Keresés

Részletes keresés

pisti072 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 119
Nem értek veled egyet. A Zágráb-Ljubljana szakaszon a két szakasz jelentős része autóút, ami marad az is elkerüli a lakott településeket. Maribor felé szerintem horror az út a sok kis falu miatt. Szerintem messze legjobb a Letenye-Zágráb-Ljubljana-Trieszt útvonal.
Előzmény: Veraneni (116)
tefi Creative Commons License 2006.07.22 0 0 118
Itt megnézheted az aktuális árakat: http://www.omv.si/frame/frame.asp?firm=8
Előzmény: tclar (117)
tclar Creative Commons License 2006.07.21 0 0 117
Sziasztok!  A Szlovén gázolaj árát lenne szíves megírni valaki? Köszi
Veraneni Creative Commons License 2006.07.21 0 0 116

Sziasztok!

Egy hete jöttem meg Olaszországból és mindegyik területen voltam amről írtál.

 

Szóval útvonal:

Zágráb Ljuljana között két szakaszon nincs  meg az autópálya, ott a haladás lassú.

Ajánlott Letenye-Vardar-Slovanska vagy Letenye-Tornyiszentmiklós-Maribor útvonalon menni.

 

Olasz autópállyán a Velencei leégazónál minden délelőtt dugó van, oda érdemes délután felé érni.

 

Szlovéniában Maribortól a határig végig jó az autópálya. Mindenhol lehet EURO-val fizetni, de magas árfolyamon, Tolárba többet adnak vissza. Simán lenyomható az út, ha jól vezetsz és megálssz párszor pihenni. Szombat hajnali utazás nem rossz, mert elekrülöd az olasz délelőtti dugókat


Gardaland-ban mi 11 körül mentünk, a belépőért kb. 2 percet álltunk sorba, sok pénztár van, gyorsan megy a dolog. Innentől benn 90%-ban minden ingyenes, van 4-5 játék ahol sokat kell sorbaállni, de a többségében a játékok pár perc alatt igénybe vehetők.

Az egész nagyon profi és jó, nagy élmény felnőttnek, gyereknek egyaránt.

 

A Garda-tó melletti utak napközben (estig) forgalmasak és lassan járhatók, általában nagy a forgalom, nem lehet előzni, úgy 50-60 km-es sebességgel lehet számolni.

Minden egyéb kérdésre szívesen válaszolok autópálya, útvonal és egyén vonatkozásban.

Előzmény: Zozzantoz (113)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.07.20 0 0 115

én 850 Km-t el tudnék menni, sőt 1300km-t is! :)

 

Én is javasolnám a lenti-Maribor szakaszt, és onnan pályán... Akit eddig megkérdeztem, nagytöbbség ezt ajánlotta!

Előzmény: redbandy (114)
redbandy Creative Commons License 2006.07.20 0 0 114
Szia!

"- mindenhol Euro-val lehet-e fizetni? (nincs kedvem kunát meg ilyeneket váltani)"
Szlovéniában elfogadják az eurót, abban is adnak vissza. Tudomásom szerint Horvátországban is elfogadják az eurót, de kunát adnak vissza. Olaszo. egyértelmű.

"- egy menetben lenyomható-e ez az út ~850KM (tökös vagyok-e ennyire?:))"
Feltételezem, hogy meg kell állnod tankolni. Szlovénia déli részén bazi meleg lesz, erre készülj. 2-3 x 10 perc pihenővel nem veszítesz semmit, de kicsit pihizel. A napsütésben hosszú távon azért fárasztó a vezetés, akár van klíma, akár nincs.

"- szombati hajnali indulás gáz e erre az útvonalra kivetítve?"
Szombaton van olaszoknál turnusváltás, nem lesznek kevesen a pályán sem.

Útvonal: én gondolkodnék egy Lenti-Maribor alternatíván a horvát szakasz helyett, így nem kéne tökölnöm a kunával.

Előzmény: Zozzantoz (113)
Zozzantoz Creative Commons License 2006.07.20 0 0 113
Sziasztok!

