Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10291

Még a cipőhöz. Hát igen nem véletlen, hogy a saroknál a legpuhább és szinte habos. Na ez megint nem jó, mert az ember izmai helyett, megint valami más munkálkodik. Lehet olyan cipőkben volna természetesebb a járás, melynek nincs is sarka és az ujjaknál volna egy kicit magasabb. A legnagyobb sportcipőgyártók már fejlesztenek és árulnak is olyan futó és járócipőket, melyekben a régi természetes járás és futás űzhető.....

 

Abban a filmben amit láttam, egy mexikói indián törzs futását elemezték. Csak nemrég fedezték fel, mert a hegyekben élnek. Az egy futónemzet. Szinte mindenki, nőket is beleértve, hatalmas távokat képesek futni megállás nélkül. A legjobbak 600 km-t is. Na ez egészen elképesztő. Ez több mint kb 15-ször több, mint a maratoni táv. Érdekes, cipő nélkül futnak, vagy csak egy egyenes vékony gumitalp van alattuk. A lábuk tehát szabad és nem sarokra landolnak.

 

Na és aztán itt van ugye az ülés. Az ember sokat ül s ez megint nem kedvez a deréknak, mert kívülről meghúzódnak az izmok és idővel megnyúlnak és gyengébben tartják a derekat. Egyidőben viszont a  gyomor felől minden elernyed és az meg azért tart aztán gyengébben. Ez a nőknél fokozottabban rossz, mert a terhesség alatt ugyebár jó nagy lesz a pocak. Tehát, lehet fontos volna munkára fogni a hasi izmokat ülésnél is, de azt nem igen csinálja senki. Mert nem igen sokat segít, ha valaki naponta 30 percet valahogy tornázik, masszírozzák stb - ha aztán sokat ül, sokat áll vagy gyalogol nem derékkímélően.

Előzmény: real_geri (10288)
GeriSoft07 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10290
Bocsi, uj nickem lesz
ghepard Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10289

Hát ha nem figyelek oda, akkor én is sarokra landolok gyaloglás közben. De talán majd mindenki így van, aki cipőben járkál.  Lehet, ha jobban megfigyeled, akkor Nálad is úgy lehet. Persze ha nem vagy mezítláb, vagy nincs olyan speciális szinte talpnélküli cipőd. Igen átgördülsz a talpon, azért mert nyújtott a láb. Vagy tudatosan úgy járkálsz, hogy ne a sarkad érjen elsőre talajt - én is úgy igyekszem.

 

Pont  a cipő sarka miatt a sarok éri a talajt elsőre. Ezért a sok sérülés a futóknál. Mert az még a férficipőknél is majdnem mindig vastagabb. A nők magassarkú cipőiről nem is beszélve. Ráadásul még ott van a cipő anyaga, ami gátolja, hogy a láb könnyedén hajoljon az ujjaknál és a bokánál is......

Előzmény: real_geri (10288)
real_geri Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10288

soha nem sarokra érkezünk, a lábfej oldalsó párnás élén gördülünk lábujjig

nem véletlen zselés, levegős minden jobb cipő saroknál

Előzmény: Törölt nick (10283)
ghepard Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10287

Na és hogy került olyan helyzetbe? Még jobb kérdés, hogyan jobb helyzetbe hozni?

Előzmény: Törölt nick (10284)
ghepard Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10286

Na, akkor lehet rosszul tudja. Én mindenestre úgy látom, ahogy leírtam. De nemcsak én, nemrég láttam a Discovery Sciencen egy tudományos filmet a rezgésekről a "Különleges összefüggések" című sorozat keretében. Na ott kb az jött ki, amit írtam én is. De ott nem magyarázták, hogy tulajdonképpen miért.......

 

Nos akkor próbáld ki mezítlab egy kemény talajon. Gyalogolj  sarokra nyújtott lábbal - érezni fogod, hogy még a fejed is rezeg az ütéstől. Ha lábujjon jársz és hajlított térdekkel érkezel és mész - akkor nagyon jó a tompítás és nem érzed a fejednem a nyomást. Ezt a jó hatást még fokozni lehet a légzéssel. De nem akármilyen légzéssel - hanem olyan mikrolégzéssel. Ezt a nevet csak én találtam ki. Az olyan marha gyors légzés. Kb 150-200 percenként. A medence körüli izmokat és inakat remekül edzi és szinte nem is látni, hogy ezt műveli az ember - bármikor, szinte bárhol, még ülve is.

