Keresés

Részletes keresés

tabitabi Creative Commons License 2009.08.15 0 0 56069
Hát igen tudnak időzíteni, de hát a Balcsipart.....
Hideg a víz 22fok-ot írnak, de szép időt jósolnak remélem az is melegszik majd és mehetnek be a csajok, persze ha jönnek be.
Előzmény: Maomopsz (56066)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.15 0 0 56068

Szia Szandra!

Nem lehetséges hogy Lufi nagyon ellenkezett és azért nem csináltak meg mindent?

Bár abban az esetben az lett volna a tisztességes ha a pénzt sem fogadják el.

 

Előzmény: Bszandra (56046)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.15 0 0 56067
Óóóó! De nagy a harmónia! Nagyon cukik! :)
Előzmény: Fidra (56056)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.15 0 0 56066

Jó nyaralást Nektek!

Ezt a tüzelést jól időzitették a csajok. :)

Előzmény: tabitabi (56053)
Maomopsz Creative Commons License 2009.08.15 0 0 56065

Zsazska!

Tavaly tavasszal volt a legyekröl szó itt a fórumon és ajánlottál valamilyen szert ellenük. Leirtam akkor ugyan de most nem találom a noteszt. Mi is volt annak a neve?

Mi van veled? Nagyon el vagy tünve! Ejnye-bejnye!

 

Fidra Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56064

Üdv mindenkinek!Tomahawk köszi a tanácsot utánanéztem a cuccosnak.A kérdésem az lenne még a PlaqueOffal kapcsiban,hogy a meglévő fogkövet is leszedi?Mert ezt így konkrétan nem említette a leírás.A szappanos megoldást a kutyakozmetikusok alkalmazzák,mert akármilyen gyakorlottak néha előfordul hogy ők is belevágnak.A szappan nem tesz kárt a kutty szervezetében,és nagyon gyorsan elállítja a vérzést.

Előzmény: Tomahawk_ (56057)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56063
Igen, Elvis:) Komoly sebeket még tényleg nem produkált (vagy csak nem veszem észre), akkor inkább nem is panaszkodom...
Már azért játszik is vele, de néha úgy érzem, hogy sértődöttnek próbál látszani előttünk. Odafigyelek arra, hogy külön meg legyen szeretgetve stb.
Majd felteszem már gépre a képeket, Anyu szabin volt és csinált egy csomót róluk.
Előzmény: Tomahawk_ (56062)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56062
Jah és emlékszel még az ide feltett képekre Pedro véresre kiharapdált nyakáról?Nem lehet ekkora ádáz, nem hiszem,hogy Elvi produkálja...tényleg, Elvis maradt a neve, mert nem nagyon írod a nevet, ha róla esik szó!?
Előzmény: juditka21 (56060)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56061
Áh, azt nem hiszem el!:-) Mayával az lett a gond, hogy nem nőtte mindezt ki!:-)
Előzmény: juditka21 (56060)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56060

Remélem lassan nálunk is ilyen képek fognak születni. Most még a pici kiidegeli a Berryt...

 

Toma: pont olyan hiperaktív a kicsi, mint a Maya volt.

Előzmény: aviii (56059)
aviii Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56059

De édesek... :)

 

Hogy szeretik egymást :)