Augusztus végén "elugranánk" a Garda tóhoz és a következő utat jelöltem ki,
autópályás preferált (kivéve Mo. nincs M7 végig):

1. Szekszárd (start)
2. Eltepernék Letenyéig Kaposvár felé, valamikor éjjel 3-4-kor indulnánk.
3. Letenye
4. Zágráb
5. Ljubljana
6. Gorizia
7. A4 pálya (Verona után A22-ig)
8. A22 pálya (AFFI Lago di Garda Sud-ig)
9. Malcesine (döglés)

A következő kérdéseim merültek fel, ha tudtok segítenétek?

- mindenhol Euro-val lehet-e fizetni? (nincs kedvem kunát meg ilyeneket váltani)
- egy menetben lenyomható-e ez az út ~850KM (tökös vagyok-e ennyire?:))
- szombati hajnali indulás gáz e erre az útvonalra kivetítve?
- a Gardaland-ban mennyit kell sorbaállni a jegyért? MIkor érdemes odaállni, ilyenek. Találtam online jegyrendelést is. ONLINE JEGY
- A közvetlen Garda tó melletti utak mennyire járhatóak (forgalom stb.)

Továbbá minden egyéb itt fel nem sorolt fontosnak tűnő dolgot, tanácsot szívesen vennék, köszönettel.
redbandy Creative Commons License 2006.07.19 0 0 112
Szombathelyen az IBUSZ egyebek mellett pénzváltással is foglalkozik. Már korábban is jártam náluk, mert szombaton csak az volt nyitva délelőtt egy ekkora kib......... megyeszékhelynek csúfolt faluban. Bementem, mondtam, hogy mennyit mit hogyan, aztán adták. Amit neten bankos árfolyamokat aznap láttam, ahhoz képest két-három forinttal olcsóbb volt az euró. AKKOR.
Előzmény: Tomi Filth (111)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.07.18 0 0 111
Csak simán bementél egy IBUSZ irodába, és váltottál? VAgy hogy törtéént?
Előzmény: redbandy (108)
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.07.11 0 0 110

 

És, ha nem jó a terminál, nem tankolsz, megvárod a hétfőt? Valamennyi kp ajánlatos.

Előzmény: Crusader_ (106)
redbandy Creative Commons License 2006.07.11 0 0 109
Persze legközelebb lesz annyi eszem, hogy ahol csak tehetem, kártyával fizetek, mert sokkal egyszerűbb. És az a pillanatnyi legkedvezőbb árfolyam.
Előzmény: redbandy (108)
redbandy Creative Commons License 2006.07.11 0 0 108
Szia!

Újra én. Az IBUSZ-nál váltottunk, ott volt a legkedvezőbb. Aztán hazajövetel után egy praktiker melletti konténeres pénzváltónál váltottuk vissza, ugyanolyan áron. Néztem a bankok honlapjait, 2-3-4-5 forinttal drágábban váltottak, mint az IBUSZ.
Előzmény: Tomi Filth (104)
Tittici Creative Commons License 2006.07.11 0 0 107

ATM-ből nem tanácsos pénzt felvenni, mert a tranzakcióért a bank kb. 4€ kezelési költésget számol fel.

A kártyával való fizetés ugyanúgy ingyenes, mint itthon.

Előzmény: Crusader_ (106)
Crusader_ Creative Commons License 2006.07.11 0 0 106
nem egészen értem, hol itt a probléma az euróval... kiviszed a bankkártyát, aztán nagyjából középen kiveszed a pénzt, de jobb, ha ki se veszed, hanem azzal fizetsz.
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.07.10 0 0 105

 

Kockázatos, mert ha valami gebasz van a határnál, kint aranyárban veszed az eurót. Vagy visszafordulsz. Érdemes előre megvenni.

Előzmény: Tomi Filth (104)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.07.10 0 0 104

Igen maradt:

 

Olcsón Eurót hol váltanak? Vagy ki tud nekem olcsón eurót váltani? :) Határmentén nincsenek véletélen olcsó euróváltók?

Előzmény: Bacilus Benő (103)
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.07.10 0 0 103

 

Maradt még kérdés?

