Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75985

Akinél két eszköz is ilyen hibát produkál ott valami más van.

Vélhetően nem hiba, hanem kezelési/beállítási gond...

Előzmény: ksanci (75984)
ksanci Creative Commons License 2017.04.26 -1 0 75984

Akkor miért nem írod neki, hogy cserélje ki a billentyűzetet, mert 100%, hogy hardverhiba? :)

Jah, hogy lehet valami programhiba is, az valóban nem az oprendszer. Hát lehet tökörészni, meg tesztelgetni, meg megmondani, hogy mi NEM lehet 100% a baj (ilyet állítani általában kicsit merész), csak azzal nem jut előrébb. De egy boot gyorsan megvan és eléggé egyértelmű.

Előzmény: Törölt nick (75981)
ficere50 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75983

Ehhez csak egy "élményem", még oktatói időszakomból: gyakorlatra kihelyezett tanulói ellenőrzésemen panaszkodik a "maszek", hogy a "béna tanuló" még egy konnektort sem tud tisztességesen bekötni, beépíteni...kérdem a srácot, mutasd meg a gyakorlati naplódat. Benne: sitthordás, horonyvésés, majd megint vésés, trógerolás...mindezt a saját ruhájában, mert a "mester" nem adott neki.

 

Rengeteg "kolléga" imádja fikázni a tanulókat, friss "szakembereket" csak mindig elfelejtik, hogy anno, ők is ugyolyan kis béna kacsák voltak, amíg az élet nem ragszatott rájuk némi koszt és tapasztalatot...segítsük őket inkább! (ha akarják, mert egyre kevesebb az olyan)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75959)
ficere50 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75982

Erre még reagálnék kicsit, mert reggel nem voltam rendes billentyű közelében, aztán abba kellene hagyni, mert ez a fórum nem erről szól.

Azért lett a példád emberkéje hatodik, mert összesen hatan versenyeztek! Ha 12-en indulnak, akkor a tizenkettedik lett volna, tehát a példád sántít, ha ezzel azt akartad sugallni, hogy a gyerek a hatodik legjobb volt az SZKT-n. (ha ketten indulnak, akkor ő lett volna a második legjobb tanuló?)

 

Minősíted az országos versenyeket, pedig ha ott voltál 3 évig az oktatásban, akkor tudhatnád, hogy egy ilyen versenyen az összes oktató, felkészítő, árgus szemekkel figyeli a történéseket, vannak meghívott szakemberek (szakkönyvek írói), tehát, ha annyira színvonaltalan lenne a dolog, nem adnának az első helyezetteknek ott, azonnal, szakmunkás bizonyítványt!

 

Előző témánkban, amiben, hangsúlyozom, igazat adtam, személyeskedő hangnemben hülyéztél le, burkoltan.

Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy el tudod képzelni, hogy Ausztriában 23 évig úgy tartott meg egy vállakozó videó-szervizvezetőjének, hogy szép (zöld) volt a szemem és imádta (volna) a magyarokat? Ott valamit ezért nyújtani is kellett... (elektronikai műszerész szakmám is van, csak hogy értsed)

 

Végül: először azt hittem, hogy fiatal Vagy és ezért olyan "sommás" a véleményalkotásod és az embertársaiddal való kommunikációd. De kiderült, hogy kb. velem egykorú lehetsz, de akkor végtelenül sértett, csalódott, megkeseredett ember lehetsz, nem szeretnék a szomszédod lenni, erről ennyit!

 

 

Előzmény: cosalf (75948)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75981

100% hogy nem oprendszer hiba...

 

Előzmény: ksanci (75980)
ksanci Creative Commons License 2017.04.26 -1 0 75980

Csipogni akkor szokott, ha megtelik a billentyűzetpuffer de mivel itt csak az l-re csipog, ez kizárható.

Vindóz?