 

Előzmény: Törölt nick (10283)
ghepard Creative Commons License 2012.10.25 0 0 10285

Húha, ennyi minden és mégse jó. Bevallom egyiket se csináltatnám magammal. Én meg szinte semmit se csinálok és nincs panaszom, pedig marha rossz állapotban voltam évekkel ezelőtt. Lehet mégse mindegy, hogy hogyan mozog az ember.... MOzgatja e valami, vagy valaki - vagy maga magát mozgatja, vibráltatja....

Előzmény: real_geri (10282)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10284

Az izület nem a rossz mozgástól gyullad be egy instabil gerincnél, hanem azért, mert a 2 izület rossz pozícióba van egymáshoz képest.

Előzmény: ghepard (10280)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10283

Én az OGK-ba jártam direkt gerincre specializálódott gyógytornászhoz. És Ő mondta nekem, hogy futni csak úgy szabad, hogy a lábujjakkal rugaszkodsz el és sarok ér le legelősször. Nálam pont az a baj, mert bemérték a talpamat, hogy a lábujjakra terhelek, nem jól állok ott mondták nekem, hogy mindig figyelnem kell, hogy sarokra terheljek.

Előzmény: ghepard (10281)
real_geri Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10282

heti 5-7x torna, heti 1-3x gerinc nyújtó pad, heti 7x 30perc tens

mellé rengeteg séta, és az újonnan idecsöppent 5,5 éves gyerekkel mindennemű mozgás

 

mit mesélheték? most nem sokat, mert úgy fáj a fejem megpusztulok, majd máskor írok még1

Előzmény: ghepard (10280)
ghepard Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10281

Minden elismerésem a nőké ebben a témában. Ha a férfiakon múlna, akkor már azt hiszem rég kihalt volna az emberiség.. :) A terhesség is bizony hozzájárulhat ehhez. De a másféle gyaloglás, futás talán rendezheti a nőknél ezeket a dolgokat. Mert a sarokra érkezés a gyaloglásnál (meg a futásnál) csak veri a földhöz az ereket és minden cuccot - mert az izmok nem feszesek. És ha ez így megy hosszú ideig, akkor azt érezni is........

Előzmény: Törölt nick (10279)
ghepard Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10280

Én is elhiszem, hogy próbálkozik és azt is elhiszem, hogy Te is próbálkozol mindenfélével. De mint láthatjátok az kevés. Lehet még többet kellene a mozgásokat, a mikromozgásokat bevinni. Például, ha ül vagy áll az ember. Nem mindegy hogy csak úgy áll, vagy ül - vagy egy kis mikromozgásokat is bevisz a mindennapi életbe. Én például úgy látom, hogy akkor tudok valamit megtanulni, ha fáj valami. Akkor gondolkodom, hogy milyen mozgásokkal tudom enyhíteni a fájásokat. Például edzek egy kicsit a gerelyre gumival. Megfeszítem és tartom úgy, de pár mp után görcsölnek az izmok és nem megy tovább. Mikromozgásokkal viszont nem görcsöl és sokkal tovább tudom tartani a megfeszített gumit abban a helyzetben - az izmok meg felturbozódnak. Hát épp úgy kell(ene) mozogni, hogy ne gyulladjanak be az izmok, inak stb.......

Előzmény: Törölt nick (10278)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10279

Szávay Ágnes teniszezőnk is eljutott arra a pontra, hogy vállalja a műtétet,mert hiába próbált ki mindent, hiába mozog a mérkőzési alatt beáll a dereka, legutóbb 3 napig feküdt, mert becsípődött a dereka, így jutott el oda, hogy azt mondta, hogy műtét. Hiába a kezelések, torna, hogyha csak ideig óráig segít. Mondjuk azért attól is függ, hogy kinek mi okozza a fájdalmat.

 

Az előzőekre vissza térve, hogy nőknél gyakoribb a derékfájdalom én azért a terhességet is ide írnám, nagyon sok ismerősöm van akinek semmi baja nem volt és szülése után fájdult meg a dereka. Azért akárhogy is nézzük az egy nagy teher a gerincre nézve.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10278

Nem hinném, hogy Real geri nem próbálkozik, amint írja tornázik is. Nincs olyan ember aki nem próbálkozik ez az orvosok nagy dumája, hogy azért nem mozog, mert fáj, ugyanis van az a fájdalom ami a mozgásra csökken viszont van az instabilitásos fájdalom ami pont, hogy mozgásra, terhelésre iszonyuan fáj és tornázhatsz vele, csak a végén eljutsz arra a pontra a fájdalommal, hogy megmozdulni nem tudsz, mert begyulladnak az izületek a terheléstől.

