Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61073

komolyan, a gmbsz-t leszartak? pedig kormanyrendelet teszi kotelezove. Kormany Rendeletet meg nem lehet leszarni.

 

vajk

Előzmény: vizgazfutes (61072)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61072

Úristen!

 

Már semmiről szerintem...

 

Most ugyanarról beszélsz, amiről itt mindenki, hogy mi van a GMBSZ-be...

 

Csak, hogy amíg csak a GMBSZ-be volt, mindenki lesz....ta, majd ha kormány rendelet lesz, akkor nem fogja senki lesz...ni...

 

Ennyi lett volna a lényeg, illetve NEKED is leírom annyi, hogy - ha bevezetik - , akkor jövőre minden ÚJ készülékre is be kell fizetni ezt a díjat....!!!

Előzmény: Émile (61071)
Émile Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61071

 Nem tudom miről beszéltek, de  ezek a vizsgálatok nem újak.

 

 

 

A GMBSZ 8. számú melléklletében elő van írva, hogy mit kell vizsgálni ill. ellenőrizni !

ime :

 

 

8. sz. melléklet
Csatlakozó vezetékek és fogyasztói berendezések ellenőrzése
Jelen szabályzat által előírt ellenőrzések során, a csatlakozó vezeték és fogyasztói berendezés létesítéskor hatályos műszaki-biztonsági előírások teljesülését kell vizsgálni.

8.1. Törvényben előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat
8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:
- gyártmányát,
- típusát,
- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék:
- rögzítését,
- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve,
- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)
- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglététét,
- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,
- égési levegőellátás biztosítottságát,
- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,
- a hőcserélő állapotát megtekintéssel,
- az égő állapotát, égés egyenletességét,
- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást,
- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)
- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)
- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség)

 

8.1.5. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során elvégzett hatásfokméréshez legalább kalibrált mérőműszert kell használni.
A jegyzőkönyv:
- első példánya a tulajdonosnál marad (az épület energetikai audit részeként kezelve)
- második példányát a felülvizsgáló köteles 10 évig megőrizni.

8.1.6. A csatlakozó és/vagy fogyasztói vezeték vonatkozásában ellenőrizni kell:
- a vezeték elhelyezésének előírások szerinti megfelelőségét,
- a vezeték és tartozékainak állapotát: alkalmasságát, működőképességét, karbantartottságát, rögzítését, korrózióvédelmét,

 

. és lehetne még folytatni

Előzmény: vizgazfutes (61066)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61070

Köszönöm a választ, még annyi , ugye meleg lesz a radiátor teteje is :) ?

Előzmény: vizgazfutes (61069)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61069

Jah, akkor mehet a kulcsos, nem lesz vele gond, de betonba (födémbe) ne rakd be!

 

És nyugodtan kötheted 16os csővel is, alulról mind a kettőt!

Előzmény: szekimilu (61068)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61068

50 cm széles a radiátor , sima gravitációs a rendszerem de van bent keringető szivattyúm, nincs prés gépem henco csőhöz ezért csináltam meg kulcsossal, megnyomattamhálózati víz nyomással nem volt vele gond.

Előzmény: vizgazfutes (61067)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61067

És milyen széles a törölköző szárító?

 

Nagy valószínűséggel jó lesz, ha alulról kötöd a visszatérőt és az előremenőt is.

 

Én személy szerint nem tennék kulcsos idomot vakolat alá sem, ha nem muszáj...

 

És amúgy elég lenne 16-os csővel is lekötni...

Előzmény: szekimilu (61065)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61066

"Monjad te bejársz a jogalkotókhoz, hogy ismered a tervezeteiket ?"

 

Úristen!

 

Ha nem olvastad volna, vagy épp addig nem jutottál volna el, akkor ott van a forrás megjelelölés, hogy ki és melyik újságba írta a cikket, a cikkbe pedig benne van a tervezet fellelhetősége is (az a kis link, hogy: www.kormany.hu). :)

 

"A készülék ellenőrzés, de inkább beszéljünk a karbantartásáról, készülék specifikus. Más egy zárt égésterű gázkazán és más egy sima gáztűzhely karbantartási igénye, hogy csak ezt a  kettőt említsem."

