs alatt az a kicsit gyökeres-földes rész lekerüljön a föld alá ha átültetem ? mert így ahogy adták gyakorlatilag a levegőbe lóg ki pár gyökér) ... <a href="http://img705.imageshack.us/img705/1148/bonsaik.jpg" target="_blank">link</a>

drótozáshoz milyen drótot kellene beszereznem sajnos bonsai bolt nincs a közelben ?

ezer köszönet
üdv
Előzmény: endru (14021)
AzHofi Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14026
Ja és a carmonát a tálban hagyjam a floráriumban, vagy ültessem be közvetlen a gyep mellé a földbe? Hajlanék a beültetésre, úgy természetesebben nézne ki, csak úgy nehezebb nyírni a gyepet.
Előzmény: AzHofi (14025)
AzHofi Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14025
Hello, azon gondolkodtam, hogy a carmonám mellé alá a floráriumba sima gyepet ültetnék, csenkesz, perje 50-50% fűmagból. Tök jól nézne ki szerintem. Mondjuk a nyírás kicsit macerás volna, de megérné szerintem, olyan 2-3cm-es gyepszőnyeget szeretnék alá, esetleg egy-két hófehér kő betéttel. Mi a véleményetek a dologról, működőképes lehet?
kertészmanó Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14024
Sziasztok
Az lenne a kérdésem hogy tudnátok-e segíteni abban hogy a puszpángot hogyan lehet spirál formába nevelni?
Mapletree Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14023
A juharoknál is fontos, hogy mit szeretnénk elérni, és ahhoz mérten kell cselekedni.
Ha a törzsét akarod vastagítani hagyod nőni, ha az ágrendszert szeretnéd besűríteni, akkor gyakrabban kell metszeni.
Amit én is korábban elszúrtam, hogy hagytam nőni, és a következő tavasszal , amikor már az ágrendszert szerettem volna besűríteni, nem metszettem vissza a gyökereket, és nagyon erősen tápoztam.
Ennek két rossz hatása lett, gyorsan és sokat nőtt ismét, így nem lehet viszont vékony és arányos ágrendszert nevelni.
Tanulság, gyökérmetszés, és gyenge táp tavasszal.
Az első metszés(tavaszi, még kihajtás előtti) után kb 2 hónappal (május közepe, vége felé) jön a következő metszés, és a részleges levélmetszés.

Az alsóbb törzsrészeken hagyom jobban nőni, és itt nem nagyom metszem a leveleket, ide kell energia, a csúcson viszont erősebben metszem vissza, és arra ügyelek, hogy ne legyen nagyon sok ág.

Saját földkeveréket használok(biolux, kavics virágföld, fenyőkéreg és széndarabok)
,ami jó vízáteresztő(erről majd a blogomon írok részletesen)

Az ezüstjuhar jól bírja a tűzőnapot, míg a japánjuharok nem, ezeket félárnyékba és szél védett helyre teszem.
A mezei juharok sem szeretik a tűző napot, ők is inkább árnyékban érzik jól magukat.

A zöldjuhart nem lehet egyszerűen kis méretben tartani, annyira erőlejesen hajt, csak nagy méretre érdemes tervezni vele. Gyakran visszaszárad a metszés helye, ezért nem szabad túl közel a rügyhöz vágni.

A tűzvörös juhar is jól bírja a napon, nem lesz baja a leveleinek, gyorsan nő, mindenkinek ezt ajánlanám a japán juhar helyett, mert nem kényes és mégis a tavaszi és őszi levélszínei nagyon szépek.

A háromerű juhar szintén gyorsan növő, napot elviselő kiváló alapanyag.

A Dissectiumok közül a zöld fajtával érdemes próbálkozni, az jobban tűri a klímát.
A shishigashira nekem nagyon bevált, gyorsan nő, és sűrű lombot fejleszt, őszi színei is nagyon szépek, kis méretben is jól nevelhető.



Ennyi jut eszembe gyorsan
Előzmény: de-guky (14016)
endru Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14022
a puszpáng szabadföldi növény, tehát ne tartsd szobában.
Előzmény: J_Verne (14019)
endru Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14021

Az biztos, hogy 10 cm-es tálban nem tudod tartósan megtartani, legalább 15 cm-re van szükség. A nagyon kicsi tálban egy marék föld van. Ez nyári kánikulai időben néhány ora alatt csonttá száradhat, ilyenkor lehet, hogy napi 3  ...5x is kell öntözni.

Az akadama nem föld.

Szokásos talajösszetétel:

1/3 rész közönséges de jóminőségű virágföld.

1/3 rész szitált sóder. Kis fánál 3 mm szemcsenagyság alatti sódert használunk.

1/3 rész savanyú (v. Hansági) tőzeg. Vetőmag boltokban, jobb virágüzletekben, multikban kapható, 1 literes zacskóval tavaly 300 Ft volt. Az összeteapadt tözeget szétdörgőljük, majd az alkotórészeket összekeverjük.

persze vehetsz kész bonszáj földet, ha kapsz.

Azért kötjük be a fát a tálhoz, hogy kezelés közben ne boruljon ki. Szabályos bonszájtálban ezért van 2 lyuk, hogy ezt megkönnyítsük.

Rendszeresen kell öntözni, a föld sohsem száradhat ki, de ne legyen állandóan sáros, ne álljon alatta víz.

Az ilyen vásárolt fa rendszeresen nagyon elhanyagolt, bátran meg kell metszeni. ézz meg sok képet, hogyan kell egy bonszájnak kinézni.

Előzmény: rocky_ (14018)
libapék Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14020
akkor oké. megvolt ma a lemosó, talán kedden nekiállok....
Előzmény: Mapletree (14014)
J_Verne Creative Commons License 2010.02.28 0 0 14019
Hello!
Tegnap ültettem át cserépbe puszpángot.
Eddig a kertben nevelkedett.
Nem tudom eldönteni mi a jobb ezután neki.
Ha kinn hagyom a kertben vagy ha egy fűtetlen szobába raknám be ablak elé.
Tudnátok tanácsot adni?
Előre is köszönöm.
rocky_ Creative Commons License 2010.02.27 0 0 14018
Üdv
kaptam egy kinai szil-t, első bonsaiom, és szeretnék tanácsot kérni tőletek

Át szeretném ültetni mert kis 10cm-es tálban van, több helyen utánnaolvastam a dolognak ezek alapján így csinálnám:

alulra kis réteg kavics/sóder, fölé akadama földet tennék, a tőzeg fontosságát nem igen tudom kinai szil esetében, illetve nem tudom hogy kellene-e beletenni, van itthon valami "mohatőzeg" az jó lenne bele ? (ha igen akkor össze kell keverni az akadam földel, vagy hogy kell beletenni).

Meg a másik kérdéses pont az a bizonyos lekötözés, a gyökeret mindenképpen ledrótozzam? vagy ez csak a szabadtéri bonsaioknál kell

előre is köszönöm a válaszokat
RCTiv Creative Commons License 2010.02.27 0 0 14017
persze, én csak az acer palmatumról beszéltem most, az volt a téma nem? de nekem csak kerti van, azt meg nem metszem :) keresek már régen valami komoly metszéssel kapcsolatos irodalmat (ha lehet magyarul) de eddig nem akadtam igazán használhatóra, ami mondjuk végigvezetne pár éven át pl. egy bonsainál vagy egy kerti alakfánál.
Előzmény: Mapletree (14015)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!