Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58918

Mindig onnan kell indulni, hogy beirod a kezeddel, hogy paypal.com

Amugy meg amerikai dili, hogy HH/NN/EE formatumban dolgoznak.

Előzmény: pajaci (58916)
faki Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58917

Valós.

Előzmény: pajaci (58916)
pajaci Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58916

SOS!

 

Ez a pay-pal valós weboldala, vagy máshol járok?

 

https://www.paypal.com/signup/create

 

Kéri a születési dátumom, DD/MM/YYYY formátumot ír ki. De csak úgy veszi be, ha előre írom a hónapot, utána a napot.

mislenyi Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58915

Megnéztem a PC-n a mentett jelszavakat, aszerint sem enged belépni.

Más jelszavam van a com-nál és más a de-n. Ugyanis, a német ebay küldött egyszer egy emailt, hogy a biztonság miatt változtassam meg a jelszavam. Azzal be tudok lépnia PC-n a németen is, meg a com-on is. 

A laptopon meg a németre be tudok lépni, a com-ra nem. Próbáltam azzal a jelszóval is, amit a PC-n találtam, de sehogy sem tudok.

Ha nem sikerül, írok a német ebay-nak és megkérdezem, mit csináljak. Olyan nagyon nem zavar, mert a PC-n működik, de sokszor a com-nál több kínálatot hoz fel, akkor rendelésnél másolnom kell a com-ról a németre. Így jöttem rá, mert a vőmnek kellett volna rendelnem, Ő a com-ról adta meg a címet és nem tudtam a laptopon megrendelni. Azért megoldottam, hogy átmásoltam a németre és úgy tudtam megrendelni.

Előzmény: 2Bálint (58911)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58914

És tényleg, majdnem pontosan 2 nap után meg is jelent a következő hely ahova a csomag beérkezett:

 

PROCESSED THROUGH USPS FACILITY

Nov-26-16, 06:47 AM, GARDEN CITY, NY 11599

Egyébként a szomszédos Connecticut államba megy, már nincs messze cél kb. 200 km.

Előzmény: t.lantos (58912)
sumsang76 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58913

Sziasztok,

Rendeltem tegnap este egy autós kamerát az ebay-n. A fizetéshez az internetes kártyám adatait adtam meg.  A számlámon a fizetendő összeget a bank elkülönítette, de az eladótól nem kaptam mailen visszajelzést. 

Az előbb néztem, hogy a pay-pal-en az alap VISA bankkártyámat regisztráltam kb. egy éve. Megpróbáltam az internetes bankkártyámat is regisztrálni, de a pay-pal rendszer ezt a kártyámat nem engedélyezte. 

Kérdésem, hogy az ebay-n történő vásárlások minden esetben a pay-pal-n futnak keresztül, s ha igen ebben az esetben a is megkapja az eladó a pénzt, s nem lesz gond a termék postázásával, vagy mi ilyenkor a teendő. 

Vagy csak a hétvége miatt van elkülönítve még a fizetendő összeg? 

t.lantos Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58912

1-2 nap, mire innen tovabb megy, onnan meg meg 2-4, attol fugg, hova.

Előzmény: Törölt nick (58909)
2Bálint Creative Commons License 2016.11.26 0 0 58911

Tehát friss op rendszer van a laptopon. Bizony, be kell lépni, hogy a my ebay-t elérd. Nyilván rossz jelszót adtál meg, azért nem fogadja el.

Előzmény: mislenyi (58906)
mislenyi Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58910

Én nem tartok a PP-n pénzt. Az OTP-nél kaptam egy virtuális számot, arra teszek rá, mielőtt vásárolok és onnan vonják le az áru összegét. 

Előzmény: bbmate (58908)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58909

Üdv.

 

Egy gyors kérdés:

Ilyen állapotban szerintetek kb. még mennyi idő amíg a vevő helyi postájába eljut a csomag? (14-én adtam fel egyébként).