Előzmény: ghepard (10277)
ghepard Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10277

Ez van most, de ha esetleg próbálkoznál, akkor egy idő után menne a 3-4 nap is, majd az 5 nap is hetente. Kezdetben minden újítás nehezen megy. Mondok rá egy példát. Én 60 évesen kezdtem el gerellyel dobálgatni, most itt nem részletezem, hogy mi vett rá. Az azért jó kis terhelés. Az első napokban azt hittem végem, mindenem sajgott, alig tudtam a hajítgatások után (2-3 nap hetente, heti kb 300 összpróbálkozás) az ajtót kinyitni. De pár hét után meg se kottyan az az adag, pedig egyre messzebbre hajigálok.....

 

Ha fájdalomcsillapítót használsz, akkor nem fogsz rájönni, hogy milyen mozdulatokkal tudnád fájdalommentessé tenni az egyes testrészeidet......

 

A torna és a mozgás az jó dolog lehet,  ha sokat és jól csinálja az ember. Sokszor elég a mikromozgás is (az messze nem olyan fárasztó), az is tud olyan eredményt produkálni, mint az erőteljesebb mozgás...

 

Hát ezek a problémák nem egy helyre irányulnak csak (persze azt érzi a leghamarébb az ember), hanem az egész test érintett. És akkor mit tehet az orvos? Az egész testet nem cserélheti fel, nem vagdalhat ott minden centiméterben. Ezért felírnak fájdalomcsillapítót, kapsz injekciót, vagy megoperálnak (egy kétszer, egy két helyen) - de ezektől a probléma még megmarad.....

Előzmény: real_geri (10276)
real_geri Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10276

Én inkább arra, az orvosok csak a túl beteggel foglalkoznak.

Én a műtét(ek) óta vagyok úgy, hogy otthon el tudom látni a feladatokat, gyereket, és heti 2-3 nap el tudok menni dolgozni, egyéb ügyintézni, max napi 4-6 órában, de heti 5 nap 8 órában hazavágna

 

Fáj a derekam, de csak izületek, pontokban, a comcsontom és térdem, kenem, szedek fájdalom csillapítót.

 

Ezzel kb annyit foglalkoznak, szedjem a fájdalomcsillapítót tovább, esetleg kis torna, és kész.

Az, hogy egy ilyen beteg is kaphasson komolyabb kivizsgálást (MR, CT) nem megy. Reuma doki szerint 2 műtét után nem CT-znek, MR-re meg január végére van idő, de nem is kell, csináltak 3 rtg felvételt, amin nem látszik gyulladás, ami csak 1év vagy hosszabb gyulladásos állapot után látszana persze, és ennyi.

Tornát, tenset, masszázst írt fel, otthon is tornázok, tensem van, meglátjuk mi újat tudnak adni majd

 

 

ghepard Creative Commons License 2012.10.24 0 0 10275

Amire rájöttem: A fájdalmak miatt nem mozgunk. S minél kevesebbet mozgunk, annál jobban fog fájni. Mert az izületek, izmok, inak és porcok megfelelő működéséhez kell a mozgás. Nem a nagy terhelés, mozgás. Szóval ki kell törni a 22-es csapdájából. Még azon az áron is, hogy eleinte bizony erős fájdalom csillapítókat kell szedni. De hidd el, később már egyre kevesebb kell, aztán azt veszed észre, hogy már nem is fáj.

 