Előzmény: Fidra (56056)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56058
Előzmény: Tomahawk_ (56057)
Tomahawk_ Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56057
Sziasztok!
Ezt a szert nem ismerem,de mi a Plaque-Off nevű granulátumot használjuk a blökiknél megelégedéssel.Ha érdekel nézd meg a www. petdrogeria.hu -n! A karomvágáshoz annyit fűznék hozzá, hogy...én 20 éve magam vágom a kutyáim körmét és az a tapasztalatom, hogy a fiatal kutyáknál működik ez a dolog, hogy csak kicsit vágunk belőle nem vérzik, de idős kutyánál sajnos, mivel a tápláló ér erősen megnyúlik, minden vágásnál tapasztalható vérzés.A szappanos vérzéscsillapításról még nem hallottam ,de ilyenkor jól tud jönni egy kis C-vitamin injekció ITATÁSA, vagy nagydózisú C vitamin tabletta adagolása szájon át is!
Előzmény: Fidra (56044)
Fidra Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56056
Upsz...a kép nem ment fel....
Fidra Creative Commons License 2009.08.14 0 0 56055
Egy kis bemutatkozó kép a lányaimról.....szieszta a nagy melegben,a hűs szobában:) Először Milordia néven jelentkeztem be a fórumra de valamit nagyon elcsesztem mert többet nem tudtam belépni a nicknévvel:X,úgyhogy a továbbiakban a most is használt nevet használom;)
Fidra Creative Commons License 2009.08.13 0 0 56054
A mostani tüzelésig az én lányaim is mindig egyszerre tüzeltek,de Frida úgy döntött a mostanit kihagyja.A kutyák olyanok mint az emberek...a barátnők is összehangolódnak:)Akkor szép rajongó tábora lesz a lányoknak a Balcsin.Érezzétek jól magatokat!
tabitabi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 56053
Rosszak elevenek és egyszerre tüzelnek....És most megyünk Balcsira egy hétre, szép lesz:)
Előzmény: Fidra (56052)
Fidra Creative Commons License 2009.08.13 0 0 56052
Szép napot mindenkinek!Juditkának is igaza van a borvíz is tökéletes.A kendőnél természetesen nem az illatosítottra gondoltam,konkrétan én a sensitív változatra ami illat és mindenfélétől mentes.A fülzsírosodáshoz annyit fűznék hozzá,hogy nem feltétlenül gomba vagy baktérium okozza a túlzsírosodást,lehet pl. allergia is.Frida lányomnak is nagyon zsírosodott a füle,a doktor bácsi azt mondta lehet hogy a csirke hús okozza ezt nála...és tényleg!Váltottunk az étrendjén és amióta nem eszik csirkét nem zsírosodik annyira a füle.                                                                            Szia Tabitabi!Igen,a Midra a fekete mopszi,a Frida meg a bézs:)Hogy van Leila és Amy?Növögetnek a lúrkók?Remélem rossszak és elevenek!;)
tabitabi Creative Commons License 2009.08.13 0 0 56051
Szia

Midra a fekete mopszi?

Előzmény: Fidra (56048)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.12 0 0 56050

Anno, amikor jártam tanfolyamra, mondtam, h gyártják a kutyakozmetikusokat:)...

 

Gyógyszertárban vegyetek borvizet, vattapamacsra (vagy sminklemosáshoz használatos vatta lapokra) és azzal át kell törölni. A kutyakozmetikusok is ezt tanulják... Ha túl sok a fülében a váladék, akkor irány a doki, mert gomba, vagy baktérium (ez már saját tapasztalat, nem tanfolyam). Otex fülcseppet ajánlottam ilyenkor, de úgy tudom már nem lehet kapni, valami hasonlót kell kérni a dokitól.

 

Komolyabb fültisztításra nincs szükség, múltkor megjártam egy ismerős kutyussal, vettem fülcseppet és biztos feloldotta a zsírt, de a bőrének nem tett valami jót.

Séta után popsitörlővel tisztítom a Berryt, de az orrát szintén a borvízzel, mert az illatos kendő után volt mikor kevésbé illatossá punnyadt:)

 

Berry karmából sem lehet sokat vágni, de ha máson nem is, a farkaskarmán kéne látnod valami változást.

Előzmény: Bszandra (56049)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.12 0 0 56049

A fülét, meg az orrát szoktam én is tisztítani, de nyilván nem tudom olyan profin, mint aki napi 8 órában ezt csinálja.

 

És úgy gondoltam, hogy ha már egyszer elviszem megfürdetni, csinálják meg ezeket is...

 

Aztán persze, amilyen a formám, kiderült, hogy felettem egy emelettel az egyik nőcinek kutykozmetikája van...No comment...