 

 

Nyáron küldtem 4db ajánlott küldeményt USA-ba kb 1-1 hét eltéréssel viszont mindegyik legkésőbb 8 napon belül kézbesítve lett, ez viszont elég lassan megy, és dec 6-án jár le az ebay szerint a legkésőbbi érkezési dátum, és nem szeretném ha a vevő elkezdene pampogni.

bbmate Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58908

Sziasztok!
Ebay-en eddig mindig úgy vásároltam, hogy volt pénz a paypal számlámon. Tudok úgy vásárolni, hogy nincs pénz a paypal-on? Hogy megy ilyen estben az eladó kifizetése? Meg kell várni míg elutalom a pénzt és megérkezik a paypalra?
Válaszokat köszönöm! 

rednifegnar Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58907

nagyobb erteku muszaki cikkeknek altalaban szokott lenni szeria szama. persze meg lehet hamisitani de az azert nem olyan trivialis mint azt mondani hogy torott volt, vagy mas van benne, elloptak.

 

a kibontasrol csinalok videot dolog sztem semmire se jo. siman kibontja alulrol, kiszedi, beteszi a masikat stb, majd leragasztja. senki meg nem mondja egy video alapjan, hogy nem igy volt. ugyanez vonatkozik a becsomagolsara, sztem ezek a videok semmit nem ernek, nem is bizonyitanak.

 

 

 

Előzmény: glashuette (58905)
mislenyi Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58906

Sziasztok,

segítséget kérek, ami nem is vásárlással kapcsolatos, hanem az ebay honlappal.

Mostanában vettem észre, ha a laptopomon az ebay.comra megyek, és a Mey ebay-ra kattintok, feljön az ablak és kéri a belépést, de nem fogadja el a jelszót.

Érdekessége a dolognak, hogy az eba.de-ben (itt regisztráltam annak idején, mert németül tudok), belépés nélkül tudok a Mein ebay-ba belépni.

A legérdekesebb, hogy a PC-men mindkettőbe rákattintok a mey ebay-ra és működik. A laptopomon szeptemberben lett feltéve a W7, befolyásol ez valamit? Beállítási gond lehet? Újra kellene regisztrálnom rajta?

A PC-n is W7 volt, az lett W10-re frissítve.

glashuette Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58905

Gondold el, van egy törött nagy értékű műszaki cikked. Megrendeled a használt, de jót az Ebayről. Megérkezik, aztán jelented, hogy törötten érkezett, lefotózod, majd visszaküldöd a töröttet, visszakapod a pénzed, és ingyen hozzájutottál egy jó állapotban lévőhöz.

 

Vagy nem működővel ugyanez.

glashuette Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58904

Majd küld fotót a sérült áruról, ha a szavahihetősége forog kockán. Utólag senki nem fogja megmondani, hogyan és mikor sérült meg az áru. Egyébként is, ez senkit nem érdekel. Világosan le van írva a feltételekben: ha a vevő nem azt kapja meg, ami a fotókon szerepelt, akkor visszakapja a pénzét.

 

Ezzel sajnos vissza lehet élni.

Előzmény: sjohn (58903)
sjohn Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58903

...miért, GIPSZ JAKAB mit tud bizonyítani...a bizonyítási teher rajta van, ergo neki kell bizonyítani, hogy sérülten szedte ki a csomagból, vagy nem?...

Előzmény: glashuette (58901)
glashuette Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58902

Amióta buyer protection van, a visszaélések miatt semmilyen értékes holmit nem lehet eladni. Illetve el lehet, de rendkívül kockázatos.

 

Sok horror sztorit hallottam.

 

Az egyik válfaja az, hogy: "nem az volt a dobozban". Hiába videózod le otthon a csomagolás folyamatát, megállapítják hogy kicserélték a postán.

 

A másik az, hogy "megsérült".

 

Ha a csalás a cél, és nem jön be, mert bekérik a fotókat, akkor ez utóbbi esetben belerúg kettőt az áruba/letöri/ stb. és visszaküldi törötten.

 

Viszont ha a "nem az volt a dobozban" -t játsszák el, akkor az óriási anyagi bukta.