Hát igen, a fájdalmak miatt is, no meg az akaraterő hiánya miatt is. A testnek mozgás kell, méghozzá minél több. A beteg és fájdalmakkal küzdő ember pedig egyre kevesebbet mozog, vagy egyáltalán nem mozog - ami még súlyosbítja a helyzetet. És ha gyalogol, vagy fut - az is lehet hogy nem jól csinálja. Nekem például csak rosszabb volt a derekam, térdem az egyszerű gyaloglástól, futástól. Elgondolkodtató, hogy az állatoknál nincs derékfájás, nincsenek visszerek stb.  Ha hogyhogy? Valahogy máshogy gyalogolnak vagy futnak? Hát talán igen. Az első nagy különbség, hogy többnyire 4 lábon járnak. A másik ebből adódik - így 16 izületkörüli inakkal és izmokkal tompítják a gyaloglást és a futást. Az izületeik nincsenek egyenesben járás és futás közben. Az ember 2 lábon jár, de nagyobb baj az, hogy 8 izület körüli inak és izmok helyett szinte egyet se használ rendesen. Hogy miért? Gondolom azért, mert az első érintés a sarkon van és a láb nyújtott. És gyaloglásnál szinte nyújtott is marad majdnem egész idő alatt. Ez óriási teher a csontoknak és az izületeknek - mert szinte nincs semmi, ami tompítaná rajtuk kívül az ütéseket. Az izmok meg az inak meg majdnem ernyedtek. Nem csoda, hogy itt ott kitüremkednek a csontok az állandó nagy terheléstől. A csontok (mivel kemények) sokkal jobban vezetik az impulzust és így szinte egyedül nyelik el a erő túlnyomó részét. Elgondolkodtató az is, hogy miért a nőknél gyakoribb a derékfájás a csontritkulás stb. A hormonokra meg mit tudom én mire fogják. Lehet prózaibb oka is van.  A cipők.  A nőknél sokkal magasabb a sarok (vannak ugye magassarkú cipők is ráadásul). Ezek még meg sem engedik, hogy valamit tompítsanak járás közben. Már régebben itt írtam, hogy én egész véletlenül kezdtem el hátrafelé is járni. Nem győztem csodálkozni, hogy mennyit javult a derkam meg a térdem is. Na, ha hátrafelé megy (vagy fut) az ember, akkor szinte nem is lehet a sarkjot letenni először. Tehát lábujjakra landol az ember és nem egyenes a láb - így jól tompítnak az izmok meg az inak. Így az izmok és az inak erősödnek - a csontok meg jobban működnek, mert így nem ők nyelik el az energiát. Ezt lehet imitálni előrehaladva is és az ember gyalogolhat, futhat amennyit akar - szinte el sem fárad. Talán azért is, mert meglehet hogy így a csontok jobban tudnak vérsejteket termelni.....

 

Előzmény: Törölt nick (10263)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10274

Köszönöm,mindenkinek nagyon aranyosak vagytok,hogy bíztattok!Nem tudom mi változott ennyire bennem,hogy inkább feladok mindent,mint,hogy küzdjek!Össze kell magam szedni,mert ez így nem megy,lassan mindennapos a gondolat,hogy nem akarom már ezt az életet!Pedig van akinek mindennél fontosabb vagyok,legalább miatta küzdenem kell!Próbálom magam rávenni,csak legyen erőm és kitartásom!Szép estét mindenkinek!

otthonülő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10273

A napi séta is jó, de jobb lenne mellé még tornázni.

Gicával egyetértek! Ne add fel a fogyókúrát! Ügyesen lefogytál többször is, most is sikerülni fog. Gondolom van bevált módszered, ha már többször sikerült. Csak elkezdeni nehéz - tudom magamról. Nekem 20 kiló volt a legtöbb, ami lement rólam. Drukkolok neked, hogy legyen erőd, kitartásod a fogyókúrához.

Előzmény: angelina111 (10271)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10272

Angelina, ne add fel a fogyókúrát ez egyedül akarat erő és áletmód váltás. Én a betegségem alatt 20 kg híztam és megváltoztattam az étrendemet nem éheztem és le is adtam a 20 kg ot. Pedig nekem nehéz dolgom volt, mert a betegségem előtt keményen edzettem és vékony voltam. Mikor gerincbeteg lettem és nem tudtam mozogni, közbe kaptam a szteroidokat csak úgy szaladtak fel a kilók és sajnos úgy kellett leadnom, hogy a mozgás nem ment és még, akkor is kaptam a szteroidot és mégis sikerült. Az a lényeg, hogy soha ne éhezz, mert, ha úgy fogysz le, akkor az vissza is megy! Kitartás ne add fel! Ha azt mondod sikerülni fog, akkor sikerül is és biztos vagyok benne, hogyha lefogynál a derekadnak is könnyebb lenne, meg a torna is!

