Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61093

 Így ahogy mondták, 2db. könyök és némi egyenes szakasz. Kár hogy pont most lapítottam össze pont egy ilyent.

 Hol kapsz ? Hát tüzeléstechnikai boltokban.

 Vagy megkérsz egy kéménybélelőt, talán  15 ért elvégzi - ha közel lakik   egy 10 -es. De sk. is meg lehet csinálni.

Szerszámok : lemezvágóolló, fűrész, stb. A kezed el ne vágd !!

 A kifogásolásra ! Alaptalan, talán egy bilincs nem ártana. Rá kell kérdezni konkrétan mia kifogás, de közben panaszra se árt menni-

 A panasztárgya : hatáskör túllépése, sőt talán a zsarolás is belefér. Már csak azért is jogos a panasz, mivel nem indokoták mi aprobléma. Hogy nem szokványos  , hát istenem.

 Ha egy elhúzott kéményben megfelel a flexi sprálcső, itt miért ne felelne meg.

 Helyileg hol van ??

Előzmény: Contax_G (61085)
Lmr Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61092

számolgattam kicsit, 200 nap éjjel nappal 22W fogyi, akkor 105kWh ez kb 5250 Huf...

 

papíron ezt tudja a termosztát:

Választható kapcsolási érzékenység : 0.2°C(radiátoros fűtéshez)

                                                            +0/-0.2°C (padlófűtéshez)

 

ennek van egy vezérlődoboza, azt teszem a kazán mellé. ha bármelyik term kéri a fűtést, akkor kazán beindul. és a motoros zónaszelepet nyitja.

ugyanerre a vezérlőszálra kellene tenni a pf szivattyút is? ha a pf term kikapcsol, akkor 20 perc múlva kapcsolja ki?

 

max 1-1,5 fok különbséget tervezek az esti és nappali üzemmód között, pont emiatt, hogy ne hűljön ki, ne legyen túllövés sem.

Előzmény: halaloszto (61091)
halaloszto Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61091

siman kapcsolhatja a szobatermosztat. ha tudsz barkacsolni, meg akarsz, akkor csinalsz 20 perc utokeringtetest.

 

jo erzekeny termosztat kell, es esszel kell elhelyezni. kulonben nagy lesz a lenges. (kihul nagyon a padlo mire a termosztat eszreveszi hogy hideg van a szobaban. elinditja a futest, bazi sokaig tart amig a padlo felmelegszik, es a levego eleri azt a hofokot, hogy a termosztat leallitja a futest. ezutan a par tonna felmelegitett beton a padlobol meg tolja be a meleget, es jol tulmelegszik a szoba)

 

vajk

Előzmény: Lmr (61089)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61090

44 nm, nyugati fekvésű, 3 db konvektor van benne (kisszoba, konyha, nagyszoba, ezek nem kéményesek), a fürdőben pedig kéményes, átfolyós vízmelegítő

Előzmény: Émile (61082)
Lmr Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61089

sziasztok,

 

utólagos padlófűtés készül kétszintes lakásomban.

emeleten csak radiátor, fszinten padló mint alapfűtés, és kieg radiátoros fűtéssel.

az emeleten van egy kondenzációs kazán, ennek a keringető szívattyúja viszi a radiátor kört, a fszinten pedig terv szerint egy grundfos alpha2 25-40 a padlőfűtéshez.

 

a vezérlést úg ytervezem megoldani, hogy 2 db Computherm Q8 RF Multizónás ,vezeték nélküli,programozható szoba termosztát lenne. az egyik az emeleten, a másik a fszinten.

és egy-egy motoros szeleppel zárnám a felső vagy az alsó szintet attól függően, hogy a szinttermosztát kéri-e a fűtést vagy sem.

 

az a kérdésem, hogy a padlófűtés szivattyúját mi szabályozza? az egész fűtésszezonban 0-24ben megy?

 

Köszi

 

Lmr

Lacivill Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61088

ez életveszélyes,  csó+idom+rögzitő bilincs is kell

Előzmény: Contax_G (61085)
Contax_G Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61087

Köszönöm a gyors választ!

Margít-híd budai hídfőjénél található ez a fürdőszoba.

Előzmény: vizgazfutes (61086)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.11 0 0 61086

Két könyökkel is összehozható, de egy könyökkel és egy 45fokkal is meg persze némi csővel :)

 

- Szinte - bármely gépészboltban lehet ilyen csöveket és idomokat kapni.

 

Arra, hogy amikor a cső végét "behajtogatod", akkor ne legyen túl nagy a rés, illetve az illesztéseknél illik körbe tekerni alu.szalaggal.