Előzmény: aralos (102)
aralos Creative Commons License 2006.07.09 0 0 102

Szia Benö!
Köszönöm a válaszod, sok jót olvastam a Bibione topicokban.

Előzmény: Bacilus Benő (101)
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.07.08 0 0 101

 

Pl. szombaton van a horvát és az olasz turnusváltás, 1-2 óra dugó lehetséges.

Előzmény: aralos (99)
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.07.08 0 0 100

 

Bibionénak van külön topicja Bibione-fun címmel.

 

A szórakozási lehetőségekről: érdemes pár száz hsz-t visszaolvasni pl. az Olaszorzság (Észak) topicban. Gyerekkel a csúcs a Gardaland és a Jesoloi aquapark, de Bibionében is van.

Előzmény: aralos (99)
aralos Creative Commons License 2006.07.08 0 0 99
Sziasztok!

Julius 22-én megyünk Bibionéba. Az Ibusz-on keresztül foglaltunk szállást egy apartman házba.
Autóval megyünk Szlovénián keresztül,ahogy olvasom az előző hozzászlásokat
többen ezt az utat vállasztottátok.
Szeretném ha megosztanátok élményeiteket,vagy esetleg rossz tapasztalaitokat
Bibionéról,vagy az utazással kapcsolatosan.
A tengerparton kívül milyen szórakozási lehetőségek vannak?
Volt-e esetleg valaki a Residenza Al Parco-ban?
tuzer Creative Commons License 2006.07.04 0 0 98

Ízlés kérdése. Én Almádiból szokta indulni Ca'Vio-ba (Jesolon túl pár km), km-ben szinte mindegy.

Az osztrák út Tarvisio felé: nagy előnye, hogy már Grác előtt autópálya, szinte a tengerpartig. De a hegyek meredekek, Villachnál évek óta útépítés, a hegyek között a pálya csak kétsávos, leállósáv nélkül, előfordul, hogy parkolóból khajtva nincs gyorsítósáv, helyenként az útminőség szar. Az egész úton (főleg az olasz részen) rengeteg alagút és viadukt (néhány 10 méterestől sok km-esig). Ezek bemenete és kimenete világított. ezeknél előfordulhat torlódás. Olasz-osztrák határ nincs.

Végig pazarul táblázva.

 

Szlovénia (Tornyiszentmiklós/nyitva:6-22/-Ljubljana -Trieszt): autópálya a szlovén határig több részletben, Szlovéniában Maribornál kezdődik, előtte is volt már egy kész szakasz tavaly. A kettő között szar 2x egysávos, tavaly nagyot szívtunk rajta hazafelé. Az autópálya átlaga jobb, mint az osztrák, táblázás a szükséges minimális. Ljubljana és Maribor környékén célszerű odafigyelni. Viszonylag kevesebb a benzinkút. Kevés az igazán meredek, de az olasz határ felé jó hosszú emelkedők vannak. Az olasz határőrök lehetnek macerásak, az ui. schengeni határ. Innen gyakorlatilag autópálya a tengerig.

 

Ha olasz benzinkútnál nagy A betűs házat látsz a pálya mellett. az az Autgrill nevű szupermarket. Itt pazar capuccinót mérnek meg forró csokoládét a gyereknek.

 

JÓ UTAT!

 

Előzmény: Bacilus Benő (96)
redbandy Creative Commons License 2006.07.04 0 0 97
Ausztria felé nem jártam. Az autópályadíjat a kapuknál lehet euróban fizetni, autópályán benzinkutaknál elfogadják az eurót, abban is adnak vissza, igen, a 95-ös benya 1,1 EUR körül volt. Monfalcone után azért mentünk főúton, mert az olasz pálya nekünk drága volt, megérte a + max fél órát, hogy nem kellett külön útdíjat fizetni. Visszafelé már néztünk egy nagyot, a főúton hatalmas dugó alakult ki, mindenki a tengerre akart menni. Feltételezhetően az autópályalejárónál ugyanilyen helyzet lehetett, úgyhogy tök mindegy, merre megy az ember. Dugókra számítani kell.