Előzmény: Fidra (56047)
Fidra Creative Commons License 2009.08.12 0 0 56048
Szia Rudmi!Hogy van a fiad?Midra azt üzeni neki hogy vau-vau.Meg Frida is csak ő picit másképp mondta:)
Fidra Creative Commons License 2009.08.12 0 0 56047
Sziasztok!BSzandra!Sajnos van egy pár kutyakozmetika ahol nem megfelelően bánnak sem a kutyussal sem a gazdival.Sokszor jópárat végig kell járni míg megtalálod a megfelelőt.Nekem két mopi-lányom van,még soha nem vittem kutyakozmetikába őket,mert úgy gondolom a mopik azok a fajták akiket nem kell kozmetikába hordani.Én vágom a körmüket,én fürösztöm őket,én tisztítom a fülüket,orrukat,szóval mindent én csinálok velük/rajtuk.A fülüket,orrukat nedves babakendővel törlöm,mert azzal nem tudok kárt tenni bennük.Természetesen nem rajonganak érte,de már megszokták.Ha gondolod próbáld ki te is.Ha Lufi nagyon kapkodná a fejét fogd meg a tarkóján a bőrt azzal lefixálhatod a fejét és a szemében sem tudsz kárt tenni.A köröm vágását meg a bűzmirigy kinyomását az állatorvosok is elvégzik.Ha esetleg jobban bízol Lufi doktor bácsijában kérd meg rá nyugodtan hogy végezze el ezeket is Lufin.Remélem segíthettem neked és Lufinak!  
Bszandra Creative Commons License 2009.08.12 0 0 56046

Sziasztok!

 

Nem kicsit vagyok ideges...Hétfőn elvittem Lufit kutyakozmetikába, hogy fürdessék meg, keféljék ki a szőrét, vágják le a körmeit, tisztítsák ki a fülét és az orr-redőjét, és ha kell, nyomják ki a bűzmirigyét is.

 

Az tuti, hogy sampon szagú volt a kutya, amikor elhoztam, de itt vége is a történetnek.

 

A füle és, az orr-redője is tiszta kosz, ráadásul a körme is közel olyan hosszúnak tűnik, mint amilyennel odavittem.

 

Persze a fül és az orr koszossága rajtam is múlik, de a fülét nem nagyon merem tisztítani, az orrát meg nem hagyja, és a gyakori szemsérülések miatt nem szoktam "keménykedni".

És az is lehet, hogy Lufinál a köröm élő része hosszabb...

 

A pénzt elvitték, felét nem csinálták meg annak, amit kértem, a kutyával és velem is pokróc módon bántak, úgyhogy nem leszek visszaérő vendég. Reklamálni nem akarok visszamenni, annyit nem ér, de annál inkább bosszantó...

Fidra Creative Commons License 2009.08.11 0 0 56044
Szép napot mindenkinek!Valaki ismeri a Zahn-Rein Vetyl-t?Ez egy spray a kuttyok szájába kell fújni,leszedi a fogkövet és friss lehelletet ad.Ez így tök jól hangzik de még nem ismerem.Ki merjem próbálni?A karomvágásról annyit hogy óvatosan kell vágni,inkább többször kicsiket.Ha esetleg belevág az ember szappanba kell nyomni a karmot,attól hamarabb eláll a vérzés,mert nagyon tud vérezni ha belevágsz!Ha félsz a vágástól inkább vidd el kutyakozmetikushoz,kb. 500ft-ért levágja.Üdv mindenkinek!
Bszandra Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56043

Azt hiszem, akkor lőnék majd pár képet véleményezésre.

 

Előzmény: juditka21 (56042)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56042
addig vágdossák apránként, amíg az "élő rész" nem látszik (nehéz elmagyarázni:)). Világos kutyáknál, általában átlátszik, hogy meddig rózsaszín. A fekete karomból piciket kell vagdosni, mert nem látszik át, könnyen belevághat és vérezhet. Ennek hossza szerintem változó.
Előzmény: Bszandra (56041)
Bszandra Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56041

Na, engem pont a karmok (illetve azok ideális hossza) érdekelnének.

Előzmény: juditka21 (56039)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56040
nem olyan a mancsa van... :)))) őőőőő
Előzmény: juditka21 (56039)
juditka21 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 56039
Nekik elvileg nincs olyan sok tennivaló a mancsukon, karmot kell vágni, legtöbbször csak a farkaskarmot és annyi, maximum szép tisztának kell lennie:) Neki azért nem olyan a mancsa van, mint egy spaninak, sok szőr nem nő az ujjak közt. Bár mikor még elvetemült kozmitanonc voltam, előfordult, hogy kivágtam a szőrt ott a Berrynek.
Előzmény: Bszandra (56038)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!