 

Hogy jön a karbantartási igény a tervezethez? Kifejtenéd?

 

"Az 5 évenkénti ellenőrzés eddig is kötelező volt. A GMBSZ rendeli el, talán a 7. paragrafusban."

 

A GMBSZ-t nagyon sokan nagy ívben lesz....ják. Szerintem Te sem tudsz olyan embert mondani az ismerőseid közül, akinél lett volna 5évente felülvizsgálat. És azt szerintem nem kellene bemutatnom, illetve elmagyaráznom, hogy mi a különbség egy GMBSZ és egy Kormány Rendelet között...

 

Ellenben ez a mondat mindenkinek elkerüli a figyelmét: "Az új készülék tulajdonosait azonnal terheli az új díj, a régi kazánok, tűzhelyek 1-2 éves haladékot kapnak."

 

Tehát, amikor Te 2013-tól egy készülékcserére szorulsz, akkor fizetni fogsz plusszba! (ha életben lép a tervezet)

 

Itt nem hiszem, hogy lenne csúszópénz... Itt az lesz, hogy menetes gázhálózat? Oké, piros plomba és javítassa át hegesztett kötésekre. Nyílt égésterű készülék, fokozott légzárású ablakokkal, ajtókkal? Oké, készülékcsere, stb., stb.

 

Utóbbiba nagyobb a pénz, mintha elfogadna 10-20-30 vagy akár 50.000.-Ft-ot.

 

Amúgy leírhatnád azt is, hogy mitől "sablonos" a megközelítésem?! :)

 

"Az ellenőrzésre kötelezettet minimum a  vizsgálat protokoljáról kellene tájékoztatni."

 

A törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól. ;)

Előzmény: KalásziM (61063)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61065

Hello

 

127cm magas a törülközőszárítóm, nem örülnék ha felül nem melegedne, az előremenőmbe kötöttem be 5/4es csőbe 3/4 es bekötés 20 as hencoval, visszatérő 3/4es 20 as hancoval megyek fel a fürdőszobába  alatt van a pincém, kulcsos hancoval van bekötve a falba majd bevakolva, az nem-e baj ?

Milu

Előzmény: vizgazfutes (61060)
hAnd1 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61064

Köszönöm a segítséget, én amiatt jutottam hasonló következtetésre, hogy a kilépő fűtővíznek minél hidegebbnek érdemes lennie, ez pedig úgy érhető el, ha az van alul, mert ott hideg a tartály belsejében levő HMV.

Előzmény: Wassernyolcas (61055)
KalásziM Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61063

 Monjad te bejársz a jogalkotókhoz, hogy ismered a tervezeteiket ?

Előzmény: vizgazfutes (61043)
KalásziM Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61062

  "Persze a 2-3 évenkénti ellenőrzést azért elég gyakorinak érzem."

 

 

    Egyetértek !

  A készülék ellenőrzés, de inkább beszéljünk a karbantartásáról, készülék specifikus. Más egy zárt égésterű gázkazán és más egy sima gáztűzhely karbantartási igénye, hogy csak ezt a  kettőt említsem.

Előzmény: Wassernyolcas (61054)
KalásziM Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61061

  Az 5 évenkénti ellenőrzés eddig is kötelező volt. A GMBSZ rendeli el, talán a 7. paragrafusban.

 Egy korábbi kiadásban részetesen leírják mire terjedjen ki a vizsgálat. A rendeletnek azért van egy jogtechnikai buktatója.

 Ez pedig, hogy két polgáriszerződésben álló közé egy  3. is befurakodna.

 Nagyon egyszerű lenne ez a kötelező vizsgálat. A gázmérőket 10 évente lecserélik, ilyenkor csinálnak egy gyors felülvizsgálatot a szolgáltató és ha valamit nem talál rendben intézkedik - neki jogában áll.

 Na de egy 3 . fél ? Ezer ok a korrupcióra.

 Lehetnek kemény helyzetek pl. a vizsgálót feljelentik, hogy csúszópénzt kér akkor mi van ??

 Ógyhogy a vizes.. kolléga megközelítése eléggé sablonos.