 

Hogy ennek mennyi a munkadíja? Nagy mértékben függ attól, hogy hol vagy és hogy kit sikerül kihívni...

Előzmény: Contax_G (61085)
Contax_G Creative Commons License 2012.06.10 0 0 61085

Sziasztok!

Kéményészek jártak szüleimnél és kifogásolták a füstcsövet a vízmelegítőnél. Állítólag 2 könyökkel kiváltható ez a rendszer, bár nekem szűknek tűnik a hely erre. Hol nézzek Budapesten ehhez csövet és mire érdemes figyelni a szereléskor? Egy mester mennyiért végez el egy ilyen cserét?

 

 

peter0117 Creative Commons License 2012.06.10 0 0 61084

Hello! Azt szeretném kérdezni hogy az andórúdnak kell e földelést kötni. mert az új fajta alaplapon az anódrúd menetes vége átjön és oda nekem most van föld kötve. A régi tipusu alaplapból az anódrúd szára nem jön ki . csak egy csavarba kell beletekerni. és annak nem kell földet kötni?

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61083

Helló!

 

Márcsak a legfontosabb dolgot nem osztottad meg velünk, mégpedig azt, hogy milyen mennyiségű "dzsúzt" kell eljuttatnod A pontból B pontba. De ha nem ipari, vagy nagy kommunális mennyiségekről van szó, hanem mondjuk egy Wc, meg egy-két mosdó, zuhanyzó, akkor szerintem a legolcsóbb is megfelel neked, azok is szállítanak annyit amennyi ehhez kell.

Előzmény: Bandus99 (61036)
Émile Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61082

 Ez lenne a legegyszerűbb és leggazdaságossabb megoldás, de tutira nem engedik meg !

 Amúgy sok mindent nem modtál el. Így a lakás paramétereit ( m2, fekvés stb. ) sőt a konvektorrol is csak annyi van, hogy kéményes. De lehet az az átfolíyós vizmelegítőé.

 Ha van egyszem parapestes konvektorod, elvben tényleg a mini kazán - a MIKA - a legkézenfekvőbb megoldás ugy nagyjából  70 m2 -g. Ha kazánban gondolkodsz készülj fel az 1 millás kiadásra.

 

Előzmény: Törölt nick (61074)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61081

Még annyit: az ár-érték arány az nagyon személyfüggő. Ezek a szivattyúk biztosan megbízhatóak. 

A szivattyú kiválasztásához meg kell tudni majd adnotok a térfogatáramot is, ill. a sűrűségről, a szennyező anyagról is kell majd némi információval szolgálnotok. W8.

Előzmény: Bandus99 (61036)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61080

Eltelt néhány nap és nem válaszolt a kérdésedre eddig senki. Igazából én sem tudok, de tudnám, ha ilyen gondom lenne, hogy merre induljak el. Javaslom, hogy a Wilo vagy a Grundfos márka (ottani) képviselőjét keresd meg telefonon. Ismerem mindkét cég egy-egy (itteni) képviselőjét. Természetesen ide nem tehetem fel nevüket és a telefonszámukat, de ha jónak találod, priviben megadhatom, csak jelezd itt, hogy rendben. W8.

Előzmény: Bandus99 (61036)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61079

Én a helyedben két helyen tudakozódnék: Az egyik: a helyi gázszolgáltatónál, ott, ahol a gázterveket jóváhagyják. Egyszerű halandóként be lehet oda jutni, korábban én jártam hasonló ügyben a helyieknél, nem rúgtak ki. A másik: keresni kell egy olyan tervezőt, aki jogusult gázterveket készíteni. Gáztervező nélkül úgysem tudsz semmit sem csinálni, előbb-utóbb fel kell eggyel venned a kapcsolatot. W8.

Előzmény: Törölt nick (61074)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61078

Igen régen lehetett...most olyanok a szabályok, hogy szinte lehetetlen kivitelezni szabályosan...szomszéd épülettől 10m, mellette,alatta, felette nyílászáró megadott méteren belül nem lehet...

Nézz át kéményesbe, ott többször volt szó róla.

Előzmény: Törölt nick (61076)
pajaci Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61077

Szerintem annál, aki ezt már így megoldotta feléd.

Előzmény: Törölt nick (61076)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.09 0 0 61076

kinél kezdjem akkor?

 

amugy ilyen oldalfalit sok helyen látni, valahogy csak megoldották

Előzmény: joevagyok68 (61075)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61075

"vagy mi lenne a jó megoldás?"