Lehetne próbálgatni ezt-azt, de én egy huszárvágást javaslok: Kellene egy bármilyen linux telepítő, cd/dvd-n vagy pendrive-on, azoknak mindig van live módja (telepítés nélkül tudod futtatni a rendszert), azzal bootolni és megnézni, ugyanezt csinálja-e. Ha igen, akkor hardverhiba és billentyűzet csere. Vagy bármilyen boot lemez, ami tartalmaz pl. valamilyen futtatható free dos oprendszert, esetleg valami diagnosztikai rendszer.

A lényeg, hogy ne a mostani oprendszer fusson.

 

Előzmény: cosalf (75975)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75979

"Gondolom ebben a csőben fel is lehet majd hozni az órától egy vezetéket,"

 

Az utcától a villanyóráig menő vezeték és cső az áramszolgáltató tulajdona. Ha azt a csövet csak egy ujjal is megérinted, abban a pillanatban megbüntetnek áramlopásért százezer millió forintra.

Előzmény: Pollen8 (75972)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75978

Nincs ötletem ilyen hibára.

Használhatod pl az "ALT+108" módszert (lenyomva tartod az ALT billentyűt és közben beütöd a 108-as számot).

Vagy egérrel kijelölsz az oldalon egy meglévő L betűt, kimásolod a vágólapra (CTRL+C), majd ahol szükséged van rá, oda bemásolod (CTRL+V).

Vagy kérsz a képernyőre egy virtuális billentyűzetet és egérrel kattintasz az L betűre.

Vagy beledugsz a gépbe egy külső billentyűzetet.

Előzmény: cosalf (75975)
cosalf Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75977

Ezek szerint ennyire frusztrált vagyok.

Előzmény: ksanci (75962)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75976

Külön új cső lesz az... nem jó omen a szolgáltató bejövő csövébe tojni.

Előzmény: Pollen8 (75972)
cosalf Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75975

Eddig én is eljutottam, hogy érzékeli a lenyomást.

Sipolni csak az l lenyomásakor sipol.

Ez egy régi gép, Fijitsu-Siemens Amilo nevű laptop. Nem az enyém, mert az enyémek zavarják a szememet, ezért ezt használom fórumozásra.

Érdekes, mert van egy toshibám, az is karakter-hibákkal küzd, ott több karakter sem jelenik meg, de nem is sipol lenyomáskor, de annál sem az a hiba, hogy nem zár aa billenttyű érintkezője.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75961)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75974

Saccolj végpontonként 8-10 eFt-tal első saccra szokvány középkategóriás cuccokkal.

(végpont >> ahová be lehet/kell kötni valamit: konnektor, kapcsoló, lámpa)

 

Egy 2-3 szobás fenti lakószint valahol 2-300-400 eFt körül.

A konkrét igényektől függően...

Előzmény: Pollen8 (75972)
ksanci Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75973

Sajnos nagyon nem.

Egyrészt mert abban a csőben a méretlen fővezetéked megy, nem kéne kibontogatni, márpedig felül ki kellene. Másrészt az az egy vezeték inkább 3 db 6-os vezeték lesz, meglévő kábelezett csőbe azokat behúzni nem kis mutatvány, még ha el is férne elvileg.

Előzmény: Pollen8 (75972)
Pollen8 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75972

Az alsó szinten a villanyóra azon a falon van, ahová a felsőszinten az elosztó dobozt kell szerelni.

A villanyoszlopról a felsőszint falán jön be a kábel és egy csövön megy le az alsószintre az órához.

Gondolom ebben a csőben fel is lehet majd hozni az órától egy vezetéket, ezért vésni nem kell.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75969)
ksanci Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75971

Igen, ezekkel tisztában vagyok :)

 

Igazából a gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi, ki, mit és miért azt szereli be azt, amit.

Mert csak vannak itt olyanok, akik csinálják is és nem csak maguknak meg a havernak óccsóé. Ugye?!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75970)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75970

"Erre a témára ki, mit mond most?"

 

Semmi sem tiltja, hogy 1,5-ös vezetéken 16A-s kismegszakító legyen.