 és tovább : a vízmérőket , de nem csak azokat, hanem minden mérőkészüléket a törvényben előírt időszakonként hitelesíteni kell.

 Kb. 25 ilyen mérőeszköz van. Pl, az elektromos mérő - hit idő 15 év, gázmérő  10 év, vízmérő 4 év  ..... súlyok  és többi mérőeszközök.

 Minden mérőeszköz hitelesítése díjköteles. De mindig a tulajdonos számára - Így majd mind a  szolgáltató tulajdona ezért azok fizetnek érte. De pl. a társasház almérőért a lakás tulajnak kell fizetnie hiszen a mérő az ővé.

  Végül a kémény ellenőrzés. Hát az is szükséges,  de a mikéntje ezer sebből vérzik.

 Plo. most hozta a fővárosi közgyűlés, hogy a pót - pót ellenőrzésért dupladíja kell majd fizetni.

 Nos ez is  visszaélésekre ad majd alkalmat.

 Az ellenőrzésre kötelezettet minimum a  vizsgálat protokoljáról kellene tájékoztatni.

Előzmény: Wassernyolcas (61054)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61060

Csatlakozom morgen66-hoz: jó az úgy :D

 

Igaz, a törölköző szárító méretét nem is tudjuk, max nem fűt a felső része :D

Előzmény: szekimilu (61051)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61059

És még: milyen fűtöttségű helyiségek veszik körül, hány oldalról van külső fal? Földszinten van, vagy alatta, felette fűtött lakások? 

De azért az a 2 kW, amit nem sokkal ezelőtt kollégánk besaccolt, körülbelül jó lehet.

Egy szó, mint száz, ki is lehet számolni és meg is lehet becsülni a körülmények ismeretében. W8.

Előzmény: Wassernyolcas (61058)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61058

Ez azért elég sok mindentől függ. Például, a falak hőátbocsátási tényezőjétől, azaz többek között, milyen a falazat, van-e külső hőszigetelés? Milyenek a nyílászárók, mennyire légmentesen zárnak? Fontos ismerni az érkező fűtővíz hőmérsékletét, 90/70, 80/60 C fok? W8.

Előzmény: Falken FK (61031)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61057

A következő márkák biztosan megbízhatóak: Buderus, Vaillant, Junkers, Saunier Duval és még mások is. Azt viszont nem tudom, itt szabad-e márkaneveket közölni. Ha nem szabad, akkor ... W8.

Előzmény: kirka72 (61030)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61056

Talajterhelést minden év március végéig kell bevallani az előző évről.

Amit kaptak,az más, az a pesti okosság:

http://www.ftszv.hu/lakossagi-szennyviz.html

Tehát idén fizetni kell csatorna díjat, miközben nincs is rákötve, jövőre meg a 10-szeres talajterhelési jön, ügyes.

Előzmény: vizgazfutes (61042)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61055

Szia! A hidegvíz bemenet a tartály legaljára van csatlakoztatva, a használati melegvíz elvétel felülről történik. A fűtőcsőkígyót úgy kell bekötni, hogy ellenáramú legyen a két közeg "találkozása", azaz a fűtővíz beáramlás felül, a lehült fűtővíz kiáramlás alul történjen. A mellékelt linken ez jól követhető. http://www.naplopo.hu/Termekek/pdf/reflex%20k%E9thocser%E9lo.pdf Üdv. W8.

Előzmény: hAnd1 (61028)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61054

Jól sejted a dolgokat. Én már azt is hallottam, hogy egyes volt (pl. nyugdíjas) gázszolgáltatósok már Bt.-ket alapítanak erre a melóra. Szóval lesz aki csinálja!

Én a magam részéről kicsit egyet is értek ezzel, mert veszélyes üzem a gázkészülék, ha el van hanyagolva. Persze a 2-3 évenkénti ellenőrzést azért elég gyakorinak érzem. 

Van már azért hasonló dolog a gyakorlatban, például a kéményeket is ellenőrzik, ha minden igaz, évenként, a vízmérőket 4-6 évenként cserélik, hitelesítik. Igaz, ez utóbbiak a lakosság szempontjából díjmentesek. W8.