A közösképviselő helyett egy hozzáértővel beszélni...esetleg..:-))

 

de mivel konvektoraid vannak- ha a lakás hőigénye engedi - akkor a konvektor helyére felrakható mika kazánban gondolkodhatsz.

Mivel oldalfali kivezetést nem nagyon engedélyeznek a kéményesek.

Előzmény: Törölt nick (61074)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61074

Sziasztok!

 

Adott egy téglaépítésű társasházi lakás, jelenleg konvektoros fűtéssel, átfolyós, kéményes vízmelegítővel a fürdőszobában. A kéményt nemrég bélelték furanflex-szel, viszont elszívó ventillátor nincs beépítve.

Szeretném a fűtési rendszert átalakítattni radiátorosra, kombinált  víztárolós kazánnal.

A közös képviselő szerint , mivel nincs venti a kéményben, így az átfolyós helyére nem mehet a kazán.

Arra gondoltam, hogy közvetlen faláttöréssel kivezetném a kazán csövét az épület oldalfalán.

Megoldható ez így, vagy mi lenne a jó megoldás?

 

Köszönöm előre is.

halaloszto Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61073

komolyan, a gmbsz-t leszartak? pedig kormanyrendelet teszi kotelezove. Kormany Rendeletet meg nem lehet leszarni.

 

vajk

Előzmény: vizgazfutes (61072)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61072

Úristen!

 

Már semmiről szerintem...

 

Most ugyanarról beszélsz, amiről itt mindenki, hogy mi van a GMBSZ-be...

 

Csak, hogy amíg csak a GMBSZ-be volt, mindenki lesz....ta, majd ha kormány rendelet lesz, akkor nem fogja senki lesz...ni...

 

Ennyi lett volna a lényeg, illetve NEKED is leírom annyi, hogy - ha bevezetik - , akkor jövőre minden ÚJ készülékre is be kell fizetni ezt a díjat....!!!

Előzmény: Émile (61071)
Émile Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61071

 Nem tudom miről beszéltek, de  ezek a vizsgálatok nem újak.

 

 

 

A GMBSZ 8. számú melléklletében elő van írva, hogy mit kell vizsgálni ill. ellenőrizni !

ime :

 

 

8. sz. melléklet
Csatlakozó vezetékek és fogyasztói berendezések ellenőrzése
Jelen szabályzat által előírt ellenőrzések során, a csatlakozó vezeték és fogyasztói berendezés létesítéskor hatályos műszaki-biztonsági előírások teljesülését kell vizsgálni.

8.1. Törvényben előírt időszakos műszaki biztonsági felülvizsgálat
8.1.4. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során ellenőrizni, dokumentálni és értékelni kell a fogyasztási helyen felszerelt gázfogyasztó készülékek:
- gyártmányát,
- típusát,
- gyári számát,

Gázfogyasztó készülékenként ellenőrizni kell a készülék:
- rögzítését,
- tömörségét szivárgás ellenőrzéssel a készülék elzárót is beleértve,
- biztonsági berendezések (égésbiztosítás, határolók) működőképességét,
- bekötés megfelelőségét, (gumitömlő, tömítés)
- az elektromos bekötés szabályosságát, földelés, EPH meglététét,
- égéstermék elvezető cső szabályos kivitelét, rögzítését,
- égési levegőellátás biztosítottságát,
- égéstermék visszaáramlás esetleges jelenlétét,
- a hőcserélő állapotát megtekintéssel,
- az égő állapotát, égés egyenletességét,
- csatlakozási nyomás megfelelőségét, és az előírásnak megfelelő égőnyomást,
- gázterhelését (ha a fogyasztói berendezés mérőjével megállapítható),
- hatásfokát műszeres méréssel, (indirekt mérés)
- koncentrikus égéstermék-levegő csővel szerelt „C” típusú készüléknél az égéstermék csőszivárgás mentességét műszeres vizsgálattal, (CO2 mérés)
- környezetét (éghető anyag, bútor közelsége, építészeti átalakítás miatti nem megfelelőség)

 

8.1.5. A műszaki-biztonsági felülvizsgálat során elvégzett hatásfokméréshez legalább kalibrált mérőműszert kell használni.
A jegyzőkönyv:
- első példánya a tulajdonosnál marad (az épület energetikai audit részeként kezelve)
- második példányát a felülvizsgáló köteles 10 évig megőrizni.