Ha esetleg hozzám hasonlóan valaki nem tudta volna előre: olaszoknál a körforgalmakra tessék figyelni, nem mindenhol van elsőbbsége a körforgalomban haladónak!!! Nincs gond, csak az elsőbbségadás táblákat kell figyelni.

Lámpás kereszteződésekben a szabad jelzés (zöld) előtt nincs sárga, a piros után egyből zöld jön, illik elindulni, minél előbb. Az olaszok vezetési stílusával én egyébként maximálisan elégedett voltam, dudaszót szinte nem is hallani, néha le akarnak tolni az útról, nem kell velük foglalkozni, ha akar, úgyis megelőz.
Előzmény: Bacilus Benő (96)
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.07.03 0 0 96

 

Jobb Szlovénián keresztül menni, mint Ausztrián?

 

A 95-ös benzin 1,13 euró? Lehet fizetni euróval?

 

Miért a főúton mentetek Monfalcone után?

Előzmény: redbandy (95)
redbandy Creative Commons License 2006.07.03 0 0 95
Megnyugtatásul közölném, négy kapu volt, igyekeztünk betartani a szabályokat, bár néhány lejtőn megszaladt egy kicsit a kocsi százötvenig :-)

A lóerőkkel nem hinném, hogy gond lenne, ezres "kisautóval" mentünk a párommal, nem volt gond. Néha visszakapcsoltam negyedikbe, de a kellemes tempó tartható volt. Monfalcone után főúton mentünk, sok a lakott terület, meg a hetvenes korlátozások. A hegyeken Ausztria felé is keresztül kell menni, nem tudod kikerülni. A szlovén pályán sok alagút lesz, de nem kell értük külön fizetni pályán. Gyönyörű a táj.

Valaki említette, hogy Ljubljanánál az elkerülő le volt zárva, mi ebből semmit nem vettünk észre :-)))) szombaton hazafelé.

Mire vagytok még kíváncsiak?
Előzmény: Tomi Filth (94)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.07.03 0 0 94
Akkor az én 60 pacimnak is jobb a Szlovén. Ez megnyugtató! A magyar emelkedőkhöz viszonyítva, mint pl. ami van a mogyoródi/gödöllői M3-as szakaszon, ahhoz képest milyenek a szlovén emelkedők?
Előzmény: tuzer (93)
tuzer Creative Commons License 2006.07.03 0 0 93

A szlovén autópályán nincsenek olyan erős emelkedők, mint Ausztriában.

Én sátras utánfutóval jártam meg többször mindkettőt, a szlovén kedvezőbb az én 90 pacimnak.

Előzmény: Tomi Filth (92)
Tomi Filth Creative Commons License 2006.07.03 0 0 92

Hú ez fájint. Konkrétan hány kapun keresztül kellett fizetni? Az olasz határnál meg lehet állni, mint asszem a Tittíci mondta? Mennyivel mentetek? Nagyjából mettod mondani, hány km volt az autópályaszakasz? Nagyon emelkedős az a rész? :)

 

Rem nem érdeklődök nagyon sokat! :)

 

para Tomi Filth

Előzmény: redbandy (91)
redbandy Creative Commons License 2006.07.02 0 0 91
Sziasztok!

Hazaértünk gond nélkül Itáliából. Szlovénia felé mentünk-jöttünk. Autópályadíj: kb 10 EUR Maribortól az olasz határig. Benzin: 1,13 EUR. Útjavítás talán két helyen volt, összesen max. 2 km. Esetleg kisebb torlódás lehet a fizető kapuknál, de negyed órát ki lehet bírni. Ljubljana környékén volt nagyobb forgalom, hazafelé jónéhány kamion, de a pályával nem volt gond. Jó volt.
Tomi Filth Creative Commons License 2006.06.30 0 0 90

Egyébként horvátoknál 0,4 Kuna 1 km autópálya szakasz, a Szlovéneknél pedig 11.2 SIT 1km autópálya szakasz. Innen lehet számolni már könnyen. Drágáb, mint az osztrákoknál, az már biztos.

 

kb. 240km Maribortól az olasz határ a Szlovén pályán. Tehát 240*11,2=~10-11 euró. Mivel asszem a Ljubljanát elkerülő útszakasz ingyenes...

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!