Egy darab 10A-s kismegszakítóra nem csak egy dugaljat lehet rákötni, hanem akár százat is.

Előzmény: ksanci (75962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75969

"Ez a művelet mennyibe kerül kb, anyaggal és munkadíjjal együtt?"

 

Ennyire kevés információból lehetetlen árat mondani... valahol 30 ezer és 500 ezer forint között (akkor lehet 30 ezer forint, ha nem kérsz számlát és te vésel/fúrsz/gipszelsz mindent).

Előzmény: Pollen8 (75968)
Pollen8 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75968

"A villanyszerelő felviszi a vezetéket az óra utántól, kiépíti az emeleti részt  és kész...

 

Ésszerűen fent fog elhelyezni egy elosztó dobozt a felvit vezetékre

- pár kismegszakítóval

- és célszerűen egy külön FI relével az emeleti részhez"

 

 

Ez a művelet mennyibe kerül kb, anyaggal és munkadíjjal együtt?

Előzmény: Törölt nick (75964)
Gillebeart Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75967

Köszi, akkor Schneidert nem veszek. :)

> Nem tudom, milyen értékű kismegszakító van a betápodon, de a mai világban a B-s kismegszakítók nem nagyon felelnek meg.

Itt csatoltam a fotót róla, az óra melleti az, kb. 30 éves lehet, fogalmam sincs milyen karakterisztikájú:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143597974&t=9007165

De most alaposan összezavartál. Lentebb még1MbR azt írta, hogy sima, normál kismegszakítót rakna, én meg abban a hitben éltem, hogy a sima normál az a B karakterisztikájú. Vagy nem így van?

Szerinted akkor C-set kellene rakjak mindenhova, kintre is, bentre is? Mert azt nem írtad, hogy milyet ajánlassz, csak hogy a B-sek már nem felelnek meg.

Előzmény: cosalf (75957)
Pollen8 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75966

Nem ragaszkodok a 3 fázishoz, olcsó és biztonságos megoldást szeretnék a felső szint bekötésére.

Előzmény: Törölt nick (75965)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75965

Nem akarsz te 3 fázist... ha nem muszáj.

Előzmény: Pollen8 (75960)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75964

HA NEM bővítesz 3 fázisra, akkor nem kell semmilyen hivatalos eljárás.

A villanyszerelő felviszi a vezetéket az óra utántól, kiépíti az emeleti részt  és kész...

 

Ésszerűen fent fog elhelyezni egy elosztó dobozt a felvit vezetékre

- pár kismegszakítóval

- és célszerűen egy külön FI relével az emeleti részhez

 

Innen indulnak a fenti áramkörök vezetékei.

 

----

 

HA bonyolítod az "óra" piszkálással (3 fázisra bővítés), akkor már kell regisztrált szerelő és komoly pénzbe fog fájni a most szabványosra cserélés.

 

 

Előzmény: Pollen8 (75955)
ksanci Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75963

Még annyi, hogy ez egy 70nm-es egyszintes kis ház, a leghosszabb vezeték sincs 20 méter.

Előzmény: ksanci (75962)
ksanci Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75962

Te Cosalf, te tényleg ennyire frusztrált vagy? :)

 

Újabb téma :D

 

Felújítás van nálam, ugye. Az eredeti hálózatban is 1,5-es vezetékek mentek a konnektorokhoz, kivéve persze a bojlert, sütőt, ilyesmiket de minden körön 16A C kismegszakítók voltak. Alapjában én is 1,5-essel vezetékeztem, de ezekre a körökre kisebb megszakítókat tennék. Minden aljzat, kapcsoló még a lámpák is egyesével vannak vezetékezve (hülye voltam, hogy nem húztam be esetleges okosításhoz külön vezérlőszálakat is, ha már így csináltam,  de akkor sietni kellett), 90%-ban külön csőben is vannak, sehol sincs fűzés.

Ahogy nézem, a szakmai fórumokon nagyon nincs egységes vélemény, hogy milyen kismegszakító legyen egy 1,5-es vezetékekkel húzott konnektorhoz, 10-16 A-ig B és C karakterisztikával van minden. 