Előzmény: angelina111 (10271)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10271

Bevallom ,nem tornázok egyáltalán,csak néha nyújtom magam mikor érzem ,hogy az jót tenne!Tudom,kéne pedig,de sétálok sokat mindennap!Tegnap kihagytam mert kutyául voltam,most egy jobb!Inkább pihenek ma is,mert jövö hét elején viszont utaznom kell 3 órás buszút nagyon utálom,de ez van!Meg ez a fogyás téma.......nem megy  nincs hozzá erőm,régen volt hogy egy év alatt leadtam 55 kg-ot segítség nélkül csupán elszántság,és karaterőm volt hozzá,azóta is többször lement 10-20-30 kg de mindíg visszajön és most már nincs ehhez sem erőm!Szép napot mindenkinek!

Előzmény: otthonülő (10264)
micaamica Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10270

Hát, nyilván mi sem akarunk többet adni mint amit szükséges, főleg nem erőn felül!

otthonülő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10269

Szerintem is a pénztárcátoktól függ. Nyáron a pajzsmirigy műtétemre az osztályvezető főorvos asszonynak az Onkológiai Intézetben 20ezret adtam. Többre nem futotta. Kicsit meglepődött mikor odaadtam a borítékot - holott nem tudta még mennyi van benne -, ott szívvel lélekkel dolgoznak, de persze azért elfogadta. A kontrollon is nagyon kedves, rendes volt, nem éreztette velem, hogy keveselte volna. Az altatóorvosnak nem mindenki ad, én 5ezret adtam neki, mert voltak problémák, de ő is csodálkozott, és nagyon megköszönte.

Előzmény: micaamica (10266)
otthonülő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10268

Nagy csodát tényleg nem várok sztk alapon! Csajszi fogja tartani, ennyit tudok. Majd menetközben kiderül hányan, milyen fajta nyavalyákkal tornázunk együtt. Állítólag a McKenzi torna nagyon jó.

Előzmény: robertov72 (10265)
robertov72 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10267

Ez a kérdés pénztárca függő,kinek mennyi van amit erre tud szánni.

Előzmény: micaamica (10266)
micaamica Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10266

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon, és a témában is. A férjemről derült ki most pár hete hogy porkorongsérve van és nics motyogás műteni kell. Dr Tóth Attilához kerültünk a Honvéd Kórházba, csupa jókat olvastunk róla. Azzal vagyunk gondban mit kóstál manapság egy ilyen műtét? Mennyit kell/illik adni az orvosnak? Mondanak olyat is ismerősök hogy az altató orvosnak külön kell adni!? Aki járatos ebben kérem, segítsen, mert tanácstalanok vagyunk.

robertov72 Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10265

Az SZTK-s tornától azért nagy csodákat nem kell várnod az biztos! Én a műtétem után 2 ilyen komoly tornán voltam,de mikor egy gerincferdüléses beteg és én ugyanazt a tornát csináltuk hiába mondtam ez nekem nagyon nem megy azt mondta  a csávó nekem is ezt kell csinálni. a 3. kezelésre már nem is mentem el!

Előzmény: otthonülő (10264)
otthonülő Creative Commons License 2012.10.21 0 0 10264

Szia!

nem szoktál gyógytornászni? kifejezetten gerinctornát? én jövő héten kezdem az sztk-s kezeléseket.  a reumatológus kiírt gerincemre valamilyen kezelést - a gélt nekem kellett megvennem hozzá 1700 ft.-ért. Gyógytornát, masszírozást, a zsibbadt kezemre vizes fürdőt. Talán valamennyit segíteni fog.

Előzmény: angelina111 (10260)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 10262

 

Nagyon kutyául vagyok ,rossz érzésem van ,és sajnos engem ez az egész betegség már annyira hazavágott lelkileg,hogy amint jön egy ilyen rosszabb állapot ,én azonnal kikészülök,csak bőgök és nem akarok így élni!Nem szoktam biciglizni ,nincs is bringám,talán tinikoromban használtam utoljára!Most nagyon kivagyok ,mert csak azon kattogok,hogy mi mindenben akadályoz ez a betegség,hogy tönkreteszi az életem!:(

Gondolom,hogy ez nem jó hozzáállás de én sajnos ilyen vagyok!

Előzmény: Törölt nick (10261)
angelina111 Creative Commons License 2012.10.20 0 0 10260

Én ritka carul vagyok megint!Csak úgy hipp elkezdett fájni a derekam  ,a combtövem és az egész lábam a talpamig le van zsibbadva!Ennek sosem lesz vége már?Nem kicsit van elegem ebből a rohadt betegségből!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!