Előzmény: Törölt nick (58899)
glashuette Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58901

GKPW elküldte az árut GIPSZ JAKABNAK. GIPSZ JAKAB videózás nélkül bontotta fel (szíve joga). GIPSZ JAKAB azt állítja, hogy sérült az áru.

 

Ez az alapállás. GKPW semmit nem tud bizonyítani.

Előzmény: sjohn (58900)
sjohn Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58900

...nincs előírva, de azzal tudná bizonyítani, hogy nem a kibontás után sérült...én speciel minden 20 Dollárnál értékesebb cuccot lekamerázok kibontás közben...a közjegyző sem rossz ötlet...:-))

Előzmény: glashuette (58897)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58899

Mondd meg neki, hogy küldjön fotót, mi sérült

 

aztán meg, mondd, hogy visszaveszed

 

akkor lehet letesz a követeléséről.

 

Előzmény: GKPW (58890)
glashuette Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58898

99%-ban igen és el is bukod a pénzedet.

Előzmény: GKPW (58895)
glashuette Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58897

Az mit számít? Hol van előírva? 2 közjegyző nem kell?

Előzmény: sjohn (58891)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58896

Ez igy van.

Amilyen csokottek, barmi lehet. Sajnos szerintem erosen higul a vevoanyag is.

Előzmény: GKPW (58895)
GKPW Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58895

Az a baj, hogy nem nagyon van alternatíva.

 

Szerintetek, ha paypalon nyújt be panaszt a csóka, hogy sérült a termék, akkor a pp egyértelműen neki ad igazat? Megkérdeznek egyáltalán engem? Nem is tudom, ebben az esetben kit terhel a felelősség. Csak sejtem, hogy az eladót húzzák le. Nem volt még ügyem, amit a pp vizsgált

Előzmény: t.lantos (58892)
krisztike0000 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58894

Paypalon  küldd vissza, refund...mert akkor ingyenes.

Előzmény: bings12 (58893)
bings12 Creative Commons License 2016.11.25 0 0 58893

Az egyik vevőmnek visszaszeretnek küldeni pénzt abbol,amit küldött.Hogy tudok?Ebay-en,vagy paypal-on?

t.lantos Creative Commons License 2016.11.24 0 0 58892

Akkor a pp kenytelen a sajat zsebebol fizetni. Epp ezert magasak a dijaik.

Azzal kell szamolnod, hogy regisztralni az eletben tobbet nem nagyon fogsz tudni.

Előzmény: GKPW (58890)
sjohn Creative Commons License 2016.11.24 0 0 58891

....video van a csomag kibontásáról?...

Előzmény: GKPW (58890)
GKPW Creative Commons License 2016.11.24 0 0 58890

Világos.

Mondom akkor az igazságot. Már megint én állok a ló... rossz oldalán. Nem is tudom, miért írtam az előző hozzászólásomat. Talán mert a vérnyomásom az egekben. 10 év problémamentes eladás után. 2 hónapon belül ez a harmadik nagy értékű "panasz". Az előző esetem ugye ismert(már aki olvasta).

Most megint van egy pöcs, aki szerint sérült volt a cucc. Nem akarom elhinni. Atom biztos csomagolásba tettem, és amúgy sem törékeny áruról van szó. Ebay-en kívüli adás-vétel volt, gondoltam, így nem kell félnem az indokolatlan "buyer protection"-től. A vevő fenyeget, hogyha nem utalom vissza a pénzt(de lehet, hogy csak egy kis diszkontban gondolkodik), akkor felnyom a PP nél, és refundot kér.

Már hányingerem van ettől, hogy százezrekkel játszanak az ilyen idióták az én káromra. Arra gondoltam, hogy megszüntetem a PP-met mielőtt zárolják rajta a pénzt. ...aztán elfelejtem őket...

Ilyenkor vajon mi történik? Pénzem már nem lesz rajta, a regisztrációmat megszüntetem.

Előzmény: t.lantos (58889)
t.lantos Creative Commons License 2016.11.24 0 0 58889

Jozan paraszti esszel teged nem kellehe hogy erintsen.

Előzmény: GKPW (58886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!