Előzmény: vizgazfutes (61039)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61053

Köszönöm, még annyit kérdezék, hogy kulcsos Hencoval csináltam meg de beleraktam a kötést a falba, nem lesz belőle baj ?

Azt olvastam a kulcsos hanco fittinget nem szabad a falba vinni .

Milu

Előzmény: morgen66 (61052)
morgen66 Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61052

Jó az úgy.

 

Előzmény: szekimilu (61051)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61051

Sziasztok!

 

Most szereltem fel a törülköző szárítás radiátoromat, de lehet elkapkodtam a dolgot, az előre és a visszatérőmet is alulra sereltem be ez nem gond, lehet az előremenőt felülre kelett volna kötnöm ?

Milu

Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61050

 A GMBSZ -ben van egyébként leírva, hogy mit kell vizsgálni, talán a 89 - 92 . oldalom a valami mellékletben.

 

 

.

 

 

vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61049

"Mit akarsz vizsgáltatmi egy fűtőtesten ?? A fűtőtest a radiátor ném de ?"

 

Hát, nem, de mindegy. :D

 

"A gáztörvény írja elő. De nem  csak készülék vizsgálat hanem gázvezeték rendszer is. 5 évente kell !!

 Ez meg mi lenne ?"

 

Ne rajtam kérd számon, hogy a "jónép" által megszavazott 2/3-dal milyen rendeleteket hoznak, azok miket tartalmaznak és mik a feltételei. Köszi :)

Előzmény: Zoltanuss (61046)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61048

adtal egy otletet. megprobaljam elkerni a gazmuvektol az utcai lecsatlakozasunk 5 evente esedekes ellenorzesenek jegyzokonyvet?

 

vajk

Előzmény: Zoltanuss (61046)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61047

nem lesz olyan hogy 10 lakasban indokoltan kizarta a gazt. az elso haromnak hire megy, es senki nem fogja megbizni meg egy pb palack lecserelesevel sem.

 

vajk

Előzmény: vizgazfutes (61045)
Zoltanuss Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61046

 Mit riogatod a jónépet ?

 Ilyen rendelet már van !

 A gáztörvény írja elő. De nem  csak készülék vizsgálat hanem gázvezeték rendszer is. 5 évente kell !!

 Ez meg mi lenne ?

 

 

Egy kétszobás, gázfűtéses lakásban van legalább 3 fűtőtest, 1 tűzhely, 1 vízmelegítő, azaz összesen legalább 5 megvizsgálandó készülék. Nem lehet tudni, hogy ki állja a költségeket? Ki fogja számon kérni a tulajdonost?

 

 

 Mit akarsz vizsgáltatmi egy fűtőtesten ?? A fűtőtest a radiátor ném de ?

Előzmény: vizgazfutes (61037)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61045

"2. majd en olyan szerelot bizok meg a felulvizsgalattal, akirol tudom hogy nem dont ugy hogy megszunteti a szolgaltatast. amelyik szerelorol hire megy hogy egyetlen helyen is elzarta a gazt, azt soha tobbet senki nem fogja hivni sehova. az emberek nem hulyek."

 

Értem. Csak ezzel egy bibi van. Ha indokolt a gáz kizárása, és valóban tegyük fel "életveszély" van, akkor majd Őt nem fogod kihívni, mert 100 lakásból 10-ben (indokoltan) kizárta a gázt? :) Hát, itt az egyik gond.

 

Az "emberek nem hulyek" mondatot, pedig, had ne kommentároljam :)

Előzmény: halaloszto (61044)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.07 0 0 61044

1. ezt a szart mar tobb mint egy eve emlegetik.

2. majd en olyan szerelot bizok meg a felulvizsgalattal, akirol tudom hogy nem dont ugy hogy megszunteti a szolgaltatast. amelyik szerelorol hire megy hogy egyetlen helyen is elzarta a gazt, azt soha tobbet senki nem fogja hivni sehova. az emberek nem hulyek.

 

az egyeb reszleteket, mint hogy azok szoktak felrobbanni, akik szarnak a szabalyokra, es nekik nem problema plusz egy szabaly amire szarnak majd, azt meg hagyjuk is.

 

vajk

Előzmény: vizgazfutes (61043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!