8.1.6. A csatlakozó és/vagy fogyasztói vezeték vonatkozásában ellenőrizni kell:
- a vezeték elhelyezésének előírások szerinti megfelelőségét,
- a vezeték és tartozékainak állapotát: alkalmasságát, működőképességét, karbantartottságát, rögzítését, korrózióvédelmét,

 

. és lehetne még folytatni

Előzmény: vizgazfutes (61066)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61070

Köszönöm a választ, még annyi , ugye meleg lesz a radiátor teteje is :) ?

Előzmény: vizgazfutes (61069)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61069

Jah, akkor mehet a kulcsos, nem lesz vele gond, de betonba (födémbe) ne rakd be!

 

És nyugodtan kötheted 16os csővel is, alulról mind a kettőt!

Előzmény: szekimilu (61068)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61068

50 cm széles a radiátor , sima gravitációs a rendszerem de van bent keringető szivattyúm, nincs prés gépem henco csőhöz ezért csináltam meg kulcsossal, megnyomattamhálózati víz nyomással nem volt vele gond.

Előzmény: vizgazfutes (61067)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61067

És milyen széles a törölköző szárító?

 

Nagy valószínűséggel jó lesz, ha alulról kötöd a visszatérőt és az előremenőt is.

 

Én személy szerint nem tennék kulcsos idomot vakolat alá sem, ha nem muszáj...

 

És amúgy elég lenne 16-os csővel is lekötni...

Előzmény: szekimilu (61065)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61066

"Monjad te bejársz a jogalkotókhoz, hogy ismered a tervezeteiket ?"

 

Úristen!

 

Ha nem olvastad volna, vagy épp addig nem jutottál volna el, akkor ott van a forrás megjelelölés, hogy ki és melyik újságba írta a cikket, a cikkbe pedig benne van a tervezet fellelhetősége is (az a kis link, hogy: www.kormany.hu). :)

 

"A készülék ellenőrzés, de inkább beszéljünk a karbantartásáról, készülék specifikus. Más egy zárt égésterű gázkazán és más egy sima gáztűzhely karbantartási igénye, hogy csak ezt a  kettőt említsem."

 

Hogy jön a karbantartási igény a tervezethez? Kifejtenéd?

 

"Az 5 évenkénti ellenőrzés eddig is kötelező volt. A GMBSZ rendeli el, talán a 7. paragrafusban."

 

A GMBSZ-t nagyon sokan nagy ívben lesz....ják. Szerintem Te sem tudsz olyan embert mondani az ismerőseid közül, akinél lett volna 5évente felülvizsgálat. És azt szerintem nem kellene bemutatnom, illetve elmagyaráznom, hogy mi a különbség egy GMBSZ és egy Kormány Rendelet között...

 

Ellenben ez a mondat mindenkinek elkerüli a figyelmét: "Az új készülék tulajdonosait azonnal terheli az új díj, a régi kazánok, tűzhelyek 1-2 éves haladékot kapnak."

 

Tehát, amikor Te 2013-tól egy készülékcserére szorulsz, akkor fizetni fogsz plusszba! (ha életben lép a tervezet)

 

Itt nem hiszem, hogy lenne csúszópénz... Itt az lesz, hogy menetes gázhálózat? Oké, piros plomba és javítassa át hegesztett kötésekre. Nyílt égésterű készülék, fokozott légzárású ablakokkal, ajtókkal? Oké, készülékcsere, stb., stb.

 

Utóbbiba nagyobb a pénz, mintha elfogadna 10-20-30 vagy akár 50.000.-Ft-ot.

 

Amúgy leírhatnád azt is, hogy mitől "sablonos" a megközelítésem?! :)

 

"Az ellenőrzésre kötelezettet minimum a  vizsgálat protokoljáról kellene tájékoztatni."

 

A törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól. ;)

Előzmény: KalásziM (61063)
szekimilu Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61065

Hello

 

127cm magas a törülközőszárítóm, nem örülnék ha felül nem melegedne, az előremenőmbe kötöttem be 5/4es csőbe 3/4 es bekötés 20 as hencoval, visszatérő 3/4es 20 as hancoval megyek fel a fürdőszobába  alatt van a pincém, kulcsos hancoval van bekötve a falba majd bevakolva, az nem-e baj ?

Milu

Előzmény: vizgazfutes (61060)
hAnd1 Creative Commons License 2012.06.08 0 0 61064

Köszönöm a segítséget, én amiatt jutottam hasonló következtetésre, hogy a kilépő fűtővíznek minél hidegebbnek érdemes lennie, ez pedig úgy érhető el, ha az van alul, mert ott hideg a tartály belsejében levő HMV.

Előzmény: Wassernyolcas (61055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!