A lakást lakásnak fogom használni, nem üzemnek (a porszívó sem 2 kW-os és a kézifúrom sem ipari monstrum), ezért elsőre 10A C-s megszakítókra gondoltam (a nagyfogyasztók 2,5-essel vannak húzva, azokon marad a 16A C), de aztán olvasgattam :) 

Viszont szekrényem már nincs ekkora, egy kismegszakítón több kör is lesz.

Erre a témára ki, mit mond most?

Előzmény: cosalf (75956)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75961

"Az "l" lenyomásakor csak fütyül egyet a gép, de nem jelenik meg."

 

Ha fütyül, akkor a gép észlelte, hogy lenyomtad a billentyűt, tehát maga a billentyű valószínűleg nem hibás.

A gép minden billentyű lenyomáskor fütyül, de az L betűnél nem jelenik meg semmi a képernyőn? Vagy kizárólag az L gomb fütyül?

Milyen típusú gép ez?

Előzmény: cosalf (75949)
Pollen8 Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75960

Ez egy kétszintes ház és a tetőteret most építjük be, de marad egy címen a két lakás.

Igazából fogalmam sincs, hogy melyik jobb egy erős, vagy három gyenge fázis.

A felső szinten még nincs villany, ha végeztek a szigeteléssel utána lesz kiépítve.

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (75958)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 1 75959

"Alapfogalmakról sem volt semmilyen elképzelésük."

 

Magyarországon ma azt tekintik oktatásnak, amikor tízezer dolgot elmondanak egyszer, olyan 10.000 dolgot, amiből 9.000-re soha az életben nem lesz szüksége (vagy ha mégis, akkor két perc alatt utánanézhet).

Ehelyett inkább a valóban mindenki számára szükséges ezer dolgot kellene háromszor elmondani nekik, a legfontosabb 100 ismeretet meg legalább hússzor, hogy még a leghülyébbeknek is a könyökén jöjjön ki.

Előzmény: cosalf (75952)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75958

A villanyóra szekrényt valószínűleg ki kell cserélni, de nem biztos.

A szekrénycsere igen drága játék lehet.

 

A két szint két külön lakás külön lakcímmel?

 

A felső szinten most egyáltalán nincs villany?

 

Miért nem jó neked egy (erős) fázis, miért jobb három (gyenge) fázis?

Előzmény: Pollen8 (75955)
cosalf Creative Commons License 2017.04.26 -1 1 75957

Szerintem szerencse kérdése. Nálam minden Schrack. De elmondom, hogy valahová ilyent tetettem be (nem épületről van szó) és az is rossz volt.

Schneiderrel kapcsolatban: egyszer beszéltem egy érintésvédelmi méréseket végző emberrel, aki azt mondta, hogy a schneider FI-relék 25 százaléka hibás már beépítésekor . Tény, a munkahelyemen sokat le kellett cserélni.

Nem tudom, milyen értékű kismegszakító van a betápodon, de a mai világban a B-s kisnegszakítók nem nagyon felelnek meg.

Előzmény: Gillebeart (75954)
cosalf Creative Commons License 2017.04.26 0 0 75956

Most nincs idő, se kedvem, de azért annyit megemlítek egyetemi tanulmányid mellet (ELTE-n irodalmár leszel?) olvasd el, hogy a vezetékek szigetelését az adott feszültségre tervezik, méretezik, gyártják le. Nem csak 10000V-on van átütés. íha magasabb névleges feszültségű vezetéket vásárolsz,akkor annak az ára is jelentősen magasabb.

Remélem érted miről írok.

Tudod, amit belinkeltél, abban a szabványszámából következtethetsz. hogy mikor adták ki. Ebből már akár arra is következtethetsz, hogy ezeket már a "jövő" nemzedéke készítette, másolta más országok szabványaiból, nyelvi nehézségekkel harcolva.

Előzmény: ksanci (75953)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!